Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-serie 5 Blekinge Västra

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-serie 5 Blekinge Västra
Arrangörsorganisationer: BroSö OK / Stigmännen Karlshamns OK
Datum: onsdag 22 augusti 2018

D16 Kort

2 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn KarlssonOK Vilse 8714:526:17
2Ella SöderbergOK Skogsfalken15:04+0:126:23
3Vilmalee SuwanOK Vilse 8715:29+0:376:33
4Elvira LjungbergOK Skogsfalken19:06+4:148:05
5Julia KarlssonOK Skogsfalken23:08+8:169:48
6Hillevi ErikssonStigmännen Karlshamns OK33:22+18:3014:08
7Ellinor RosenbergOK Vilse 8735:24+20:3215:00
Elin EmilssonOK Skogsfalkenej start

H16 Kort

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK16:306:59
2Emil ViktorssonOK Skogsfalken18:05+1:357:39
3Emil JohanssonStigmännen Karlshamns OK23:58+7:2810:09

D14 Kort

1 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina ÅmanOK Vilse 8710:505:38
2Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK14:45+3:557:40
3Anna ViktorssonOK Skogsfalken14:51+4:017:44
4Tilda SvenssonOK Vilse 8715:16+4:267:57
5Alicia EkdahlStigmännen Karlshamns OK16:45+5:558:43
6Agnes OlssonOK Skogsfalken21:18+10:2811:05
Emma EmilssonOK Skogsfalkenej start

H14 Kort

1 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eddie KarlssonOK Vilse 879:274:55
2Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK10:06+0:395:15
3Herbert AdamssonStigmännen Karlshamns OK11:35+2:086:01
4Emil AlbinssonOK Skogsfalken11:43+2:166:06
5Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK12:15+2:486:22
6Victor JosefssonOK Skogsfalken12:53+3:266:42
7Vilmer LindströmOK Skogsfalken13:30+4:037:01
8Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK14:18+4:517:26
9Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK19:28+10:0110:08
Erik ErikssonOK Skogsfalkenej start
Leon PagelsOK Skogsfalkenej start

D12 Kort

1 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannah JosefssonOK Skogsfalken10:436:07
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken11:09+0:266:22
3Siri KleinOK Vilse 8714:58+4:158:33
4Thea LewisOK Vilse 8718:02+7:1910:18
5Tindra FohlinOK Skogsfalken18:58+8:1510:50
Isabell RosenbergOK Vilse 87ej godkänd
Inez OlssonOK Skogsfalkenej start

H12 Kort

1 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof OlssonOK Skogsfalken11:476:44
2Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK13:26+1:397:40
3Malte RobértStigmännen Karlshamns OK13:46+1:597:52
4Svante BohlinOK Skogsfalken15:03+3:168:36
5Hampus MollgårdStigmännen Karlshamns OK16:39+4:529:30
6Noah MulariOK Vilse 8717:28+5:419:58
7Lukas BlissingOK Vilse 8721:35+9:4812:20
8Emil JohanssonOK Skogsfalken23:06+11:1913:12
9Erik KarlssonOK Skogsfalken27:56+16:0915:57
Olle FagerlundStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Axel KjellvågOK Skogsfalkenej start
Alfons JohansenOK Vilse 87ej start

D10 Kort

1 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma PaulinOK Vilse 8712:488:35
2Klara OlssonStigmännen Karlshamns OK17:15+4:2711:34
3Ellen EinarssonOK Vilse 8721:19+8:3114:18
4Nelly CarlssonStigmännen Karlshamns OK21:55+9:0714:42
Elin RydströmOK Skogsfalkenej godkänd

H10 Kort

1 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SchybergOK Skogsfalken14:109:30
2Oskar SöderbergOK Skogsfalken14:23+0:139:39
3Linus SvenssonOK Vilse 8719:30+5:2013:05
4Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK20:38+6:2813:50
5Arvid KleinOK Vilse 8721:51+7:4114:39
6Ebbe EkenbergStigmännen Karlshamns OK24:17+10:0716:17
Eric KjellvågOK Skogsfalkenej start
Filip PaulinOK Vilse 87ej start
Albin EmilssonOK Skogsfalkenej start

Inskolning

1 150 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alice CarlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Alma EkenbergStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Folke EkenbergStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Lin IngvarssonOK Vilse 87fullföljt
Maj IngvarssonOK Vilse 87fullföljt
Isak MattssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Stella Nevanranta MulariOK Vilse 87fullföljt
Ivan RobértStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Herman SchybergOK Skogsfalkenfullföljt
Emil SjöbergStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Legolas AneStigmännen Karlshamns OKej start
Gustav AxellStigmännen Karlshamns OKej start
Henry AxellStigmännen Karlshamns OKej start
Viktor AxellStigmännen Karlshamns OKej start
Alma MolinStigmännen Karlshamns OKej start

U1

1 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viola OlssonOK Skogsfalken11:117:33
2Sigge RobértStigmännen Karlshamns OK11:17+0:067:37
3Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OK15:36+4:2510:32
4Vidar HaraldssonStigmännen Karlshamns OK15:37+4:2610:33
5Millie MulariOK Vilse 8717:33+6:2211:51
6Elin JohanssonOK Skogsfalken17:36+6:2511:53
7Arvid GagnerStigmännen Karlshamns OK18:38+7:2712:35
8Meja LeanderssonStigmännen Karlshamns OK20:53+9:4214:06
9Nikita MollgårdStigmännen Karlshamns OK21:40+10:2914:38
10Oscar RydströmOK Skogsfalken25:58+14:4717:32
11Maja Nevanranta JensenOK Vilse 8726:51+15:4018:08
12Albin SöderbergOK Skogsfalken31:43+20:3221:25
Loke AneStigmännen Karlshamns OKej start
Elliot BlissingOK Vilse 87ej start
Inez KjellvågOK Skogsfalkenej start
Oscar MolinStigmännen Karlshamns OKej start
Charlie MulariOK Vilse 87ej start

U2

1 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zeb MillbournOK Skogsfalken12:047:32
2Klara NilssonStigmännen Karlshamns OK18:43+6:3911:41
3Filippa KarkulehtoOK Vilse 8719:39+7:3512:16
4Axel EinarssonOK Vilse 8725:14+13:1015:46
5Tuva BohlinOK Skogsfalken25:30+13:2615:56
6Oliver SvenssonOK Vilse 8728:51+16:4718:01
Valdemar RosenfeldStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Selma RosenfeldStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Love AneStigmännen Karlshamns OKej start
William MulariOK Vilse 87ej start

Öppen motion 3

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OK38:4216:45
Melissa MillbournOK Skogsfalkenej start

Öppen motion 7

2 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel MillbournOK Skogsfalken13:174:47
2Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK14:06+0:495:05
3Ola SöderbergOK Skogsfalken14:30+1:135:14
4Ulf JungstrandOK Skogsfalken14:39+1:225:17
5Josefine JungstrandOK Skogsfalken17:08+3:516:11
6Paul OlssonOK Skogsfalken17:24+4:076:16
7Pierre DanielssonOK Skogsfalken17:39+4:226:22
8Henrik ViktorssonOK Skogsfalken18:41+5:246:44
9Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK19:05+5:486:53
10Lena SöderbergOK Skogsfalken22:35+9:188:09
11Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK22:56+9:398:16
12Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK24:17+11:008:45
13Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK24:48+11:318:57
14Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK25:13+11:569:06
15Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK26:49+13:329:40
16Jonas K JohanssonOK Skogsfalken32:39+19:2211:47
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser