Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Rudan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Rudan
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: tisdag 19 juni 2018

Öppen motion 2

2 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil RydgrenIFK Enskede25:2611:33
2Berit LindungerHaninge SOK34:07+8:4115:30
3Edvin Flodell JohanssonHaninge SOK36:03+10:3716:23
4Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby36:38+11:1216:39
5Kerstin ChristieSnättringe SK39:29+14:0317:56
6Johan SandwallSkarpnäcks OL42:09+16:4319:09
7Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby43:12+17:4619:38
8Britt ErikssonHammarby IF OF43:17+17:5119:40
9Inger PahlénSöders-Tyresö43:30+18:0419:46
10Gunvor GranathNynäshamns OK46:39+21:1321:12
11Tea HägglundHaninge SOK48:14+22:4821:55
12Anita LindbohmSkarpnäcks OL48:51+23:2522:12
13Lisa ErikssonKlubblös51:25+25:5923:22
14Cecilia EnbäckSöders-Tyresö54:12+28:4624:38
15Audrey BentlingerOK Älvsjö-Örby54:59+29:3324:59
16Margareta WadinOK Älvsjö-Örby55:08+29:4225:03
17Mats JonssonBromma-Vällingby SOK1:06:39+41:1330:17

Öppen motion 4

4 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LjungStockholms OK38:319:14
2Johan AnemyrNässjö OK40:16+1:459:39
3Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL40:49+2:189:47
4Tommy LindbergHaninge SOK45:49+7:1810:59
5Åke WansölinSöders-Tyresö49:28+10:5711:51
6Björn LidmanJärfälla OK49:51+11:2011:57
7Jan LindgrenOK Södertörn50:47+12:1612:10
8Elisabeth StålhammarTullinge SK54:48+16:1713:08
9Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö54:58+16:2713:10
10Malte ThelanderHaninge SOK1:14:38+36:0717:53
11Malin ThelanderHaninge SOK1:14:43+36:1217:55

Öppen motion 5

3 470 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK38:3211:06
2Helena KorhonenHaninge SOK42:39+4:0712:17
3Karin GreilertHaninge SOK49:25+10:5314:14
4Leif HermundstadSnättringe SK49:29+10:5714:15
5Eva-Stina SvärdHaninge SOK50:13+11:4114:28
6Per SöderstenGustavsbergs OK52:15+13:4315:03
7Tomas BruceSkogsluffarnas OK52:51+14:1915:13
8Lilly ChristieSnättringe SK53:55+15:2315:32
9John ÖstlundSundbybergs IK54:20+15:4815:39
10Sanna JanssonHaninge SOK55:07+16:3515:53
11Christel NilssonHaninge SOK57:12+18:4016:29
12Jan LarssonTullinge SK57:39+19:0716:36
13Börje PahlénSöders-Tyresö58:47+20:1516:56
14Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:00:22+21:5017:23
15Mia JönssonKlubblös1:00:33+22:0117:26
16Ulf EskilssonOK Södertörn1:00:39+22:0717:28
17Anna EideforsSundbybergs IK1:01:32+23:0017:43
18Anneli ChristieSnättringe SK1:04:18+25:4618:31
19Lars NordinSolna OK1:07:04+28:3219:19
20Ingela GadeforsHaninge SOK1:14:59+36:2721:36
21Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:17:40+39:0822:22
22Gunnar BramstenSundbybergs IK1:28:38+50:0625:32
Anki LandarvKlubblösej godkänd
Martin ErikssonOK Södertörnej godkänd
Siv FrölundHaninge SOKej godkänd
Kjell PålssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

4 910 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF41:508:31
2Lars GreilertHaninge SOK49:04+7:149:59
3Henrik SjögrenHaninge SOK49:38+7:4810:06
4Alvar MelinHaninge SOK55:56+14:0611:23
5Gunnar HedinSöders-Tyresö57:25+15:3511:41
6Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF57:31+15:4111:42
7Janne NilssonCentrum OK59:14+17:2412:03
8Ingemar EardSöders-Tyresö1:01:35+19:4512:32
9Joakim SkärlenHaninge SOK1:07:43+25:5313:47
10Denny MattssonKlubblös1:09:52+28:0214:13
11Per-Erik JanssonIF Thor1:10:52+29:0214:25
12Karin FredrikssonIstrums SK1:14:52+33:0215:14
13Johan ClaessonKlubblös1:35:58+54:0819:32
14Anders NauHaninge SOK1:38:29+56:3920:03
15David MelinHaninge SOK1:39:27+57:3720:15
16Per StålhammarTullinge SK1:52:02+1:10:1222:49

Prova på MTBO

2 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor BergmanJärfälla OK27:0611:14
2Elion ReimeringerHaninge SOK39:01+11:5516:11
3Anna-Karin SöderströmSundbybergs IK48:14+21:0820:00
Oliver MagnussonKlubblösej godkänd
Malin AlbinssonIFK Enskedeej godkänd

MTBO-Lång

5 070 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronnie PetterssonHaninge SOK27:185:23
2Tobias SteenHaninge SOK28:34+1:165:38
3Peter AlbinssonIFK Enskede30:28+3:106:00
4Patrik ÄppelgranSnättringe SK31:57+4:396:18
5Björn RennerHaninge SOK33:35+6:176:37
6Linus AlbinssonIFK Enskede34:46+7:286:51
7Anna TidermanSnättringe SK34:52+7:346:52
8Daniel SteenHaninge SOK35:22+8:046:58
9Bengt AnderssonSöders-Tyresö40:23+13:057:57
10Anneli LidmanJärfälla OK41:36+14:188:12
11Ronny HedlundOK Södertörn42:43+15:258:25
12Ulf TingströmKlubblös47:13+19:559:18
13Hasse SundbergKlubblös47:55+20:379:27
14Klas RennerHaninge SOK49:11+21:539:42
15Hans TaraenderLidingö RK57:46+30:2811:23
16Elisabeth BengtssonLidingö RK58:36+31:1811:33
Ola SvärdHaninge SOKej godkänd
Martin SkärlenHaninge SOKutgått
Sebastian SvärdHaninge SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser