Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Enenracet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Enenracet
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: lördag 31 mars 2012

D21

4 400 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK29:356:43
2Frida BakkmanIFK Lidingös Skid o OK31:15+1:407:06
3Lisa RönnolsOK Linné31:16+1:417:06
4Kristin LöfgrenOK Kolmården32:11+2:367:18
5Annika ÖstmanIFK Lidingös Skid o OK32:19+2:447:20
6Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OK32:43+3:087:26
7Ivana BochenkovaOK Linné32:44+3:097:26
8Rebecka HeinrupTullinge SK33:07+3:327:31
9Petra BaljeuLeksands OK33:14+3:397:33
9Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OK33:14+3:397:33
11Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK33:24+3:497:35
12Linda LarssonJärfälla OK34:38+5:037:52
13Johanna LindbergDomnarvets GOIF34:50+5:157:55
14Hilda ForsgrenTäby OK35:16+5:418:00
15Rasa PtasekaiteOK Linné35:22+5:478:02
16Annika BjörkDomnarvets GOIF36:11+6:368:13
17Eva Singman PalmVästerås SOK38:04+8:298:39
18Stina EdejernIFK Bergvik39:17+9:428:55
19Sara BengtssonLånghundra IF40:16+10:419:09
20Sanna BatzSkarpnäcks OL40:30+10:559:12
21Ingela ErikssonGävle OK41:47+12:129:29
22Elin HamreforsOK Landehof41:58+12:239:32
23Annika RidellIF Thor42:18+12:439:36
24Josefine LindbergIFK Moras OK44:53+15:1810:12
25Karin FägerlindCentrum OK45:53+16:1810:25
26Karna ThorssonOK Linné46:54+17:1910:39
27Moa WijkmarkSöders-Tyresö49:39+20:0411:17
28Charlotte ÖstlundOK Linné50:14+20:3911:24
29Emma IsakssonOK Linné51:56+22:2111:48
30Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL53:58+24:2312:15
31Karin WallinJärbo OK54:13+24:3812:19
32Evelin JohanssonSala OK1:01:54+32:1914:04
33Frida RoosIF Thor1:03:45+34:1014:29
34Katarina LandströmLånghundra IF1:09:29+39:5415:47
Åsa HolmgrenVästerås SOKdiskvalificerad
Cecilia VälijeesiöVästerås SOKdiskvalificerad
Elin KarlssonOK Linnéej start
Elin StenströmSala OKej start
Kajsa RisbyOK Kåreej start

H21

5 000 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF25:455:09
2Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna26:08+0:235:13
3Erik Ivarsson SandbergOK Denseln27:45+2:005:33
4Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna28:42+2:575:44
5Conny ForsbergLånghundra IF29:13+3:285:50
6Johan LindahlTäby OK29:59+4:145:59
7Jakob EnmarkGävle OK30:20+4:356:04
8Erik ThorssonTurun Metsänkävijät31:00+5:156:12
9Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF31:18+5:336:15
10Per-Åke OlssonOK Ravinen31:19+5:346:15
11Harri KarlssonOK Denseln31:23+5:386:16
12Lars MagnussonOK Linné31:37+5:526:19
13Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK31:47+6:026:21
14Martin JanssonOK Rodhen32:03+6:186:24
15Nils NedforsOK Linné32:22+6:376:28
16Henrik RoosOK Linné32:24+6:396:28
17Henrik JonssonOK Rodhen32:25+6:406:29
18Boris GranovskiyOK Linné32:56+7:116:35
19Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna33:00+7:156:36
20Robert PalmVästerås SOK33:01+7:166:36
21Fredrik WigertzLånghundra IF33:33+7:486:42
22Lasse JanssonGävle OK34:16+8:316:51
23Ulrik ImbergOK Linné34:59+9:146:59
24Carl-Johan HögbergOK Linné35:24+9:397:04
25Hampus OlesundOK Landehof35:33+9:487:06
26Jonas LindegrenVästerås SOK35:36+9:517:07
27Björn BeckiusOK Tyr37:26+11:417:29
28Simon EklövOK Linné38:14+12:297:38
29Joel SanderiIFK Lidingös Skid o OK38:27+12:427:41
30Henrik WickströmArboga OK38:53+13:087:46
31Jacob SvenssonOK Linné39:21+13:367:52
32Torbjörn JacobssonOK Rodhen39:29+13:447:53
33Henrik HammasAttunda OK40:57+15:128:11
34Erik AmbergJärla Orientering41:51+16:068:22
35Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK45:23+19:389:04
36Leif MarkfjärdAvesta OK47:24+21:399:28
37Arvid WedlinSävedalens AIK49:58+24:139:59
38Gustav AnderssonAvesta OK52:11+26:2610:26
39Bjarne KampegårdOK Södertörn52:43+26:5810:32
40Elis Sjögren-LevinTierps SOK53:35+27:5010:43
41Björn MarkfjärdAvesta OK53:41+27:5610:44
42Mattias HenrikssonCentrum OK54:35+28:5010:55
43Emil JanssonOK Rodhen55:58+30:1311:11
44Mattis FondellOK Linné56:17+30:3211:15
45Hansi KrausAvesta OK1:08:47+43:0213:45
Fredrik BjernulfSundbybergs IKdiskvalificerad
Alexander EklundRånäs OKej start
Erik LindIFK Umeåej start
Johannes EklundRånäs OKej start
Niklas ReinholdssonIF Thorej start
Anders OhlinRånäs OKej start

D18

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna GustafssonOK Kåre54:1214:38
2Sanna ForsbergLånghundra IF57:40+3:2815:35
3Lovisa ÖstmanAvesta OK1:04:19+10:0717:22
Maria BengtssonLånghundra IFdiskvalificerad
Linnéa HahneInsjöns IF OKej start

H18

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip Axelsson MeyersonOK Linné31:107:36
2Jesper TibellLånghundra IF42:10+11:0010:17
3Jefta LangerakJärfälla OK43:45+12:3510:40
4Rasmus RostöRånäs OK48:39+17:2911:51
5Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL51:31+20:2112:33

D16

3 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HoppeIF Thor32:438:36
2Fredrika von EssenOK Linné36:05+3:229:29
3Alice FrostOK Roslagen36:43+4:009:39
4Lisa JohanssonOK Rodhen40:35+7:5210:40
5Olivia KvarnlöfOK Roslagen41:57+9:1411:02
6Fanny RostöRånäs OK45:27+12:4411:57
7Linda BrolinOK Roslagen45:47+13:0412:02
8Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen47:42+14:5912:33
9Julia AngelsiööOK Linné48:44+16:0112:49
10Malin JohnsonSigtuna OK48:46+16:0312:50
11Elin FältmanLeksands OK48:49+16:0612:50
12Sara BrolinOK Roslagen49:18+16:3512:58
13Carolina NealisLänna IF49:44+17:0113:05
14Elina ArvidssonSäterbygdens OK54:23+21:4014:18
15Elin MokvistLänna IF1:08:57+36:1418:08
Luiza DarLänna IFdiskvalificerad
Emma GraasOK Linnéej start

H16

3 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ForsbergLånghundra IF26:567:05
2Isak LangerakJärfälla OK29:07+2:117:39
3Johannes RidefeltOK Linné32:21+5:258:30
4Jonas GustafssonOK Kåre32:23+5:278:31
5Jesper JissbackeGävle OK33:27+6:318:48
6Felix ClassonRånäs OK34:35+7:399:06
7Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK35:08+8:129:14
8Anton GilleOK Roslagen35:13+8:179:16
9Sixten JonssonOK Linné36:46+9:509:40
10Anton ErikssonOK Linné38:59+12:0310:15
11Johan BrandbergLånghundra IF40:17+13:2110:36
12Daniel Carlson BjernaldOK Linné40:30+13:3410:39
13Jakob LiljaOK Enen42:17+15:2111:07
14Gustav StarkOK Roslagen43:06+16:1011:20
15Isak SöderströmSala OK44:50+17:5411:47
16Simon Andersson TholinOK Enen45:29+18:3311:58
17Ludwig BergfalkJärfälla OK50:54+23:5813:23
18Nicklas DeWittLänna IF52:59+26:0313:56
19Mårten RostöRånäs OK1:01:24+34:2816:09
Joel BohmanRånäs OKdiskvalificerad
Filip HallböökOK Linnédiskvalificerad
Simon BernersonOK Enendiskvalificerad
Tobias BjernulfSundbybergs IKej start
Filip HjälteOK Enenej start
Adam BlomqvistOK Rodhenej start

H16 Kort

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian SteenOK Enen35:1011:20
2Jonathan NordenholmIF Thor1:00:37+25:2719:33
3Bobby BrahmLånghundra IF1:11:26+36:1623:02
Johan WijkOK Linnéej start
Albin AhlgrenOK Borgenej start

D14

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BromanOK Roslagen31:0410:21
2Ellen FrostOK Roslagen31:09+0:0510:23
3Ellika AlmOK Enen36:41+5:3712:13
4Maria MattssonLånghundra IF39:33+8:2913:11
5Wilma GilleOK Roslagen40:45+9:4113:35
6Emmy AlbinssonJärfälla OK41:05+10:0113:41
7Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL45:28+14:2415:09
Agnes CarlströmOK Enenej start
Maria JanssonOK Linnéej start
Agnes LundqvistJärfälla OKej start
Alva BlomqvistOK Rodhenej start

H14

3 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin LangerakJärfälla OK24:408:13
2Olle GrywenzOK Linné24:45+0:058:15
3Waldemar AnderssonOK Roslagen26:10+1:308:43
4John LarssonRånäs OK29:13+4:339:44
5Johan EdenhamnLänna IF29:57+5:179:59
6Daniel RönnqvistOK Linné32:57+8:1710:59
7Pontus ThörnRånäs OK34:25+9:4511:28
8Albin WallinJärbo OK34:46+10:0611:35
9Erik OlssonGävle OK36:37+11:5712:12
10Emil GrehnOK Rodhen37:52+13:1212:37
11Calle NilssonJärfälla OK44:38+19:5814:52
12Johan ErkenstålOK Enen1:02:48+38:0820:56
Gustaf BerglundSigtuna OKdiskvalificerad
Adam LiljaOK Enenej start
Emil ArvidssonSäterbygdens OKej start
Oliver AngelsiööOK Linnéej start
Dennis HallménJärfälla OKej start

D14 Kort

2 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tuva AhlgrenOK Borgenej start

H14 Kort

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NordforsOK Enen26:3212:38
2Daniel CarlgrenOK Norden26:34+0:0212:39
Fredrik PalmOK Triangelnej start

D12

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva RingiOK Kåre15:337:24
2Emma HansenAvesta OK23:01+7:2810:57
3Isa LundqvistJärfälla OK27:12+11:3912:57
4Karin JohanssonGagnefs OK28:06+12:3313:22
5Emma BernersonOK Enen33:18+17:4515:51
6Lovisa WigertzLånghundra IF38:12+22:3918:11
7Ronja JuhlinGagnefs OK42:22+26:4920:10
8Sofia GidingVallentuna-Össeby OL43:42+28:0920:48
9Sara EdenhamnLänna IF49:36+34:0323:37
10Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL54:17+38:4425:50
Agnes BromanOK Roslagenej start
Tindra JernströmAvesta OKej start
Alva JonssonLånghundra IFej start

H12

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LangerakJärfälla OK14:106:44
2Nils OttossonGävle OK17:53+3:438:30
3Frej AlmOK Enen19:44+5:349:23
4Noel WaldenfjordJärfälla OK20:44+6:349:52
5Erik WulffOK Linné20:59+6:499:59
6Arvid RoosOK Linné21:48+7:3810:22
7Edvin WiklundOK Enen27:08+12:5812:55
Elias LarssonOK Enendiskvalificerad
Adam HahneInsjöns IF OKej start
Adam AnderssonSala OKej start
Emil NilssonJärfälla OKej start

D12 Kort

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia WannerAvesta OK12:337:22

H12 Kort

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl BrahmLånghundra IF13:017:39
2Samuel NorénOK Enen13:23+0:227:52
3Liam Mc CluskeyOK Enen16:47+3:469:52
4Linus GyllenbergSkogsluffarnas OK22:23+9:2213:10
5Filip NilssonOK Triangeln31:08+18:0718:18

D10

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove RingiOK Kåre14:378:35
2Alice HallménJärfälla OK18:37+4:0010:57

H10

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin ForsbergLånghundra IF12:567:36
2Karl GrywenzOK Linné13:23+0:277:52
3Oskar NilssonJärfälla OK19:58+7:0211:44
4Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor33:50+20:5419:54
Hampus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start

D35

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica BengtssonSala OK44:2111:59
2Pernilla NilssonJärfälla OK47:30+3:0912:50

H35

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StenbergIF Thor57:4412:49
2Henrik HellborgCentrum OK1:18:40+20:5617:28
Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OFej start
Jonas ErikssonRånäs OKej start

D40

3 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kersti RingiOK Kåre40:2410:55
2Ann RollerJärfälla OK42:46+2:2211:33
3Sofie BergendahlIF Thor43:58+3:3411:52
4Erika FältmanLeksands OK45:36+5:1212:19
5Yvonne GrehnOK Rodhen48:41+8:1713:09
6Susanne LindhAvesta OK54:40+14:1614:46
7Andrea SilierJärfälla OK54:53+14:2914:50
8Anna-Karin LövgrenAvesta OK57:36+17:1215:34
9Marica TynellRånäs OK1:07:04+26:4018:07
10Sara HektorJärla Orientering1:10:10+29:4618:57

H40

4 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per B NilssonJärfälla OK31:567:47
2Petter RanefallIF Thor33:44+1:488:13
3Pontus GilleOK Roslagen33:57+2:018:16
4Pär HanssonCentrum OK34:39+2:438:27
5Andreas EhnIF Thor42:15+10:1910:18
6Johan KüglerSigtuna OK43:55+11:5910:42
Svante JonsellVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad Ladda ner rutt i gpx-format

D45

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika ArdellOK Rodhen30:109:08
2Cathrine JohanssonTierps SOK32:45+2:359:55
3Carina SandbergSäterbygdens OK35:45+5:3510:50
4Pia ThunmanOK Linné37:12+7:0211:16
5Ulrika MeyersonOK Linné41:04+10:5412:26
6Maria KvarnlöfOK Roslagen41:53+11:4312:41
7Monica RostöRånäs OK49:58+19:4815:08
Lena GrandinOK Linnéej start
Maria TibellLånghundra IFej start

H45

4 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JernströmAvesta OK28:266:56
2Jonas GidingVallentuna-Össeby OL31:01+2:357:33
3Per GrywenzOK Linné31:56+3:307:47
4Lars KarlssonValbo AIF32:16+3:507:52
5Jens AnderssonOK Roslagen33:21+4:558:08
6Christer ArksandVallentuna-Össeby OL35:35+7:098:40
7Patrik OttossonGävle OK35:40+7:148:41
8Håkan BrandbergLånghundra IF36:24+7:588:52
9Thomas RoosIF Thor37:29+9:039:08
10Peter HambäckLånghundra IF38:01+9:359:16
11Anders BrinkmanVandrarringen38:27+10:019:22
12Anders L OlssonGävle OK38:45+10:199:27
13Thomas ArvidssonSäterbygdens OK39:31+11:059:38
14Göran LundqvistJärfälla OK43:03+14:3710:30
15Frank SteinerJärfälla OK46:11+17:4511:15
16Johan EngvallOK Norden48:33+20:0711:50
17Ulf GrandinOK Linné51:55+23:2912:39
18Inge AnderssonRembo IK53:10+24:4412:58
19Håkan RostöRånäs OK53:44+25:1813:06
Michael HolmgrenIF Thorej start
Per FranzénOK Södertörnej start
Ulf NilssonJärfälla OKej start

D50

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering30:199:28
2Katarina BengtssonLånghundra IF31:14+0:559:45
3Mia GustafssonOK Kåre37:58+7:3911:51
4Karin JanssonOK Rodhen39:06+8:4712:13
5Brita NilssonOK Linné43:34+13:1513:36
6Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen57:59+27:4018:07
7Ingela BengtssonSala OK1:40:52+1:10:3331:31
Madelene BjernulfSundbybergs IKej start

H50

3 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK23:056:24
2Stefan NybergAvesta OK24:16+1:116:44
3Anders JönssonOK Triangeln25:22+2:177:02
4Stefan LundOK Orinto25:50+2:457:10
5Per LindhJärfälla OK27:09+4:047:32
6Peter RidefeltOK Linné28:03+4:587:47 Ladda ner rutt i gpx-format
7Peter LundbergJärfälla OK29:30+6:258:11
8Jan NylundMariestads FK31:19+8:148:41
9John E ErikssonVäxjö OK31:32+8:278:45
10Jörgen BatzSkarpnäcks OL32:49+9:449:06
11Leif EdejernIFK Bergvik33:01+9:569:10
12Björn SöderbäckOK Linné34:51+11:469:40
13Sven WigertzLånghundra IF35:18+12:139:48
14Kjell KlaarSäterbygdens OK35:28+12:239:51
15Anders ForsgrenTäby OK35:36+12:319:53
16Karl-Erik EngblomValbo AIF36:40+13:3510:11
17Peter EklövOK Linné37:23+14:1810:23
18Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF37:30+14:2510:25
19Sune SödergrannTullinge SK39:20+16:1510:55
20Leif SandahlOK Tyr39:24+16:1910:56
21Gunnar SvanbergJärfälla OK39:54+16:4911:05 Ladda ner rutt i gpx-format
22Tryggve RönnqvistOK Linné41:21+18:1611:29
23Erik BengtssonSala OK53:36+30:3114:53
24Stefan MokvistLänna IF53:41+30:3614:54
Tomas JanssonLänna IFej start
Tommy ÅhmanLånghundra IFej start
Stefan BranthOK Linnéej start
Per EdenhamnLänna IFej start
Johan PalmgrenTäby OKej start
Micke GustafssonOK Södertörnej start
Roland BäcklinSigtuna OKej start

D55

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin JohanssonVandrarringen33:3211:10
2Helena BachmanTäby OK36:33+3:0112:11
3Lena JanssonJärla Orientering40:23+6:5113:27
4Monika LarssonSkarpnäcks OL59:18+25:4619:46
Christina OhlinRånäs OKej start
Lena LarssonSala OKej start

H55

3 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars OlofssonRehns BK27:317:38
2Anders LöfgrenJärfälla OK28:31+1:007:55
3Göran HanssonTäby OK30:16+2:458:24
4Mats LundmanOK Roslagen32:30+4:599:01
5Thom SandvikAvesta OK33:06+5:359:11
6Kjell BomanSöderhamns OK33:24+5:539:16
7Svante LindgrenKorsnäs IF OK33:27+5:569:17
8Rolf KullaValbo AIF33:55+6:249:25
9Lars LandströmLånghundra IF41:51+14:2011:37
10Göran HedmanValbo AIF44:52+17:2112:27
11Sven-Erik LevinTierps SOK46:37+19:0612:56
12Torsten SchanowSöders-Tyresö49:30+21:5913:45
13Per-Åke HolmSigtuna OK53:45+26:1414:55
14Ton LangerakJärfälla OK55:31+28:0015:25
15Kurt MaxéSundbybergs IK59:14+31:4316:27
Lars OhlinRånäs OKej start
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örbyej start
Göran AnderssonAttunda OKej start
Andreas HjertsonOK Linnéej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Curt ReinholdssonIF Thorej start
Kenneth PerssonIFK Hedemora OKej start
Per-Åke LarshansLeksands OKej start
Svend Erik MathiassenOK Linnéej start

D60

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Linnéa ErikssonSala OK32:4810:56
2Evy JohanssonSala OK44:47+11:5914:55
3Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK45:11+12:2315:03
4Ingegerd LusenskySigtuna OK46:13+13:2515:24
5Marianne SellgrenSigtuna OK50:33+17:4516:51
Lena JohnssonRånäs OKej start
Christina HjertsonOK Linnéej start
Kristina ErikssonLänna IFej start
Anne LundmarkJärfälla OKej start

H60

3 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl BachmanTäby OK26:388:04
2Hasse ÅbergValbo AIF28:22+1:448:35
3Stig AnderssonOK Linné30:27+3:499:13
4Lars Erik HermanssonOK Linné31:00+4:229:23
5Ove ÅbergStorviks IF31:51+5:139:39
6Peder WickströmArboga OK34:42+8:0410:30
7Leo JohanssonVandrarringen35:08+8:3010:38
8Sven-Inge NylundJärfälla OK38:30+11:5211:40
9Rolf HjortRånäs OK47:41+21:0314:26
10Carl Gunnar BoströmEnebybergs IF56:03+29:2516:59
Göran LarssonSala OKej start

D65

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK36:5111:30
2Inger LundOK Norden53:05+16:1416:35
3Birgitta NylundJärfälla OK1:16:03+39:1223:45
4Barbro BörjesonSigtuna OK1:16:24+39:3323:52
Elke Wilke-GüntherTierps SOKdiskvalificerad
Gun Inger SahlbergLånghundra IFdiskvalificerad
Solveig TjernbergSödertälje IFej start
Birgitta NorlinRimbo SOKej start

H65

3 200 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SellgrenSigtuna OK27:398:38
2Olle JohanssonIFK Hedemora OK28:21+0:428:51
3Per-Erik WåhlbergOK Linné29:28+1:499:12
4Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK30:34+2:559:33
5Lars Erik OrvendalHeby AIF31:44+4:059:55
6Christer SandhOK Roxen31:47+4:089:55
7Staffan StålbergOckelbo OK31:56+4:179:58
8Lars JonassonJärfälla OK34:19+6:4010:43
9Bertil HolmgrenGävle OK34:39+7:0010:49
10Stig OvelandValbo AIF34:43+7:0410:50
11Torsten PetterssonLånghundra IF35:19+7:4011:02
12Sören ErikssonLänna IF35:20+7:4111:02
13Hans NybergGävle OK35:31+7:5211:05
14Torbjörn TirénHellas Orientering36:22+8:4311:21
15Sören JohanssonOK Norden36:42+9:0311:28
16Christer SolbreckLånghundra IF37:48+10:0911:48
17Leif ErikssonHeby AIF37:50+10:1111:49
18Ulf SkogtjärnOK Linné42:03+14:2413:08
19Ingemar LindqvistSnättringe SK42:37+14:5813:19
20Leif ThorssonOK Grip43:40+16:0113:38
21Hans SahlbergLånghundra IF45:16+17:3714:08
22Göran LarboAttunda OK47:48+20:0914:56
23Lars AlströmRasbo IK47:50+20:1114:56
24Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben48:51+21:1215:15
25Jan Olov JonssonTierps SOK49:13+21:3415:22
26Örjan KampegårdOK Södertörn52:32+24:5316:25
27Jan BurellVandrarringen56:54+29:1517:46
28Mats TörngrenOK Linné1:35:08+1:07:2929:43
Stig ThorssonSödertälje IFdiskvalificerad
Leif NordlundLänna IFej start
Sten JohanssonOK Borgenej start
Boris AnderssonRånäs OKej start
Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OKej start

D70

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caje JacobssonIF Thor55:4017:23
2Eva von HeijneSigtuna OK56:56+1:1617:47
3Maud BengtssonSala OK1:02:03+6:2319:23
Gudrun SmedsSK Trim/Virsbodiskvalificerad
Inger OlssonSala OKdiskvalificerad
Dagny GustavssonSigtuna OKej start
Ingalill WestbergSK Trim/Virsboej start
Margareta WallénTäby OKej start

H70

3 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidSigtuna OK30:319:32
2Mats ErikssonOK Norden35:29+4:5811:05
3Jan-Olof MalmSigtuna OK35:38+5:0711:08
4Jan JohanssonIFK Hedemora OK37:47+7:1611:48
5Kurt BoströmOK Linné40:17+9:4612:35
6Kjell TancredIBM-Klubben41:16+10:4512:53
7Tore KangasVästerås SOK41:34+11:0312:59
8Lars-Erik KarlssonRasbo IK42:00+11:2913:07
9Folke LindblomHeby AIF42:34+12:0313:18
10Arne GustafssonHagaby GOIF43:29+12:5813:35
11Sven JacobssonIF Thor47:39+17:0814:53
12Sten von HeijneSigtuna OK48:18+17:4715:05
13Bo SundenKarlsbyhedens IK51:57+21:2616:14
14Ronnie GustavssonRembo IK53:53+23:2216:50
15Einar BerglundRembo IK59:27+28:5618:34
16Rune ThurenVallentuna-Össeby OL1:03:18+32:4719:46
Sven-Olov NorlinRimbo SOKej start
Gunnar BengtssonSundsvalls OKej start
Lars-Erik RaskVästerås SOKej start
Thord RådbergOK Roslagenej start

H75

2 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK27:399:52
2Martin EngqvistUpsala IF30:10+2:3110:46
3Arne YngströmHagaby GOIF32:27+4:4811:35
4Sten LarssonHäverödals SK34:25+6:4612:17
5Sven ErikssonOK Roslagen40:36+12:5714:30
6Erik Eddy LundqvistHeby AIF43:05+15:2615:23
7Lars-Erik LindellVäsby OK43:41+16:0215:36
8Lars PerssonVäsby OK49:28+21:4917:40
Sigurd WallénTäby OKej start
Kurt LindblomJärfälla OKej start
Nils TjernbergSödertälje IFej start
Allan WedinJärfälla OKej start

H80

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars T ErikssonOK Linné47:0016:47
2Olle AnderssonOK Norden1:02:41+15:4122:23
Inge HåkanssonOK Linnéej start
Runar ForsströmJärfälla OKej start

Inskolning

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Frida NilssonOK Triangelnfullföljt
Bella PedersenJärfälla OKfullföljt
Saga VangboSala OKfullföljt
Ellen AhlgrenOK Borgenej start

U1

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas WannerAvesta OK19:1311:18
2Hampus GörlOK Enen19:59+0:4611:45
3Elsa WiklundOK Enen21:15+2:0212:30
4Hillevi LarssonOK Enen23:17+4:0413:41
Edit JonssonLånghundra IFej start
Johanna PalmOK Triangelnej start
Johanna RoosOK Linnéej start

U2

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elliot AngelsiööOK Linné20:4312:11
2Idun AlmOK Enen23:26+2:4313:47
3Angelica KahsaiyOK Enen26:20+5:3715:29
4Erik BernersonOK Enen26:35+5:5215:38
5Stefan FjellanderSala OK33:36+12:5319:45
6Elsa VangboSala OK33:38+12:5519:47
Elsa LindSala OKej start

Öppen motion 1

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HallmenJärfälla OK16:449:50

Öppen motion 4

3 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette HagelinGustavsbergs OK42:4113:46
2Fredrik DavidssonSträngnäs-Malmby OL44:04+1:2314:12
3Marie LindströmOK Triangeln45:47+3:0614:46
4Elizabeth LøchtingOK Roslagen48:51+6:1015:45
5Caroline ThörnRånäs OK51:10+8:2916:30
6Marianne TyskLeksands OK57:30+14:4918:32
7Bernhard KlingOK Rodhen58:02+15:2118:43
8Magnus NilssonIFK Lidingös Skid o OK59:02+16:2119:02
9David LiljeqvistSöderhamns OK59:32+16:5119:12
10Benita NorgrenSäterbygdens OK1:03:11+20:3020:22
10Magnus FahlholmSäterbygdens OK1:03:11+20:3020:22
12Anna EricsonAvesta OK1:07:30+24:4921:46
13Anders LindgrenKlubblös1:08:37+25:5622:08
14Ludwig BranthOK Linné1:10:05+27:2422:36
15Barbro MelvingerOK Enen1:14:53+32:1224:09
16Aija SadurskisCentrum OK1:21:47+39:0626:22
17Börje NilssonJärfälla OK1:41:07+58:2632:37
Lennart ErikssonOK Enendiskvalificerad
Magnus StarkOK Roslagendiskvalificerad
Beata LarssonRånäs OKdiskvalificerad
Åse ÖströmKlubblösdiskvalificerad

Öppen motion 7

3 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger TynellRånäs OK32:3110:09
2Per BrahmLånghundra IF32:43+0:1210:13
3Mark BaljeuLeksands OK36:14+3:4311:19
4Ralph JanssonOK Borgen36:21+3:5011:21
5Staffan BromanOK Roslagen38:28+5:5712:01
6Ian von EssenOK Linné39:46+7:1512:25
7Tomas AxelssonOK Linné41:22+8:5112:55
8Thomas AhlbinJärfälla OK44:01+11:3013:45
9ulf AngelsjöOK Linné54:16+21:4516:57
10Jesper AhlbinJärfälla OK1:01:28+28:5719:12
11Åsa RidefeltOK Linné1:05:38+33:0720:30
12Pernilla BengtssonSala OK1:08:33+36:0221:25
13Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:10:32+38:0122:02
14Maria Johansson LissGagnefs OK1:13:13+40:4222:52
15Göran JuhlinGagnefs OK1:14:07+41:3623:09
Josefin BengtssonSala OKdiskvalificerad
Anna-Karin EklundSöderhamns OKdiskvalificerad
Jonas WulffOK Linnédiskvalificerad

Öppen motion 8

4 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PedersenJärfälla OK35:357:54
2Berth-Arne BengtssonLånghundra IF37:52+2:178:24
3Mika NumminenOK Linné47:46+12:1110:36
4Henrik BoströmOK Linné47:47+12:1210:37
5Matilda ÖsterbergGävle OK47:58+12:2310:39
6Per JohansenLillomarka OL51:06+15:3111:21
7Emil DöhlMalungs OK Skogsmårdarna51:34+15:5911:27
8Maria PedersenJärfälla OK53:49+18:1411:57
9Johan KällbäckHammarby IF OF55:30+19:5512:20
10Lennart LundgrenAvesta OK1:10:55+35:2015:45
11Olle KällbäckHammarby IF OF1:22:37+47:0218:21
12Charlotta PorsöKlubblös1:37:16+1:01:4121:36
Erik JonssonLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser