Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 7klubbs Bjästamon

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7klubbs Bjästamon
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: tisdag 5 juni 2018

Skogslöparna

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonas ByströmBlå (9)35:247:01
1Signe ForsbergGul (11)26:219:08
1Ture ForsbergGrön/Vit (13)21:0010:26
1Peter WoxlinMtbO 8km (7)39:125:09
2Hanna WoxlinGul (11)30:41+4:2010:39
2Sverker RytterstedtViolett (16)40:52+4:4410:02
2Melvin BerglundGrön/Vit (13)21:06+0:0610:29
2Clara NordströmOrange (25)35:43+2:4610:07
2Eero NiemiMtbO 8km (7)42:26+3:145:35
3Helena ForsbergBlå (9)43:40+8:168:39
3Liam HälldalOrange (25)36:25+3:2810:18
3Felix ÖhmanGul (11)33:33+7:1211:38
3Marcus NilssonViolett (16)42:42+6:3410:29
3Daniel KnutssonMtbO 8km (7)48:29+9:176:22
3Arvid StrandbergSvart (7)52:00+0:237:18
4Tore NäsströmBlå (9)47:11+11:479:21
4Alice RytterstedtOrange (25)36:49+3:5210:25
4Mikael NilssonViolett (16)44:46+8:3810:59
4Anton StrandbergSvart (7)55:37+4:007:48
4Christina JosefssonMtbO 8km (7)54:07+14:557:07
5Per-Johan JosefssonMtbO 8km (7)55:00+15:487:14
5Jonatan HälldalOrange (25)38:10+5:1310:48
5Malin BergvinGul (11)43:38+17:1715:09
6Nils JonssonGrön/Vit (13)28:58+7:5814:24
6Louise WoxlinMtbO 8km (7)1:00:27+21:157:57
6Gustav BergvinGul (11)43:40+17:1915:09
6Emma WibergBlå (9)55:34+20:1011:01
7Axel JonssonGul (11)47:10+20:4916:22
7Emelie WibergBlå (9)55:41+20:1711:02
8Valter LindbladGul (11)51:25+25:0417:51
8Hans NordströmViolett (16)51:50+15:4212:44
8Jenny ÖhmanOrange (25)42:25+9:2812:00
9Roger PerboGrön/Vit (13)37:50+16:5018:49
9Filip NordströmOrange (25)43:16+10:1912:15
10Emma PerboGrön/Vit (13)37:51+16:5118:49
11Liv PaulerOrange (25)48:10+15:1313:38
11Elsa WoxlinGrön/Vit (13)40:12+19:1220:00
11Birgitta StrandbergViolett (16)55:54+19:4613:44
12Mats LarssonOrange (25)48:50+15:5313:50
13Sebastian SundkvistOrange (25)52:08+19:1114:46
15Alva PerboOrange (25)53:04+20:0715:01
16Carin NordinOrange (25)53:17+20:2015:05
21Fredrik BergvinOrange (25)59:36+26:3916:53
22Saga BergvinOrange (25)59:40+26:4316:54
Bertil NordinViolett (16)ej godkänd
Martin NilssonOrange (25)ej godkänd
Thomas NordströmMtbO 8km (7)ej godkänd
Edvin WesterGrön/Vit (13)utgått
Jonas HälldalSvart (7)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser