Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommar OL 1 - Zon-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommar OL 1 - Zon-träning
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: tisdag 26 juni 2018

Bana 1 Svart

6 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin FalkNyköpings OK44:016:52
2Carl PramlidOK Klemmingen48:03+4:027:30
3Viktor AntonssonEksjö SOK48:44+4:437:36
4Alexander BlombergNyköpings OK48:53+4:527:38
5Magnus JohanssonNyköpings OK49:42+5:417:45
6Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF52:11+8:108:09
7Johan HagströmerOK Hällen52:46+8:458:14
8Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF58:18+14:179:06
9Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF58:36+14:359:09
10Kasper LagerströmNyköpings OK59:52+15:519:21
11Julia DavidssonÄrla IF59:55+15:549:21
12Simon MartinssonOK Klemmingen1:01:10+17:099:33
13Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF1:02:24+18:239:45
14Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF1:03:53+19:529:58
15Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:04:27+20:2610:04
16Ulf HylanderNyköpings OK1:06:03+22:0210:19
17Jonas PålssonFMTM1:06:10+22:0910:20
18Rebecka HylanderNyköpings OK1:08:40+24:3910:43
19Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF1:13:29+29:2811:28
20Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:16:30+32:2911:57
21Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:17:57+33:5612:10
22Stefan CarlssonOK Klemmingen1:21:33+37:3212:44
23Thorbjörn LagerströmOK Hällen1:35:43+51:4214:57
Axel LindgrenNyköpings OKej godkänd
Gunnar KindlundhTrosabygdens OKutgått

Bana 2 Blå

4 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK42:2410:36
2Peter RasmussenNyköpings OK43:21+0:5710:50
3Per SkyllbergOK Klemmingen44:19+1:5511:04
4Mats GustafssonTrosabygdens OK46:05+3:4111:31
5Maria WallströmNyköpings OK46:30+4:0611:37
6Elin PramlidOK Klemmingen47:40+5:1611:55
7Andrea BalakovaNyköpings OK48:12+5:4812:03
8Knut-Åke HallebroOK Klemmingen48:14+5:5012:03
9Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF50:24+8:0012:36
10Håkan AlderudNyköpings OK50:32+8:0812:38
11Anders RunanderTrosabygdens OK52:01+9:3713:00
12EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF52:09+9:4513:02
13Ove ErikssonNyköpings OK52:57+10:3313:14
14Örjan SahlOK Klemmingen53:45+11:2113:26
15Charlotta AskeljungOK Klemmingen54:29+12:0513:37
16Peter JäderfeldtOK Klemmingen54:40+12:1613:40
17Per LarssonOK Klemmingen56:02+13:3814:00
18Åsa WestlundTrosabygdens OK1:03:38+21:1415:54
19Elinor LindstenNyköpings OK1:05:51+23:2716:27
20Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF1:06:37+24:1316:39
21Norna MolinOK Klemmingen1:09:19+26:5517:19
22Emma RosénOK Njudung1:13:27+31:0318:21
23Frida JardingNyköpings OK1:18:41+36:1719:40
24Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:19:38+37:1419:54
25Eva LindellTrosabygdens OK1:38:25+56:0124:36
Sven-Arne NilssonOK Klemmingenej godkänd

Bana 3 Orange

2 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus PåledalOK Roxen23:599:13
2Göran DavidssonOK Klemmingen33:37+9:3812:55
3Jan-åke MahlinTrosabygdens OK38:26+14:2714:46
4Anders PeterssonNyköpings OK39:44+15:4515:16
5Thomas PeterssonNyköpings OK39:48+15:4915:18
6Claes HedlundTrosabygdens OK40:26+16:2715:33
7Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK41:05+17:0615:48
8Ylva PaavoOK Klemmingen43:03+19:0416:33
9Birgitta WallinTrosabygdens OK45:33+21:3417:31
10Helena BachmanTäby OK46:58+22:5918:03
11Hans LindgrenTrosabygdens OK48:32+24:3318:40
12Gabriella BaggerTrosabygdens OK56:47+32:4821:50
13Stefan SjödinTrosabygdens OK57:51+33:5222:15
14Kristina ThunströmTrosabygdens OK57:57+33:5822:17
15Filip ThunströmTrosabygdens OK58:00+34:0122:18
16Folke Hermansson SnickarsTrosabygdens OK58:46+34:4722:36
17Margareta ErikssonOK Klemmingen59:27+35:2822:51
18Bendy WallinTrosabygdens OK59:45+35:4622:58
19Annika DavidssonOK Klemmingen1:00:24+36:2523:13
20Gun JanssonOK Klemmingen1:00:25+36:2623:14
21Christofer MartinsonOK Klemmingen1:18:00+54:0130:00
22Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:26:16+1:02:1733:10
Louise von BerensTrosabygdens OKej start

Bana 4 Gul

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF17:057:45
2Miriam GustafssonTrosabygdens OK19:34+2:298:53
3Vinja ChrislanTrosabygdens OK24:06+7:0110:57
4Evelina PeterssonNyköpings OK32:05+15:0014:35
5Monika VedinSödertälje-Nykvarn OF36:32+19:2716:36
6Kjell NilssonOK Klemmingen40:05+23:0018:13
7Edith von BerensTrosabygdens OK40:06+23:0118:13
8Vera von BerensTrosabygdens OK40:10+23:0518:15
9Axel GustafssonTrosabygdens OK48:47+31:4222:10
10Rigmor BreidemalmTrosabygdens OK56:29+39:2425:40
11Doris NilssonOK Klemmingen1:03:16+46:1128:45
12Gunilla SahlOK Klemmingen1:03:46+46:4128:59

Bana 10km Svart

9 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:13:257:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser