Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarsprint OKS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarsprint OKS
Arrangörsorganisation: OK Skogsvargarna
Datum: tisdag 19 juni 2018

Lång

3 820 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus KristianssonTrollhättans SOK18:434:53
2Björn KristianssonTrollhättans SOK20:24+1:415:20
3David AlménTrollhättans SOK21:35+2:525:39
4Tommy AnderssonVänersborgs SK21:52+3:095:43
5Ralph JohanssonStångenäs AIS22:31+3:485:53
6Olle AlménTrollhättans SOK23:10+4:276:03
7Magnus VedinTrollhättans SOK23:21+4:386:06
8Jenny NymanVänersborgs SK23:44+5:016:12
9Janne MattsonTrollhättans SOK24:27+5:446:24
10Johan ÅhlundVänersborgs SK24:37+5:546:26
11Håkan LindénUddevalla OK25:02+6:196:33
12Emelie SvalinVänersborgs SK25:44+7:016:44
13Thomas AnderssonTrollhättans SOK25:49+7:066:45
14Mattias ModénVänersborgs SK25:58+7:156:47
15Lisa WassénVänersborgs SK26:36+7:536:57
16Ulrika RundbladFrämmestads IK26:53+8:107:02
17Jacob ÖstermanVänersborgs SK27:11+8:287:06
18Dennis JohanssonStångenäs AIS27:18+8:357:08
19Bo WesterbergTrollhättans SOK27:55+9:127:18
20Olivia NymanVänersborgs SK27:57+9:147:19
21Liam HogedalVänersborgs SK28:05+9:227:21
22Stefan JohanssonTrollhättans SOK29:16+10:337:39
23Anders KjellbergOK Flundrehof29:25+10:427:42
24Per-Arne JohanssonVänersborgs SK29:48+11:057:48
25Lars WassénVänersborgs SK30:03+11:207:51
26Per IvarssonUddevalla OK30:57+12:148:06
27Arne AlexanderssonStenungsunds OK31:05+12:228:08
28Bo KarlssonLjungskile FK31:11+12:288:09
29Mats LarssonTrollhättans SOK31:22+12:398:12
30Kristin Back FriskVänersborgs SK32:07+13:248:24
31Charlotte ÖstermanVänersborgs SK33:16+14:338:42
32Åsa SylvanVänersborgs SK33:55+15:128:52
33Anna KristianssonTrollhättans SOK34:03+15:208:54
34Eva KarlssonUddevalla OK35:00+16:179:09
35Håkan SörenssonTrollhättans SOK36:08+17:259:27
36Gunilla HogedalVänersborgs SK37:26+18:439:47
37Gitte KristianssonTrollhättans SOK38:48+20:0510:09
38Jonathan MårtenssonVänersborgs SK1:02:35+43:5216:22
39Lars HogedalVänersborgs SK3:51:07+3:32:241:00:30
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Tobias MattssonTrollhättans SOKej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej start
Fredrik LeonTrollhättans SOKej start

Mellan

2 960 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo AnderssonTrollhättans SOK19:426:39
2Lennart NymanVänersborgs SK22:05+2:237:27
3Peter AnderssonOK Skogsvargarna22:54+3:127:44
4Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK23:43+4:018:00
5Karin LaurellOK Flundrehof23:56+4:148:05
6Caroline AnderssonTrollhättans SOK24:22+4:408:13
7Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK25:27+5:458:35
8Martin EnströmTrollhättans SOK25:30+5:488:36
9Maja NymanVänersborgs SK25:31+5:498:37
10Oskar WesterbergTrollhättans SOK25:50+6:088:43
11Johnny KarlssonUddevalla OK26:21+6:398:54
12Daniel MannOK Skogsvargarna28:38+8:569:40
13Ida AnderssonVänersborgs SK29:41+9:5910:01
14Göte NatanaelssonLjungskile FK34:22+14:4011:36
15Lasse FredrikssonVänersborgs SK35:25+15:4311:57
16Claire KarlssonVänersborgs SK35:27+15:4511:58
17Daniel JohanssonVänersborgs SK35:50+16:0812:06
18Birgitta StenströmVänersborgs SK36:53+17:1112:27
19Kristina ÅhlundVänersborgs SK37:16+17:3412:35
19Helena PetterssonVänersborgs SK37:16+17:3412:35
21Erica JohanssonVänersborgs SK52:28+32:4617:43
Eskil LeonTrollhättans SOKej start

Lätt

2 220 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin NorbergerVänersborgs SK13:236:01
2Karin PantzarOK Skogsvargarna15:04+1:416:47
3Nore ModénVänersborgs SK15:07+1:446:48
4Vilgot ÅhlundVänersborgs SK15:51+2:287:08
5Malte AnderssonTrollhättans SOK15:53+2:307:09
6Hans LindqvistTrollhättans SOK18:23+5:008:16
7Vibecke NordinOK Skogsvargarna18:24+5:018:17
8Tor LindénUddevalla OK18:32+5:098:20
9Hilma NordinOK Skogsvargarna19:05+5:428:35
10Ann-Christine FolinOK Skogsvargarna19:57+6:348:59
11Frida KällbergOK Skogsvargarna22:13+8:5010:00
12Malte ZijpVänersborgs SK28:31+15:0812:50
13Lillemor HallinOK Landehof29:35+16:1213:19
14Rasmus LindénUddevalla OK31:37+18:1414:14
15Daniel LarssonTrollhättans SOK35:12+21:4915:51
16Lucas KällbergOK Skogsvargarna52:25+39:0223:36
Monica KällbergOK Skogsvargarnaej godkänd
Nora PantzarOK Skogsvargarnaej godkänd
Johannes AnderssonVänersborgs SKutgått
Elvira ÅhlundVänersborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser