Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM - OK Kåre / Domnarvet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM - OK Kåre / Domnarvet
Arrangörsorganisationer: Domnarvets GOIF / OK Kåre
Datum: tisdag 14 augusti 2018

Herrar Lång

6 850 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre34:395:03
2Kristofer SidenvallIFK Umeå42:42+8:036:14
3Anders HåkanssonOK Kåre44:22+9:436:28
4Albin BergkvistOK Kåre44:49+10:106:32
5Gustav ÖhgrenOK Kåre44:51+10:126:32
6Johannes ÖhgrenOK Kåre45:05+10:266:34
7Mathias WilhelmssonOK Kåre45:35+10:566:39
8Erik BjörklundOK Linné45:44+11:056:40
9Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF47:12+12:336:53
10Tony BjörlingDomnarvets GOIF47:14+12:356:53
11Karl LindgrenOK Kåre48:13+13:347:02
12Johan KarlssonOK Kåre48:20+13:417:03
13Lars MattssonOK Kåre48:21+13:427:03
14Peter LöfåsDomnarvets GOIF48:41+14:027:06
15Henrik ThomsonOK Kåre50:32+15:537:22
16Per VestlingOK Kåre51:00+16:217:26
17Patrik JohnssonOK Kåre53:17+18:387:46
18Magnus HjorthDomnarvets GOIF54:34+19:557:57
19Anders PrästingsDomnarvets GOIF55:19+20:408:04
20Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF57:06+22:278:20
21Albin BergerDomnarvets GOIF1:04:10+29:319:22
22Lars NordvallDomnarvets GOIF1:04:21+29:429:23
23Martin DanielssonOK Kåre1:10:17+35:3810:15
Anders NordahlOK Kåreej godkänd
Mats HörnellDomnarvets GOIFej godkänd

Damer Lång

5 150 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa RisbyOK Kåre31:216:05
2Beata FalkOK Kåre32:56+1:356:23
3Emma JohanssonDomnarvets GOIF34:39+3:186:43
4Jessica TullieDomnarvets GOIF37:06+5:457:12
5Elin DahlinDomnarvets GOIF37:46+6:257:20
6Hilda ForsgrenOK Linné38:06+6:457:23
7Linda ByströmOK Kåre38:30+7:097:28
8Matilda ErikssonOK Kåre38:31+7:107:28
9Sara JohanssonDomnarvets GOIF39:16+7:557:37
10Hanna BarkegrenOK Kåre42:37+11:168:16
11Marika HagelbergOK Kåre42:52+11:318:19
12Linda NääsOK Kåre43:08+11:478:22
13Kajsa MattssonOK Kåre43:29+12:088:26
14Ronja JungåkerOK Kåre43:38+12:178:28
15Olga LundbäckDomnarvets GOIF47:12+15:519:09
16Emma ForsbergOK Kåre53:06+21:4510:18
Eva ElfvingDomnarvets GOIFej godkänd
Moa HjorthDomnarvets GOIFej start
Ida JohnssonOK Kåreej start
Alva RingiOK Kåreej start

Herrar Kort

4 430 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik SöderqvistOK Kåre26:386:00
2Sven OlssonKorsnäs IF OK26:53+0:156:04
3Isak JakobssonOK Kåre28:10+1:326:21
4Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK31:13+4:357:02
5Lucas GranbergOK Kåre33:41+7:037:36
6Niclas ArkåsenOK Kåre33:58+7:207:40
7Johan B NordahlDomnarvets GOIF34:07+7:297:42
8Thobias WidelundOK Kåre34:10+7:327:42
9Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna36:36+9:588:15
10Mikael RingiOK Kåre37:25+10:478:26
11Jörgen FondeliusVästerbergslagens OL40:36+13:589:09
12Mikael DanielssonOK Kåre40:41+14:039:11
13Ola AnderssonDomnarvets GOIF42:31+15:539:35
14Anders BergDomnarvets GOIF44:04+17:269:56
15Patrik SvederDomnarvets GOIF48:34+21:5610:57
16Niclas SjöblomOK Kåre51:52+25:1411:42
17Niklas HedlundGagnefs OK53:05+26:2711:58
18Bengt SimonssonDomnarvets GOIF54:01+27:2312:11
19Jesper BergDomnarvets GOIF56:21+29:4312:43
20Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK1:02:18+35:4014:03
Magnus BergerDomnarvets GOIFej start
Mats JönssonKorsnäs IF OKej start
Stefan SöderholmOK Kåreej start

Damer Kort

4 430 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese BergqvistKorsnäs IF OK31:397:08
2Anna DuvanderOK Kåre35:55+4:168:06
3Anna Von KrusenstiernaOK Kåre36:22+4:438:12
4Stina NordahlDomnarvets GOIF36:46+5:078:17
5Marit SöderqvistOK Kåre38:54+7:158:46
6Karin ElfvingDomnarvets GOIF39:54+8:159:00
7Hanna CederDomnarvets GOIF40:02+8:239:02
8Elina Von KrusenstiernaOK Kåre40:17+8:389:05
9Jannike WåhlbergOK Kåre47:12+15:3310:39
10Maria EngbergKorsnäs IF OK48:28+16:4910:56
11Anki Svärdby-BergmanOK Kåre52:40+21:0111:53
12Florence BergDomnarvets GOIF53:54+22:1512:10
13Annica BergerDomnarvets GOIF1:01:48+30:0913:57
14Christina SvederDomnarvets GOIF1:09:14+37:3515:37
15Kristina JennischeOK Kåre1:12:38+40:5916:23
16Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF1:15:59+44:2017:09
17Susanna GahnshagOK Kåre1:28:22+56:4319:56
18Katarina OdlindOK Kåre1:44:37+1:12:5823:36
Lena HelanderDomnarvets GOIFej start
Ylva LorentssonOK Kåreej start

D16

4 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja BergqvistKorsnäs IF OK33:517:29
2Vendela SöderqvistOK Kåre34:55+1:047:43
3Tove RingiOK Kåre40:31+6:408:57
4Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK56:28+22:3712:29
5Tea SandbergDomnarvets GOIF1:22:18+48:2718:12
Elsa NilssonDomnarvets GOIFej start

H16

4 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker NordgrenOK Kåre27:446:08
2Erik BrandtDomnarvets GOIF29:41+1:576:34
3Karl GranathOK Kåre32:47+5:037:15
Jakob WidelundOK Kåreej godkänd
Christoffer LindgrenOK Kåreej start

D14

3 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa KaipeOK Kåre26:097:25
2Moa BergqvistKorsnäs IF OK29:45+3:368:27
3Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF30:16+4:078:35
4Julia Hagelberg NordahlOK Kåre32:45+6:369:18
5Sanna HörnellDomnarvets GOIF37:15+11:0610:34
6Klara ErssonOK Kåre40:12+14:0311:25
7Enni LundbergOK Kåre43:09+17:0012:15
8Irma BergDomnarvets GOIF43:17+17:0812:17
9Anja BergerDomnarvets GOIF45:47+19:3813:00
10Elinor DalevallDomnarvets GOIF46:09+20:0013:06
11Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF48:48+22:3913:51
Anja NilssonDomnarvets GOIFej godkänd
Julia NordvallDomnarvets GOIFej start
Mikaela SvederDomnarvets GOIFej start

H14

3 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo AlvolinOK Kåre25:397:17
2Wille SöderqvistOK Kåre27:45+2:067:53
3Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre31:24+5:458:55
4Nils PetterssonOK Kåre33:27+7:489:30
5Eric JohanssonOK Kåre33:30+7:519:31
6Rasmus WidelundOK Kåre36:17+10:3810:18
7Albin SjöblomOK Kåre37:01+11:2210:30
8Hugo AtterbrandOK Kåre40:12+14:3311:25
9Olof OlssonOK Kåre46:45+21:0613:16
10Olle GahnshagOK Kåre52:12+26:3314:49
11Adam JonesOK Kåre56:28+30:4916:02
12Axel SandbergDomnarvets GOIF1:07:46+42:0719:15
Alvin EdbäckOK Kåreej start

D12

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lina WidelundOK Kårefullföljt

H12

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William OksvoldOK Kåre26:518:39
2Walter SöderqvistOK Kåre28:50+1:599:18
3Melvin LöfgrenOK Kåre31:31+4:4010:10
4Villgott DalevallDomnarvets GOIF39:57+13:0612:53
5Anton ModigsKorsnäs IF OK39:58+13:0712:53
6Nils OdlindOK Kåre52:37+25:4616:58
Herman DalevallDomnarvets GOIFej start
Elias HörnellDomnarvets GOIFej start
Edvin JohanssonOK Kåreej start
Frode Montelius RisbergOK Kåreej start

D10

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja SvederDomnarvets GOIF32:4311:41
2Ida AtterbrandOK Kåre45:22+12:3916:12
3Klara BackmanOK Kåre48:46+16:0317:25
4Felicia BjörkmanDomnarvets GOIF48:52+16:0917:27
5Elsa NorgrenDomnarvets GOIF49:09+16:2617:33
6Frida SjöblomOK Kåre49:19+16:3617:36
7Karin SöderholmOK Kåre50:23+17:4017:59
8Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre53:25+20:4219:04
9Lisa LundbergOK Kåre58:28+25:4520:52
10Stella StenmanOK Kåre1:10:50+38:0725:17
Moa SölscherKorsnäs IF OKej godkänd
Halle GahnshagOK Kåreej godkänd
Linnea PerssonOK Kåreej godkänd
Hilma DalinOK Kåreej start

H10

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter OksvoldOK Kåre32:1411:30
2Karl EmilssonDomnarvets GOIF36:32+4:1813:02
3Elvin LundbergOK Kåre37:30+5:1613:23
4Lukas NääsOK Kåre43:58+11:4415:42
5Oskar LimellOK Kåre44:35+12:2115:55
6Erik LimellOK Kåre46:02+13:4816:26
7Kalle VestlingOK Kåre46:44+14:3016:41
8Elis DalevallDomnarvets GOIF1:08:58+36:4424:37
9Allfred DalevallDomnarvets GOIF1:09:08+36:5424:41
Oskar KaipeOK Kåreej godkänd

Inskolning

1 630 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Oskar HagelbergOK Kåre22:4313:56
Hannes HeurlinOK Kåre13:538:31
Samuel NääsOK Kåre23:1814:17
Alfred HeurlinOK Kåre37:3723:04
Elias JonesOK Kåre17:0910:31
Hugo OdlindOK Kåre33:4920:44
Viktor OlssonOK Kåre14:318:54
Alfred JonesOK Kåre19:0111:40
Frida OlssonOK Kåre14:358:56
Majken NybergOK Kåre22:4113:54
Kerstin NorgrenDomnarvets GOIF17:1310:33
William BjörkmanDomnarvets GOIF16:2810:06
Elin-Karin JohanssonOK Kåre16:4710:17
Arvid StenmanOK Kåre13:308:16
Hilda ElfvingDomnarvets GOIF18:0911:08
Max IslénOK Kåre28:0517:13
Greta WassOK Kåre18:0111:03
Anja NordenströmDomnarvets GOIF13:298:16
Charlie SvederDomnarvets GOIF24:2014:55
Evelina EdbäckOK Kåre29:4318:13
Eskil LöfåsDomnarvets GOIF29:1117:54
Lisa VestlingOK Kåre39:1624:05
Maja LundbergOK Kåre32:4120:03
Isak WernbergOK Kåre57:2835:15
Selma ThomsonOK Kåre21:0212:54
Oskar RåbackaOK Kåre20:3912:40

Öppen motion 5

3 520 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders WestmanDellner IK30:598:48
2Jessica ÅhlundOK Kåre32:56+1:579:21
3Per ErikssonKvarnsvedens GOIF OK33:16+2:179:27
4Ola CarlssonOK Kåre33:27+2:289:30
5Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK34:13+3:149:43
6Henrik NääsOK Kåre34:31+3:329:48
7Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF36:47+5:4810:26
8Mats Olov ThomsonOK Kåre36:55+5:5610:29
9Mikael LöfgrenOK Kåre37:31+6:3210:39
10Maria BackmanOK Kåre39:01+8:0211:05
11Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF40:36+9:3711:32
12Ida SandbergOK Kåre40:51+9:5211:36
13Anna DanielssonOK Kåre43:02+12:0312:13
14Maria HjorthDomnarvets GOIF43:56+12:5712:28
15Göran SöderströmDomnarvets GOIF46:29+15:3013:12
16Anders HeurlinOK Kåre48:17+17:1813:43
17Birgitta MattssonOK Kåre52:01+21:0214:46
18Sofia PerssonDomnarvets GOIF57:14+26:1516:15
19Sara OrreOK Kåre57:59+27:0016:28
20Jessica ErikssonDomnarvets GOIF1:00:17+29:1817:07
21Anna OksvoldOK Kåre1:00:33+29:3417:12
22Niclas BylundOK Kåre1:01:13+30:1417:23
23Britt-Marie GisingOK Kåre1:02:29+31:3017:45
Anita NordenströmDomnarvets GOIFej start

Öppen motion 8

5 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf GothKvarnsvedens GOIF OK35:286:52
2Mikael BackmanOK Kåre59:46+24:1811:34
Kalle ÖstgrenOK Kåreej start

Öppen motion 9

6 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WernbergOK Kåre48:367:06
2Andreas GröningOK Kåre1:09:58+21:2210:13
3Agnes JonssonDomnarvets GOIF1:16:44+28:0811:13
4Stefan JonssonDomnarvets GOIF1:16:52+28:1611:14
Anders OksvoldOK Kåreej godkänd
Elin GustavssonOK Kåreej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser