Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL Göteborg
Arrangörsorganisation: IK Stern
Datum: torsdag 14 juni 2018

Lång

3 880 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK36:499:29
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK38:27+1:389:54
3Christer BorgGöteborg-Majorna OK38:38+1:499:57
4Kalle JohanssonOK Skogshjortarna44:19+7:3011:25
5Sören SvenssonSjövalla FK48:29+11:4012:29
6Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna50:42+13:5313:04
7Torbjörn WikströmOK Orinto58:47+21:5815:09
8Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:01:07+24:1815:45
9Anders BerglundOK Skogshjortarna1:01:10+24:2115:45
10Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK1:01:30+24:4115:51
11Ted LiivrandOK Skogshjortarna1:07:50+31:0117:28
12Kurt EkbergOK Orinto1:12:23+35:3418:39
13Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK1:16:33+39:4419:43
14Eva AlsinIK Ymer1:21:09+44:2020:54
15Perry LundqvistSävedalens AIK1:22:15+45:2621:11
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bo W LarssonVäxjö OKutgått

Mellan

2 960 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto30:2210:15
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna30:57+0:3510:27
3Solveig HedenblomSjövalla FK38:24+8:0212:58
4Greger MossbergTolered-Utby Ol-klubb39:36+9:1413:22
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna41:48+11:2614:07
6Karin AxelssonIK Uven44:23+14:0114:59
7Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK44:38+14:1615:04
8Kjell JeppsonIF Rigor44:50+14:2815:08
9Kent IvarssonOK Skogshjortarna44:54+14:3215:10
10Johnny KarlssonUddevalla OK45:11+14:4915:15
11Andre AlexanderssonKungälvs OK45:41+15:1915:26
12Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb45:57+15:3515:31
13Bertil JohanssonOK Skogshjortarna46:46+16:2415:47
14Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK46:55+16:3315:51
15Gösta MalmerIF Marin Väst47:42+17:2016:06
16Lars-Erik SällOK Alehof47:57+17:3516:11
17Ingrid HermanssonIK Ymer48:34+18:1216:24
18Lennart AnderssonGöteborgs SK48:58+18:3616:32
19Kurt FredrixonOK Skogshjortarna49:31+19:0916:43
20Conny VernerssonOK Orinto52:25+22:0317:42
21Nisse KarlssonSävedalens AIK52:52+22:3017:51
22Britt RangertIK Ymer53:34+23:1218:05
22Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK53:34+23:1218:05
24Karin CederlöfKFUM Örebro OK54:14+23:5218:19
25Rosa JohanssonIK Uven55:37+25:1518:47
26Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK56:13+25:5118:59
27Enid IngemarssonHestra IF56:39+26:1719:08
28Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK57:58+27:3619:35
29Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb58:40+28:1819:49
30Bo CederlöfKFUM Örebro OK59:39+29:1720:09
31Percy KarlssonSävedalens AIK1:00:37+30:1520:28
32Tommy PedersenIFK Hindås1:03:02+32:4021:17
33Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:03:53+33:3121:34
34Eva ThörnblomSjövalla FK1:04:20+33:5821:44
35Karl-Axel JohanssonIK Uven1:04:35+34:1321:49
Pertti HeedOK Orintoutgått
Greger MossbergTolered-Utby Ol-klubbutgått

Kort

2 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK26:4511:53
2Roland BrandshageSävedalens AIK33:53+7:0815:03
3Kent CarlgrenOK Skogshjortarna38:55+12:1017:17
4Hans KarlssonOK Orinto41:20+14:3518:22
5Barbro AnderssonOK Skogshjortarna46:05+19:2020:28
6Agne ÖstenssonSävedalens AIK47:27+20:4221:05
7Sven LarssonTolered-Utby Ol-klubb54:13+27:2824:05
8Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:05:57+39:1229:18
8Elisabet SylvanIK Stern1:05:57+39:1229:18
10Inga PerssonOK Skogshjortarna1:23:00+56:1536:53
Marianne GrahnGöteborgs SKej godkänd

Stig

1 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune JungbjerGöteborgs SK24:4114:52
2Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK28:41+4:0017:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser