Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 1
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: onsdag 20 juni 2018

H15-59

2 700 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel LännevallOK Roslagen15:135:38
2Arvid UmegårdLånghundra IF16:30+1:176:06
3Torbjörn LännevallOK Roslagen17:08+1:556:20
4Tommy LindbergOK Roslagen17:10+1:576:21
5Thomas OhlinRånäs OK18:19+3:066:47
6Henrik SundblomRånäs OK18:41+3:286:55
7Rebecka LindbergOK Roslagen18:53+3:406:59
8Johan JakobssonLånghundra IF18:59+3:467:01
9Oskar SundblomRånäs OK19:12+3:597:06
10Jonas GidingVallentuna-Össeby OL19:23+4:107:10
11Axel Leijon-TorellLånghundra IF19:34+4:217:14
12Ola HultinOK Roslagen19:38+4:257:16
13Jonas ErikssonLänna IF19:43+4:307:18
14Anders OhlinRånäs OK20:21+5:087:32
15Emil AnderssonLänna IF20:23+5:107:32
16Per CarlbergRånäs OK20:43+5:307:40
17Thomas JanssonOK Roslagen20:48+5:357:42
18Andreas KrafftLänna IF21:08+5:557:49
19Sven WigertzLånghundra IF21:13+6:007:51
20Lars OhlinRånäs OK21:32+6:197:58
21Andreas AnderssonOK Roslagen21:43+6:308:02
22Mårten RostöRånäs OK22:11+6:588:12
23Christer ArksandVallentuna-Össeby OL23:05+7:528:32
24Magnus OhlinRånäs OK23:08+7:558:34
25Roine AnderssonRånäs OK23:52+8:398:50
26Håkan LångLänna IF24:00+8:478:53
27Jonas StåhlbrandtRasbo IK24:16+9:038:59
28Magnus JohanssonLånghundra IF24:53+9:409:12
29Svante GustafsonLänna IF25:16+10:039:21
30Johan WesterberghRasbo IK25:30+10:179:26
31Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL25:39+10:269:30
32Svante JonsellVallentuna-Össeby OL26:44+11:319:54
33Johan HartvikLänna IF27:40+12:2710:14
34Robert CederholmLänna IF28:47+13:3410:39
35Jesper HenrikssonRånäs OK29:17+14:0410:50
36Rasmus RostöRånäs OK31:04+15:5111:30
37Alex ÖstermanRasbo IK34:59+19:4612:57
38Peter OláRånäs OK36:18+21:0513:26
Cristian LarssonKöping-Kolsva OKej start
Gunnar ÅhlénRånäs OKej start

D15-49

2 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OhlinOK Linné19:038:16
2Lovisa HambäckLånghundra IF20:23+1:208:51
3Marianne CarlbergRånäs OK22:40+3:379:51
4Marica TynellRånäs OK25:33+6:3011:06
5Malin SvenssonRånäs OK27:10+8:0711:48
6Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL27:55+8:5212:08
7Karolina AnderssonLänna IF29:08+10:0512:40
8Monica RostöRånäs OK30:03+11:0013:03
9Ann-Sofie EdenhamnLänna IF31:53+12:5013:51
10Anette ArksandVallentuna-Össeby OL32:06+13:0313:57
11Ida WesselLänna IF47:44+28:4120:45
12Annamaria HartvikLänna IF57:46+38:4325:06
Louise JohanssonOK Roslagenej godkänd
Hillevi PalmqvistLänna IFej start
Evelina RostöRånäs OKej start
Magdalena StagreusVallentuna-Össeby OLej start
Amanda TibellLånghundra IFej start

H-14/60-

2 100 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats TibellLånghundra IF17:298:19
2Roland JanssonOK Linné18:17+0:488:42
3Jacob HenrikssonRånäs OK18:47+1:188:56
4Hugo ÖrtlundRånäs OK21:08+3:3910:03
5Hans OhlinRånäs OK22:28+4:5910:41
6Leif NordlundLänna IF22:51+5:2210:52
7Gerhard LilliestiernaOK Roslagen23:27+5:5811:10
8Kjell JanssonLånghundra IF23:42+6:1311:17
9Björn LindgrenOK Österåker24:29+7:0011:39
10Tommy HöglundLånghundra IF24:47+7:1811:48
11Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF24:54+7:2511:51
12Aron BromanLänna IF25:28+7:5912:07
13Love UmegårdLånghundra IF26:03+8:3412:24
14Hans ErikssonRånäs OK26:18+8:4912:31
15Stellan FehrnströmEnebybergs IF27:01+9:3212:51
16Gustav SvenssonRånäs OK27:47+10:1813:13
17Gunnar KvarnerudLänna IF28:11+10:4213:25
18Bernt JohanssonHäverödals SK29:06+11:3713:51
19Thord RådbergOK Roslagen29:43+12:1414:09
20Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL30:36+13:0714:34
21Sören ErikssonLänna IF31:16+13:4714:53
22Sven-Olov NorlinRimbo SOK31:37+14:0815:03
23Roine MattssonHäverödals SK32:10+14:4115:19
24Lennart JanssonHäverödals SK32:49+15:2015:37
25Bo WestlingHäverödals SK34:21+16:5216:21
26Leif Erik KarlssonRånäs OK36:06+18:3717:11
27Sören WingeUppsala IF36:27+18:5817:21
28Jan-Olof MalmSigtuna OK37:52+20:2318:01
29Sven JacobssonIF Thor42:40+25:1120:19
30Lars-Olov AnderssonSigtuna OK44:22+26:5321:07
31Pelle ÖsterbergOK Roslagen45:01+27:3221:26
Tage AbrahamssonRånäs OKej godkänd
Olov JanssonHäverödals SKej start
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej start

D-14/50-

1 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bente HenrikssonRånäs OK21:2411:15
2Eva ElnerudSigtuna OK22:49+1:2512:00
3Maria LännevallOK Roslagen24:28+3:0412:52
4Isabelle StåhlbrandtRasbo IK24:43+3:1913:00
5Agneta KarlssonRånäs OK25:30+4:0613:25
6Annette WigertzLånghundra IF26:09+4:4513:45
7Malin BromanLänna IF26:18+4:5413:50
8Helene SvenssonRånäs OK26:50+5:2614:07
9Inger SkantzLänna IF27:21+5:5714:23
10Alva OláRånäs OK27:44+6:2014:35
11Britt LarssonLänna IF28:05+6:4114:46
12Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF28:44+7:2015:07
13Monica OhlinRånäs OK29:16+7:5215:24
14Birgitta KlangLånghundra IF29:26+8:0215:29
15Ewa NordlundLänna IF31:00+9:3616:18
16Christina OhlinRånäs OK33:54+12:3017:50
17Anna-Stina NyströmLänna IF35:13+13:4918:32
18Margaretha NyströmLänna IF39:10+17:4620:36
19Rebecka HartvikLänna IF40:24+19:0021:15
20Caje JacobssonIF Thor46:22+24:5824:24
21Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF49:02+27:3825:48
Felicia KrafftLänna IFej godkänd
Anki PousetteRånäs OKej godkänd

Lätt

1 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfons WesterberghRasbo IK14:1310:56
2Kerstin UmegårdLånghundra IF16:38+2:2512:47
3Tobias WestbomLånghundra IF18:54+4:4114:32
4Hanna ErikssonLånghundra IF18:58+4:4514:35
5Alma WesselLänna IF23:07+8:5417:46
6Melvin PousetteRånäs OK26:35+12:2220:26
7Agnes BoströmOK Linné30:11+15:5823:13
8Alfred WesselLänna IF31:35+17:2224:17
9Sara HartvikLänna IF34:10+19:5726:16
10Sofia Dell'OrtoHäverödals SK34:43+20:3026:42
11Johan NordénLånghundra IF34:44+20:3126:43
12Eiwor WestlingHäverödals SK36:09+21:5627:48
13Melker BurlingFredrikshofs IF Skid & OK38:03+23:5029:16
14Erika BurlingFredrikshofs IF Skid & OK38:45+24:3229:48
15Astrid BurlingFredrikshofs IF Skid & OK40:00+25:4730:46
16Christina NordénLånghundra IF47:04+32:5136:12
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej godkänd
Lukas CnattingiusLänna IFej start
Albin TynellRånäs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser