Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 2
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: tisdag 26 juni 2018

H15-59

2 800 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy LindbergOK Roslagen19:377:00
2Arvid UmegårdLånghundra IF19:54+0:177:06
3Torbjörn LännevallOK Roslagen19:55+0:187:06
4Axel Leijon ThorellLånghundra IF22:12+2:357:55
5Rebecka LindbergOK Roslagen22:38+3:018:05
6Emil AnderssonLänna IF22:43+3:068:06
7Johan JakobssonLånghundra IF22:58+3:218:12
8Henrik SundblomRånäs OK23:44+4:078:28
9Andreas AnderssonOK Roslagen23:56+4:198:32
10Lars OhlinRånäs OK24:08+4:318:37
11Thomas OhlinRånäs OK24:20+4:438:41
12Tobias AnderssonOK Österåker24:55+5:188:53
13Erik ViklundRånäs OK25:45+6:089:11
14Kristoffer OhlinRånäs OK26:07+6:309:19
15Sven WigertzLånghundra IF26:47+7:109:33
16Joakim SköldHäverödals SK26:57+7:209:37
17Gunnar ÅhlénRånäs OK27:29+7:529:48
18Magnus OhlinRånäs OK27:53+8:169:57
19Anders SöderbärgOK Roslagen30:13+10:3610:47
20Per GrundbergRimbo SOK30:21+10:4410:50
20Lars LandströmLånghundra IF30:21+10:4410:50
22Jan LindellLånghundra IF30:41+11:0410:57
23Felix SvenssonRasbo IK31:21+11:4411:11
24Eddie BjärrenholtRånäs OK32:28+12:5111:35
25Magnus JohanssonLånghundra IF33:28+13:5111:57
26Håkan BrandbergLånghundra IF36:07+16:3012:53
27Roger TynellRånäs OK39:52+20:1514:14
28Peter OláRånäs OK40:54+21:1714:36
29Lars JönssonOK Roslagen42:56+23:1915:20
30Alex ÖstermanRasbo IK43:40+24:0315:35
31Peter JohanssonRånäs OK58:27+38:5020:52
Jonas StåhlbrandtRasbo IKej godkänd
Loke SköldHäverödals SKej godkänd

D15-49

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna MaxénStora Tuna OK24:469:31
2Marie OhlinOK Linné26:02+1:1610:00
3Louise JohanssonOK Roslagen27:02+2:1610:23
4Therése KarlssonRånäs OK31:01+6:1511:55
5Pernilla SvedinLånghundra IF32:58+8:1212:40
6Maria KvarnlöfOK Roslagen33:00+8:1412:41
7Marica TynellRånäs OK33:05+8:1912:43
8Carina HammarlingLänna IF35:28+10:4213:38
9Ann-Sofie EdenhamnLänna IF35:45+10:5913:45
10Alva SköldHäverödals SK39:06+14:2015:02
11Karin SöderbergOK Roslagen46:13+21:2717:46
12Mikaela WallerströmOK Österåker51:13+26:2719:41
13Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK54:21+29:3520:54
Ida WesselLänna IFej godkänd

H-14/60-

2 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland JanssonOK Linné20:2510:12
2Mats LundmanOK Roslagen20:58+0:3310:29
3Love UmegårdLånghundra IF21:52+1:2710:56
4Hans OhlinRånäs OK22:30+2:0511:15
5Per-Åke HolmSigtuna OK24:49+4:2412:24
6Kjell JanssonLånghundra IF25:44+5:1912:52
7Gunnar KvarnerudLänna IF25:56+5:3112:58
8Gerhard LilliestiernaOK Roslagen26:31+6:0613:15
9Björn LindgrenOK Österåker28:07+7:4214:03
10Thord RådbergOK Roslagen28:08+7:4314:04
11Aron BromanLänna IF28:29+8:0414:14
12Hans ErikssonRånäs OK31:42+11:1715:51
13Kurt BoströmOK Linné33:27+13:0216:43
14Rolf AnderssonRimbo SOK33:50+13:2516:55
15Pelle ÖsterbergOK Roslagen34:20+13:5517:10
16Sören ErikssonLänna IF34:43+14:1817:21
17Leif Erik KarlssonRånäs OK35:45+15:2017:52
18Bengt-Göran StjernaLänna IF36:23+15:5818:11
19Jan-Olof MalmSigtuna OK38:12+17:4719:06
20Sven JacobssonIF Thor38:36+18:1119:18
21Bernt JohanssonHäverödals SK39:07+18:4219:33
22Eric HenrikssonRånäs OK39:15+18:5019:37
23Bo WestlingHäverödals SK45:06+24:4122:33
24Boris AnderssonRånäs OK45:25+25:0022:42
25Rolf HjortRånäs OK49:36+29:1124:48
Tage AbrahamssonRånäs OKej start
Jacob HenrikssonRånäs OKej start
Per-Johan JanssonLänna IFej start

D-14/50-

1 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ElnerudSigtuna OK23:0713:35
2Birgitta LindellLånghundra IF27:08+4:0115:57
3Agneta KarlssonRånäs OK27:26+4:1916:08
4Maria LännevallOK Roslagen32:10+9:0318:55
5Monica OhlinRånäs OK32:53+9:4619:20
6Annette WigertzLånghundra IF34:54+11:4720:31
7Sabiene KarlssonHäverödals SK35:34+12:2720:55
8Isabelle StåhlbrandtRasbo IK35:39+12:3220:58
9Malin BromanLänna IF39:36+16:2923:17
10Christina OhlinRånäs OK40:14+17:0723:40
11Margaretha NyströmLänna IF42:28+19:2124:58
12Alva OláRånäs OK43:13+20:0625:25
13Kerstin UmegårdLånghundra IF46:44+23:3727:29
14Birgitta ErikssonLänna IF49:33+26:2629:08
15Caje JacobssonIF Thor53:18+30:1131:21
16Else-Britt AnderssonRånäs OK1:01:38+38:3136:15
Britt LarssonLänna IFej start
Helene SvenssonRånäs OKej start

Lätt

1 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja MaxénStora Tuna OK10:579:57
2Alfred WesselLänna IF14:05+3:0812:48
3Agnes BoströmOK Linné16:42+5:4515:10
4Alma WesselLänna IF17:24+6:2715:49
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser