Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 3
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: tisdag 3 juli 2018

H15-59

2 680 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen OhlinTullinge SK16:316:09
2Torbjörn LännevallOK Roslagen18:12+1:416:47
3Axel Leijon ThorellLånghundra IF20:15+3:447:33
4Thomas JanssonOK Roslagen20:42+4:117:43
5Lars OhlinRånäs OK21:06+4:357:52
6Jenny WesterberghRasbo IK21:50+5:198:08
7Tobias AnderssonOK Österåker23:25+6:548:44
8Magnus JohanssonLånghundra IF23:31+7:008:46
9Erik ViklundRånäs OK25:03+8:329:20
10Johan WesterberghRasbo IK26:37+10:069:55
11Anders LindgrenLånghundra IF27:14+10:4310:09
12Jonas GidingVallentuna-Össeby OL27:33+11:0210:16
13Jesper HenrikssonRånäs OK27:38+11:0710:18
14Per GrundbergRimbo SOK27:41+11:1010:19
15Eddie BjärrenholtRånäs OK27:54+11:2310:24
16Ove NäslundOK Roslagen28:49+12:1810:45
17David NäslundOK Roslagen29:18+12:4710:55
18Johan HartvikLänna IF29:58+13:2711:10
19Felix SvenssonRasbo IK30:31+14:0011:23
20Robert CederholmLänna IF33:23+16:5212:27
21Mattias ÖrtlundRånäs OK33:59+17:2812:40
22Sven WigertzLånghundra IF34:32+18:0112:53
23Elias WesterberghRasbo IK34:58+18:2713:02
24Hugo ÖrtlundRånäs OK40:40+24:0915:10
25Alex ÖstermanRasbo IK43:07+26:3616:05
26Mats FrostOK Roslagen47:02+30:3117:32
27Peter OláRånäs OK47:22+30:5117:40
Rasmus RostöRånäs OKej godkänd

D15-49

2 430 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LundbergTullinge SK20:278:24
2Alexandra BjärrenholtRånäs OK23:50+3:239:48
3Johanna MaxénStora Tuna OK24:13+3:469:57
4Carina HammarlingLänna IF26:54+6:2711:04
5Karolina AnderssonLänna IF35:39+15:1214:40
6Maria KvarnlöfOK Roslagen36:07+15:4014:51
7Annamaria HartvikLänna IF43:35+23:0817:56
8Ulrika ÖrtlundRånäs OK45:05+24:3818:33
9Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK46:22+25:5519:04
10Mikaela WallerströmOK Österåker53:26+32:5921:59
11Hannah ÖrtlundRånäs OK1:01:54+41:2725:28

H-14/60-

2 070 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans OhlinRånäs OK18:308:56
2Leif NordlundLänna IF18:51+0:219:06
3Gerhard LilliestiernaOK Roslagen19:23+0:539:21
4Kjell JanssonLånghundra IF19:49+1:199:34
5Björn LindgrenOK Österåker20:41+2:119:59
6Per-Åke HolmSigtuna OK20:48+2:1810:02
7Hans ErikssonRånäs OK20:59+2:2910:08
8Love UmegårdLånghundra IF21:23+2:5310:19
9Tommy HöglundLånghundra IF21:26+2:5610:21
10Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF21:31+3:0110:23
11Gunnar KvarnerudLänna IF22:19+3:4910:46
12Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL22:27+3:5710:50
13Thord RådbergOK Roslagen22:52+4:2211:02
14Bengt-Göran StjernaLänna IF24:57+6:2712:03
15Sören ErikssonLänna IF25:35+7:0512:21
16Lennart JanssonHäverödals SK25:43+7:1312:25
17Stellan FehrnströmEnebybergs IF26:26+7:5612:46
18Bo WestlingHäverödals SK27:23+8:5313:13
19Roine MattssonHäverödals SK28:18+9:4813:40
20Tage AbrahamssonRånäs OK31:06+12:3615:01
21Leif Erik KarlssonRånäs OK31:48+13:1815:21
22Olof JanssonHäverödals SK32:19+13:4915:36
23Rolf AnderssonRimbo SOK35:07+16:3716:57
Claes HammarlingLänna IFej godkänd
Hans HolmbergVallentuna-Össeby OLej godkänd
Mats LundmanOK Roslagenej godkänd

D-14/50-

1 920 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta SkoglundOK Roslagen20:4710:49
2Carina NilssonTäby OK21:05+0:1810:58
3Isabelle StåhlbrandtRasbo IK21:20+0:3311:06
4Eva OlssonRånäs OK21:33+0:4611:13
5Agneta KarlssonRånäs OK22:47+2:0011:51
6Kerstin UmegårdLånghundra IF23:01+2:1411:59
7Maria LännevallOK Roslagen23:36+2:4912:17
8Sabiene KarlssonHäverödals SK26:26+5:3913:46
9Christina OhlinRånäs OK27:31+6:4414:19
10Eva NordlundLänna IF28:28+7:4114:49
11Ninni BjärrenholtRånäs OK29:17+8:3015:15
12Birgitta ErikssonLänna IF30:06+9:1915:40
13Annette WigertzLånghundra IF30:49+10:0216:03
14Monica OhlinRånäs OK30:52+10:0516:04
15Magdalena StagreusVallentuna-Össeby OL36:14+15:2718:52
16Margaretha NyströmLänna IF37:17+16:3019:25
17Annika NilssonTäby OK41:21+20:3421:32
18Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF45:17+24:3023:35
Rebecka HartvikLänna IFej start
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IFej start

Lätt

870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja MaxénStora Tuna OK12:1814:08
2Ebba MaxénStora Tuna OK17:00+4:4219:32
3Johan NordénLånghundra IF17:43+5:2520:21
4Agnes BoströmOK Linne17:59+5:4120:40
5Sara HartvikLänna IF20:20+8:0223:22
6Simon BjärrenholtRånäs OK26:15+13:5730:10
7Christina NordénLånghundra IF30:16+17:5834:47
8Eleonora Dell'OrtoHäverödals SK38:27+26:0944:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser