Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOFs Sommarserie Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie Etapp 4
Arrangörsorganisationer: Göteborgs OF / Sävedalens AIK
Datum: onsdag 18 juli 2018

Klasser: Visa alla | Svart | Röd | Gul

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Svart

4 900 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan StrandGöteborg-Majorna OK35:19
2Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering35:22+0:03
3Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna35:49+0:30
4Björn ArnessonUlricehamns OK37:07+1:48
5Heino OllinSävedalens AIK37:49+2:30
6Anders HedbergGöteborg-Majorna OK38:21+3:02
7Sven GranforsOK Landehof42:42+7:23
8Victor AxbomOK Landehof43:10+7:51
9Konstantin KralinovRussian Masters Team43:43+8:24
10Aleksandr KamarovRussian Masters Team43:53+8:34
11Albin ThunbergSävedalens AIK44:00+8:41
12Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK44:43+9:24
13Emil AndreassonOK Skogshjortarna45:23+10:04
14Anders HöijeGöteborg-Majorna OK45:31+10:12
15Jesper NilssonUlricehamns OK45:35+10:16
16Fredrik NorellFrölunda OL46:26+11:07
17Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb46:36+11:17
18Magnus HomannOK Orinto46:56+11:37
19Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK46:59+11:40
20Anton KarlssonOK Kullingshof48:19+13:00
20Jussi AumoKungälvs OK48:19+13:00
22Per NordholmSävedalens AIK48:40+13:21
23Hugo ThunbergOK Alehof49:05+13:46
24Jonas LauriFK Herkules49:11+13:52
25Sabina AumoKungälvs OK49:47+14:28
26Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK50:39+15:20
27Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK51:02+15:43
28Vidar FaxénSävedalens AIK51:12+15:53
29Magnus KarlssonOK Landehof51:46+16:27
30Arvid HammarFK Herkules52:41+17:22
31Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb52:42+17:23
32Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK52:53+17:34
33Johan StrömöBryssel53:26+18:07
34Bengt JohanssonOK Tyr54:50+19:31
35Laila B HöglundFK Herkules56:46+21:27
36Anders BjörklundSävedalens AIK57:12+21:53
37Erik LauriFK Herkules57:52+22:33
38Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK58:21+23:02
39Pernilla HanssonKlubblös59:12+23:53
40Johan WettergrenFK Herkules59:19+24:00
41Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK59:24+24:05
42Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb59:47+24:28
43Andreas KarlssonSävedalens AIK1:00:17+24:58
44Jeannette AumoKungälvs OK1:00:23+25:04
45Joakim HanssonKlubblös1:00:34+25:15
46Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK1:01:13+25:54
47Tobias AnderssonGöteborgs SK1:01:27+26:08
48Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb1:01:29+26:10
49Emelie KarlssonSävedalens AIK1:01:40+26:21
50Anna BrodinSävedalens AIK1:01:55+26:36
51Henrik NordholmSävedalens AIK1:04:10+28:51
52John LandstedtIFK Göteborg Orientering1:05:03+29:44
53Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:06:16+30:57
54Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK1:09:32+34:13
55Rikard HallgrenKlubblös1:13:20+38:01
56Torbjörn WikströmOK Orinto1:13:28+38:09
57Tobias KarlssonOK Landehof1:14:35+39:16
58Olivia LundstedtSjövalla FK1:17:25+42:06
59Emrik LindFK Herkules1:17:27+42:08
60Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK1:19:39+44:20
61Elvira RamleGöteborg-Majorna OK1:38:47+1:03:28
62Jon JonssonGöteborgs SK1:42:24+1:07:05
Filippa SpånérSävedalens AIKej godkänd
Fredrik ForsmanFK Herkulesej godkänd
Isabella AumoKungälvs OKej start
Cecilia GrothKungälvs OKej start
Niklas JambrénGöteborgs SKej start
Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubbåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila