Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOFs Sommarserie Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie Etapp 4
Arrangörsorganisationer: Göteborgs OF / Sävedalens AIK
Datum: onsdag 18 juli 2018

Klasser: Visa alla | Svart | Röd | Gul

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Röd

3 700 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils GrimbeckSävedalens AIK35:40
2Karl GranforsOK Landehof36:57+1:17
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK38:43+3:03
4Elias NordbergGöteborg-Majorna OK39:59+4:19
5Hasse ÅbergValbo AIF40:58+5:18
6Carl-Henry AnderssonOK Orinto41:19+5:39
7Lovisa LemanGöteborgs SK41:50+6:10
8John GabrielssonSävedalens AIK42:18+6:38
9Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK44:42+9:02
10Simon NordbergGöteborg-Majorna OK45:12+9:32
11Emil LindbladSävedalens AIK46:35+10:55
12Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK48:34+12:54
13Gisela LindFK Herkules51:09+15:29
14Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK51:23+15:43
15Filip LemanGöteborgs SK51:32+15:52
16Thomas TjellströmFK Herkules53:08+17:28
17Mattias BrännströmFK Herkules58:37+22:57
18Viktor Le ClaireFK Herkules59:14+23:34
19Christer NordbergGöteborg-Majorna OK1:00:14+24:34
20Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:34+24:54
21Stefan HammarFK Herkules1:01:02+25:22
22Nisse KarlssonSävedalens AIK1:03:22+27:42
23Richard TorseinFrölunda OL1:03:35+27:55
24Lennart AnderssonGöteborgs SK1:05:30+29:50
25Julia LindbladSävedalens AIK1:08:54+33:14
26Rikard FlinkFjärås AIK1:10:09+34:29
27Torben ÖsterlundGöteborgs SK1:12:29+36:49
28Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:48+37:08
29Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering1:14:39+38:59
30Agnetha Le ClaireFK Herkules1:15:06+39:26
31Jenny HomannOK Orinto1:15:07+39:27
32Kjell EhrencronaIFK Göteborg Orientering1:15:32+39:52
33Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:27+41:47
34Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:30+41:50
35Per-Martin BjöremarkFjärås AIK1:21:01+45:21
36Lena FlinkFjärås AIK1:32:35+56:55
37Lise-lotte RybergFK Herkules1:35:46+1:00:06
38Jane McpheatFK Herkules1:38:20+1:02:40
Stanley MattssonIK Uvenej godkänd
Pernilla KarlssonOK Landehofej godkänd
Lisa OttossonOK Landehofej godkänd
Maare OllinSävedalens AIKej godkänd
Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Karin SundhFjärås AIKej godkänd
Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubbutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila