Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOFs Sommarserie Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie Etapp 4
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Sävedalens AIK
Datum: onsdag 18 juli 2018

Svart

4 900 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan StrandGöteborg-Majorna OK35:197:12
2Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering35:22+0:037:13
3Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna35:49+0:307:18
4Björn ArnessonUlricehamns OK37:07+1:487:34
5Heino OllinSävedalens AIK37:49+2:307:43
6Anders HedbergGöteborg-Majorna OK38:21+3:027:49
7Sven GranforsOK Landehof42:42+7:238:42
8Victor AxbomOK Landehof43:10+7:518:48
9Konstantin KralinovRussian Masters Team43:43+8:248:55
10Aleksandr KamarovRussian Masters Team43:53+8:348:57
11Albin ThunbergSävedalens AIK44:00+8:418:58
12Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK44:43+9:249:07
13Emil AndreassonOK Skogshjortarna45:23+10:049:15
14Anders HöijeGöteborg-Majorna OK45:31+10:129:17
15Jesper NilssonUlricehamns OK45:35+10:169:18
16Fredrik NorellFrölunda OL46:26+11:079:28
17Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb46:36+11:179:30
18Magnus HomannOK Orinto46:56+11:379:34
19Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK46:59+11:409:35
20Anton KarlssonOK Kullingshof48:19+13:009:51
20Jussi AumoKungälvs OK48:19+13:009:51
22Per NordholmSävedalens AIK48:40+13:219:55
23Hugo ThunbergOK Alehof49:05+13:4610:01
24Jonas LauriFK Herkules49:11+13:5210:02
25Sabina AumoKungälvs OK49:47+14:2810:09
26Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK50:39+15:2010:20
27Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK51:02+15:4310:24
28Vidar FaxénSävedalens AIK51:12+15:5310:26
29Magnus KarlssonOK Landehof51:46+16:2710:33
30Arvid HammarFK Herkules52:41+17:2210:45
31Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb52:42+17:2310:45
32Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK52:53+17:3410:47
33Johan StrömöBryssel53:26+18:0710:54
34Bengt JohanssonOK Tyr54:50+19:3111:11
35Laila B HöglundFK Herkules56:46+21:2711:35
36Anders BjörklundSävedalens AIK57:12+21:5311:40
37Erik LauriFK Herkules57:52+22:3311:48
38Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK58:21+23:0211:54
39Pernilla HanssonKlubblös59:12+23:5312:04
40Johan WettergrenFK Herkules59:19+24:0012:06
41Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK59:24+24:0512:07
42Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb59:47+24:2812:12
43Andreas KarlssonSävedalens AIK1:00:17+24:5812:18
44Jeannette AumoKungälvs OK1:00:23+25:0412:19
45Joakim HanssonKlubblös1:00:34+25:1512:21
46Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK1:01:13+25:5412:29
47Tobias AnderssonGöteborgs SK1:01:27+26:0812:32
48Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb1:01:29+26:1012:32
49Emelie KarlssonSävedalens AIK1:01:40+26:2112:35
50Anna BrodinSävedalens AIK1:01:55+26:3612:38
51Henrik NordholmSävedalens AIK1:04:10+28:5113:05
52John LandstedtIFK Göteborg Orientering1:05:03+29:4413:16
53Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:06:16+30:5713:31
54Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK1:09:32+34:1314:11
55Rikard HallgrenKlubblös1:13:20+38:0114:57
56Torbjörn WikströmOK Orinto1:13:28+38:0914:59
57Tobias KarlssonOK Landehof1:14:35+39:1615:13
58Olivia LundstedtSjövalla FK1:17:25+42:0615:47
59Emrik LindFK Herkules1:17:27+42:0815:48
60Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK1:19:39+44:2016:15
61Elvira RamleGöteborg-Majorna OK1:38:47+1:03:2820:09
62Jon JonssonGöteborgs SK1:42:24+1:07:0520:53
Filippa SpånérSävedalens AIKej godkänd
Fredrik ForsmanFK Herkulesej godkänd
Isabella AumoKungälvs OKej start
Cecilia GrothKungälvs OKej start
Niklas JambrénGöteborgs SKej start
Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubbåterbud

Röd

3 700 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils GrimbeckSävedalens AIK35:409:38
2Karl GranforsOK Landehof36:57+1:179:59
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK38:43+3:0310:27
4Elias NordbergGöteborg-Majorna OK39:59+4:1910:48
5Hasse ÅbergValbo AIF40:58+5:1811:04
6Carl-Henry AnderssonOK Orinto41:19+5:3911:10
7Lovisa LemanGöteborgs SK41:50+6:1011:18
8John GabrielssonSävedalens AIK42:18+6:3811:25
9Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK44:42+9:0212:04
10Simon NordbergGöteborg-Majorna OK45:12+9:3212:12
11Emil LindbladSävedalens AIK46:35+10:5512:35
12Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK48:34+12:5413:07
13Gisela LindFK Herkules51:09+15:2913:49
14Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK51:23+15:4313:53
15Filip LemanGöteborgs SK51:32+15:5213:55
16Thomas TjellströmFK Herkules53:08+17:2814:21
17Mattias BrännströmFK Herkules58:37+22:5715:50
18Viktor Le ClaireFK Herkules59:14+23:3416:00
19Christer NordbergGöteborg-Majorna OK1:00:14+24:3416:16
20Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:34+24:5416:22
21Stefan HammarFK Herkules1:01:02+25:2216:29
22Nisse KarlssonSävedalens AIK1:03:22+27:4217:07
23Richard TorseinFrölunda OL1:03:35+27:5517:11
24Lennart AnderssonGöteborgs SK1:05:30+29:5017:42
25Julia LindbladSävedalens AIK1:08:54+33:1418:37
26Rikard FlinkFjärås AIK1:10:09+34:2918:57
27Torben ÖsterlundGöteborgs SK1:12:29+36:4919:35
28Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:48+37:0819:40
29Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering1:14:39+38:5920:10
30Agnetha Le ClaireFK Herkules1:15:06+39:2620:17
31Jenny HomannOK Orinto1:15:07+39:2720:18
32Kjell EhrencronaIFK Göteborg Orientering1:15:32+39:5220:24
33Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:27+41:4720:55
34Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:30+41:5020:56
35Per-Martin BjöremarkFjärås AIK1:21:01+45:2121:53
36Lena FlinkFjärås AIK1:32:35+56:5525:01
37Lise-lotte RybergFK Herkules1:35:46+1:00:0625:52
38Jane McpheatFK Herkules1:38:20+1:02:4026:34
Stanley MattssonIK Uvenej godkänd
Pernilla KarlssonOK Landehofej godkänd
Lisa OttossonOK Landehofej godkänd
Maare OllinSävedalens AIKej godkänd
Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Karin SundhFjärås AIKej godkänd
Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubbutgått

Gul

2 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LebarGöteborg-Majorna OK35:3013:08
2Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb39:38+4:0814:40
3Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb39:39+4:0914:41
4Stefan NybergFjärås AIK40:12+4:4214:53
5Nils StrömöGräfnäs41:03+5:3315:12
6Ann GrimbeckSävedalens AIK41:35+6:0515:24
7Carl StrömöBryssel43:07+7:3715:58
8Marie NybergFjärås AIK47:17+11:4717:30
9Cathrine BoklundKlubblös58:45+23:1521:45
10Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering1:01:37+26:0722:49
11Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK1:03:36+28:0623:33
12Greta GrauersSolna OK1:16:56+41:2628:29
13Maja TorseinFrölunda OL1:23:21+47:5130:52
14Bengt Le ClaireFK Herkules1:38:21+1:02:5136:25
15Stefan BengtssonFK Herkules1:38:29+1:02:5936:28
Pia HeikkinenFrölunda OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser