Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandets Sprintcup Deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandets Sprintcup Deltävling 3
Arrangörsorganisation: Nässjö OK
Datum: tisdag 12 juni 2018

Herrar Lång

2 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam PerssonKlubblös14:535:07
2Christian EricssonEksjö Garnisons IF18:23+3:306:20
3Arne KlintbergEksjö SOK18:29+3:366:22
4Fredrik LundqvistNässjö OK18:52+3:596:30
5Tommy ErikssonNässjö OK19:47+4:546:49
6Peter FornanderForserums SOK20:30+5:377:04
7Andreas KarlssonNässjö OK20:46+5:537:09
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK20:49+5:567:10
9Robin ÖhrnOK Bävern20:59+6:067:14
10Lars HagelbergEksjö SOK21:05+6:127:16
11Anders SkoglundSol Tranås21:13+6:207:18
12Jonas HåkanssonEksjö SOK21:18+6:257:20
13Per LennartssonNässjö OK21:51+6:587:32
14Mikael ÖrnOK Bävern22:16+7:237:40
15Jonny LindénVäxjö OK22:41+7:487:49
16Anders EdvardssonEksjö SOK23:04+8:117:57
17Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK24:15+9:228:21
18Stellan AhnströmForserums SOK26:43+11:509:12
19Sixten EkbladhSol Tranås27:41+12:489:32
Simon LennermoNässjö OKdiskvalificerad

Herrar Mellan

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SvenssonNässjö OK14:225:59
2Kjell NeroNässjö OK17:13+2:517:10
3Daniel SahlinNässjö OK18:39+4:177:46
4Mikael FyhrSOK Aneby19:05+4:437:57
5Lars LundqvistNässjö OK19:14+4:528:00
6Tommy OlaussonSOK Aneby27:00+12:3811:15
7Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK27:14+12:5211:20
8Göran LillieströmSOK Aneby28:42+14:2011:57
Peter SahlinNässjö OKdiskvalificerad

Herrar Kort

1 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik MartinssonNässjö OK11:567:01
2Adam FornanderForserums SOK13:47+1:518:06
3Adam NeroNässjö OK15:56+4:009:22
4Elliot SandfagerNässjö OK17:33+5:3710:19
5David DackeSOK Aneby19:05+7:0911:13
6Malte StenhagNässjö OK23:36+11:4013:52
7Arvid RosanderSOK Aneby24:36+12:4014:28
8Love GöthEksjö SOK31:10+19:1418:20
9Vilmer HagelbergEksjö SOK34:22+22:2620:12

Damer Lång

2 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SvenssonNässjö OK17:336:03
2Cecilia BerganderEksjö SOK18:51+1:186:30
3Frida PerssonNässjö OK20:16+2:436:59
4Åsa Tiare CarlssonNässjö OK20:27+2:547:03
5Anna LennartssonNässjö OK21:09+3:367:17
6Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK21:18+3:457:20
7Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF21:50+4:177:31
8Thea Nordin AbajiEksjö SOK22:11+4:387:38
9Lina LudvigssonEksjö SOK22:16+4:437:40
10Sandra BackEksjö SOK23:54+6:218:14
11Hanna SkoglundSol Tranås24:46+7:138:32
12Anne SkoglundSol Tranås26:47+9:149:14
13Susanne BerganderEksjö SOK30:23+12:5010:28
14Camilla RosénAnnebergs GIF35:54+18:2112:22
Elisabeth HagelbergEksjö SOKdiskvalificerad

Damer Mellan

2 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia FyhrSOK Aneby16:396:56
2Tilda HagelbergEksjö SOK17:33+0:547:18
3Linda KindgrenNässjö OK17:53+1:147:27
4Smilla LennartssonNässjö OK18:02+1:237:30
5Moa SälebyNässjö OK19:27+2:488:06
6Helena KarlssonNässjö OK19:41+3:028:12
7Alva HagelbergEksjö SOK19:43+3:048:12
8Linda SahlinNässjö OK20:09+3:308:23
9Telina TiareNässjö OK20:31+3:528:32
10Linda SandfagerNässjö OK21:07+4:288:47
11Åsa Flink-SvenssonNässjö OK21:20+4:418:53
12Tuva JohanssonNässjö OK21:22+4:438:54
13Mona LindénVäxjö OK22:25+5:469:20
14Vivianne LindstamSol Tranås22:34+5:559:24
15Veronica SahlinNässjö OK22:53+6:149:32
16Frida LindénVäxjö OK24:56+8:1710:23
Charlotte StenhagNässjö OKdiskvalificerad

Damer Kort

1 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svea EkbladhSol Tranås10:526:23
2Linnéa EdvardssonEksjö SOK11:01+0:096:28
3Ida SälebyNässjö OK12:16+1:247:12
4Ebba StenhagNässjö OK12:32+1:407:22
5Tilde LennartssonNässjö OK12:45+1:537:30
6Maja LaxNässjö OK14:00+3:088:14
7Agnes KindgrenNässjö OK18:01+7:0910:35
8Julia AbajiEksjö SOK18:12+7:2010:42
9Nova LindbergNässjö OK18:28+7:3610:51
10Lina PerssonSOK Aneby21:18+10:2612:31
11Tuva PerssonSOK Aneby21:27+10:3512:37
12Emma LindénVäxjö OK21:59+11:0712:55
13Marie BerlinNässjö OK26:42+15:5015:42
14Elise JohanssonNässjö OK27:46+16:5416:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser