Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandets Sprintcup Deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandets Sprintcup Deltävling 3
Arrangörsorganisation: Nässjö OK
Datum: tisdag 12 juni 2018

Annebergs GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Carina Rosén ErikssonDamer Lång (15)21:50+4:177:31
14Camilla RosénDamer Lång (15)35:54+18:2112:22

Eksjö Garnisons IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christian EricssonHerrar Lång (20)18:23+3:306:20

Eksjö SOK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Linnéa EdvardssonDamer Kort (14)11:01+0:096:28
2Cecilia BerganderDamer Lång (15)18:51+1:186:30
2Tilda HagelbergDamer Mellan (17)17:33+0:547:18
3Arne KlintbergHerrar Lång (20)18:29+3:366:22
7Alva HagelbergDamer Mellan (17)19:43+3:048:12
8Love GöthHerrar Kort (9)31:10+19:1418:20
8Julia AbajiDamer Kort (14)18:12+7:2010:42
8Thea Nordin AbajiDamer Lång (15)22:11+4:387:38
9Lina LudvigssonDamer Lång (15)22:16+4:437:40
9Vilmer HagelbergHerrar Kort (9)34:22+22:2620:12
10Sandra BackDamer Lång (15)23:54+6:218:14
10Lars HagelbergHerrar Lång (20)21:05+6:127:16
12Jonas HåkanssonHerrar Lång (20)21:18+6:257:20
13Susanne BerganderDamer Lång (15)30:23+12:5010:28
16Anders EdvardssonHerrar Lång (20)23:04+8:117:57
Elisabeth HagelbergDamer Lång (15)diskvalificerad

Emmaboda Verda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kajsa NiemiDamer Lång (15)21:18+3:457:20

Forserums SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Adam FornanderHerrar Kort (9)13:47+1:518:06
6Peter FornanderHerrar Lång (20)20:30+5:377:04
18Stellan AhnströmHerrar Lång (20)26:43+11:509:12

Gränna-Bygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Philip HjellströmHerrar Lång (20)20:49+5:567:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Adam PerssonHerrar Lång (20)14:535:07

Lekeryd-Svarttorps SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Hans Jörgen HanssonHerrar Lång (20)24:15+9:228:21

Nässjö OK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik MartinssonHerrar Kort (9)11:567:01
1Elin SvenssonDamer Lång (15)17:336:03
1Magnus SvenssonHerrar Mellan (9)14:225:59
2Kjell NeroHerrar Mellan (9)17:13+2:517:10
3Daniel SahlinHerrar Mellan (9)18:39+4:177:46
3Frida PerssonDamer Lång (15)20:16+2:436:59
3Ida SälebyDamer Kort (14)12:16+1:247:12
3Adam NeroHerrar Kort (9)15:56+4:009:22
3Linda KindgrenDamer Mellan (17)17:53+1:147:27
4Fredrik LundqvistHerrar Lång (20)18:52+3:596:30
4Elliot SandfagerHerrar Kort (9)17:33+5:3710:19
4Ebba StenhagDamer Kort (14)12:32+1:407:22
4Smilla LennartssonDamer Mellan (17)18:02+1:237:30
4Åsa Tiare CarlssonDamer Lång (15)20:27+2:547:03
5Tommy ErikssonHerrar Lång (20)19:47+4:546:49
5Tilde LennartssonDamer Kort (14)12:45+1:537:30
5Lars LundqvistHerrar Mellan (9)19:14+4:528:00
5Anna LennartssonDamer Lång (15)21:09+3:367:17
5Moa SälebyDamer Mellan (17)19:27+2:488:06
6Malte StenhagHerrar Kort (9)23:36+11:4013:52
6Maja LaxDamer Kort (14)14:00+3:088:14
6Helena KarlssonDamer Mellan (17)19:41+3:028:12
7Bo-Gunnar JosefssonHerrar Mellan (9)27:14+12:5211:20
7Andreas KarlssonHerrar Lång (20)20:46+5:537:09
7Agnes KindgrenDamer Kort (14)18:01+7:0910:35
8Linda SahlinDamer Mellan (17)20:09+3:308:23
9Nova LindbergDamer Kort (14)18:28+7:3610:51
9Telina TiareDamer Mellan (17)20:31+3:528:32
10Linda SandfagerDamer Mellan (17)21:07+4:288:47
11Åsa Flink-SvenssonDamer Mellan (17)21:20+4:418:53
12Tuva JohanssonDamer Mellan (17)21:22+4:438:54
13Marie BerlinDamer Kort (14)26:42+15:5015:42
13Per LennartssonHerrar Lång (20)21:51+6:587:32
14Elise JohanssonDamer Kort (14)27:46+16:5416:20
15Veronica SahlinDamer Mellan (17)22:53+6:149:32
Peter SahlinHerrar Mellan (9)diskvalificerad
Charlotte StenhagDamer Mellan (17)diskvalificerad
Simon LennermoHerrar Lång (20)diskvalificerad

OK Bävern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Robin ÖhrnHerrar Lång (20)20:59+6:067:14
14Mikael ÖrnHerrar Lång (20)22:16+7:237:40

SOK Aneby

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Felicia FyhrDamer Mellan (17)16:396:56
4Mikael FyhrHerrar Mellan (9)19:05+4:437:57
5David DackeHerrar Kort (9)19:05+7:0911:13
6Tommy OlaussonHerrar Mellan (9)27:00+12:3811:15
7Arvid RosanderHerrar Kort (9)24:36+12:4014:28
8Göran LillieströmHerrar Mellan (9)28:42+14:2011:57
10Lina PerssonDamer Kort (14)21:18+10:2612:31
11Tuva PerssonDamer Kort (14)21:27+10:3512:37

Sol Tranås

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Svea EkbladhDamer Kort (14)10:526:23
11Hanna SkoglundDamer Lång (15)24:46+7:138:32
11Anders SkoglundHerrar Lång (20)21:13+6:207:18
12Anne SkoglundDamer Lång (15)26:47+9:149:14
14Vivianne LindstamDamer Mellan (17)22:34+5:559:24
19Sixten EkbladhHerrar Lång (20)27:41+12:489:32

Växjö OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Emma LindénDamer Kort (14)21:59+11:0712:55
13Mona LindénDamer Mellan (17)22:25+5:469:20
15Jonny LindénHerrar Lång (20)22:41+7:487:49
16Frida LindénDamer Mellan (17)24:56+8:1710:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila