Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fyrklövertävling för ungdomar

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fyrklövertävling för ungdomar
Arrangörsorganisation: Almby IK
Datum: torsdag 6 september 2018

Grön

1 500 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid ArnessonLindebygdens OK13:499:12
2Hugo SigvardssonAskersunds OK13:52+0:039:14
3Alexander AskebladAlmby IK15:24+1:3510:16
4William SallrosOK Milan16:31+2:4211:00
5Nils AnderssonAlmby IK16:51+3:0211:14
6Tore BergAlmby IK17:36+3:4711:44
7Axel GerdevågHagaby GoIF Örebro17:49+4:0011:52
8Elis LarssonAlmby IK17:56+4:0711:57
9Gustav ElenskyHagaby GoIF Örebro18:00+4:1112:00
10Selma SvenssonKlubblös18:46+4:5712:30
11Thea HillerströmAlmby IK19:38+5:4913:05
12Karl VinbladHagaby GoIF Örebro19:43+5:5413:08
13Olle EdlingAlmby IK19:57+6:0813:18
14Alma LindkvistAlmby IK20:22+6:3313:34
15Viggo LundvallAlmby IK20:26+6:3713:37
16Arvid HasselströmMotala AIF OL20:30+6:4113:40
17Ingrid CarlbergAlmby IK20:55+7:0613:56
18Alfred SundemanAlmby IK21:07+7:1814:04
19Lea Martinez JonssonAlmby IK21:27+7:3814:18
20Max VinbladHagaby GoIF Örebro22:07+8:1814:44
21Ebba VestmanAlmby IK22:08+8:1914:45
22Lowa ArnessonLindebygdens OK22:30+8:4115:00
23Emilia RiggersAlmby IK22:41+8:5215:07
24Knut LagerqvistGarphyttans IF23:33+9:4415:42
25Tyra KarlssonAskersunds OK23:42+9:5315:48
26Julia LundhAlmby IK25:05+11:1616:43
27Ebba VestergårdAlmby IK25:40+11:5117:06
28Tex LovénAlmby IK25:58+12:0917:18
29Malva HasselkvistFellingsbro GOIF26:37+12:4817:44
30Lovis ErikssonOK Milan26:39+12:5017:46
30Olle DackerudFellingsbro GOIF26:39+12:5017:46
32Julia RingabyFellingsbro GOIF26:40+12:5117:46
33Svea DackerudFellingsbro GOIF26:44+12:5517:49
34Ines DackerudFellingsbro GOIF26:45+12:5617:50
35Albert HolstAlmby IK27:50+14:0118:33
36Hannah BrostenAlmby IK29:16+15:2719:30
37Freja IsenströmAlmby IK33:36+19:4722:24
38Moa OrrvikAlmby IK34:54+21:0523:16
39Ruth ThapperAlmby IK34:55+21:0623:16
40Wilmer AhltunAlmby IK37:08+23:1924:45
Hanna HanssonAskersunds OKej godkänd
Ellen HallonqvistAlmby IKej godkänd
Reza NaderiFellingsbro GOIFej start

Vit

1 980 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns DahlbergAlmby IK18:179:14
2Arvid LarssonOK Milan20:58+2:4110:35
3Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro22:14+3:5711:13
4Melker MangnäsKFUM Örebro OK22:15+3:5811:14
5Harald CarlssonKFUM Örebro OK22:47+4:3011:30
6Axel GustafssonOK Tylöskog23:09+4:5211:41
7Annie LindkvistAlmby IK23:17+5:0011:45
8Emil KämmerlingHagaby GoIF Örebro23:52+5:3512:03
9Tea LovénAlmby IK24:16+5:5912:15
10Lovisa MöllerAlmby IK26:55+8:3813:35
11Ida AnderssonLindebygdens OK27:00+8:4313:38
12Mio ErikssonOK Milan27:22+9:0513:49
13Erik HallonqvistAlmby IK27:26+9:0913:51
14Arne LagerqvistGarphyttans IF29:29+11:1214:53
15Clara BergmanFellingsbro GOIF29:45+11:2815:01
16Alva NilssonKFUM Örebro OK29:57+11:4015:07
17Elliot GrönlundAskersunds OK30:45+12:2815:31
18Hedda GöranssonAlmby IK31:36+13:1915:57
19Mo BranzellFellingsbro GOIF31:57+13:4016:08
20Noomi GreenAlmby IK32:30+14:1316:24
21Sune IsakssonAlmby IK36:16+17:5918:18
22Saga Lund-HansenLindebygdens OK39:03+20:4619:43
23Julia VestmanAlmby IK40:24+22:0720:24
24Malin SvenssonKlubblös41:22+23:0520:53
25Jonna DoeringGarphyttans IF41:45+23:2821:05
26Tindra KarlssonAskersunds OK44:36+26:1922:31
27Amandus KraftAlmby IK47:14+28:5723:51
28Amanda MelanderAskersunds OK47:40+29:2324:04
29Moa HjalmarssonAskersunds OK47:44+29:2724:06
29Natalie KindervallAskersunds OK47:44+29:2724:06
31Robin ForsbergAskersunds OK48:54+30:3724:41
32Astrid CarlbergAlmby IK49:34+31:1725:02
33Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro52:49+34:3226:40
34Klara IsenströmAlmby IK54:42+36:2527:37
35Tuwe WidmarkAlmby IK56:05+37:4828:19
36Stina TegelHagaby GoIF Örebro57:28+39:1129:01
Mohamad NaheriFellingsbro GOIFej godkänd
Mohamed Mahdi RezaiFellingsbro GOIFej godkänd
Vilmer SundemanAlmby IKej godkänd
Oliver RunestavAlmby IKej godkänd
David BrostenAlmby IKej godkänd
Isak BrostenAlmby IKej godkänd
Nora JonssonAlmby IKej godkänd
Rasmus KruseKFUM Örebro OKej start
Elwin KungGarphyttans IFej start
Sofia HalldinKFUM Örebro OKej start
Cornelia FritzAlmby IKåterbud

Gul

2 650 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian LarssonOK Milan23:338:53
2Ted NilssonKFUM Örebro OK23:57+0:249:02
3Emma LindkvistAlmby IK25:48+2:159:44
4Cecilia ErikssonOK Milan26:34+3:0110:01
5Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro28:38+5:0510:48
6Lovisa ThybeckLindebygdens OK30:19+6:4611:26
7Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro30:32+6:5911:31
8Rasmus KarlssonAskersunds OK31:21+7:4811:49
9Edvin HalldinKFUM Örebro OK31:39+8:0611:56
10Elin DoeringGarphyttans IF31:52+8:1912:01
11Johannes ForsbergAskersunds OK32:34+9:0112:17
12Melker CarlssonKFUM Örebro OK33:03+9:3012:28
13Oskar HanssonAskersunds OK33:29+9:5612:38
14Wilma WikströmFellingsbro GOIF34:14+10:4112:55
15Sixten WidmarkAlmby IK34:18+10:4512:56
16Alfons IsakssonAlmby IK34:34+11:0113:02
17Emma SeguraKFUM Örebro OK36:12+12:3913:39
18Arvid AnderssonAlmby IK37:29+13:5614:08
19Melvin GrönlundAskersunds OK39:25+15:5214:52
20Astrid KraftAlmby IK41:43+18:1015:44
21Oliver ArnessonLindebygdens OK41:57+18:2415:49
22Elliot RunestavAlmby IK48:47+25:1418:24 Ladda ner rutt i gpx-format
Oscar KristofferssonAlmby IKej godkänd
Penny HaglundLindebygdens OKej start
Ella KruseKFUM Örebro OKej start

Orange

3 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus MalmKFUM Örebro OK23:357:03
2Axel ThybeckLindebygdens OK25:15+1:407:33
3Viggo HolmbergOK Tylöskog27:30+3:558:14
4Julia GustafssonKFUM Örebro OK27:49+4:148:19
5Rasmus DoeringGarphyttans IF28:14+4:398:27
6Vilma LarssonOK Milan31:40+8:059:28
7Johanna BergKFUM Örebro OK34:49+11:1410:25
8Elsa GustafssonOK Tylöskog37:49+14:1411:19
9Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro41:07+17:3212:18
10Ville ÖstlingHagaby GoIF Örebro49:58+26:2314:57
Theo LarssonAlmby IKej godkänd
Erika HolmbergOK Tylöskogej start
Måns BergqvistGarphyttans IFej start
Lukas FogelHagaby GoIF Örebroej start
Anton KruseKFUM Örebro OKej start
Edith FållstenHagaby GoIF Örebroej start
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroej start
Jona NolåkersHagaby GoIF Örebroej start

Vuxen

3 340 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William SeguraKFUM Örebro OK21:286:25
2Daniel GustafssonKFUM Örebro OK23:50+2:227:08
3Patrik ThybeckLindebygdens OK25:41+4:137:41
4Karin FägerlindCentrum OK26:52+5:248:02
5Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro28:10+6:428:25
6Petter WikströmOK Tisaren28:30+7:028:31
7Ismo MäkirantaFellingsbro GOIF29:40+8:128:52
8Karin NilssonGarphyttans IF31:18+9:509:22
9Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro32:29+11:019:43
10Simon EkdahlHagaby GoIF Örebro33:54+12:2610:08
11Rickard GöranssonAlmby IK35:17+13:4910:33
12Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro35:23+13:5510:35
13Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro37:24+15:5611:11
14Olle ArnessonLindebygdens OK37:31+16:0311:13
15Fredrik ArnessonLindebygdens OK38:15+16:4711:27
16Sara FredrikssonKFUM Örebro OK39:28+18:0011:48
17Anna NilssonGarphyttans IF41:15+19:4712:21
18Lina JansHagaby GoIF Örebro45:28+24:0013:36
19Ida HenrikssonHagaby GoIF Örebro49:51+28:2314:55
20Åsa WikströmFellingsbro GOIF54:56+33:2816:26
21Petra MangnäsKFUM Örebro OK56:46+35:1816:59
22David ElmFellingsbro GOIF1:00:18+38:5018:03
Gunilla SandströmAlmby IKej godkänd
Magnus HjalmarssonAskersunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser