Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Konsultkampen 2018

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Konsultkampen 2018
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 7 juni 2018

A

7 700 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hector HainesSWECO42:245:30
2Josef NordlundStructor42:28+0:045:30
3Christoffer Winander SchönningWSP45:53+3:295:57
4David LingforsWSP46:51+4:276:05
5Simon TeikeBergab47:15+4:516:08
6Magnus YngvessonRamböll48:25+6:016:17
7Ivan ForsgrenÅF49:25+7:016:25
8Pontus GilleÅF50:32+8:086:33
9Henrik ErikssonGolder52:24+10:006:48
10Pontus JohanssonWSP53:44+11:206:58
11Zdenek LiscinskyProjektbyrån54:26+12:027:04
12Anders TillegårdTrafikverket55:21+12:577:11
13Jan HesselWSP57:30+15:067:28
14Giacomo SeidenariELU58:17+15:537:34
15Esbjörn LångströmTrafikverket1:00:10+17:467:48
16Per CarlbergStavugnen1:03:14+20:508:12
17Moa WijkmarkTyréns1:04:46+22:228:24
18Elias ProkofievWSP1:06:07+23:438:35
19Magnus DalenstamWSP1:07:24+25:008:45
20Sofia adolfssonLantmäteriet1:08:26+26:028:53
21Annika CarlbergStavugnen1:10:35+28:119:10
22Elin PramlidTyréns1:11:05+28:419:13
23Giedrius VidzikauskasSWECO1:11:13+28:499:14
24Elin OlovssonBjerking1:13:49+31:259:35
25Magnus ForshällenIncoord1:16:37+34:139:57
26Jörgen TheanderGolder1:16:40+34:169:57
27Felix ErikssonELU1:47:46+1:05:2213:59
28Daniel Wärnelid      Tyréns1:54:15+1:11:5114:50
Mårten AxelssonÅFej start
Oscar GustafssonTyrénsej start

B

5 000 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob EngGolder27:115:26
2Kjell AlmgrenÅF32:49+5:386:33
3Rebecka OlssonWSP33:31+6:206:42
4Stina BergGolder34:52+7:416:58
5Johan BanckGolder34:54+7:436:58
6Johan HofstedtELU35:19+8:087:03
7Hans TarandiSWECO36:23+9:127:16
8Magnus JensenTyréns36:30+9:197:18
9Jonas GidingELU37:16+10:057:27
10Louise GöthforsGolder37:26+10:157:29
11Lovisa LarssonWSP37:34+10:237:30
12Rebecka AdolfssonWSP38:26+11:157:41
13Lovisa OnsbringBergab39:40+12:297:56
14Mats ÅhmanTyréns39:43+12:327:56
15Katrina BerganderTyréns39:50+12:397:58
16Sara JonassonSWECO40:29+13:188:05
17Tobias LarssonRamböll41:14+14:038:14
18Lars VestmanBergab41:33+14:228:18
19Johan LarssonBergab41:58+14:478:23
20Erik NylundRamböll42:29+15:188:29
21Jonas BengtssonSWECO43:37+16:268:43
22Julia AdolfssonLantmäteriet43:38+16:278:43
23Marianne CarlbergStavugnen43:42+16:318:44
24Elin AhlströmÅF43:56+16:458:47
25Fredrik AnderssonWSP44:30+17:198:54
26Björn LönneÅF44:59+17:488:59
27Karl-Gunnar KarnebäckRamböll45:26+18:159:05
28Arvid HofgaardÅF46:33+19:229:18
29Torbjörn WrighedTrafikverket47:25+20:149:29
30Per KajmatsTyréns47:31+20:209:30
31Johan LinderssonWSP47:40+20:299:32
32Per NylundRamböll49:12+22:019:50
33Per LidhBergab49:13+22:029:50
34Anette BrunanderTrafikverket50:20+23:0910:04
35Magnus HektorProjektbyrån50:23+23:1210:04
36Erik HedinProjektbyrån50:30+23:1910:06
37Erik JonssonBjerking50:47+23:3610:09
38Anders MetzenStructor51:11+24:0010:14
39Jessica MoverareSWECO52:14+25:0310:26
40Mikael BuddgårdArkitektbruket52:47+25:3610:33
41Nils RisbergWSP52:56+25:4510:35
42Rikard RehnströmTyréns53:13+26:0210:38
43Nadia LarssonELU54:34+27:2310:54
44Andrea JonssonBjerking56:40+29:2911:20
45Gustav SpjuthTyréns57:34+30:2311:30
46Anton HaeffnerBergab57:47+30:3611:33
47Michael JohanssonBergab58:10+30:5911:38
48Kristina CanowTrafikverket58:46+31:3511:45
48Fredrik ÖstlingBergab58:46+31:3511:45
50Lars MalmBjerking59:04+31:5311:48
51Peter MalmTyréns1:01:00+33:4912:12
52Hans JohanssonBjerking1:01:27+34:1612:17
53Jan DahlbergSWECO1:02:12+35:0112:26
54Evelina GallonBergab1:02:49+35:3812:33
55Emelie MalmBjerking1:03:27+36:1612:41
56Lars Göran BerggrenIncoord1:04:57+37:4612:59
57Emma ForsbergSWECO1:05:43+38:3213:08
58Joakim SirenSWECO1:06:47+39:3613:21
59Pedro FerreiraTyréns1:07:15+40:0413:27
60Eric HöjerSWECO1:07:42+40:3113:32
61Oscar WicksellRamböll1:08:22+41:1113:40
62Emma AlmrothSWECO1:08:40+41:2913:44
63Karin RipolStructor1:11:23+44:1214:16
64Peter MöllerProjektbyrån1:12:15+45:0414:27
65Elise FahlgrenBergab1:12:50+45:3914:34
66Mattias JakobssonIncoord1:19:07+51:5615:49
67Andreas LarsdalenSWECO1:20:07+52:5616:01
68Helene ÅhmanIncoord1:25:04+57:5317:00
69Patrik LönnSWECO1:56:46+1:29:3523:21
Erik LindskogStructorej godkänd
Erik ArnérIterioej start
Anders BengtssonELUej start
Mattias FredinTyrénsej start
Gustaf HofstedtELUej start
Ida HofstedtELUej start
Johan HofstedtELUej start
Joen LundgrenBergabej start
Hanna MelinRamböllej start

C

3 700 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik HagströmGolder24:236:35
2Tomas WidellELU26:51+2:287:15
3Tomas QuistbergBjerking28:55+4:327:48
4Jonathan MarstorpIncoord29:47+5:248:02
5Jonas EklundELU30:48+6:258:19
6Peter SandströmProjektbyrån32:43+8:208:50
7Aldina ErikssonSWECO33:27+9:049:02
8Jonas NygrenGolder33:33+9:109:04
9Susanne RöingELU34:37+10:149:21
10Karin LindstenGolder34:55+10:329:26
11Karoline GreenStructor36:31+12:089:52
12Daniel SelanderTrafikverket36:47+12:249:56
13Johan UtasGolder37:10+12:4710:02
14Erika HagströmStructor37:34+13:1110:09
15Elisabet HögeTrafikverket39:01+14:3810:32
16Elisabet BengtssonSWECO39:42+15:1910:43
17Tomas EscrivaSWECO39:59+15:3610:48
18Frida AnderssonRamböll40:12+15:4910:51
19Susanna BöösGolder40:20+15:5710:54
20Diego NavesSWECO40:38+16:1510:58
21Madeleine HedlundSWECO40:57+16:3411:04
22Siri HansénRamböll41:22+16:5911:10
23Ingrid OlofssonBergab41:36+17:1311:14
24Göran NorströmWSP42:26+18:0311:28
25Rikard FogelholmWSP43:08+18:4511:39
26Dag StenkvistTrafikverket43:15+18:5211:41
27Jindar EsparRamböll43:56+19:3311:52
28Elisa LazzariTyréns45:04+20:4112:10
29Per-Lennart KarlssonRamböll46:30+22:0712:34
30Magnus KusoffskyRamböll48:02+23:3912:58
31Lars CederusWSP48:11+23:4813:01
32Marianna SvanbergSWECO48:12+23:4913:01
33Hulumtaye YederulhRamböll48:53+24:3013:12
34Mimmi AnderssonBjerking49:26+25:0313:21
35Anna CarlqvistSWECO49:29+25:0613:22
36Martin TevallLantmäteriet49:33+25:1013:23
37Ibrahim Al-ZubaidiRamböll49:34+25:1113:23
38Mikael AlménLantmäteriet49:35+25:1213:24
39Barbro CederusWSP49:50+25:2713:28
40Ulla KarnebäckRamböll50:20+25:5713:36
41Thomas SvedinProjektbyrån50:27+26:0413:38
42Jessica Berg KitsoulisSWECO51:13+26:5013:50
43Robin LandSWECO52:25+28:0214:10
44Marie EkbergWSP52:52+28:2914:17
45Matilda UlénSWECO53:32+29:0914:28
46Adam EngströmBergab54:03+29:4014:36
47Ulf AleniusTyréns54:41+30:1814:46
48Gunlög PeterssonRamböll54:54+30:3114:50
49Karin AxelssonWSP55:29+31:0614:59
50Marie ForshällenIncoord55:40+31:1715:02
51Sofia CarlssonSWECO58:33+34:1015:49
52Jimmy HavlundProjektbyrån58:35+34:1215:50
53Linda LundgrenBergab1:01:04+36:4116:30
54Pia BoudrieProjektbyrån1:01:37+37:1416:39
55Malin JakobssonWSP1:01:51+37:2816:42
56Johanna PeterssonWSP1:02:34+38:1116:54
57Malin LarssonLantmäteriet1:13:17+48:5419:48
58Mia SklenarTyréns1:17:43+53:2021:00
59Jenny JohanssonBergab1:21:53+57:3022:07
Sandra FischerBergabej godkänd
Dimitra PanagiotopoulouBergabej godkänd
Farid AshoryBjerkingej start
Karin BäckströmTyrénsej start
Anna EngströmBergabej start
Niklas ForslundLantmäterietej start
Lina FärjeTyrénsej start
Peter GrafströmELUej start
Mattias HallgrenWSPej start
Artur HanssonLantmäterietej start
Anton LionvinRamböllej start
Roger StalåsBjerkingej start
Johan StåhlTyrénsej start
Gustav SundénGolderej start
Viktoria Wramsmyr ÖgrenRamböllej start
Niclas ÖsterbergProjektbyrånej start

D

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohnssonProjektbyrån16:217:25
2Ola RydellTrafikverket26:09+9:4811:53
3Amanda MalmTyréns26:16+9:5511:56
4Erika KarlströmProjektbyrån28:42+12:2113:02
5Viktoria MalkiProjektbyrån28:45+12:2413:04
6Grover BustillosSWECO1:13:04+56:4333:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser