Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjogetträning Sporrkulla 14 juni 2018

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjogetträning Sporrkulla 14 juni 2018
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: torsdag 14 juni 2018

Långa blå 6,0 km

6 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper HåkanssonFK Göingarna45:437:37
2Hampus LarssonFK Göingarna46:06+0:237:41
3Magnus LarssonFK Göingarna46:20+0:377:43
4Edvin SelinFK Göingarna48:17+2:348:02
5Håkan GunnarssonFK Göingarna48:40+2:578:06
6Mikael ThomassonFK Göingarna48:53+3:108:08
7Niklas EdvardssonFK Göingarna52:40+6:578:46
8Bengt LarssonFK Göingarna55:38+9:559:16
9Henrik LarssonFK Göingarna1:00:25+14:4210:04
10Ola OlssonOK Skogsfalken1:00:30+14:4710:05
11Thomas HenmyrOK Vilse 871:01:42+15:5910:17
12Anders NilssonFK Göingarna1:24:51+39:0814:08
Magnus GranqvistFK Göingarnautgått

Mellan blå 4,0 km

4 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer SelinFK Göingarna44:5111:12
2Jon MobergFK Göingarna47:15+2:2411:48
3Camilla SelinFK Göingarna47:28+2:3711:52
4Tuva SelinFK Göingarna48:47+3:5612:11
5Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna57:16+12:2514:19
6Kerstin OlvegårdFK Göingarna59:53+15:0214:58
7Claes OlvegårdFK Göingarna59:54+15:0314:58
8Ingmar OlssonOK Vilse 871:00:09+15:1815:02
9Marie SvenssonFK Åsen1:04:19+19:2816:04
10Rickard MattissonFK Göingarna1:04:42+19:5116:10
11Alice OlvegårdFK Göingarna1:06:19+21:2816:34
12Bertil OttossonFK Göingarna1:14:39+29:4818:39
13Richard BengtssonLunds OK1:32:02+47:1123:00
Svante SelinFK Göingarnaej godkänd

Korta röd 3,0 km

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PerssonOK Vilse 8743:2014:26
2Ellinor NehlinFK Göingarna1:16:16+32:5625:25
3Lena ThomassonFK Göingarna1:16:18+32:5825:26

Korta lätt gul 2,5 km

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Smilla ThomassonFK Göingarna19:457:54
2Siri KleinOK Vilse 8720:29+0:448:11
3Peter KleinOK Vilse 8720:31+0:468:12
4Theo Persson HyldenKlubblös35:00+15:1514:00
5Ingela HyldenKlubblös35:17+15:3214:06
6Tove Persson HyldenKlubblös36:14+16:2914:29
7Annakerstin ArvidssonKlubblös1:04:57+45:1225:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser