Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL Vaggeryd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL Vaggeryd
Arrangörsorganisation: Vaggeryds SOK
Datum: torsdag 14 juni 2018

Damer kort

2 380 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg42:4817:58
2Janet TenlidJönköpings OK43:08+0:2018:07
3Turid PeterssonIK Hakarpspojkarna44:39+1:5118:45
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK45:31+2:4319:07
5Kristina JohanssonMullsjö SOK46:14+3:2619:25
6Gerd WallinJönköpings OK46:35+3:4719:34
7Carina WennblomJönköpings OK48:01+5:1320:10
8Kristina HåmåsIK Hakarpspojkarna52:20+9:3221:59
9Karin ClaessonJönköpings OK59:21+16:3324:56
10Eva RybergJönköpings OK1:02:13+19:2526:08
11Marie-Louise PeterssonJönköpings OK1:14:09+31:2131:09
11Gunnel LarssonIK Vista1:14:09+31:2131:09
13Monica KammenhedJönköpings OK1:14:12+31:2431:10

Damer mellan

3 080 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna37:2012:07
2Lena SternerBottnaryds IF42:18+4:5813:44
3Liselott SigbyIK Vista44:54+7:3414:34
4Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna45:09+7:4914:39
5Marianne SjöbergOK Gränsen52:27+15:0717:01
6Kerstin GustafssonOK Gränsen53:17+15:5717:17
7Vega SlottnerJönköpings OK54:34+17:1417:42
8Carolina ÖnstenIK Vista56:40+19:2018:23
9Ann-Britt BjörnlingerIK Vista1:03:02+25:4220:27
10Ulla LingJönköpings OK1:11:30+34:1023:12
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OKutgått

Damer lång

4 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:02:0313:52
2Monica MartinssonOK Tranan1:21:14+19:1118:10

Herrar kort

2 380 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RybergJönköpings OK35:1214:47
2Agne PerssonTenhults SOK35:28+0:1614:54
3Hans BredhIK Hakarpspojkarna35:55+0:4315:05
4Anders FrönellIK Hakarpspojkarna36:36+1:2415:22
5Kenneth CarlssonIK Vista37:01+1:4915:33
6Lars-Göran BjörnlingerIK Vista37:38+2:2615:48
7Kenneth GattmalmJönköpings OK38:12+3:0016:03
8Torbjörn BlomqvistJönköpings OK38:39+3:2716:14
9Per LarssonJönköpings OK39:34+4:2216:37
10Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna39:41+4:2916:40
11Lars-Åke LarssonOK Tranan39:45+4:3316:42
12Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna40:09+4:5716:52
13Stig WickströmTenhults SOK41:52+6:4017:35
14Lennart KarlströmTenhults SOK41:58+6:4617:37
15Jan WennerbergIF Hallby SOK42:26+7:1417:49
16Gunnar JohanssonTenhults SOK44:18+9:0618:36
17Eibert DanielssonSkillingaryds FK44:48+9:3618:49
18Eskil FolkelidTenhults SOK45:39+10:2719:10
19Elis TällbergIK Hakarpspojkarna46:24+11:1219:29
20Åke RommedahlJönköpings OK47:55+12:4320:07
21Arne JohanssonJönköpings OK48:28+13:1620:21
22Kurt FredrikssonKFUM Jönköping50:56+15:4421:24
23Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK52:34+17:2222:05
24Bo CarlströmJönköpings OK53:38+18:2622:32
25Rolf EskilssonJönköpings OK53:47+18:3522:35
26Gösta LindblomÖlmstads IS56:35+21:2323:46
27Per-Åke SandbergIK Vista56:46+21:3423:51
28Stellan CardellKFUM Jönköping58:27+23:1524:33
29Hans FalkVärend GN OL1:00:25+25:1325:23
30Anders HjorthJönköpings OK1:01:16+26:0425:44
31Willy ElvinMullsjö SOK1:02:47+27:3526:22
32Alf LarssonIK Vista1:05:05+29:5327:20
33John-Erik ErikssonJönköpings OK1:07:20+32:0828:17
34Sören BråhnJönköpings OK1:13:05+37:5330:42
Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Carl-Johan StillströmTenhults SOKej godkänd
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej godkänd
Rolf LindJönköpings OKutgått

Herrar mellan

3 080 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK33:1910:49
2Bengt SörensenJönköpings OK34:45+1:2611:16
3Thomas PeterssonIK Hakarpspojkarna36:01+2:4211:41
4Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna36:48+3:2911:56
5Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna39:59+6:4012:58
6Bernt TenlidJönköpings OK40:15+6:5613:04
7Rainer ScholzIK Vista40:38+7:1913:11
8Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna40:46+7:2713:14
9Rune AhlanderJönköpings OK41:16+7:5713:23
10Kjell SimonssonJönköpings OK41:52+8:3313:35
11Allan ArnessonJönköpings OK42:10+8:5113:41
12Birger WennblomJönköpings OK43:25+10:0614:05
13Bo GustafssonOK Gränsen43:43+10:2414:11
14Erland LingJönköpings OK44:27+11:0814:25
15Thomas LindbladJönköpings OK44:55+11:3614:35
16Sven Erik SjöholmMullsjö SOK44:57+11:3814:35
17Rolf JonassonJönköpings OK45:22+12:0314:43
18Lars WürsigJönköpings OK46:28+13:0915:05
18Gunnar WallinJönköpings OK46:28+13:0915:05
20Arne LarssonIK Vista47:35+14:1615:26
21Lennart KammenhedJönköpings OK49:16+15:5715:59
22Lars-Erik BjörkegrenTenhults SOK50:18+16:5916:19
23Gunnar AnderssonIK Vista53:31+20:1217:22
24Per-Olof NilssonJönköpings OK1:02:17+28:5820:13
25Ingemar EmilssonVaggeryds SOK1:09:24+36:0522:31
Åke SjöbergOK Gränsenej godkänd

Herrar lång

4 470 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars GrehnMullsjö SOK46:4410:27
2Lennart GustafssonJönköpings OK48:00+1:1610:44
3Sören KarlssonMullsjö SOK51:28+4:4411:30
4Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna53:36+6:5211:59
5Kjell MartinssonOK Tranan53:59+7:1512:04
6Lars GustafssonOK Gränsen55:07+8:2312:19
7Hans TrofastTenhults SOK1:00:24+13:4013:30
8Bengt JanssonMullsjö SOK1:02:42+15:5814:01
9Per GranevikJönköpings OK1:03:04+16:2014:06
10Lars FranssonBottnaryds IF1:03:56+17:1214:18
11Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:04:51+18:0714:30
12Bo EklöfIK Hakarpspojkarna1:19:21+32:3717:45
Ulf PalmérUlricehamns OKej godkänd

Motion

2 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke JohanssonTenhults SOK35:2517:16
2Bengt CarlheimKFUM Jönköping36:42+1:1717:54
3Anita HolmqvistIK Hakarpspojkarna36:46+1:2117:56
4Harald HåkanssonOK Gränsen42:03+6:3820:30
5Gunnel TällbergIK Hakarpspojkarna46:56+11:3122:53
5Inger BlomqvistJönköpings OK46:56+11:3122:53
7Gerd JohanssonTenhults SOK47:02+11:3722:56
8Inga PetterssonTenhults SOK47:09+11:4423:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser