Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL Vaggeryd

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL Vaggeryd
Arrangörsorganisation: Vaggeryds SOK
Datum: torsdag 14 juni 2018

Jönköpings OK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Björn RybergHerrar kort (37)35:1214:47
2Janet TenlidDamer kort (13)43:08+0:2018:07
2Lennart GustafssonHerrar lång (13)48:00+1:1610:44
2Bengt SörensenHerrar mellan (26)34:45+1:2611:16
5Inger BlomqvistMotion (8)46:56+11:3122:53
6Gerd WallinDamer kort (13)46:35+3:4719:34
6Bernt TenlidHerrar mellan (26)40:15+6:5613:04
7Vega SlottnerDamer mellan (10)54:34+17:1417:42
7Carina WennblomDamer kort (13)48:01+5:1320:10
7Kenneth GattmalmHerrar kort (37)38:12+3:0016:03
8Torbjörn BlomqvistHerrar kort (37)38:39+3:2716:14
9Karin ClaessonDamer kort (13)59:21+16:3324:56
9Per GranevikHerrar lång (13)1:03:04+16:2014:06
9Rune AhlanderHerrar mellan (26)41:16+7:5713:23
9Per LarssonHerrar kort (37)39:34+4:2216:37
10Ulla LingDamer mellan (10)1:11:30+34:1023:12
10Eva RybergDamer kort (13)1:02:13+19:2526:08
10Kjell SimonssonHerrar mellan (26)41:52+8:3313:35
11Allan ArnessonHerrar mellan (26)42:10+8:5113:41
11Marie-Louise PeterssonDamer kort (13)1:14:09+31:2131:09
12Birger WennblomHerrar mellan (26)43:25+10:0614:05
13Monica KammenhedDamer kort (13)1:14:12+31:2431:10
14Erland LingHerrar mellan (26)44:27+11:0814:25
15Thomas LindbladHerrar mellan (26)44:55+11:3614:35
17Rolf JonassonHerrar mellan (26)45:22+12:0314:43
18Lars WürsigHerrar mellan (26)46:28+13:0915:05
18Gunnar WallinHerrar mellan (26)46:28+13:0915:05
20Åke RommedahlHerrar kort (37)47:55+12:4320:07
21Lennart KammenhedHerrar mellan (26)49:16+15:5715:59
21Arne JohanssonHerrar kort (37)48:28+13:1620:21
24Per-Olof NilssonHerrar mellan (26)1:02:17+28:5820:13
24Bo CarlströmHerrar kort (37)53:38+18:2622:32
25Rolf EskilssonHerrar kort (37)53:47+18:3522:35
30Anders HjorthHerrar kort (37)1:01:16+26:0425:44
33John-Erik ErikssonHerrar kort (37)1:07:20+32:0828:17
34Sören BråhnHerrar kort (37)1:13:05+37:5330:42
Anna-Cajsa ErikssonDamer mellan (10)utgått
Rolf LindHerrar kort (37)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser