Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nässjö OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nässjö OK
Arrangörsorganisation: Nässjö OK
Datum: söndag 22 maj 2011

D21

3 630 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna26:147:13
2Malin SandIK Hakarpspojkarna28:07+1:537:44
3Ylva GunnarsdotterTenhults SOK30:36+4:228:25
4Kristina AnderssonJönköpings OK31:50+5:368:46
5Cecilia BerganderEksjö SOK33:34+7:209:14
6Linda Nordin AbajiEksjö SOK33:38+7:249:15
7Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK34:32+8:189:30
8Louise RundkvistIK Hakarpspojkarna39:02+12:4810:45
9Lucie WeissovaFK Göingarna39:30+13:1610:52
10Angelica JörnlingEksjö SOK44:59+18:4512:23
11Maria ThelinJönköpings OK48:37+22:2313:23
12Isabell JosefssonOK Reftele53:48+27:3414:49

H21

4 270 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik KarlssonIK Hakarpspojkarna24:175:41
2Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna25:10+0:535:53
3Oskar SvärdUlricehamns OK26:15+1:586:08
4Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna26:50+2:336:17
5Michal BestaFK Göingarna27:34+3:176:27
6Anders BergLinköpings OK28:08+3:516:35
7Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna28:34+4:176:41
8Oskar LundqvistNybro OK28:56+4:396:46
9Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna28:57+4:406:46
10Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna29:24+5:076:53
11Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna30:53+6:367:13
12Johan SandlundOK Njudung31:27+7:107:21
13Jakob WahlIK Vista31:41+7:247:25
14Andreas BergLinköpings OK32:44+8:277:39
15Stefan LundOK Orinto33:09+8:527:45
16Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarna33:38+9:217:52
17Rickard IngessonGamleby OK34:06+9:497:59
18Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna34:23+10:068:03
19Gustav SandstedtEksjö SOK35:10+10:538:14
20Klas GrönqvistJönköpings OK35:15+10:588:15
21Magnus HakemanIK Hakarpspojkarna37:21+13:048:44
22Per JohanssonOK Reftele40:46+16:299:32
23Mikael TrofastJönköpings OK40:48+16:319:33
24Stefan OlofssonOK Gisle41:32+17:159:43
25Peter WaldenströmJönköpings OK42:27+18:109:56
26David SvensonSOK Viljan42:40+18:239:59
27Jakub StoszekPOBO Opava50:47+26:3011:53
Björn AnderssonJönköpings OKej godkänd
Klas FriborgJönköpings OKej godkänd
Fredrik RosénJönköpings OKej start
Anton SjöholmMullsjö SOKej start
Karl ReiverBodafors OKej start
Anders LingJönköpings OKej start

D16

3 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ÖstenbergHultsfreds OK25:418:06
2Petra GunnarsdotterTenhults SOK30:20+4:399:34
3Linnéa AnderssonBredaryds SOK33:55+8:1410:41
4Johanna AnderssonSOK Aneby34:30+8:4910:52
5Elin LundqvistNybro OK35:31+9:5011:12
6Petra OlejnikSOK Viljan38:03+12:2212:00

H16

3 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam EricksonBodafors OK30:298:22
2Oscar StenbergOK Skogshjortarna33:04+2:359:05
3Anton EricksonBodafors OK34:25+3:569:27
4Johan LöfströmJönköpings OK36:26+5:5710:00
5Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK37:30+7:0110:18
6Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL37:45+7:1610:22
7Johan LarssonOK Skogshjortarna39:04+8:3510:43
8Johan WidellOK Skogshjortarna41:43+11:1411:27
9Eric BrattåsenOK Skogshjortarna49:38+19:0913:38
10Anton KarlssonOK Skogshjortarna1:15:31+45:0220:44
Gabriel LindersonGamleby OKej godkänd
Ricky SegerlundSOK Viljanej start

D14

2 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK26:089:51
2Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL27:34+1:2610:24
3Emma WidellOK Skogshjortarna28:10+2:0210:37
4Ebba WidmanIK Ymer29:30+3:2211:07
5Elsa AnderssonBredaryds SOK33:43+7:3512:43
6Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna36:52+10:4413:54
7Elin VokseppOK Skogshjortarna40:21+14:1315:13
8Stina ErikssonBodafors OK1:25:09+59:0132:07
Lovisa LindqvistOK Njudungej start
Diana EnglundTenhults SOKej start

H14

2 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric RosjöJönköpings OK26:409:43
2Lucas SundbladEksjö SOK28:35+1:5510:25
3William JohnssonOK Skogshjortarna29:11+2:3110:39
4David GunnarssonIK Hakarpspojkarna35:55+9:1513:06
5Johannes ÖdénSOK Aneby41:06+14:2615:00
Linus AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H12

2 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip RosjöJönköpings OK17:427:15
2Hjalmar NiemiEmmaboda Verda OK24:30+6:4810:02
3Adam LöfströmJönköpings OK27:37+9:5511:19
4Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK28:19+10:3711:36
5Elias LangenbachOK Skogshjortarna30:21+12:3912:26
6Oliver ValleriusGamleby OK37:13+19:3115:15
7Rasmus NybergGamleby OK41:20+23:3816:56
8Erik AxelssonGamleby OK47:26+29:4419:26
Filip TrofastBredaryds SOKej godkänd

D10

2 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna17:588:43
2Emma LingJönköpings OK19:35+1:379:30
3Ella AnderssonIK Hakarpspojkarna22:04+4:0610:42
4Evelina JonasonSOK Aneby22:37+4:3910:58
5Jenna MagnussonIK Hakarpspojkarna24:02+6:0411:40
6Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna27:08+9:1013:10
Katja StrandbergGamleby OKej godkänd
Alma GustafssonSOK Anebyej start

H10

2 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton GunnarssonBredaryds SOK14:567:14
2Albin WidmanIK Ymer19:39+4:439:32
3Erik LingJönköpings OK19:54+4:589:39
4Albin EliassonTenhults SOK22:18+7:2210:49
5Jonatan Flink-OrnungOK Skogshjortarna27:27+12:3113:19
6Marcus SvahnGamleby OK27:55+12:5913:33

D35

3 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hillevi ErikssonIF Hallby SOK31:249:54
2Monica ErikssonLänna IF34:39+3:1510:55
3Helena AnderssonSOK Aneby38:28+7:0412:08

H35

3 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian EnbergLinköpings OK28:557:41
2Björn KarlssonKexholms SK30:59+2:048:14
3Tomas KarlssonKexholms SK32:18+3:238:35
4Karl-Johan RydbergGamleby OK36:11+7:169:37
5Anders ErikssonKexholms SK36:21+7:269:40
6Patrik LundqvistNybro OK38:21+9:2610:11
7Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL47:36+18:4112:39

D45

2 840 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby27:449:45
2Maritha HenrikssonEksjö SOK28:09+0:259:54
3Monica HenrikssonEksjö SOK28:26+0:4210:00
4Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL28:35+0:5110:03
5Maria AnderssonBredaryds SOK33:04+5:2011:38
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK33:22+5:3811:44
7Liselott JohanssonTenhults SOK33:42+5:5811:51
8Ann-Christine LööfEksjö SOK35:41+7:5712:33
9Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK1:01:16+33:3221:34
Ann BrenanderSOK Viljanej start

H45

3 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JoelssonSOK 6829:168:02
2Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna29:40+0:248:09
3Håkan SandstedtEksjö SOK30:26+1:108:21
4Conny SimonssonGränna-Bygdens OK33:02+3:469:04
5Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna34:31+5:159:28
6Anders SjöbergOK Reftele35:23+6:079:43
7Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL42:07+12:5111:34
8Stefan ReiverBodafors OK45:45+16:2912:34
9Pontus LöfströmJönköpings OK46:45+17:2912:50
10Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK55:43+26:2715:18
11Jan EliassonTenhults SOK58:07+28:5115:57
12Anders KnudsenHolbæk OK1:02:15+32:5917:06
Manfred OlejnikSOK Viljanej godkänd

D55

2 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna27:3311:23
2Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås29:32+1:5912:12
3Britt-Mari KarlssonVäxjö OK30:32+2:5912:37
4Inger EnglundIFK Sävsjö31:20+3:4712:56
5Gun HenrikssonEksjö SOK31:40+4:0713:05
6Liselott SigbyIK Vista39:45+12:1216:25
7Monica BråhnJönköpings OK40:58+13:2516:55
8Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna43:38+16:0518:01
9Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK45:29+17:5618:47
10Kristina ErikssonLänna IF48:35+21:0220:04

H55

2 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny PetterssonMarkbygdens OK21:597:34
2Björn PetterssonUlricehamns OK23:19+1:208:02
3Olle AdolfssonLerums SOK24:40+2:418:30
4Klas BjörkIK Hakarpspojkarna26:23+4:249:05
5Gunnar EnbergMålilla OK26:56+4:579:17
6Göran DehlinAnnebergs GIF27:09+5:109:21
7Ulf SvenssonOK Njudung28:46+6:479:55
8Stefan HermanssonTenhults SOK29:00+7:0110:00
9Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK30:16+8:1710:26
10Hans TrofastTenhults SOK30:33+8:3410:32
11Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna33:57+11:5811:42
12Peter EnglundIFK Sävsjö34:30+12:3111:53
13Rainer ScholzIK Vista36:50+14:5112:42
14Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna46:09+24:1015:54
15Sven-Olof FranssonSOK Aneby1:10:58+48:5924:28
Ulf PalmérUlricehamns OKej start
Per LindgrenIK Hakarpspojkarnaej start
Lars-Erik SpaakEksjö SOKej start

D65

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta LarssonOK Njudung35:1514:33
2Ulla NilssonSOK Viljan1:07:23+32:0827:50

H65

2 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan LjungVaggeryds SOK25:308:47
2Stefan G LarssonOK Njudung26:32+1:029:08
3Sven Olof FranssonOK Stigen30:25+4:5510:29
4Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL31:26+5:5610:50
5Roland NilssonSOK Viljan32:06+6:3611:04
6Gunnar AnderssonIK Vista34:13+8:4311:47
7Sören BråhnJönköpings OK34:38+9:0811:56
8Sven-Olof LundinSol Tranås39:26+13:5613:35
9Göran JanssonGränna-Bygdens OK47:17+21:4716:18
10Sören ErikssonLänna IF48:13+22:4316:37
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Göran BengtssonTockarps IKej start

D75

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg37:1218:03
2Karin RehnJönköpings OK48:28+11:1623:31
Barbro RydénSol Tranåsej start

H75

2 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan HåkanssonSOK Viljan33:4813:58
2Bengt LifSol Tranås34:50+1:0214:23
3Olle LifSol Tranås47:15+13:2719:31
4Mattias RundgrenSol Tranås50:06+16:1820:42
5Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna59:50+26:0224:43
6Olof WalfridssonSOK Aneby59:52+26:0424:44

Inskolning

1 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ester AnderssonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Isak CarlzénGamleby OKfullföljt
Mercio ErikssonLänna IFfullföljt
Signe EskilssonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Alva GrönqvistJönköpings OKfullföljt
Elise KarlssonTenhults SOKfullföljt
Emil LingJönköpings OKfullföljt
Sandra LingJönköpings OKfullföljt
Viktor LundqvistNybro OKfullföljt
Ella PalmgrenNässjö OKfullföljt
Linda SahlinNässjö OKfullföljt
Tobias FjällströmNässjö OKej start

U1

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna21:3310:27
2Linus WalderstedtOK Skogshjortarna21:46+0:1310:33
3Jennifer StudleyOK Skogshjortarna26:27+4:5412:50
4Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna28:54+7:2114:01
5Erik KarlssonTenhults SOK31:29+9:5615:16
Johan BjörckOK Älmeej start
Linnéa KarlssonOK Skogshjortarnaej start

U2

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa ErikssonBodafors OK42:4617:31
Sebastian FjällströmNässjö OKej start

Öppen 1

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga-Lill FranssonSOK Aneby59:1628:46

Öppen 2

2 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias GunnarssonBredaryds SOK17:497:18
2Maria JonasonSOK Aneby34:48+16:5914:15
3Tove StrandbergGamleby OK34:49+17:0014:16
4Gerd WalfridssonSOK Aneby1:03:54+46:0526:11
Linda FjällströmHögåkers OKej start
Hanna KramBodafors OKej start

Öppen 4

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma KramBodafors OK37:0614:00
2Anna-Carin ErikssonSOK Aneby41:43+4:3715:44
3Annika FasthBoxholm-Mjölby OL43:46+6:4016:30
4Susanne BerganderEksjö SOK48:08+11:0218:09
5Marie KramBodafors OK50:03+12:5718:53
6Kerstin LundqvistNybro OK53:59+16:5320:22

Öppen 5

3 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper RundbäckEksjö SOK45:4812:34
2Philip HjellströmGränna-Bygdens OK48:26+2:3813:18
3Anna KallinSOK Aneby1:00:33+14:4516:38
Lars FjällströmHögåkers OKej start

Öppen 7

2 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1P-O WidmanIK Ymer29:0410:14
2Ola GustafssonSOK Aneby33:24+4:2011:45
3Bo AndreassonOK Reftele33:47+4:4311:53
4Cecilia WidmanIK Ymer46:37+17:3316:24
5Monica JohansonJönköpings OK1:03:13+34:0922:15
6Margareta EliassonTenhults SOK1:05:22+36:1823:00
Ann-Sofie UrdalBoxholm-Mjölby OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser