Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap SMOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap SMOL
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: tisdag 7 augusti 2018

H10

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL28:5312:53
2Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL30:35+1:4213:39
3Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL35:04+6:1115:39

H12

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL35:1314:51
2Jonathan IhrsénSträngnäs-Malmby OL42:19+7:0617:51
Matheus BengtssonSträngnäs-Malmby OLutgått

D12

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL22:569:40
2Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL52:44+29:4822:15
3Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL55:10+32:1423:16

H16

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL27:509:45
2Olle IhrsénSträngnäs-Malmby OL1:06:10+38:2023:12

H21

5 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL39:067:16
2Fredrik GustafssonSträngnäs-Malmby OL43:44+4:388:07
3Henrik SandénSträngnäs-Malmby OL44:33+5:278:16
4Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL46:05+6:598:33
Robert LindelöfSträngnäs-Malmby OLej godkänd

D21

4 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica GustafssonIFK Lidingö SOK30:147:12
2Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL45:26+15:1210:50
3Inda Garin FolkegårdSträngnäs-Malmby OL54:03+23:4912:53
4Pia HammarSträngnäs-Malmby OL1:21:49+51:3519:31

H50

4 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL35:007:54 Ladda ner rutt i gpx-format
2Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL36:47+1:478:18
3Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OL36:50+1:508:18
4Peter ForsOK Grip40:20+5:209:06
5Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL40:52+5:529:13
6Fredrik MaxenFMTM45:13+10:1310:12
7Jonas PålssonFMTM47:46+12:4610:46
Stefan IhrsénSträngnäs-Malmby OLej godkänd

D50

3 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL35:229:02
2Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL56:35+21:1314:28

H60

4 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag SundinSträngnäs-Malmby OL59:2114:32

D60

2 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL29:359:53
2Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL49:13+19:3816:27

U2

2 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeremiah BengtssonSträngnäs-Malmby OL28:2712:45
2Sofia LundströmSträngnäs-Malmby OL39:45+11:1817:49
Mattias CamalichSträngnäs-Malmby OLutgått

Ö3

2 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WallinSträngnäs-Malmby OL43:0415:43
2Christer LennellSträngnäs-Malmby OL1:07:54+24:5024:46
3Jenny HallenekSträngnäs-Malmby OL1:11:00+27:5625:54
Anna JonssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser