Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås del2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås del2
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: onsdag 13 juni 2018

Öppen motion 3

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HögmanKlubblös22:0711:38
2Thomas BjörkrothGöteborg-Majorna OK25:12+3:0513:15
3Laila EkefällLF IF40:12+18:0521:09
4C-G CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:11:59+49:5237:53
5Tuva-Lisa JäråsKlubblös1:33:32+1:11:2549:13

Öppen motion 5

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian CarbolKlubblös33:039:10
2Joakim LarssonKlubblös35:32+2:299:52
3Ina SonneKlubblös37:40+4:3710:27
4Therese FalemoMölndal Outdoor IF38:42+5:3910:45
5Simona LindenKlubblös40:28+7:2511:14
6Johan SvärdKlubblös47:06+14:0313:05
7Olle SvärdKlubblös47:45+14:4213:15
8Janni AxelssonSävedalens AIK56:36+23:3315:43
9Karin SävingerKlubblös1:01:52+28:4917:11
10Sara BäckströmKlubblös1:02:03+29:0017:14
11Cecilia AldebergGöteborg-Majorna OK1:04:05+31:0217:48
12Sara KarleforsKlubblös1:04:07+31:0417:48
13Linn AnderssonKlubblös1:07:55+34:5218:51
14Sandra WiklundKlubblös1:11:56+38:5319:58
14Luise JayakrishnaKlubblös1:11:56+38:5319:58
16Johanna PrestonKlubblös1:39:28+1:06:2527:37
17Karin MattssonKlubblös1:47:49+1:14:4629:56
Johan HögmanKlubblösdiskvalificerad
Jenny StuckiGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 6

4 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan KarlssonKlubblös39:138:10
2Pontus WiegandtKlubblös42:58+3:458:57
3Erik TönsgårdKlubblös44:13+5:009:12
4Filip SahlbergKlubblös45:52+6:399:33
5Jonas OlgemanFellingsbro GOIF50:17+11:0410:28
6Rikard BerleKlubblös52:16+13:0310:53
7Erik StrannegårdKlubblös52:23+13:1010:54
8Malin SettergrenHalmstad OK53:06+13:5311:03
9Fredrik KjörlingKlubblös56:13+17:0011:42
10Anton RomellKlubblös56:45+17:3211:49
11Max MagnellKlubblös1:05:14+26:0113:35
12Alexandra EdlundKlubblös1:05:23+26:1013:37
13Anna DareliusKlubblös1:08:21+29:0814:14
14Per NyströmKlubblös1:12:32+33:1915:06
Stefan FalemoMölndal Outdoor IF-1:33:50-19:32
Martin HedenKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav AlbertssonKlubblös31:379:34
2Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK34:24+2:4710:25
3Axel GranströmKlubblös35:28+3:5110:44
4David GustavssonKlubblös36:27+4:5011:02
5Dennis LarssonKlubblös38:51+7:1411:46
6Emma BacklundSävedalens AIK40:22+8:4512:13
7Albertina HenrikssonUddevalla OK41:24+9:4712:32
8Martin HellbergKlubblös42:23+10:4612:50
9Stefan JohanssonKlubblös44:34+12:5713:30
10Emmy DahlströmOK Löftan45:18+13:4113:43
11Lisa AxelssonHjobygdens OK48:43+17:0614:45
12Martin ALfredssonKlubblös49:09+17:3214:53
13Roland LindblomLF IF50:13+18:3615:13
14Alexandra SvantessonKlubblös56:32+24:5517:07
15Martin NilssonKlubblös59:25+27:4818:00
16Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:07:19+35:4220:23
Johan WikanderLånghundra IFdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser