Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbstafetten
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: torsdag 14 juni 2018

Jukolamanna

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lag blå2:07:56
1. Emil Rosén10:24110:241
2. Adam Forsgard12:42123:06100:00
3. Anton Dahlberg17:503+3:2540:56100:00
4. Simon Grahn15:243+4:1556:20100:00
5. Albin Karlsmo21:086+7:431:17:28100:00
6. Emilia Kraft27:249+8:281:44:52100:00
7. Per Rosén23:046+8:382:07:56100:00
2Lag röd2:09:10+1:14
1. Juli Petersson11:193+0:5511:193+0:55
2. Hanna Salberg31:197+18:3742:386+3+19:32+18:37
3. Amy Johansson16:502+2:2559:2860+18:32-1:00
4. William Uvensson11:0911:10:373-3+14:17-4:15
5. Anders Dahlén18:012+4:361:28:382-1+11:10-3:07
6. Lennart Gustavsson24:146+5:181:52:5220+8:00-3:10
7. William Rönnborg16:183+1:522:09:1020+1:14-6:46
3Lag svart2:12:40+4:44
1. Victor Ekström15:205+4:5615:205+4:56
2. Robin Sommansson16:114+3:2931:314-1+8:25+3:29
3. Erik Johansson23:385+9:1355:093-1+14:13+5:48
4. Birgitta Eriksson27:229+16:131:22:316+3+26:11+11:58
5. Victor Uvensson13:2511:35:564-2+18:28-7:43
6. Mats Rönnborg20:122+1:161:56:083-1+11:16-7:12
7. Victor Beischer16:324+2:062:12:4030+4:44-6:32
4Lag grön102:16:15+8:19
1. Mikkel Bergman15:356+5:1115:356+5:11
2. Truls Voelkerling13:582+1:1629:333-3+6:27+1:16
3. Inga Gustavsson26:238+11:5855:564+1+15:00+8:33
4. Johan Uvensson11:422+0:331:07:382-2+11:18-3:42
5. Linda Östberg30:259+17:001:38:035+3+20:35+9:17
6. Mats Dahlrot23:464+4:502:01:4950+16:57-3:38
7. Johan Olson14:2612:16:154-1+8:19-8:38
5Lag röd102:20:51+12:55
1. Vera Fagerström16:147+5:5016:147+5:50
2. Wilma Persson17:526+5:1034:065-2+11:00+5:10
3. Love Eriksson23:506+9:2557:5650+17:00+6:00
4. Anna Frostensson15:594+4:501:13:554-1+17:35+0:35
5. Anna Grahn27:338+14:081:41:286+2+24:00+6:25
6. Karin Axelsson23:203+4:242:04:4860+19:56-4:04
7. Gustav Boquist16:032+1:372:20:515-1+12:55-7:01
6Lag grön2:33:32+25:36
1. Agnes Misic Forsberg11:132+0:4911:132+0:49
2. Katarina Sommansson16:053+3:2327:1820+4:12+3:23
3. Filip Östberg27:409+13:1554:5820+14:02+9:50
4. Ingrid Johansson20:165+9:071:15:145+3+18:54+4:52
5. Michael Folkesson18:163+4:511:33:303-2+16:02-2:52
6. Mari Kraft24:045+5:081:57:344+1+12:42-3:20
7. Jacob Grahn35:589+21:322:33:326+2+25:36+12:54
7Lag svart202:38:49+30:53
1. Filip Rekawek12:254+2:0112:254+2:01
2. Elise Frostensson31:228+18:4043:477+3+20:41+18:40
3. Emilia Persson24:477+10:221:08:3470+27:38+6:57
4. Stina Lyckemalm Dahlén23:018+11:521:31:358+1+35:15+7:37
5. Jesper Carlsson18:304+5:051:50:057-1+32:37-2:38
6. Torbjörn Grahn18:5612:09:0170+24:09-8:28
7. Alice Barrefors29:488+15:222:38:4970+30:53+6:44
8Lag svart102:45:17+37:21
1. Gustav Agnvall16:278+6:0316:278+6:03
2. Adam Hemmendorff31:309+18:4847:5780+24:51+18:48
3. Elin Salberg20:454+6:201:08:4280+27:46+2:55
4. Adam Vilhelmsson22:066+10:571:30:487-1+34:28+6:42
5. Matilda Folkesson24:417+11:161:55:298+1+38:01+3:33
6. Anders Agnvall24:408+5:442:20:0980+35:17-2:44
7. Hanna Boquist25:087+10:422:45:1780+37:21+2:04
Lag blå20ej godkänd
1. Melker Östbergej godkändej godkänd
2. Linus Eriksson Holmgren17:055+4:23ej godkänd
3. Linus Karlsmo14:251ej godkänd
4. Ken Alexandersson22:427+11:33ej godkänd
5. Håkan Salberg21:025+7:37ej godkänd
6. Janneke Snijder24:287+5:32ej godkänd
7. Johan Grahn19:305+5:04ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser