Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, MTBO, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten, MTBO
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

MtbO D21

9 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid StengårdOK Trian56:166:11
2Linn BylarsForsa OK57:18+1:026:18
3Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK57:47+1:316:21
4Amy RankkaForsa OK1:05:15+8:597:10
5Rebecka HylanderNyköpings OK1:07:23+11:077:24
6Emelie HolmströmKamrat och IF KIF1:08:38+12:227:33
7Karin GustafssonGarphyttans IF1:11:58+15:427:55
8Erica OlssonIFK Mora OK1:16:44+20:288:26
9Anna TidermanHaninge SOK1:17:43+21:278:32
10Matilda JonssonIFK Mora OK1:25:43+29:279:25
11Emma MiléusAttunda OK1:33:44+37:2810:18
12Stina PerssonUmeå OK1:33:50+37:3410:19
13Natasha SpargWO.W1:54:17+58:0112:34
Helena SvenssonFK Herkulesej godkänd

MtbO H21

10 960 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus JanssonGarphyttans IF56:175:08
2Thomas JanssonGarphyttans IF58:36+2:195:20
3Mattias NyströmUmeå OK59:07+2:505:23
4Jonny EngelOK Ravinen59:19+3:025:24
5Sebastian SvärdHaninge SOK59:26+3:095:25
6Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK1:01:06+4:495:34
7Erik JanssonIFK Lidingö SOK1:01:59+5:425:39
8Filip BergströmKvarnsvedens GoIF OK1:06:01+9:446:01
9Erik ThuressonOK Pan-Kristianstad1:10:08+13:516:23
10Martin SundinOK Renen1:12:37+16:206:37
11Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OK1:13:20+17:036:41
12Torbjörn JanssonGarphyttans IF1:22:56+26:397:34
13Ricky ThackrayBO.W1:23:36+27:197:37
14Jens WickbergForsa OK1:29:39+33:228:10
15Magnus KarlssonIFK Kiruna1:56:56+1:00:3910:40
Marcus EkKöping-Kolsva OKej godkänd
Christian Peter MacLassenIL BUL-Tromsøej godkänd
Hampus LarssonFK Göingarnaej godkänd
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OKej start
Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOKej start

MtbO D20

7 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva JonssonLånghundra IF57:077:59
2Marit Melby JacobsenNtnui1:01:53+4:468:40
3Julia WannerAvesta OK1:11:08+14:019:57
4Emma JohnssonIFK Mora OK1:21:26+24:1911:24

MtbO H20

9 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel ErnstssonFinspångs SOK50:215:32
2Rasmus NordgrenOK Kåre51:25+1:045:39
3Trygve MyhrAsker SK55:32+5:116:06
4Per WisløffAsker SK55:43+5:226:07
5Emil ArvidssonSäterbygdens OK59:12+8:516:30
6Rikard BergströmKvarnsvedens GoIF OK1:01:22+11:016:45
7Linus AlbinssonIFK Enskede1:02:35+12:146:53
8Martin LammFrölunda OL1:04:12+13:517:03
9Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb1:09:16+18:557:37
10Leevi VäisänenEspoon Suunta1:13:58+23:378:08
11Gustav JohnssonIFK Mora OK1:48:57+58:3611:59
Jonathan WestlundTorsås OKej godkänd

MtbO D16

5 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa BäsénIF Thor52:299:14
2Vera CarlssonOK Hällen1:21:49+29:2014:24

MtbO H16

7 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yaroslav ShvedovVipsport.Ru55:257:45
2Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK57:42+2:178:04
3Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu1:10:00+14:359:48

MtbO D14

5 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina BernGarphyttans IF40:498:03
2Karolina HedeSödertälje-Nykvarn OF42:30+1:418:23
3Nova AnundborgSidensjö IK46:43+5:549:13
4Doris VäisänenHelsingin Suunnistajat56:12+15:2311:06
Natali ChamradaGigant Orienteering CZej start

MtbO H14

5 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn RennerOK Södertörn35:276:14
2Måns EliassonIK Hakarpspojkarna35:47+0:206:17
3Simo KlemettinenSuunta Jyväskylä37:49+2:226:39
4Anton ForsHJS-Vansbro OK40:19+4:527:05
5Max EkenstråleFK Herkules41:23+5:567:17
6Tomas ZrnikCzech Masters MTBO Team42:56+7:297:33
7Albin WollbrandOK Renen43:51+8:247:43
8Axel Rudehill SundellJärla Orientering1:04:18+28:5111:19
9Axel MäkinenOK Hammaren1:09:37+34:1012:15
10Eduard TolochGigant Orienteering1:09:50+34:2312:17

MtbO D12

3 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida Moström AhlbergOK Nolaskogsarna48:2614:17

MtbO H12

3 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GräfningsGrycksbo IF OK26:297:48
2Melker WollbrandOK Renen26:53+0:247:55
3Otakar TolochGigant Orienteering48:13+21:4414:13
Titan AnundborgSidensjö IKej godkänd
Ivar JonssonLånghundra IFej start

MtbO H35

8 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MacLassenRold Skov OK49:365:55
Johan AdolfssonIFK Lidingö SOKej godkänd

MtbO D40

7 140 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marquita GeldermanNorth West Orienteering Club47:156:37
2Katri NiittymäkiHiiltomiehet50:06+2:517:01
3Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF53:18+6:037:27
4Camilla MunsterhjelmSK Pohjantähti53:26+6:117:29
5Anette LarssonOK Tor54:52+7:377:41
6Malin PilvingeOK Kolmården55:56+8:417:50
7Karin WollbrandOK Renen56:32+9:177:55
8Johanna AlmlundHaninge SOK58:37+11:228:12
9Annica CrispinOK Denseln1:01:57+14:428:40
10Nina HerneOK Ravinen1:02:38+15:238:46
11Malin ÅgrenLunds OK1:04:40+17:259:03
12Daniela RennerOK Södertörn1:08:09+20:549:32
13Helene RipaHaninge SOK1:09:43+22:289:45
14Malin AlbinssonIFK Enskede1:16:25+29:1010:42
15Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK1:19:19+32:0411:06
16Johanna DalinLeksands OK1:21:33+34:1811:25
17Ulrika AnderssonHaninge SOK1:21:51+34:3611:27
Monika JakobssonTidaholm SOK Sisuej start

MtbO H40

8 360 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Juhani LehtinenKauka48:455:49
2Ronnie PetterssonHaninge SOK49:01+0:165:51
3Tomas ZrnikCzech Masters MTBO Team49:13+0:285:53
4Björn MårtenssonIF Hagen49:48+1:035:57
5Christer CasselsjöOK Kolmården50:00+1:155:58
6Vesa KlemettinenSuunta Jyväskylä51:48+3:036:11
7Mika HäkkinenHiiltomiehet52:04+3:196:13
8Alexandr TolochGigant Orienteering54:46+6:016:33
9Bertil EronnLinköpings OK54:48+6:036:33
10Henrik ErlandssonOK Södertörn55:44+6:596:40
11Mikael SvenssonFK Herkules57:02+8:176:49
12Johan SvärdLunds OK57:29+8:446:52
13Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF57:54+9:096:55
14Lasse JanssonEksjö SOK59:00+10:157:03
15Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF59:38+10:537:07
16Milan RovenskyOLT1:00:02+11:177:10
17Nils PistoraLunds OK1:00:12+11:277:12
18Michael LindholmOK Sorø1:01:50+13:057:23
19Anders JanssonGrycksbo IF OK1:02:27+13:427:28
20Tommy JohanssonVästvärmlands OK1:02:35+13:507:29
21Magnus EliassonDomnarvets GoIF1:03:17+14:327:34
22Mats TofténIdrottsveteranerna1:03:47+15:027:37
23Andreas HåkanssonTjalve IF Norrköping1:05:23+16:387:49
24Lars-Ola WesterlundLustens OK1:05:48+17:037:52
25Per RubendahlOK Skogshjortarna1:06:11+17:267:55
26Jonas PrellnerSkåneslättens OL1:07:16+18:318:02
27Mikael NolåkersKvarnsvedens GoIF OK1:10:05+21:208:22
28Stellan TäckOK Hammaren1:10:13+21:288:23
29Andrey ShvedovVipsport.Ru1:12:18+23:338:38
30Håkan UnanderSundsvalls OK1:13:36+24:518:48 Ladda ner rutt i gpx-format
31Anders HedbergOK Södertörn1:13:44+24:598:49
32Janne SkarnerLeksands OK1:13:48+25:038:49
33Stefan WennbergSkattkärrs SOK1:17:39+28:549:17
34Ulf AnderssonHaninge SOK1:18:30+29:459:23
35Per MelanderIF Thor1:27:25+38:4010:27
36Rikard SöderbergJärla Orientering1:31:33+42:4810:57
37Tobias EkenstråleFK Herkules1:34:53+46:0811:20
38Robert UrbanikCzech Masters MTBO Team1:35:34+46:4911:25
39Erik JonssonLånghundra IF1:45:40+56:5512:38
Richard SchandlOK Södertörnej godkänd

MtbO D50

6 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica KollbergEksjö SOK35:245:54
2Annika EngströmOK Kåre38:40+3:166:26
3Weonica MorellOK Kåre39:16+3:526:32
4Ragnhild SvensVästerbergslagens OL39:19+3:556:33
5Suzy LarssonOK Skogshjortarna40:55+5:316:49
6Monica GustavssonEskilstuna OL44:09+8:457:21
7Anna Karin ÅqvistOK Linné45:34+10:107:35
8Karin FreylandSOK Aneby47:51+12:277:58
9Lisbeth CelanderKristinehamns OK48:59+13:358:09
10Lena JanssonGarphyttans IF49:37+14:138:16
11Eva LindgrenFinspångs SOK52:40+17:168:46
12Ingrid SvenssonFinspångs SOK54:09+18:459:01
13Lea PirttiläOunasvaaran Hiihtoseura54:47+19:239:07
14Karin SkullmanLinköpings OK57:56+22:329:39
Annika BjörkrothStockholm Multisport klubbej start
Helena HolmbergKöping-Kolsva OKej start
Anne-Maj BlomsterOK Trianej start

MtbO H50

7 630 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan JohanssonOK Kåre44:245:49
2Pär WestbladOK Ravinen46:44+2:206:07
3Christer MorellOK Kåre46:58+2:346:09
4Stefan KollbergEksjö SOK47:00+2:366:09
5Magnus HellbergEskilstuna OL47:38+3:146:14
6Rickard AsplundÄrla IF48:16+3:526:19
7Gunnar NilssonFinspångs SOK49:19+4:556:27
8Mattias LindahlSundsvalls OK49:55+5:316:32
9Magnus AasaOK Kullingshof49:57+5:336:32
10Max LindforsOK Trian50:03+5:396:33
11Stefan HöstmanMalax IF50:14+5:506:35
12Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF50:15+5:516:35
13Mikael GustafssonIK Vista50:20+5:566:35
14Stefan KillbergKvarnsvedens GoIF OK50:21+5:576:35
15Patric ÖstergårdOK Trian51:24+7:006:44
16Peter AlbinssonIFK Enskede52:02+7:386:49
17Pekka MäkiTarpian Suunta52:54+8:306:55
18Jonas HolmgrenOK Hammaren53:09+8:456:57
19David ShearerVästerbergslagens OL55:35+11:117:17
20Leif Wigert56:15+11:517:22
21Peter BergströmKvarnsvedens GoIF OK56:19+11:557:22
22Stefan JohanssonTrosabygdens OK56:46+12:227:26
23Johan HanssonJönköpings OK57:15+12:517:30
24Leif ErikssonModum O-Lag57:56+13:327:35
25Stefan HammarFK Herkules59:05+14:417:44
26Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:01:38+17:148:04
27Benny LindgrenFinspångs SOK1:02:34+18:108:12
28Anders AbrahamssonGammelstads IF1:02:48+18:248:13
29Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OF1:04:55+20:318:30
30Håkan BlomgrenStora Tuna OK1:06:39+22:158:44
31Steven HaleOK Kåre1:07:17+22:538:49
32Manne FreylandSOK Aneby1:07:53+23:298:53
33Mats BergmanNorbergs OK1:08:47+24:239:00
34Anders SjerndahlIFK Lidingö SOK1:09:34+25:109:07
34Björn CarlssonOK Hällen1:09:34+25:109:07
36Leif CelanderKristinehamns OK1:11:10+26:469:19
37Mikael SundbergOK Renen1:14:41+30:179:47
38Johan Abrahamsson1:15:25+31:019:53
39Anders SundellStockholm Multisport1:16:46+32:2210:03
40Stig DahlVisborgs OK1:21:41+37:1710:42
41Peter ToresäterIK Uven1:23:49+39:2510:59
42Anders PetterssonKarlskrona SOK1:26:39+42:1511:21
43Magnus BernGarphyttans IF1:27:45+43:2111:30
44Magnus HerberthsonLinköpings OK1:29:05+44:4111:40
45Claes RennerOK Södertörn1:29:35+45:1111:44
46Iain TebbuttTwycross Orienteering Club1:32:46+48:2212:09
47Jens WestlundTorsås OK1:42:11+57:4713:23
48Dag TryggöTrollhättans SOK1:47:14+1:02:5014:03
Jonas FridmanVännäs OKej godkänd
Torbjörn SalomonsonVänersborgs SKej godkänd
David NolåkersKvarnsvedens GoIF OKej godkänd
René HitzOLK Argusej start

MtbO D60

5 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annelise MacLassenRold Skov OK54:5010:50
2Salvinija DeksnieneLabirintas OK55:44+0:5411:00
3Margareta MeitonIFK Lidingö SOK1:00:25+5:3511:56
4Karin WennbergBergnäsets AIK1:55:51+1:01:0122:53
Birgitta JanssonGarphyttans IFej godkänd
Ing-Marie AndrenKvarnsvedens GoIF OKej start

MtbO H60

6 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter MüllerPetermuellersport.Ch31:435:17
2Ulf ErikssonStora Tuna OK31:45+0:025:17
3Göran AnderssonJärla Orientering32:11+0:285:21
4Harald MännelOL-Team Wehrsdorf32:48+1:055:28
5Mats TibellLånghundra IF34:09+2:265:41
6Lars PonténIF Thor34:43+3:005:47
7Esbjörn AndrenKvarnsvedens GoIF OK34:45+3:025:47
8Anders ThomassonUlricehamns OK34:54+3:115:49
8Rob GardenNorth West Orienteering Club34:54+3:115:49
8Yngve GottfridssonOK Tyr34:54+3:115:49
11Nils-Robert PerssonTullinge SK35:59+4:165:59
11Kent BergendahlNyköpings OK35:59+4:165:59
13Anders Lindersson36:51+5:086:08
14Åke GustafssonBergnäsets AIK39:14+7:316:32
15Keith Dawson43:17+11:347:12
16Jonny NilssonSnättringe SK43:24+11:417:14
17Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF45:10+13:277:31
18Sonny MyrefeltKalmar OK45:11+13:287:31
19Lars SahlbergLeksands OK45:30+13:477:35
20Thomas ErikssonOK Södertörn46:30+14:477:45
21Manfred OlejnikSOK Viljan48:36+16:538:06
22Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK50:18+18:358:23
23Inge Pettersson54:11+22:289:01
24Saulius MarozasLabirintas OK1:01:55+30:1210:19
25Håkan LindbergVäsby OK1:12:29+40:4612:04
Torgny JeppsonKatrineholms OKej godkänd

MtbO H70

5 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Olof BorgOckelbo OK36:007:06
2Claes-Göran LundbergUlricehamns OK41:41+5:418:14
3Lars-Åke SjökvistVärend GN OL43:40+7:408:37
4Ronny HedlundOK Södertörn44:03+8:038:42
5Jan-Erik WibergJärla Orientering56:36+20:3611:11

MtbO Mycket lätt Kort

3 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus AftevikMGK Warberg30:288:59
2Tim OlssonIFK Sävsjö37:36+7:0811:05
3Martin  WiklundFalkenbergs OK39:54+9:2611:46
4Ingvor JohanssonFalkenbergs OK40:11+9:4311:51
5Iris Tinna MacLassenIL BUL-Tromsø41:33+11:0512:15
6Cajsa Rehn44:16+13:4813:03
6Ove Rehn44:16+13:4813:03
8Elisabeth Rehn44:32+14:0413:08
9Maria ErlandssonOK Vivill49:04+18:3614:28
10Erik GräfningsGrycksbo IF OK49:05+18:3714:28
Inger BorgOckelbo OKej godkänd
Erlend Mathias OlsenBodø Orienteringej godkänd
Linus AftevikMGK Warbergej start
Maria ErlandssonOK Vivillej start

MtbO Lätt Mellan

5 730 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ErnstssonFinspångs SOK33:395:52
2Peter BadenfeltFalkenberg OK33:58+0:195:55
3Camilla  StengrenFalkenbergs OK34:02+0:235:56
4Emma RindstigSOK Viljan34:43+1:046:03
5Louise WinqvistOK Djerf35:36+1:576:12
6Göran PerssonVärend GN OL36:11+2:326:18
7Terje OlsenBodø Orientering36:12+2:336:19
8Mikael  LjungbjerGöteborgs SK36:36+2:576:23
9Sofia GimholtTrosabygdens OK37:03+3:246:27
10Jonny GahnshagOK Kåre38:16+4:376:40
11Dennis SvenssonRasbo IK40:38+6:597:05
12Maria LindströmKlubblös41:08+7:297:10
13Alicia BergkvistVästerbergslagen OL41:11+7:327:11
14Olga RindeskogVästerbergslagen OL41:35+7:567:15
15Urban ErikssonOK Renen41:40+8:017:16
16Lena MjörndalSK Örnen41:57+8:187:19
17Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OF43:14+9:357:32
18Peter ClaessonSkogsluffarnas OK43:57+10:187:40
19Anders Gylterud KvålsgardFossum IF44:02+10:237:41
20Oskar DalinLeksands OK44:18+10:397:43
21Sven Arne GylterudFossum IF44:21+10:427:44
22Sofie Jugård45:01+11:227:51
23Paulina Moberg45:46+12:077:59
24Torbjörn HållHJS Vansro ok45:57+12:188:01
25Anna LundqvistLångvikens OK45:59+12:208:01
26Fredrik HanssonLångvikens OK46:12+12:338:03
27Lukas PallhedGarphyttans IF46:52+13:138:10
28Gunilla NilssonOK Älme47:26+13:478:16
29Arvid ErikssonOK Renen47:48+14:098:20
30Niklas AhlanderOK Denseln49:43+16:048:40
31August JacobsenOK Måsen50:05+16:268:44
32Helmina PallhedGarphyttans IF51:07+17:288:55
33Göran FredrikssonGarphyttans IF51:42+18:039:01
34Isak FredrikssonGarphyttans IF51:44+18:059:01
35Patrik Moberg54:52+21:139:34
36Frida WigertKlubblös56:24+22:459:50
37Christina Nelson SöderstenTurebergs båtklubb58:15+24:3610:09
38Anders  GustavssonKlubbklubb1:00:48+27:0910:36
39Linn MelinSidensjö IK1:00:54+27:1510:37
40Björn MelinSidensjö IK1:01:41+28:0210:45
41Elisabeth SavefjordKlubblös1:10:36+36:5712:19
42Ture MannelqvistOK Nolaskogsarna1:15:47+42:0813:13
Oskar HjertbergHestra IFej godkänd
Karl GrönlandRörbäcksnäs ISej godkänd
Jean-Marcell LademoLånghundra IFej godkänd
Karin FlordalSnättringe SKej godkänd
Anna LundqvistLångvikens OKej godkänd
Anders Gylterud KvålsgardFossum IFej start
Fredrik HanssonLångvikens OKej start
Jean-Marcell LademoLånghundra IFej start
Crister Löfgrenej start
Ture MannelqvistOK Nolaskogsarnaej start
Patrik Mobergej start
Gunilla NilssonOK Älmeej start
Dennis SvenssonRasbo IKej start

MtbO Lätt Lång

7 280 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl WennertorpOK Linné46:266:22
2Conny BörjessonKlubblös46:53+0:276:26
3Lennart BergerKlubbklubb47:05+0:396:28
4Fredrik  SöderstenTureberg båtklubb48:26+2:006:39
5Kjell EmanuelssonDomnarvets GoIF48:42+2:166:41
6Mats NordinNärpes OK49:26+3:006:47
7Carl  SöderstenLithe syra50:31+4:056:56
8Inger JärvikenNorbergs OK51:41+5:157:05
9Elin NirjensOK 52:10+5:447:09
9Marianne NilssonOK PAN - Kristianstad52:10+5:447:09
11Torbjörn EllessonOK Älme56:31+10:057:45
12Patrik StenlundCK Örnen59:13+12:478:08
13Eva JärvikenNorbergs OK1:00:25+13:598:17
14Anne-Sofie AfterbrandOK Kåre1:02:22+15:568:34
15Viktor NordinNärpes OK1:12:55+26:2910:00
16Robert NirjensKlubbklubb1:16:38+30:1210:31
17Anette NordbergOK Tranan1:21:34+35:0811:12
Kalle AnkaAnkeborgs OKej godkänd
Anne-Sofie AfterbrandOK Kåreej start
Eva JärvikenNorbergs OKej start

MtbO Svår Kort

4 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif BylarsForsa OK43:349:35
2Signe FeilSundsvalls OK44:58+1:249:54
3Olle ErlandssonSOK Viljan46:29+2:5510:14
4Jan AnderssonOK Skogshjortarna52:10+8:3611:29
5Christer EngmanForsa OK53:32+9:5811:47
6Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF59:30+15:5613:06
7Arne ErlandssonSOK Viljan1:02:54+19:2013:51
8Anette WästlundOK Tyr1:05:56+22:2214:31
9Karl-Johan OhlinOK Tranan1:08:53+25:1915:10
10Elsa AspMölndal Outdoor IF1:16:18+32:4416:48
11Erika AspMölndal Outdoor IF1:16:40+33:0616:53

MtbO Svår Mellan

7 140 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim GimholtTrosabygdens OK46:356:31
2Richard LundstedtMullsjö SOK48:56+2:216:51
3Per ÖbergOK Hällen49:59+3:247:00
4Emma ThelanderCK Örnen50:56+4:217:08
5Per HallgrenUmeå OK54:15+7:407:35
6Axel ErlandssonOK Vivill56:12+9:377:52
7Pontus LindblomOK Roxen56:24+9:497:53
8Magnus ThuressonSkåneslättens OL57:40+11:058:04
9Esa JuuraKansu59:33+12:588:20
10Fredrik ÅslundKatrineholms OK59:59+13:248:24
11Anna ÅlinSundsvalls OK1:04:42+18:079:03
12Ulrika NolåkersKvarnsvedens GoIF OK1:06:10+19:359:16
13Henrik EklundLunds OK1:06:51+20:169:21
14Annika DavidssonVästerås SOK1:07:15+20:409:25
15Joakim WestergrenGarphyttans IF1:08:32+21:579:35
16Hanna KivijärviOK Renen1:11:59+25:2410:04
17Peter NyströmIF Thor1:12:31+25:5610:09
18Linda AllwoodKarlskrona SOK1:14:00+27:2510:21
19Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:16:13+29:3810:40
20Sara RudhAvesta OK1:17:41+31:0610:52
21Ing-Marie NyströmIF Thor1:27:35+41:0012:15
22Pi PerssonOK Orion1:28:28+41:5312:23
23Victor JacobsenOK Måsen1:29:30+42:5512:32
24Olof BrahmLånghundra IF1:30:35+44:0012:41
25Anki PousetteRånäs OK1:33:41+47:0613:07
26Stina BjörnbergVästerås SOK1:34:46+48:1113:16
27Maarit JuuraKansu1:35:49+49:1413:25
28Kristina Karlsson1:37:39+51:0413:40
29Monica HallorOK Tisaren1:45:49+59:1414:49
30Madelene LarssonGarphyttans IF1:54:33+1:07:5816:02
Thomas PetterssonDomnarvets GoIFej godkänd
Karin BrandtDomnarvets GoIFej godkänd
Stina Feilej godkänd
Rakel Eva GunnarsdóttirIL BUL-Tromsøej godkänd
Axel ErlandssonOK Vivillej start
Axel ErlandssonOK Vivillej start
Esa JuuraKansuej start
Maarit JuuraKansuej start
Giedre RubazevcieneOK Fortūnaej start
Jurgis RubazeviciusOK Fortūnaej start

MtbO Svår Lång

7 630 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas Domeij1Life IF48:256:20
2Filip JakobssonDegerfors OK52:43+4:186:54
3Johan AlfredssonOK Milan53:03+4:386:57
4Erik ErnstssonFinspångs SOK55:19+6:547:14
5Johan LövgrenDegerfors OK55:34+7:097:16
6Johan LidströmIFK58:31+10:067:40
7Joel Young1:01:01+12:367:59
8Karin IngemanssonSkogspojkarna1:06:10+17:458:40
9Jonatan LundquistAlvesta SOK1:07:05+18:408:47
10Johan WestmanGottne Ck1:08:09+19:448:55
11Mattias GöthbergIFK Mora OK1:08:37+20:128:59
12Ronny RohwederSki-O-Swiss1:09:00+20:359:02
13Per-Anders JärsenholtUlricehamns OK1:09:56+21:319:09
14Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna1:12:01+23:369:26
15Arne RohwederSki-O-Swiss1:14:38+26:139:46
16Evert Kvick1:15:03+26:389:50
17Carola HäggströmCykelintresset Umeå1:15:06+26:419:50
18Leon RohwederSki-O-Swiss1:15:24+26:599:52
19Martina LindbergIK Ymer1:16:06+27:419:58
20Ida SellstedtSelånger SOK1:19:18+30:5310:23
21Martin RådboMölndal Outdoor IF1:21:22+32:5710:39
22Thomas AnderssonVästerås SOK1:25:57+37:3211:15
23Anki Svärdby-BergmanOK Kåre1:31:26+43:0111:59
24Alice MichálkováGigant Orienteering1:31:33+43:0811:59
25Dusan ChamradaGigant Orienteering CZ2:37:20+1:48:5520:37
Mats PetterssonIF Thorej godkänd
Jens JacobsenOK Måsenej godkänd
Andreas Domeij1life IFej start
Carola HäggströmCykelintresset Umeåej start
Per-Anders JärsenholtUlricehamns OKej start
Jonatan LundquistAlvesta SOKej start
Alice MichálkováGigant Orienteeringej start
Håkan WallbergCK Örnenej start
Johan WestmanGottne Ckej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser