Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, MTBO, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten, MTBO
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

MtbO H40

17 550 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn MårtenssonIF Hagen1:26:30
2Mika HäkkinenHiiltomiehet1:27:49+1:19
3Bertil EronnLinköpings OK1:28:03+1:33
4Juhani LehtinenKauka1:28:42+2:12
5Tomas ZrnikCzech Masters MTBO Team1:29:52+3:22
6Vesa KlemettinenSuunta Jyväskylä1:31:26+4:56
7Ronnie PetterssonHaninge SOK1:31:42+5:12
8Christer CasselsjöOK Kolmården1:32:01+5:31
9Alexandr TolochGigant Orienteering1:34:30+8:00
10Milan RovenskyOLT1:34:52+8:22
11Nils PistoraLunds OK1:35:38+9:08
12Johan SvärdLunds OK1:37:15+10:45
13Henrik ErlandssonOK Södertörn1:41:18+14:48
14Anders JanssonGrycksbo IF OK1:42:01+15:31
15Mikael SvenssonFK Herkules1:42:03+15:33
16Mats TofténIdrottsveteranerna1:42:07+15:37
17Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:44:17+17:47
18Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:46:36+20:06
19Stefan WennbergSkattkärrs SOK1:47:47+21:17
20Michael LindholmOK Sorø1:48:42+22:12
21Lasse JanssonEksjö SOK1:48:56+22:26
22Mikael NolåkersKvarnsvedens GoIF OK1:49:53+23:23
23Tommy JohanssonVästvärmlands OK1:50:04+23:34
24Magnus EliassonDomnarvets GoIF1:50:30+24:00
25Ulf AnderssonHaninge SOK1:59:09+32:39
26Stellan TäckOK Hammaren2:02:57+36:27
27Lars-Ola WesterlundLustens OK2:04:40+38:10
28Andrey ShvedovVipsport.Ru2:04:42+38:12
29Anders HedbergOK Södertörn2:05:28+38:58
30Håkan UnanderSundsvalls OK2:08:02+41:32
31Janne SkarnerLeksands OK2:11:47+45:17
32Robert UrbanikCzech Masters MTBO Team2:14:18+47:48
33Rikard SöderbergJärla Orientering2:16:00+49:30
34Per RubendahlOK Skogshjortarna2:21:48+55:18
35Per MelanderIF Thor2:26:45+1:00:15
36Jonas PrellnerSkåneslättens OL2:30:53+1:04:23
37Tobias EkenstråleFK Herkules2:39:45+1:13:15
38Erik JonssonLånghundra IF2:47:18+1:20:48
39Richard SchandlOK Södertörn3:20:52+1:54:22
Andreas HåkanssonTjalve IF Norrköpingej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser