Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, MTBO, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten, MTBO
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

MtbO D21

17 660 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:36:555:29
2Ingrid StengårdOK Trian1:37:54+0:595:32
3Linn BylarsForsa OK1:47:23+10:286:04
4Amy RankkaForsa OK1:56:17+19:226:35
5Helena SvenssonFK Herkules1:57:09+20:146:38
6Rebecka HylanderNyköpings OK2:00:02+23:076:47
7Emelie HolmströmKamrat och IF KIF2:01:30+24:356:52
8Karin GustafssonGarphyttans IF2:11:08+34:137:25
9Stina PerssonUmeå OK2:25:42+48:478:15
10Matilda JonssonIFK Mora OK2:40:50+1:03:559:06
Emma MiléusAttunda OKej godkänd
Natasha SpargWO.Wej godkänd
Erica OlssonIFK Mora OKej start
Anna TidermanHaninge SOKej start

MtbO H21

20 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus JanssonGarphyttans IF1:38:174:48
2Mattias NyströmUmeå OK1:38:54+0:374:50
3Sebastian SvärdHaninge SOK1:40:16+1:594:54
4Jonny EngelOK Ravinen1:43:39+5:225:03
5Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK1:44:00+5:435:04
6Erik JanssonIFK Lidingö SOK1:53:15+14:585:32
7Christian Peter MacLassenIL BUL-Tromsø1:53:47+15:305:33
8Thomas JanssonGarphyttans IF1:55:41+17:245:39
9Ricky ThackrayBO.W1:59:59+21:425:51
10Erik ThuressonOK Pan-Kristianstad2:03:36+25:196:02
11Filip BergströmKvarnsvedens GoIF OK2:05:35+27:186:08
12Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OK2:17:28+39:116:43
13Martin SundinOK Renen2:20:05+41:486:50
14Torbjörn JanssonGarphyttans IF2:27:32+49:157:12
15Magnus KarlssonIFK Kiruna2:33:50+55:337:31
Jens WickbergForsa OKej godkänd
Hampus LarssonFK Göingarnaej start
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OKej start
Marcus EkKöping-Kolsva OKej start
Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOKej start

MtbO D20

14 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva JonssonLånghundra IF1:38:506:52
2Marit Melby JacobsenNtnui1:44:47+5:577:17
3Emma JohnssonIFK Mora OK2:03:54+25:048:37
Julia WannerAvesta OKej start

MtbO H20

17 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel ErnstssonFinspångs SOK1:33:465:18
2Gustav JohnssonIFK Mora OK1:35:37+1:515:24
3Per WisløffAsker SK1:38:07+4:215:33
4Trygve MyhrAsker SK1:43:16+9:305:50
5Emil ArvidssonSäterbygdens OK1:44:51+11:055:56
6Rikard BergströmKvarnsvedens GoIF OK1:52:53+19:076:23
7Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb1:58:37+24:516:43
8Martin LammFrölunda OL2:16:44+42:587:44
9Jonathan WestlundTorsås OK2:39:39+1:05:539:02
Leevi VäisänenEspoon Suuntaej godkänd
Linus AlbinssonIFK Enskedeej start

MtbO D16

9 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa BäsénIF Thor1:11:367:27
2Vera CarlssonOK Hällen1:26:50+15:149:03

MtbO H16

12 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yaroslav ShvedovVipsport.Ru1:34:407:20
2Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK1:45:58+11:188:13
3Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu2:18:07+43:2710:42

MtbO D14

8 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nova AnundborgSidensjö IK51:106:13
2Stina BernGarphyttans IF55:17+4:076:43
3Natali ChamradaGigant Orienteering CZ1:00:02+8:527:17
4Doris VäisänenHelsingin Suunnistajat1:00:34+9:247:21
5Karolina HedeSödertälje-Nykvarn OF1:14:27+23:179:02

MtbO H14

8 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn RennerOK Södertörn37:104:30
2Simo KlemettinenSuunta Jyväskylä38:22+1:124:39
3Tomas ZrnikCzech Masters MTBO Team38:56+1:464:43
4Anton ForsHJS-Vansbro OK40:48+3:384:57
5Måns EliassonIK Hakarpspojkarna42:52+5:425:12
6Albin WollbrandOK Renen49:33+12:236:01
7Axel Rudehill SundellJärla Orientering50:17+13:076:06
8Eduard TolochGigant Orienteering1:05:28+28:187:57
9Max EkenstråleFK Herkules2:11:30+1:34:2015:58
Axel MäkinenOK Hammarenej godkänd

MtbO D12

5 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida Moström AhlbergOK Nolaskogsarna1:12:4212:38

MtbO H12

5 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker WollbrandOK Renen33:135:46
2Axel GräfningsGrycksbo IF OK34:09+0:565:56
3Titan AnundborgSidensjö IK36:02+2:496:16
4Otakar TolochGigant Orienteering55:33+22:209:39
Ivar JonssonLånghundra IFej start

MtbO H35

16 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MacLassenRold Skov OK1:37:235:45
2Johan AdolfssonIFK Lidingö SOK2:20:49+43:268:20

MtbO D40

12 890 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marquita GeldermanNorth West Orienteering Club1:19:186:09
2Anette LarssonOK Tor1:26:55+7:376:44
3Karin WollbrandOK Renen1:30:25+11:077:00
4Katri NiittymäkiHiiltomiehet1:30:54+11:367:03
5Annica CrispinOK Denseln1:31:20+12:027:05
6Malin PilvingeOK Kolmården1:34:17+14:597:18
7Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:38:40+19:227:39
8Nina HerneOK Ravinen1:38:48+19:307:39
9Johanna AlmlundHaninge SOK1:43:35+24:178:02
10Malin ÅgrenLunds OK1:47:37+28:198:20
11Camilla MunsterhjelmSK Pohjantähti1:51:53+32:358:40
12Daniela RennerOK Södertörn2:03:15+43:579:33
13Malin AlbinssonIFK Enskede2:10:43+51:2510:08
14Helene RipaHaninge SOK2:13:17+53:5910:20
15Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK2:16:05+56:4710:33
Ulrika AnderssonHaninge SOKej godkänd
Monika JakobssonTidaholm SOK Sisuej start
Johanna DalinLeksands OKej start

MtbO H40

16 890 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn MårtenssonIF Hagen1:29:165:17
2Mika HäkkinenHiiltomiehet1:30:35+1:195:21
3Bertil EronnLinköpings OK1:35:00+5:445:37
4Juhani LehtinenKauka1:36:13+6:575:41
5Ronnie PetterssonHaninge SOK1:36:33+7:175:42
5Christer CasselsjöOK Kolmården1:36:33+7:175:42
7Vesa KlemettinenSuunta Jyväskylä1:37:46+8:305:47
8Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:38:37+9:215:50
9Johan SvärdLunds OK1:39:31+10:155:53
10Michael LindholmOK Sorø1:40:24+11:085:56
11Alexandr TolochGigant Orienteering1:42:50+13:346:05
12Nils PistoraLunds OK1:42:58+13:426:05
13Tomas ZrnikCzech Masters MTBO Team1:43:08+13:526:06
14Mats TofténIdrottsveteranerna1:48:24+19:086:25
15Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:49:13+19:576:27
16Tommy JohanssonVästvärmlands OK1:50:08+20:526:31
17Anders JanssonGrycksbo IF OK1:50:24+21:086:32
18Jonas PrellnerSkåneslättens OL1:50:54+21:386:33
19Magnus EliassonDomnarvets GoIF1:51:42+22:266:36
20Mikael SvenssonFK Herkules1:53:05+23:496:41
21Per RubendahlOK Skogshjortarna1:56:34+27:186:54 Ladda ner rutt i gpx-format
22Håkan UnanderSundsvalls OK1:57:07+27:516:56 Ladda ner rutt i gpx-format
23Mikael NolåkersKvarnsvedens GoIF OK1:57:27+28:116:57
24Ulf AnderssonHaninge SOK2:01:07+31:517:10
25Janne SkarnerLeksands OK2:02:02+32:467:13
26Stefan WennbergSkattkärrs SOK2:05:31+36:157:25
27Andrey ShvedovVipsport.Ru2:06:14+36:587:28
28Stellan TäckOK Hammaren2:06:58+37:427:31
29Lasse JanssonEksjö SOK2:08:23+39:077:36
30Anders HedbergOK Södertörn2:10:59+41:437:45
31Lars-Ola WesterlundLustens OK2:15:06+45:507:59
32Rikard SöderbergJärla Orientering2:23:57+54:418:31
33Robert UrbanikCzech Masters MTBO Team2:24:16+55:008:32
34Per MelanderIF Thor2:30:09+1:00:538:53
35Erik JonssonLånghundra IF2:44:36+1:15:209:44
36Richard SchandlOK Södertörn3:15:05+1:45:4911:33
Milan RovenskyOLTej godkänd
Henrik ErlandssonOK Södertörnej start
Tobias EkenstråleFK Herkulesej start
Andreas HåkanssonTjalve IF Norrköpingej start

MtbO D50

9 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica KollbergEksjö SOK51:455:23
2Weonica MorellOK Kåre55:58+4:135:50
3Monica GustavssonEskilstuna OL58:13+6:286:04
4Ragnhild SvensVästerbergslagens OL1:00:06+8:216:16
5Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:00:15+8:306:16
6Anna Karin ÅqvistOK Linné1:03:18+11:336:36
7Lea PirttiläOunasvaaran Hiihtoseura1:06:39+14:546:56
8Karin FreylandSOK Aneby1:09:15+17:307:13
9Lena JanssonGarphyttans IF1:12:42+20:577:34
10Ingrid SvenssonFinspångs SOK1:14:09+22:247:43
11Eva LindgrenFinspångs SOK1:14:25+22:407:45
12Lisbeth CelanderKristinehamns OK1:16:12+24:277:56
Anne-Maj BlomsterOK Trianej godkänd
Helena HolmbergKöping-Kolsva OKej start
Annika BjörkrothStockholm Multisport klubbej start
Karin SkullmanLinköpings OKej start
Annika EngströmOK Kåreej start

MtbO H50

14 370 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan JohanssonOK Kåre1:08:344:46
2Steven HaleOK Kåre1:09:20+0:464:49
3Christer MorellOK Kåre1:12:04+3:305:00
4Rickard AsplundÄrla IF1:12:41+4:075:03
5Mattias LindahlSundsvalls OK1:13:30+4:565:06
6Patric ÖstergårdOK Trian1:15:28+6:545:15
7Magnus AasaOK Kullingshof1:15:51+7:175:16
8Mikael GustafssonIK Vista1:16:57+8:235:21
9Magnus HellbergEskilstuna OL1:17:42+9:085:24 Ladda ner rutt i gpx-format
10Peter AlbinssonIFK Enskede1:18:31+9:575:27
11Magnus BernGarphyttans IF1:19:46+11:125:33
12Jonas HolmgrenOK Hammaren1:20:11+11:375:34
13David ShearerVästerbergslagens OL1:20:13+11:395:34
14Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:20:54+12:205:37
15Pär WestbladOK Ravinen1:21:06+12:325:38
16Pekka MäkiTarpian Suunta1:22:28+13:545:44
17Stefan HöstmanMalax IF1:22:39+14:055:45
18Leif Wigert1:23:25+14:515:48
19Anders SjerndahlIFK Lidingö SOK1:23:48+15:145:49
20Leif ErikssonModum O-Lag1:24:03+15:295:50
21Gunnar NilssonFinspångs SOK1:26:07+17:335:59
22Stefan KillbergKvarnsvedens GoIF OK1:26:48+18:146:02
23Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:26:54+18:206:02
24Benny LindgrenFinspångs SOK1:30:06+21:326:16
25Peter BergströmKvarnsvedens GoIF OK1:30:31+21:576:17
26Max LindforsOK Trian1:31:16+22:426:21
27Johan HanssonJönköpings OK1:33:28+24:546:30
28Stefan HammarFK Herkules1:35:40+27:066:39
29Mats BergmanNorbergs OK1:38:06+29:326:49
30David NolåkersKvarnsvedens GoIF OK1:39:10+30:366:54
31Anders AbrahamssonGammelstads IF1:39:49+31:156:56
32Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK1:40:36+32:027:00
33Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OF1:41:29+32:557:03
34Björn CarlssonOK Hällen1:42:09+33:357:06
34Anders SundellStockholm Multisport1:42:09+33:357:06
36Leif CelanderKristinehamns OK1:45:15+36:417:19
37Manne FreylandSOK Aneby1:45:54+37:207:22
38Mikael SundbergOK Renen1:46:50+38:167:26
39Jonas FridmanVännäs OK1:52:51+44:177:51
40Stig DahlVisborgs OK1:56:48+48:148:07
41Magnus HerberthsonLinköpings OK1:58:31+49:578:14
42Peter ToresäterIK Uven1:58:33+49:598:14
43Iain TebbuttTwycross Orienteering Club2:00:37+52:038:23
44Jens WestlundTorsås OK2:01:59+53:258:29
45Johan Abrahamsson2:06:52+58:188:49
Stefan KollbergEksjö SOKej godkänd
Dag TryggöTrollhättans SOKej godkänd
Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OFej start
Håkan BlomgrenStora Tuna OKej start
Claes RennerOK Södertörnej start
René HitzOLK Argusej start
Anders PetterssonKarlskrona SOKej start

MtbO D60

8 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annelise MacLassenRold Skov OK1:04:017:46
2Margareta MeitonIFK Lidingö SOK1:04:33+0:327:50
3Salvinija DeksnieneLabirintas OK1:07:47+3:468:14
4Birgitta JanssonGarphyttans IF1:08:09+4:088:16
Karin WennbergBergnäsets AIKej start
Ing-Marie AndrenKvarnsvedens GoIF OKej start

MtbO H60

12 890 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonJärla Orientering1:15:405:52 Ladda ner rutt i gpx-format
2Mats TibellLånghundra IF1:18:42+3:026:06
3Peter MüllerPetermuellersport.Ch1:20:01+4:216:12
4Rob GardenNorth West Orienteering Club1:21:26+5:466:19
5Lars PonténIF Thor1:22:07+6:276:22
6Yngve GottfridssonOK Tyr1:28:29+12:496:51
7Harald MännelOL-Team Wehrsdorf1:28:32+12:526:52
8Anders Lindersson1:29:04+13:246:54
9Anders ThomassonUlricehamns OK1:29:21+13:416:55
10Esbjörn AndrenKvarnsvedens GoIF OK1:29:51+14:116:58
11Håkan LindbergVäsby OK1:34:11+18:317:18
12Jonny NilssonSnättringe SK1:40:40+25:007:48
13Torgny JeppsonKatrineholms OK1:44:41+29:018:07
14Åke GustafssonBergnäsets AIK1:44:52+29:128:08
15Kent BergendahlNyköpings OK1:47:39+31:598:21
16Thomas ErikssonOK Södertörn1:48:45+33:058:26
17Keith Dawson1:50:11+34:318:32
18Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF2:01:20+45:409:24
19Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK2:05:13+49:339:42
20Manfred OlejnikSOK Viljan2:07:37+51:579:54
Ulf ErikssonStora Tuna OKej godkänd
Nils-Robert PerssonTullinge SKej godkänd
Saulius MarozasLabirintas OKej godkänd
Sonny MyrefeltKalmar OKej start
Lars SahlbergLeksands OKej start
Inge Petterssonej start

MtbO H70

9 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Olof BorgOckelbo OK56:565:56
2Claes-Göran LundbergUlricehamns OK58:02+1:066:03
3Ronny HedlundOK Södertörn1:14:04+17:087:43
4Lars-Åke SjökvistVärend GN OL1:19:31+22:358:17
Jan-Erik WibergJärla Orienteringej start

MtbO Mycket lätt Kort

5 750 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim OlssonIFK Sävsjö38:096:38
2Linus AftevikMGK Warberg39:16+1:076:49
3Maria ErlandssonOK Vivill51:18+13:098:55
4Erlend Mathias OlsenBodø Orientering51:30+13:218:57
5Lukas PallhedGarphyttans IF55:31+17:229:39
6Jonathan ÖsterlinSävedalens AIK55:34+17:259:39
7Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIK55:39+17:309:40
8Iris Tinna MacLassenIL BUL-Tromsø55:48+17:399:42
9Jerker RutströmKlubbklubb57:52+19:4310:03
10Alva ÖsterlinSävedalens AIK1:02:12+24:0310:49
11Liselott  JireniusvB OL1:03:26+25:1711:01
12Liselotte JanssonEksjö SOK1:06:55+28:4611:38
13Ki RosOK Linné1:17:32+39:2313:29
14Inger BorgOckelbo OK1:31:05+52:5615:50
Oliver LarsenMo orienteringsklubbej godkänd
Erik GräfningsGrycksbo IF OKej start
Birk LagervikNyköpings OKej start

MtbO Lätt Mellan

9 310 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert HäggströmCK Örnen38:024:05
2Robert ÖrjestålSundsvalls OK46:32+8:304:59
3Göran PerssonVärend GN OL48:08+10:065:10
4Terje OlsenBodø Orientering50:18+12:165:24
5Jenny JohanssonIK Ymer51:03+13:015:29
6Dennis SvenssonRasbo IK52:22+14:205:37
7Ida ErnstssonFinnspångs SOK53:04+15:025:41
8Sofia GimholtTrosabygdens OK53:19+15:175:43
9Louise WinqvistOK Djerf55:26+17:245:57
10Jonny GahnshagOK Kåre56:18+18:166:02
11Claes-Göran NorlinKungäls OK57:24+19:226:09
12Erik ÖsterlidSävedalen AIK57:58+19:566:13
13Anders Gylterud KvålsgardFossum IF58:03+20:016:14
14Sven Arne GylterudFossum IF58:31+20:296:17
15Arvid ErikssonOK Renen1:05:02+27:006:59
16Helmina PallhedGarphyttans IF1:05:28+27:267:01
17Anders GustafssonIF Guif1:07:13+29:117:13
18Oskar DalinLeksands OK1:08:02+30:007:18
19Josefin KnutasAttunda OK1:10:58+32:567:37
20Viktor ZillingOK Södertörn1:13:40+35:387:54
21Gunilla NilssonOK Älme1:18:43+40:418:27
22Adam WallgrenCykelintresset Umeå1:38:03+1:00:0110:31
23Oddveig ÅsheimIL Gular1:38:38+1:00:3610:35
Karl GrönlandRörbäcksnäs ISej godkänd
Arvid ErikssonOK Renenej godkänd
Elsa BrunbergNyköpings OKej start
Jean-Marcell LademoLånghundra IFej start

MtbO Lätt Lång

13 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger JärvikenNorbergs OK1:25:306:15
2Magnus SjögrenOK Vivill1:27:32+2:026:24
3Mats NordinNärpes OK1:30:32+5:026:37
4Adam HertzTenhults SOK1:41:49+16:197:26
5Viktor NordinNärpes OK1:42:40+17:107:30
6Elin GustafssonCK Örnen1:51:57+26:278:11
7Eva JärvikenNorbergs OK1:55:49+30:198:28
8Borge NilsenForssum IF2:05:41+40:119:11
Carl WennertorpOK Linnéej start

MtbO Svår Kort

5 710 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik ÅslundKatrineholms OK42:547:30
2Frank SteinerJärfälla OK43:32+0:387:37
3Axel EvebornSOK Viljan45:52+2:588:01
4Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF52:14+9:209:08
5Mats PetterssonIF Thor52:30+9:369:11
6Olle ErlandssonSOK Viljan52:43+9:499:13
7Helen HanstockÖstersunds OK53:36+10:429:23
8Marianne NilssonOK PAN - Kristianstad56:48+13:549:56
9Ida ÖströmOK Tyr58:17+15:2310:12
10Arne ErlandssonSOK Viljan58:43+15:4910:16
11Karin BrandtDomnarvets GoIF1:11:02+28:0812:26
12Alva NyströmIF Tor1:17:17+34:2313:32
13Maarit JuuraKansu1:22:15+39:2114:24
14Rakel Eva GunnarsdóttirIL BUL-Tromsø1:29:47+46:5315:43
Pontus JugårdStora Tuna IKej godkänd
Giedre RubazevcieneOK Fortūnaej start
Jurgis RubazeviciusOK Fortūnaej start
Anette WästlundOK Tyrej start

MtbO Svår Mellan

9 590 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip JakobssonDegerfors OK40:144:11
2Joakim GimholtTrosabygdens OK47:48+7:344:59
3Esa JuuraKansu51:32+11:185:22
4Axel ErlandssonOK Vivill51:38+11:245:23
5Ida SellstedSelånger SOK55:58+15:445:50
6Frida Jönsson HellstadiusSödertälje Nykvarn Ok56:38+16:245:54
7Maria WallgrenSelång OK56:45+16:315:55
8Peter AllwoodKarlskrona SOK58:02+17:486:03
9Karin IngemanssonSkogspojkarna58:29+18:156:05
10Stefan SundellJärla Orientering59:09+18:556:10
11Per RudströmJärla OK59:48+19:346:14
12Peter NyströmIF Thor1:00:50+20:366:20
13Per SjöbergOK Hammaren1:00:54+20:406:21
14Per HallgrenUmeå OK1:02:19+22:056:29
15Erik KvickKlubblös1:03:33+23:196:37
16Hanna KivijärviOK Renen1:03:54+23:406:39
17Joakim WestergrenGarphyttans IF1:08:49+28:357:10
18Evelina ÖströmOK Tyr1:09:18+29:047:13
19Ing-Marie NyströmIF Thor1:12:34+32:207:34
20Olof BrahmLånghundra IF1:17:28+37:148:04
21Urban ErikssonOK Renen1:18:37+38:238:11
22Crister Löfgren1:23:06+42:528:39
Anki PousetteRånäs OKej godkänd
Pi PerssonOK Orionej godkänd
Emil BrunbergNyköpings OKej start
Stina Feilej start
Kristina Karlssonej start

MtbO Svår Lång

14 370 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel Young1:21:555:42
2Johan AlfredssonOK Milan1:24:45+2:505:53
3Richard LundstedtMullsö SOK1:29:01+7:066:11
4Viktor BrettingCykelintresset Umeå1:32:11+10:166:24
5Anders AndersenMTB Täby1:35:39+13:446:39
6Per-Anders JärsenholtUlricehamns OK1:36:38+14:436:43
7Carola HäggströmGimonäs CK1:41:30+19:357:03
8Emma ThelanderCK Örnen1:44:46+22:517:17
9Axel BerglundUlricehamns OK1:47:30+25:357:28
10Stefan RoosOK Linné1:53:40+31:457:54
11Torbjörn EllessonOK Älme2:00:09+38:148:21
12Alice MichálkováGigant Orienteering2:05:42+43:478:44
13Christoffer Jansson2:12:59+51:049:15
14Markku HyvönenLynx2:33:12+1:11:1710:39
15Patrik StenlundCK Örnen2:34:59+1:13:0410:47
16Dusan ChamradaGigant Orienteering CZ2:53:06+1:31:1112:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser