Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, MTBO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten, MTBO
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

MtbO D21

17 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Linn BylarsForsa OKutom tävlan
Karin GustafssonGarphyttans IFutom tävlan
Emelie HolmströmKamrat och IF KIFutom tävlan
Rebecka HylanderNyköpings OKutom tävlan
Matilda JonssonIFK Mora OKutom tävlan
Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OKutom tävlan
Emma MiléusAttunda OKutom tävlan
Erica OlssonIFK Mora OKutom tävlan
Stina PerssonUmeå OKutom tävlan
Amy RankkaForsa OKutom tävlan
Natasha SpargWO.Wutom tävlan
Ingrid StengårdOK Trianutom tävlan
Helena SvenssonFK Herkulesutom tävlan
Anna TidermanHaninge SOKutom tävlan

MtbO H21

20 460 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Filip BergströmKvarnsvedens GoIF OKutom tävlan
Marcus EkKöping-Kolsva OKutom tävlan
Jonny EngelOK Ravinenutom tävlan
Pär GustavssonGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OKutom tävlan
Erik JanssonIFK Lidingö SOKutom tävlan
Marcus JanssonGarphyttans IFutom tävlan
Thomas JanssonGarphyttans IFutom tävlan
Torbjörn JanssonGarphyttans IFutom tävlan
Magnus KarlssonIFK Kirunautom tävlan
Hampus LarssonFK Göingarnautom tävlan
Christian Peter MacLassenIL BUL-Tromsøutom tävlan
Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOKutom tävlan
Mattias NyströmUmeå OKutom tävlan
Martin SundinOK Renenutom tävlan
Sebastian SvärdHaninge SOKutom tävlan
Ricky ThackrayBO.Wutom tävlan
Erik ThuressonOK Pan-Kristianstadutom tävlan
Jens WickbergForsa OKutom tävlan

MtbO D20

14 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Emma JohnssonIFK Mora OKutom tävlan
Alva JonssonLånghundra IFutom tävlan
Marit Melby JacobsenNtnuiutom tävlan
Julia WannerAvesta OKutom tävlan

MtbO H20

17 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Linus AlbinssonIFK Enskedeutom tävlan
Emil ArvidssonSäterbygdens OKutom tävlan
Rikard BergströmKvarnsvedens GoIF OKutom tävlan
Joel ErnstssonFinspångs SOKutom tävlan
Gustav JohnssonIFK Mora OKutom tävlan
Martin LammFrölunda OLutom tävlan
Trygve MyhrAsker SKutom tävlan
Gustav TräffNAIS Orienteringsklubbutom tävlan
Jonathan WestlundTorsås OKutom tävlan
Per WisløffAsker SKutom tävlan
Leevi VäisänenEspoon Suuntautom tävlan

MtbO D16

9 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Elsa BäsénIF Thorutom tävlan
Vera CarlssonOK Hällenutom tävlan

MtbO H16

12 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisuutom tävlan
Theodor Karlsson BrabieJärfälla OKutom tävlan
Yaroslav ShvedovVipsport.Ruutom tävlan

MtbO D14

8 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Nova AnundborgSidensjö IKutom tävlan
Stina BernGarphyttans IFutom tävlan
Natali ChamradaGigant Orienteering CZutom tävlan
Karolina HedeSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Doris VäisänenHelsingin Suunnistajatutom tävlan

MtbO H14

8 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Max EkenstråleFK Herkulesutom tävlan
Måns EliassonIK Hakarpspojkarnautom tävlan
Anton ForsHJS-Vansbro OKutom tävlan
Simo KlemettinenSuunta Jyväskyläutom tävlan
Axel MäkinenOK Hammarenutom tävlan
Björn RennerOK Södertörnutom tävlan
Axel Rudehill SundellJärla Orienteringutom tävlan
Eduard TolochGigant Orienteeringutom tävlan
Albin WollbrandOK Renenutom tävlan
Tomas ZrnikCzech Masters MTBO Teamutom tävlan

MtbO D12

5 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Ida Moström AhlbergOK Nolaskogsarnautom tävlan

MtbO H12

5 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Titan AnundborgSidensjö IKutom tävlan
Axel GräfningsGrycksbo IF OKutom tävlan
Ivar JonssonLånghundra IFutom tävlan
Otakar TolochGigant Orienteeringutom tävlan
Melker WollbrandOK Renenutom tävlan

MtbO H35

16 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Johan AdolfssonIFK Lidingö SOKutom tävlan
Johan MacLassenRold Skov OKutom tävlan

MtbO D40

12 890 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Malin AlbinssonIFK Enskedeutom tävlan
Johanna AlmlundHaninge SOKutom tävlan
Ulrika AnderssonHaninge SOKutom tävlan
Annica CrispinOK Denselnutom tävlan
Johanna DalinLeksands OKutom tävlan
Marquita GeldermanNorth West Orienteering Clubutom tävlan
Gunilla GräfningsGrycksbo IF OKutom tävlan
Nina HerneOK Ravinenutom tävlan
Monika JakobssonTidaholm SOK Sisuutom tävlan
Anette LarssonOK Torutom tävlan
Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Camilla MunsterhjelmSK Pohjantähtiutom tävlan
Katri NiittymäkiHiiltomiehetutom tävlan
Malin PilvingeOK Kolmårdenutom tävlan
Daniela RennerOK Södertörnutom tävlan
Helene RipaHaninge SOKutom tävlan
Karin WollbrandOK Renenutom tävlan
Malin ÅgrenLunds OKutom tävlan

MtbO H40

16 890 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Ulf AnderssonHaninge SOKutom tävlan
Christer CasselsjöOK Kolmårdenutom tävlan
Tobias EkenstråleFK Herkulesutom tävlan
Magnus EliassonDomnarvets GoIFutom tävlan
Henrik ErlandssonOK Södertörnutom tävlan
Bertil EronnLinköpings OKutom tävlan
Anders HedbergOK Södertörnutom tävlan
Andreas HåkanssonTjalve IF Norrköpingutom tävlan
Mika HäkkinenHiiltomiehetutom tävlan
Anders JanssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Lasse JanssonEksjö SOKutom tävlan
Tommy JohanssonVästvärmlands OKutom tävlan
Erik JonssonLånghundra IFutom tävlan
Vesa KlemettinenSuunta Jyväskyläutom tävlan
Juhani LehtinenKaukautom tävlan
Michael LindholmOK Sorøutom tävlan
Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Per MelanderIF Thorutom tävlan
Björn MårtenssonIF Hagenutom tävlan
Mikael NolåkersKvarnsvedens GoIF OKutom tävlan
Ronnie PetterssonHaninge SOKutom tävlan
Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Nils PistoraLunds OKutom tävlan
Jonas PrellnerSkåneslättens OLutom tävlan
Milan RovenskyOLTutom tävlan
Per RubendahlOK Skogshjortarnautom tävlan
Richard SchandlOK Södertörnutom tävlan
Andrey ShvedovVipsport.Ruutom tävlan
Janne SkarnerLeksands OKutom tävlan
Mikael SvenssonFK Herkulesutom tävlan
Johan SvärdLunds OKutom tävlan
Rikard SöderbergJärla Orienteringutom tävlan
Mats TofténIdrottsveteranernautom tävlan
Alexandr TolochGigant Orienteeringutom tävlan
Stellan TäckOK Hammarenutom tävlan
Håkan UnanderSundsvalls OKutom tävlan
Robert UrbanikCzech Masters MTBO Teamutom tävlan
Stefan WennbergSkattkärrs SOKutom tävlan
Lars-Ola WesterlundLustens OKutom tävlan
Tomas ZrnikCzech Masters MTBO Teamutom tävlan

MtbO D50

9 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Annika BjörkrothStockholm Multisport klubbutom tävlan
Anne-Maj BlomsterOK Trianutom tävlan
Lisbeth CelanderKristinehamns OKutom tävlan
Annika EngströmOK Kåreutom tävlan
Karin FreylandSOK Anebyutom tävlan
Monica GustavssonEskilstuna OLutom tävlan
Helena HolmbergKöping-Kolsva OKutom tävlan
Lena JanssonGarphyttans IFutom tävlan
Monica KollbergEksjö SOKutom tävlan
Suzy LarssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Eva LindgrenFinspångs SOKutom tävlan
Weonica MorellOK Kåreutom tävlan
Lea PirttiläOunasvaaran Hiihtoseurautom tävlan
Karin SkullmanLinköpings OKutom tävlan
Ragnhild SvensVästerbergslagens OLutom tävlan
Ingrid SvenssonFinspångs SOKutom tävlan
Anna Karin ÅqvistOK Linnéutom tävlan

MtbO H50

14 370 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Magnus AasaOK Kullingshofutom tävlan
Anders AbrahamssonGammelstads IFutom tävlan
Johan Abrahamssonutom tävlan
Peter AlbinssonIFK Enskedeutom tävlan
Rickard AsplundÄrla IFutom tävlan
Mats BergmanNorbergs OKutom tävlan
Peter BergströmKvarnsvedens GoIF OKutom tävlan
Magnus BernGarphyttans IFutom tävlan
Håkan BlomgrenStora Tuna OKutom tävlan
Björn CarlssonOK Hällenutom tävlan
Leif CelanderKristinehamns OKutom tävlan
Stig DahlVisborgs OKutom tävlan
Kjell EinarssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Leif ErikssonModum O-Lagutom tävlan
Manne FreylandSOK Anebyutom tävlan
Jonas FridmanVännäs OKutom tävlan
Mikael GustafssonIK Vistautom tävlan
Steven HaleOK Kåreutom tävlan
Stefan HammarFK Herkulesutom tävlan
Johan HanssonJönköpings OKutom tävlan
Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Magnus HellbergEskilstuna OLutom tävlan
Magnus HerberthsonLinköpings OKutom tävlan
René HitzOLK Argusutom tävlan
Jonas HolmgrenOK Hammarenutom tävlan
Stefan HöstmanMalax IFutom tävlan
Stefan JohanssonOK Kåreutom tävlan
Stefan JohanssonTrosabygdens OKutom tävlan
Stefan KillbergKvarnsvedens GoIF OKutom tävlan
Stefan KollbergEksjö SOKutom tävlan
Mattias LindahlSundsvalls OKutom tävlan
Max LindforsOK Trianutom tävlan
Benny LindgrenFinspångs SOKutom tävlan
Christer MorellOK Kåreutom tävlan
Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Pekka MäkiTarpian Suuntautom tävlan
Gunnar NilssonFinspångs SOKutom tävlan
David NolåkersKvarnsvedens GoIF OKutom tävlan
Anders PetterssonKarlskrona SOKutom tävlan
Claes RennerOK Södertörnutom tävlan
Torbjörn SalomonsonVänersborgs SKutom tävlan
David ShearerVästerbergslagens OLutom tävlan
Anders SjerndahlIFK Lidingö SOKutom tävlan
Mikael SundbergOK Renenutom tävlan
Anders SundellStockholm Multisportutom tävlan
Iain TebbuttTwycross Orienteering Clubutom tävlan
Peter ToresäterIK Uvenutom tävlan
Dag TryggöTrollhättans SOKutom tävlan
Pär WestbladOK Ravinenutom tävlan
Jens WestlundTorsås OKutom tävlan
Leif Wigertutom tävlan
Patric ÖstergårdOK Trianutom tävlan

MtbO D60

8 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Ing-Marie AndrenKvarnsvedens GoIF OKutom tävlan
Salvinija DeksnieneLabirintas OKutom tävlan
Birgitta JanssonGarphyttans IFutom tävlan
Annelise MacLassenRold Skov OKutom tävlan
Margareta MeitonIFK Lidingö SOKutom tävlan
Karin WennbergBergnäsets AIKutom tävlan

MtbO H60

12 890 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Göran AnderssonJärla Orienteringutom tävlan
Esbjörn AndrenKvarnsvedens GoIF OKutom tävlan
Kent BergendahlNyköpings OKutom tävlan
Keith Dawsonutom tävlan
Thomas ErikssonOK Södertörnutom tävlan
Ulf ErikssonStora Tuna OKutom tävlan
Rob GardenNorth West Orienteering Clubutom tävlan
Yngve GottfridssonOK Tyrutom tävlan
Åke GustafssonBergnäsets AIKutom tävlan
Jonny HanssonBromma-Vällingby SOKutom tävlan
Torgny JeppsonKatrineholms OKutom tävlan
Håkan LindbergVäsby OKutom tävlan
Anders Linderssonutom tävlan
Saulius MarozasLabirintas OKutom tävlan
Peter MüllerPetermuellersport.Chutom tävlan
Sonny MyrefeltKalmar OKutom tävlan
Harald MännelOL-Team Wehrsdorfutom tävlan
Jonny NilssonSnättringe SKutom tävlan
Manfred OlejnikSOK Viljanutom tävlan
Nils-Robert PerssonTullinge SKutom tävlan
Inge Petterssonutom tävlan
Lars PonténIF Thorutom tävlan
Lars SahlbergLeksands OKutom tävlan
Anders ThomassonUlricehamns OKutom tävlan
Mats TibellLånghundra IFutom tävlan

MtbO H70

9 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Karl Olof BorgOckelbo OKutom tävlan
Ronny HedlundOK Södertörnutom tävlan
Claes-Göran LundbergUlricehamns OKutom tävlan
Lars-Åke SjökvistVärend GN OLutom tävlan
Jan-Erik WibergJärla Orienteringutom tävlan

MtbO Mycket lätt Kort

5 750 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Linus AftevikMGK Warbergutom tävlan
Inger BorgOckelbo OKutom tävlan
Maria ErlandssonOK Vivillutom tävlan
Erik GräfningsGrycksbo IF OKutom tävlan
Liselotte JanssonEksjö SOKutom tävlan
Liselott  JireniusvB OLutom tävlan
Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIKutom tävlan
Birk LagervikNyköpings OKutom tävlan
Oliver LarsenMo orienteringsklubbutom tävlan
Iris Tinna MacLassenIL BUL-Tromsøutom tävlan
Erlend Mathias OlsenBodø Orienteringutom tävlan
Tim OlssonIFK Sävsjöutom tävlan
Lukas PallhedGarphyttans IFutom tävlan
Ki RosOK Linnéutom tävlan
Jerker RutströmKlubbklubbutom tävlan
Alva ÖsterlinSävedalens AIKutom tävlan
Jonathan ÖsterlinSävedalens AIKutom tävlan

MtbO Lätt Mellan

9 310 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Elsa BrunbergNyköpings OKutom tävlan
Oskar DalinLeksands OKutom tävlan
Arvid ErikssonOK Renenutom tävlan
Arvid ErikssonOK Renenutom tävlan
Ida ErnstssonFinnspångs SOKutom tävlan
Jonny GahnshagOK Kåreutom tävlan
Sofia GimholtTrosabygdens OKutom tävlan
Karl GrönlandRörbäcksnäs ISutom tävlan
Anders GustafssonIF Guifutom tävlan
Sven Arne GylterudFossum IFutom tävlan
Robert HäggströmCK Örnenutom tävlan
Jenny JohanssonIK Ymerutom tävlan
Josefin KnutasAttunda OKutom tävlan
Anders Gylterud KvålsgardFossum IFutom tävlan
Jean-Marcell LademoLånghundra IFutom tävlan
Gunilla NilssonOK Älmeutom tävlan
Claes-Göran NorlinKungäls OKutom tävlan
Terje OlsenBodø Orienteringutom tävlan
Helmina PallhedGarphyttans IFutom tävlan
Göran PerssonVärend GN OLutom tävlan
Dennis SvenssonRasbo IKutom tävlan
Adam WallgrenCykelintresset Umeåutom tävlan
Louise WinqvistOK Djerfutom tävlan
Viktor ZillingOK Södertörnutom tävlan
Oddveig ÅsheimIL Gularutom tävlan
Robert ÖrjestålSundsvalls OKutom tävlan
Erik ÖsterlidSävedalen AIKutom tävlan

MtbO Lätt Lång

13 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Elin GustafssonCK Örnenutom tävlan
Adam HertzTenhults SOKutom tävlan
Eva JärvikenNorbergs OKutom tävlan
Inger JärvikenNorbergs OKutom tävlan
Borge NilsenForssum IFutom tävlan
Mats NordinNärpes OKutom tävlan
Viktor NordinNärpes OKutom tävlan
Magnus SjögrenOK Vivillutom tävlan
Carl WennertorpOK Linnéutom tävlan

MtbO Svår Kort

5 710 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Karin BrandtDomnarvets GoIFutom tävlan
Arne ErlandssonSOK Viljanutom tävlan
Olle ErlandssonSOK Viljanutom tävlan
Axel EvebornSOK Viljanutom tävlan
Rakel Eva GunnarsdóttirIL BUL-Tromsøutom tävlan
Helen HanstockÖstersunds OKutom tävlan
Helena HedeSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Pontus JugårdStora Tuna IKutom tävlan
Maarit JuuraKansuutom tävlan
Marianne NilssonOK PAN - Kristianstadutom tävlan
Alva NyströmIF Torutom tävlan
Mats PetterssonIF Thorutom tävlan
Giedre RubazevcieneOK Fortūnautom tävlan
Jurgis RubazeviciusOK Fortūnautom tävlan
Frank SteinerJärfälla OKutom tävlan
Anette WästlundOK Tyrutom tävlan
Fredrik ÅslundKatrineholms OKutom tävlan
Ida ÖströmOK Tyrutom tävlan

MtbO Svår Mellan

9 590 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Peter AllwoodKarlskrona SOKutom tävlan
Olof BrahmLånghundra IFutom tävlan
Emil BrunbergNyköpings OKutom tävlan
Urban ErikssonOK Renenutom tävlan
Axel ErlandssonOK Vivillutom tävlan
Stina Feilutom tävlan
Joakim GimholtTrosabygdens OKutom tävlan
Per HallgrenUmeå OKutom tävlan
Karin IngemanssonSkogspojkarnautom tävlan
Filip JakobssonDegerfors OKutom tävlan
Esa JuuraKansuutom tävlan
Frida Jönsson HellstadiusSödertälje Nykvarn Okutom tävlan
Kristina Karlssonutom tävlan
Hanna KivijärviOK Renenutom tävlan
Erik KvickKlubblösutom tävlan
Crister Löfgrenutom tävlan
Ing-Marie NyströmIF Thorutom tävlan
Peter NyströmIF Thorutom tävlan
Pi PerssonOK Orionutom tävlan
Anki PousetteRånäs OKutom tävlan
Per RudströmJärla OKutom tävlan
Ida SellstedSelånger SOKutom tävlan
Per SjöbergOK Hammarenutom tävlan
Stefan SundellJärla Orienteringutom tävlan
Maria WallgrenSelång OKutom tävlan
Joakim WestergrenGarphyttans IFutom tävlan
Evelina ÖströmOK Tyrutom tävlan

MtbO Svår Lång

14 370 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Johan AlfredssonOK Milanutom tävlan
Anders AndersenMTB Täbyutom tävlan
Axel BerglundUlricehamns OKutom tävlan
Viktor BrettingCykelintresset Umeåutom tävlan
Dusan ChamradaGigant Orienteering CZutom tävlan
Torbjörn EllessonOK Älmeutom tävlan
Markku HyvönenLynxutom tävlan
Carola HäggströmGimonäs CKutom tävlan
Christoffer Janssonutom tävlan
Per-Anders JärsenholtUlricehamns OKutom tävlan
Richard LundstedtMullsö SOKutom tävlan
Alice MichálkováGigant Orienteeringutom tävlan
Stefan RoosOK Linnéutom tävlan
Patrik StenlundCK Örnenutom tävlan
Emma ThelanderCK Örnenutom tävlan
Joel Youngutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser