Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Femkvällars Främmestad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Femkvällars Främmestad
Arrangörsorganisation: Främmestads IK
Datum: tisdag 3 juli 2018

Öppen motion 1

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina LindgrenLidköpings VSK14:487:02
2Astrid LindgrenLidköpings VSK20:43+5:559:51
3Folke LarssonIstrums SK24:04+9:1611:27
4Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL30:53+16:0514:42

Öppen motion 3

3 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar NystrandOK Klyftamo24:107:01
2Katarina ErikssonOK Klyftamo28:00+3:508:08
3Rune PetterssonFrämmestads IK28:47+4:378:22
4Rickard JemthIF Thor31:15+7:059:05
5Cornelia BerglundLidköpings VSK31:43+7:339:13
6Emilia MellegårdLidköpings VSK33:53+9:439:50
7Johanna BörjessonFrämmestads IK41:02+16:5211:55

Öppen motion 7

3 430 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL26:157:39
2Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK27:09+0:547:54
3Kent KardellLjungskile FK27:32+1:178:01
4Linn ErikssonRyda SK29:04+2:498:28
5Tove ErikssonRyda SK29:22+3:078:33
6Kerstin AnderssonRyda SK30:08+3:538:47
7Robert JessenFrämmestads IK31:07+4:529:04
8Marcus BranellRyda SK31:21+5:069:08
9Jenny LarssonIstrums SK32:43+6:289:32
10Inger SvenssonLidköpings VSK33:47+7:329:50
11Birgitta AnderssonFrämmestads IK34:43+8:2810:07
12Ingrid JessenFrämmestads IK35:05+8:5010:13
13Carl-Erik FogelstrandRyda SK35:12+8:5710:15
14Ove BranellRyda SK36:15+10:0010:34
15Elisabeth BranellRyda SK37:10+10:5510:50
16Folke DahlénLidköpings VSK37:19+11:0410:52
17Sara LindgrenLidköpings VSK38:25+12:1011:12
18Kristina LarssonOK Klyftamo40:35+14:2011:49
19Göte NatanaelssonLjungskile FK41:15+15:0012:01
20Anders SwedinLidköpings VSK43:37+17:2212:42
21Albin JemthIF Thor50:08+23:5314:36
22Birgitta KarlsonRyda SK52:39+26:2415:20
23Ingrid TengelandIK Gandvik53:15+27:0015:31
24Hans AnderssonIK Gandvik53:38+27:2315:38
25Lennart KarlsonRyda SK54:41+28:2615:56
26Fredrika ErikssonRyda SK1:04:30+38:1518:48
27Josefina ErikssonEj klubbansluten1:04:32+38:1718:48
28Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:07:22+41:0719:38

Öppen motion 8

3 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan KarlssonEj klubbansluten33:518:38
2Stefan JohanssonTrollhättans SOK34:09+0:188:42
3Erik NystrandOK Klyftamo36:48+2:579:23
4Per-Erik Andersson JessenFrämmestads IK37:30+3:399:33
5Ulf JohanssonFrämmestads IK38:58+5:079:56
6Oskar KarlsonLidköpings VSK44:29+10:3811:20
7Per IvarssonUddevalla OK48:37+14:4612:24

Öppen motion 9

5 830 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK31:145:21
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad32:57+1:435:39
3Simon AnderssonTrollhättans SOK34:51+3:375:58
4Patrik SvantessonTrollhättans SOK37:01+5:476:20
5Christoffer JohanssonTrollhättans SOK40:14+9:006:54
6Viktor JemthIF Thor41:03+9:497:02
7Mattihas KjellFrämmestads IK47:01+15:478:03
8Magnus KarlssonRyda SK51:01+19:478:45
9Tommy StenkvistRyda SK52:12+20:588:57
10Claes EkbergLidköpings VSK54:21+23:079:19
11Mattias BerglundLidköpings VSK57:34+26:209:52
12Janingvar JohanssonLidköpings VSK1:07:17+36:0311:32
13Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:08:28+37:1411:44
14Mikael MellegårdLidköpings VSK1:09:53+38:3911:59
15Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:19:05+47:5113:33
Simon EkströmEj klubbanslutenej godkänd
Andreas BranellRyda SKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser