Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering L-100 IF

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering L-100 IF
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: tisdag 26 juni 2018

Öppen motion 3

3 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus LindquistLånghundra IF45:1213:39
2Ida PalmOK Linné48:30+3:1814:39
3Signe PalmOK Linné50:12+5:0015:09
4Lisa LundbergLånghundra IF50:49+5:3715:21
5Viktor NilssonOK Linné1:18:51+33:3923:49
Theo RistoOK Linnéej godkänd

Öppen motion 4

5 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LindeOK Linné57:5711:20
Hans LindmarkLånghundra IFej godkänd

Öppen motion 5

3 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik BergmanOK Linné44:4513:28
2Sören WingeUpsala IF50:12+5:2715:07
3Anders FlodbergOK Rodhen50:41+5:5615:15
4Daniel PalmOK Linné51:07+6:2215:23
5Mattias JäderOK Rodhen1:03:38+18:5319:10
6Emma IsacssonOK Linné1:16:01+31:1622:53
7Eva SchönquistOK Linné1:19:42+34:5724:00

Öppen motion 7

3 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf IsacssonOK Linné32:249:45
2Maria BengtssonLånghundra IF32:58+0:349:55
3Markus NordénLånghundra IF42:21+9:5712:45
4Tobias WestbomLånghundra IF42:39+10:1512:50
5Erik JonssonLånghundra IF43:33+11:0913:07
6Andrea JonssonLånghundra IF44:16+11:5213:20
7Hanna ErikssonLånghundra IF59:56+27:3218:03
8Birgitta KlangLånghundra IF1:00:23+27:5918:11
Linn RistoOK Linnéej godkänd

Öppen motion 8

4 970 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn AnderssonBredaryds SOK32:066:27
2Klas BirgerssonLånghundra IF39:02+6:567:51
3Roger NilssonOK Linné40:03+7:578:03
4Andreas PerssonRasbo IK44:44+12:389:00
5Emil HammarströmOK Måsen46:10+14:049:17
6Jens LindquistLånghundra IF46:26+14:209:20
7Daniel UnnerudLånghundra IF48:13+16:079:42
8Pontus RosbergOK Linné48:33+16:279:46
9Tommy StenviOK Linné50:59+18:5310:15
10Arne BergensOK Linné51:16+19:1010:18
11Svend Erik MathiassenOK Linné51:56+19:5010:26
12Oscar PalmOK Linné52:53+20:4710:38
13Kjell RistoOK Linné55:36+23:3011:11
14Oskar StenviOK Linné59:38+27:3211:59
15Henrik SödermanOK Rodhen1:02:57+30:5112:39
16Hedvig SundstedtRasbo IK1:17:16+45:1015:32
17Mattias SundstedtRasbo IK1:22:17+50:1116:33
Katarina BengtssonLånghundra IFej godkänd
Cristian LarssonKöping-Kolsva OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser