Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BOTTNARYD

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: BOTTNARYD
Arrangörsorganisation: Bottnaryds IF
Datum: torsdag 12 juli 2018

Öppen motion 1

1 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elliott RehnGränna-Bygdens OK11:237:01
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna12:22+0:597:38
3Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering18:01+6:3811:07
4Siri RehnGränna-Bygdens OK20:02+8:3912:21
5Kaisa RehnGränna-Bygdens OK20:14+8:5112:29
6Linus FogelströmOK Gränsen25:03+13:4015:27
7Johannes HolmbergUlricehamns OK26:52+15:2916:35
8Harald HåkanssonOK Gränsen27:07+15:4416:44
9Sofia KilanderBottnaryds IF31:31+20:0819:27
10Erland OlssonDalsjöfors GoIF32:38+21:1520:08

Öppen motion 3

3 240 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred HallqvistUlricehamns OK23:567:23
2Ragnar BjörnlingerUlricehamns OK27:27+3:318:28
3Lyreborg JohannesUmara SC28:07+4:118:40
4Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering32:48+8:5210:07
5Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna38:22+14:2611:50
6Hans WåhlinMullsjö SOK40:33+16:3712:30
7Emil LinussonBottnaryds IF41:33+17:3712:49
8Johanna NöjdBottnaryds IF41:42+17:4612:52
8Elisabeth JonassonOK Orinto41:42+17:4612:52
10Erik KindlundOK Tranan43:49+19:5313:31
11Gunitha RobertssonVaggeryds SOK44:40+20:4413:47
12Simon PerssonOK Gränsen44:42+20:4613:47
13Samuel OlssonIK Hakarpspojkarna45:26+21:3014:01
14Conny SimonssonGränna-Bygdens OK46:00+22:0414:11
15Victoria LindbergGrännabygden OK46:01+22:0514:12
16Jacob HolmbergUlricehamns OK47:16+23:2014:35
17Gunilla HolstBottnaryds IF49:55+25:5915:24
17Kristina JohanssonMullsjö SOK49:55+25:5915:24
19Catrin EricsonOK Tranan50:04+26:0815:27
20Ingemar IvarssonBottnaryds IF1:09:33+45:3721:27
21Ida KarlssonOK Gränsen1:15:07+51:1123:11
Wilbur ClaessonIKHPej start

Öppen motion 5

3 350 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas SjöholmMullsjö SOK38:2711:28
2Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna38:43+0:1611:33
3Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK40:26+1:5912:04
4Joel HolmbergUlricehamns OK40:29+2:0212:05
5Karin HåkanssonOK Gränsen41:16+2:4912:19
6Sandra KarlssonBottnaryds IF42:11+3:4412:35
7Åke EckerbomIFK Sävsjö42:15+3:4812:36
8Marcus GustafssonIKHP46:10+7:4313:46
9Ann-Christin NilssonGällstadbygdens SOK47:19+8:5214:07
10Helena SandbergIK Hakarpspojkarna47:52+9:2514:17
11Johanna HallqvistUlricehamns OK48:07+9:4014:21
12Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK48:38+10:1114:31
13Karin ÖhlinSOK Aneby49:42+11:1514:50
14Angelica BrandqvistTibro OK51:22+12:5515:20
15Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna51:49+13:2215:28
16Anita BodinGällstadbygdens SOK53:28+15:0115:57
17Jan GustavssonIK Vista53:47+15:2016:03
18Lennart HolstNässjö OK54:33+16:0616:17
19Sören KarlssonMullsjö SOK56:09+17:4216:45
20Katarina SjöholmMullsjö SOK56:26+17:5916:50
21Kajsa NordinUlricehamns OK57:58+19:3117:18
22Bengt KlassonOK Orinto59:27+21:0017:44
23Jan LenhammarOK Gränsen59:43+21:1617:49
24Annica BerglundUlricehamns OK1:00:27+22:0018:02
25Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:01:00+22:3318:12
26Pia SvenssonFalköpings AIK OK1:01:34+23:0718:22
27Lars KarlssonOK Gränsen1:03:40+25:1319:00
28Kent RobertssonVaggeryds SOK1:04:58+26:3119:23
29Håkan HåkanssonOK Gränsen1:06:23+27:5619:48
30Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK1:07:28+29:0120:08
31Max MoritzKlubblös1:07:46+29:1920:13
32Ida WillénFalköpings AIK OK1:07:49+29:2220:14
33Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:08:05+29:3820:19
34Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:14:13+35:4622:09
35Lars-Åke LarssonOK Tranan1:16:47+38:2022:55
36Carolina ÖnstenIK Vista1:18:42+40:1523:29
37Liselott SigbyIK Vista1:19:11+40:4423:38
38Gösta LindblomÖlmstads IS1:38:37+1:00:1029:26
Sig WikströmTSOKutgått
Ulrika GustafssonIK Vistautgått
Monica LarssonOK Trananutgått
Monika HjellströmGränna-Bygdens OKutgått

Öppen motion 7

5 690 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering41:157:14
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna43:29+2:147:38
3Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna44:56+3:417:53
4Mats KindlundOK Tranan46:01+4:468:05
5Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna46:21+5:068:08
6Daniel OlssonDalsjöfors GoIF47:46+6:318:23
7Anders YngveIK Hakarpspojkarna48:26+7:118:30
8Bengt AnderssonTSOK51:26+10:119:02
9Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering54:00+12:459:29
10Andreas IvanssonVaggeryds SOK54:05+12:509:30
11Jens LindströmTibro OK55:18+14:039:43
12Martin PehrssonSkillingaryds FK55:45+14:309:47
13Daniel HåkanssonOK Gränsen56:41+15:269:57
14Karin BjörnlingerUlricehamns OK57:09+15:5410:02
15Arvid ÖnstenIK Vista57:31+16:1610:06
16Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna58:18+17:0310:14
17Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna1:00:34+19:1910:38
18Andreas ClaessonOK Kullingshof1:03:02+21:4711:04
19Thomas PerssonOK Gränsen1:03:18+22:0311:07
20Morgan BodinGällstadbygdens SOK1:04:51+23:3611:23
21Christian AnderssonOK Tranan1:05:52+24:3711:34
22Svante BerglundUlricehamns OK1:08:50+27:3512:05
23Mattias HallmansFrösö IF1:11:41+30:2612:35
24Björn LindgrenIF Hallby SOK1:12:05+30:5012:40
25Jonas LysholmKlubblös1:12:13+30:5812:41
26Lennart CedervärnUlricehamns OK1:12:30+31:1512:44
27Camilla RosénAnnebergs GIF1:17:14+35:5913:34
28Maya LjubezIKHP1:19:10+37:5513:54
29Anders FogelströmOK Gränsen1:20:16+39:0114:06
30Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:24:56+43:4114:55
31Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna1:38:26+57:1117:17
Filippa JohanssonJönköpings OKej godkänd
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Maria Rosén ThelinJönköpings OKåterbud

Öppen motion 9

8 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:01:567:09
2Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:02:45+0:497:14
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:03:58+2:027:23
4Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:16:01+14:058:46
5Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:25:25+23:299:51
6Jonas SalénUlricehamns OK1:27:45+25:4910:07
7Tomas LundhGränna-Bygdens OK1:36:24+34:2811:07
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:37:11+35:1511:13
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Victor HanssonJönköpings OKej godkänd
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser