Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranorientering Västervik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering Västervik
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: onsdag 20 juni 2018

Korta banan

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans-Åke OlssonHultsfreds OK34:18
2Eva ArvidssonVästerviks OK37:49+3:31
3Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK37:56+3:38
4Stig AnderssonVimmerby OK39:31+5:13
5Stig KarlssonKisa SK40:26+6:08
6Håkan B SvenssonVästerviks OK42:07+7:49
7Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OK42:18+8:00
8Karin TibbelinVimmerby OK46:50+12:32
9Lennart KarlssonHultsfreds OK48:24+14:06
10Allan SvenssonKisa SK54:51+20:33
11Gunvald BruceAnkarsrums OK57:01+22:43
12John PaulinKisa SK1:03:40+29:22
13Ove ArvidssonVästerviks OK1:07:00+32:42
Anders HallgrenAnkarsrums OKej start
Bengt LönnVimmerby OKej start

Mellanbanan

26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1H-G KarmstigAnkarsrums OK36:31
2Hans-Åke ChristianssonGamleby OK46:04+9:33
3Gunnar SöderholmVimmerby OK47:05+10:34
4Lars LångVimmerby OK47:14+10:43
5Gunilla PetterssonVästerviks OK47:41+11:10
6Olof HjortvidVästerviks OK48:58+12:27
7Roland SkyttKisa SK49:58+13:27
8Greta KarlssonVimmerby OK52:30+15:59
9Britt-Marie BjörklundVästerviks OK52:33+16:02
10Björn LiljeholmAnkarsrums OK52:54+16:23
11Håkan PetterssonGamleby OK52:57+16:26
12Lars KarlssonGamleby OK53:59+17:28
13Gun-Britt SvenssonVästerviks OK54:02+17:31
14Annika SandströmVimmerby OK54:38+18:07
15Kerstin ErikssonKisa SK54:42+18:11
16Stig JaremalmAnkarsrums OK54:50+18:19
17Göran AlmgrenGamleby OK56:01+19:30
18Karl-Gunnar SvenssonVimmerby OK57:50+21:19
19Börje KarlssonVimmerby OK58:54+22:23
20Anne-Marie RobertssonMålilla OK59:18+22:47
21Marianne BergVimmerby OK1:00:50+24:19
22Eivor PetterssonGamleby OK1:04:12+27:41
23Lena SandahlGamleby OK1:04:56+28:25
24Kennert RuhlanderBjörkfors GOIF1:14:49+38:18
Janeric AnderssonBjörkfors GOIFej godkänd
Arne LjungbladVästerviks OKej godkänd
Sören MarmelidGamleby OKej start

Långa banan

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kent GranqvistVästerviks OK35:11
2Ulric SvenssonVimmerby OK44:42+9:31
3Ingemar PerssonGamleby OK46:16+11:05
4Conny CarlssonVästerviks OK50:45+15:34
5Lennart SturessonVästerviks OK53:18+18:07
6Evert FranssonVimmerby OK54:03+18:52
7Göran FredricsonMålilla OK54:49+19:38
8Arne LarsenVästerviks OK55:56+20:45
9Lars PetterssonVimmerby OK57:41+22:30
10Jan JohanssonGamleby OK58:14+23:03
11Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:07:51+32:40
12Åke BorgerAnkarsrums OK1:14:39+39:28
13Bo EklundVimmerby OK1:16:38+41:27
Stig JonssonKisa SKej godkänd
Gunnar EnbergMålilla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser