Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint KM för WOK, OKÖ, VÖOL och Solna OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint KM för WOK, OKÖ, VÖOL och Solna OK
Arrangörsorganisation: Waxholms OK
Datum: torsdag 23 augusti 2018

D21

2 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin DahlbäckOK Österåker16:046:48
2Matleena BoströmIFK Lidingö SOK16:13+0:096:52
3Caroline WestbomOK Österåker20:54+4:508:51
4Kristina CanowOK Österåker23:13+7:099:50
5Nayara GillsparrOK Österåker26:33+10:2911:15
6Mikaela WallerströmOK Österåker29:23+13:1912:27
Isabelle SjöbergOK Österåkerej start

H21

2 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten BoströmIFK Lidingö SOK15:565:47
2Melker ForsbergKFUM Örebro OK16:00+0:045:49
3Gustav BjörklundIFK Mora OK17:39+1:436:25
4Conny ForsbergLånghundra IF18:39+2:436:46
5Anton GumaeliusWaxholms OK18:42+2:466:48
6Tobias AnderssonOK Österåker20:06+4:107:18
7Pontus BergströmOK Österåker21:29+5:337:48
Jonathan UllerKils OKej godkänd

H20

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim SundqvistOK Österåker19:398:19

D18

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella SjöbergTullinge SK15:486:41
2Sara SundinWaxholms OK19:43+3:558:21
3Selma GumaeliusWaxholms OK19:47+3:598:22

H18

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max HoppeWaxholms OK14:516:17

D16

2 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja HoppeWaxholms OK18:468:36
2Saga JonssonWaxholms OK22:15+3:2910:12
3Sofia SundinWaxholms OK23:37+4:5110:50
4Tilde JonssonOK Österåker28:14+9:2812:57
5Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OK51:31+32:4523:37

H16

2 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm NordqvistWaxholms OK16:337:35
2Adam RenbergWaxholms OK22:02+5:2910:06
3Rasmus RilegårdWaxholms OK22:56+6:2310:31

D14

1 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera HallgrenOK Österåker21:5811:19
Ellen JonssonWaxholms OKej start

H14

1 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David RyderåsWaxholms OK12:466:34
2Linus NilssonOK Österåker13:24+0:386:54
3Simon LundellOK Österåker14:03+1:177:14
4Malte AlbinssonOK Österåker14:50+2:047:38
5Axel WiknerOK Österåker20:05+7:1910:21
Robin HyppelOK Österåkerej godkänd
Johan FochsenWaxholms OKej start

D12

1 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia QuasWaxholms OK21:2411:08

H12

1 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens FochsenWaxholms OK11:346:01
2Linus DanielssonSolna OK15:21+3:477:59
3Axel NordqvistWaxholms OK16:10+4:368:25
4Love DanielssonSolna OK17:06+5:328:54
5Gustav RilegårdWaxholms OK18:51+7:179:49
6Philip KnaborgOK Österåker19:48+8:1410:18
7Rickard SturkWaxholms OK20:12+8:3810:31
Petter FochsenWaxholms OKej godkänd

D10

1 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid MellbergWaxholms OK13:329:23
2Torun Berneklint RhedinWaxholms OK19:39+6:0713:38
3Astrid KresslWaxholms OK23:03+9:3116:00
4Livia QuasWaxholms OK26:36+13:0418:28
5Elin StenkvistWaxholms OK28:41+15:0919:55
Signe AlbinssonOK Österåkerej start

H10

1 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver JerveliusWaxholms OK11:578:17
2Vilmer LjungqvistWaxholms OK12:03+0:068:22

H35

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicklas BerneklintWaxholms OK19:068:05
2Johan RilegårdWaxholms OK20:00+0:548:28
3Henrik DikvallWaxholms OK20:44+1:388:47

D45

2 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette LantzOK Österåker25:2811:40
2Anette ArksandVallentuna-Össeby OL27:49+2:2112:45
3Lena GumaeliusWaxholms OK30:23+4:5513:56
4Annica SundqvistOK Österåker30:54+5:2614:10
5Annica SturkWaxholms OK34:51+9:2315:59
6Anna FoghammarOK Österåker42:19+16:5119:24
7Claudia QuasWaxholms OK51:29+26:0123:36
Jeanette JonssonOK Österåkerdiskvalificerad
Åsa HallgrenOK Österåkerej godkänd

H45

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SundinWaxholms OK17:267:23
2Christer ArksandVallentuna-Össeby OL18:24+0:587:47
3Kjell NordqvistWaxholms OK18:38+1:127:53
4Peter RenbergWaxholms OK21:07+3:418:56
5Svante JonsellVallentuna-Össeby OL21:10+3:448:58
6Roger JonssonWaxholms OK21:57+4:319:18
7Ulrik SturkWaxholms OK23:23+5:579:54
8Fredrik JohnssonWaxholms OK37:35+20:0915:55
Tomas AlbinssonOK Österåkerej start
Joakim HoppeWaxholms OKej start

D55

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika SvenssonSolna OK16:278:15
2Elisabeth BybergerSolna OK27:53+11:2614:00
3Monica DarlandSolna OK33:47+17:2016:58
4Ann KarlstenSolna OK33:56+17:2917:03
Yvonne NilssonSolna OKej godkänd
Annalena AndersenWaxholms OKej start
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OLej start

H55

2 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter EnokssonOK Österåker16:497:42
2Håkan DahlbäckOK Österåker17:02+0:137:48
3Erik AnderssonOK Österåker19:46+2:579:04
4Bengt NilssonSolna OK19:56+3:079:08
5Bernth GustavssonWaxholms OK20:43+3:549:30
6Hans MalmbergWaxholms OK21:17+4:289:45
7Håkan SjunnestrandSolna OK23:06+6:1710:35
8Farhad Rouhani-KallehSolna OK25:16+8:2711:35
9Calle DarlandSolna OK26:39+9:5012:13
10Johan KarlstenSolna OK29:24+12:3513:29
11Bo DavidssonSolna OK32:04+15:1514:42

D65

1 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingalill TimgrenOK Österåker32:0116:05

H65

1 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban BoströmSolna OK20:1210:09
2Jan BojlingSolna OK22:39+2:2711:22
3Lars NordinSolna OK33:25+13:1316:47
Tomas SjöbergSolna OKutgått

D75

1 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig HumlaSolna OK55:2928:35

H75

1 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan BrundellSolna OK34:3317:48
2Alf PerssonOK Österåker36:19+1:4618:43
3Ingvar JohannessonSolna OK40:24+5:5120:49
4Rune ThurénVallentuna-Össeby OL41:11+6:3821:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser