Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kattegattnatt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kattegattnatt
Arrangörsorganisation: OK Lindéna
Datum: fredag 8 mars 2019

D21

5 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad52:538:51
2Elin ClassonOK Orinto55:04+2:119:13
3Sara JosarpFK Friskus-Varberg1:01:59+9:0610:22
4Erica HöstHjärnarps OL1:04:15+11:2210:45
5Jessica NilssonOK Milan1:10:47+17:5411:51

H21

7 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna46:586:21
2Erik ClassonOK Orinto48:53+1:556:37
3Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad53:03+6:057:11
4Johan HellmanVänersborgs SK53:27+6:297:14
5Erik GustafssonNTNUI54:14+7:167:20
6John OskarssonHelsingborgs SOK54:23+7:257:22
7Björn KarlssonHalmstad OK57:01+10:037:43
8Oskar CervinHelsingborgs SOK57:51+10:537:50
9Johan AllardLinköpings OK1:01:14+14:168:17
10Marcus UllmanOK Alehof1:01:34+14:368:20
11Per AspegrenOK Kontinent1:05:01+18:038:48
12Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:08:12+21:149:14
13Mattihas KjellFrämmestads IK1:16:41+29:4310:23
Jacob ErikssonKFUM Örebro OKej godkänd

D20

3 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna29:007:20
2Irmalinn NilssonHärlövs IF31:23+2:237:56
3Alice HultinOK Löftan32:27+3:278:12
4Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad33:04+4:048:22
5Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad34:14+5:148:40
6Frida JohanssonOK Djerf36:17+7:179:11
7Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK42:30+13:3010:45

H20

5 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK36:566:20
2August MollénOK Denseln37:48+0:526:29
3Oscar ModigOK Pan-Kristianstad40:58+4:027:01
4Martin LammFrölunda OL41:34+4:387:07
5Tim JohanssonFK Friskus-Varberg41:58+5:027:11
6Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna43:30+6:347:27
7Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK45:42+8:467:50
Jacob EnbergHalmstad OKej godkänd
Jonatan GustafssonKFUM Örebro OKej start

D18

3 950 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella AumoKungälvs OK30:107:38
2Hilda AxelssonFK Göingarna31:07+0:577:52
3Olivia AspIFK Göteborg Orientering31:48+1:388:03
4Lovisa LagerHalmstad OK31:55+1:458:04
5Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK33:20+3:108:26
6Clara SamuelssonOK Vivill33:25+3:158:27
7Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK38:08+7:589:39
8Elin LindbladOK Djerf38:56+8:469:51
9Amanda JanssonOK Djerf41:28+11:1810:29
10Linnea BengtssonFalkenbergs OK41:52+11:4210:35
11Ylva JohanssonOK Djerf43:14+13:0410:56
12Irma SvenssonOK Klyftamo47:14+17:0411:57

H18

5 830 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LundbergOK Bävern40:236:55
2Jesper JohanssonOK Löftan40:48+0:256:59
3Valter PetterssonOK Tisaren43:05+2:427:23
4Rasmus PetterssonOK Djerf43:42+3:197:29
5Carl JosefssonSävedalens AIK44:04+3:417:33
6Hugo EricssonVäxjö OK44:26+4:037:37
7Nils KörleOK Landehof46:03+5:407:53
8Adrian VartiaOK Löftan47:08+6:458:05
9Olle BergstedtMarkbygdens OK48:50+8:278:22
10Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering48:56+8:338:23
11Hugo JohanssonOK Reftele51:46+11:238:52
12Christopher LadimOK Moss52:26+12:038:59
13Linus MalmKFUM Örebro OK52:54+12:319:04
14Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK55:07+14:449:27
15William SeguraKFUM Örebro OK57:40+17:179:53
16Axel ErikssonOK Löftan1:06:40+26:1711:26
Albin PerssonHalmstad OKej godkänd
Arvid KronmarKarlskrona SOKej godkänd
Felix DrejmoOK Landehofej start
Isak OlssonOK Orionej start

D16

3 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina AumoKungälvs OK27:587:08
2Klara PerssonHalmstad OK28:27+0:297:15
3Eleonora AlinderSjövalla FK30:40+2:427:49
4Thea BökmanHelsingborgs SOK30:52+2:547:52
5Karin LindgrenKFUM Örebro OK33:53+5:558:38
6Olivia LundstedtSjövalla FK34:34+6:368:49
7Frida Hovgaard EisvangOK Moss35:03+7:058:56
8Stina AnderssonAnderstorps OK35:20+7:229:00
9Thilda SeldénIF Rigor36:30+8:329:18
10Julie WoldOK Moss37:24+9:269:32
11Ellen PelanderOK Djerf48:37+20:3912:24
12Annie ErikssonOK Löftan1:09:04+41:0617:37

H16

4 450 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar David Broman JensenFarumTisvilde OK29:026:31
2Casper SkeppSävedalens AIK30:33+1:316:51
3William SturessonLerums SOK31:01+1:596:58
4William RönnborgIK Uven31:42+2:407:07
5Tobias JohanssonOK Löftan33:27+4:257:31
6Emil JägstedtHalmstad OK33:36+4:347:33
7Alfred ErdeliusIF Rigor33:39+4:377:33
8Alfred BjørnerødOK Moss33:49+4:477:35
9Anton KruseKFUM Örebro OK33:53+4:517:36
10Sigurd Saxe SandvikHalden SK35:07+6:057:53
11Victor BeischerIK Uven37:23+8:218:24
12Hans Grønborg NielsenAllerød OK37:34+8:328:26
13Jonathan RundqvistOK Nackhe37:38+8:368:27
14Hannes EssungerSjövalla FK37:43+8:418:28
15Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK39:35+10:338:53
16Peder HaugaardIndre Østfold OK39:53+10:518:57
17Klas LjungqvistLunds OK40:08+11:069:01
18Anton KastrupSävedalens AIK40:11+11:099:01
19Ivar HelmerssonHässleholms OK43:35+14:339:47
20Alexander JanssonOK Djerf43:47+14:459:50
21Herman Lien BackstrømHalden SK48:06+19:0410:48
22Arvid EkströmStenungsunds OK49:54+20:5211:12
23David MorénHjärnarps OL1:00:46+31:4413:39
24Erik AlbinssonHjärnarps OL1:06:45+37:4315:00
Jakob MobergOK Löftanej godkänd
Isak BengtssonOK Löftanej godkänd
Tage KinellIFK Göteborg Orienteringej start
Lucas TreldalLunds OKej start

D14

2 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova KronmarKarlskrona SOK26:229:07
2Frida LindénEksjö SOK28:33+2:119:52
3Sara LjungqvistLunds OK34:11+7:4911:49
4Julia GustafssonKFUM Örebro OK36:41+10:1912:41
5Johanna BergKFUM Örebro OK40:32+14:1014:01

H14

2 890 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan19:486:51
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK20:08+0:206:57
3Victor HörnquistAnderstorps OK20:32+0:447:06
4Emil SeldénIF Rigor21:20+1:327:22
5Olle MalmKFUM Örebro OK22:30+2:427:47
6Noah KrikströmHjärnarps OL23:31+3:438:08
7Oskar BlomOK Löftan25:01+5:138:39
8Hjalmar AxelssonFK Göingarna25:42+5:548:53
9Arvid JohanssonOK Djerf26:56+7:089:19
10Edvin AlexanderssonIF Rigor28:30+8:429:51
11Adam SjööarvOK Nackhe31:56+12:0811:02
12Liam HogedalVänersborgs SK32:22+12:3411:11
13Samuel DahlbergIK Trenne Ullared41:37+21:4914:24
14Arvid AlbinssonHjärnarps OL1:07:53+48:0523:29
Casper TuressonHärlövs IFdiskvalificerad
Albin PaulssonOK Löftanej start

D12

2 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK14:146:09
2Märta SvennerudKarlskrona SOK14:59+0:456:29
3Julia LönnHalmstad OK15:02+0:486:30
4Emma PerssonHalmstad OK17:51+3:377:43
5Emma LindénEksjö SOK20:24+6:108:49
Agnes PaulssonOK Löftanej start
Hilma TrofastJönköpings OKej start

H12

2 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg14:046:05
2Kurt SjöbergHelsingborgs SOK16:03+1:596:56
3Alvar AlexanderssonIF Rigor17:33+3:297:35
4Hugo CorneliussonOK Löftan18:48+4:448:08
William RönnFK Friskus-Varbergej godkänd

D10

2 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LönnHalmstad OK13:376:27
2Viola RönnFK Friskus-Varberg19:30+5:539:14

H10

2 110 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ville WingstedtHalden SKej start

D35

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK38:449:41
2Maria LönnHalmstad OK44:44+6:0011:11
Sofia AnderssonCentrum OKej start

H35

6 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL52:178:42
2Jonas FagerholmHalmstad OK56:55+4:389:29
3Sebastian GieseÖrkelljunga FK57:22+5:059:33
4Thomas NilssonEslövs FK1:01:18+9:0110:13
5Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF1:12:58+20:4112:09

D40

3 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof32:358:18
2Maria HolmqvistSjövalla FK32:36+0:018:18

H40

5 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias KarlssonIK Trenne Ullared50:348:28
2Anders BestermanIK Trenne Ullared56:06+5:329:23
3Mathias PerssonHelsingborgs SOK58:14+7:409:45
4Patrik CorneliussonOK Löftan59:32+8:589:58
5Daniel BornefalkFK Friskus-Varberg59:59+9:2510:02 Ladda ner rutt i gpx-format
6Magnus WallinIK Trenne Ullared1:00:39+10:0510:09
7Fredrik MagnussonLaholms IF OK1:04:08+13:3410:44
8Jonas NorénHelsingborgs SOK1:06:29+15:5511:08
9Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:19+19:4511:46
Fredrik StåhlHjärnarps OLej start
Mikael TrofastJönköpings OKej start

D45

3 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta EnbergHalmstad OK31:418:04
2Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna32:02+0:218:10
3Anna LjungqvistLunds OK40:00+8:1910:12
4Carina ThynellHärlövs IF40:48+9:0710:24
5Louise AxelssonFK Göingarna42:25+10:4410:49
6Marie AlbinssonHjärnarps OL50:14+18:3312:48
Lotta MorénHjärnarps OLej start

H45

5 770 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK42:327:22
2Jesper David JensenFarumTisvilde OK44:25+1:537:41
3Jussi AumoKungälvs OK46:25+3:538:02
4Henrik ModigOK Pan-Kristianstad47:38+5:068:15
5Erik AderstedtKungälvs OK48:05+5:338:20
6Anders ArfwedsonFrölunda OL48:19+5:478:22
7Peter AspIFK Göteborg Orientering48:29+5:578:24
8Thomas JosarpFK Friskus-Varberg50:52+8:208:48
9Martin BobergIF Rigor51:43+9:118:57
10Ulrik MagnussonHalmstad OK52:02+9:309:01
11Martin JohanssonFalkenbergs OK52:37+10:059:07
12Fabian LjungqvistLunds OK52:51+10:199:09
13Emil ErdeliusIF Rigor56:44+14:129:49
14Martin GummessonFK Finn1:00:10+17:3810:25
15Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:01:33+19:0110:40
16Nils HelmerssonHässleholms OK1:02:18+19:4610:47
17Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK1:02:34+20:0210:50
18Niklas NilssonHärlövs IF1:03:09+20:3710:56
19Martin SvenssonIF Rigor1:04:59+22:2711:15
20Niclas HörnquistAnderstorps OK1:06:35+24:0311:32
21Per OlssonOK Kontinent1:09:46+27:1412:05 Ladda ner rutt i gpx-format
22Magnus EliassonFK Friskus-Varberg1:14:51+32:1912:58
23Fredrik EnbergHalmstad OK1:16:59+34:2713:20
24Henrik EssungerSjövalla FK1:21:21+38:4914:05
Mattias GrahnGöteborgs SKej godkänd
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Håkan AnderssonHalmstad OKej godkänd
Johan HanssonOK Löftanej start
Jens ArvidssonIF Rigorej start
Pontus GustavssonLunds OKej start

D50

3 430 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules32:229:26
2Maria SibilevaKarlskrona SOK34:20+1:5810:00
3Marie OlssonÖrkelljunga FK35:47+3:2510:25
4Malin LammFrölunda OL36:47+4:2510:43
5Annika EricssonVäxjö OK39:58+7:3611:39
6Annika JosefssonKarlskrona SOK40:40+8:1811:51
7Catarina BengtssonOK Nackhe41:58+9:3612:14
8Anneli KarlssonFK Finn42:42+10:2012:26
9Sara HektorJärla Orientering56:01+23:3916:19
10Karin JägrydSkåneslättens OL1:25:31+53:0924:55

H50

4 950 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK37:407:36
2Magnus JohanssonOK Löftan38:31+0:517:46
3Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna39:11+1:317:54
4Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK40:02+2:228:05
5Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg43:03+5:238:41
6Tore BjørnerødOK Moss43:45+6:058:50
7Erik HelanderOK Roxen46:01+8:219:17
8Anders JägrydSkåneslättens OL46:21+8:419:21
9Håkan AxelssonFK Göingarna46:28+8:489:23
10Gert WildheimFK Friskus-Varberg49:06+11:269:55
11Mikael BergstedtMarkbygdens OK51:39+13:5910:26
12Kennet HorvathHalmstad OK52:35+14:5510:37
13Lennart MorénHjärnarps OL53:34+15:5410:49
14Johan MarsMarkbygdens OK55:59+18:1911:18
15Johan WettergrenFK Herkules57:49+20:0911:40
16Per JohanssonOK Reftele1:03:22+25:4212:48
17Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:03:59+26:1912:55
18Hans PerssonAndrarums IF1:04:08+26:2812:57
19Björn SvenssonOK Djerf1:05:20+27:4013:11
20Håkan LindbergOK Djerf1:06:48+29:0813:29
21Lars LjungbergSjövalla FK1:10:15+32:3514:11
22Mats RönnborgIK Uven1:17:32+39:5215:39
Per JanssonOK Djerfej start

D55

3 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid KensbyOK Tyr36:4211:01
1Nina BejbomUddevalla OK36:4211:01
3Christina SöderblomÄtrans IF36:47+0:0511:02
4Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK38:19+1:3711:30
5Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK39:17+2:3511:47
6Anna Weckner WestlundOK Tyr40:37+3:5512:11
7Christina SternerTockarps IK41:26+4:4412:26
8Tina HagårdRävetofta OK46:41+9:5914:01
9Ingrid RoosMotala AIF OL47:20+10:3814:12
10Marita FilipssonMarkaryds FK56:35+19:5316:59
Tone HollowellOK Tyrej start

H55

4 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb37:008:28
2Per GustavssonGöteborg-Majorna OK39:19+2:198:59
3Thomas HollowellOK Tyr41:54+4:549:35
4Jörgen BatzSkarpnäcks OL42:41+5:419:46
5Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared44:56+7:5610:16
6Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna51:05+14:0511:41
7Sören BremerBoxholm-Mjölby OL51:06+14:0611:41
8Mats KensbyOK Tyr52:19+15:1911:58
9Yngve KihlbergHalmstad OK59:00+22:0013:30
10Leif SandahlOK Tyr1:09:28+32:2815:53

D60

2 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta AnderssonFrämmestads IK29:3710:32
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK29:43+0:0610:34
3Christina SegerslättSkåneslättens OL31:56+2:1911:21
4Lena RunessonOK Vivill33:43+4:0611:59
5Maria HalvarssonFjärås AIK35:36+5:5912:40
6Monica WassFalkenbergs OK52:27+22:5018:39

H60

4 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr30:097:32
2Thomas GeorgssonOK Nackhe32:02+1:538:00
3Mats BrorssonTockarps IK33:22+3:138:20
4Anders BorgHjärnarps OL33:34+3:258:23
5Ulf PalmérUlricehamns OK35:29+5:208:52
6Pierre KarlssonOK Alehof36:43+6:349:10
7Sten SegerslättSkåneslättens OL38:35+8:269:38
8Dan SjöholmHalmstad OK42:32+12:2310:38
9Håkan ForsmanRonneby OK44:06+13:5711:01
10Ulf SundinGöteborg-Majorna OK45:13+15:0411:18
11Clas BörjessonIK Uven46:15+16:0611:33
12Lars RunessonOK Vivill46:19+16:1011:34
13Ulf NordzellOK Djerf46:49+16:4011:42
14Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL48:31+18:2212:07
15Bernt AnderssonIF Rigor54:41+24:3213:40
16Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL55:42+25:3313:55
17Sören NaseniusIFK Göteborg Orientering1:08:23+38:1417:05
Torbjörn HalvarssonFjärås AIKej start
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Tommy JohnssonOK Nackheej start

D65

2 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8734:4412:21
2Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL42:49+8:0515:14
Åsa StåhlHjärnarps OLej start

H65

3 430 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen31:129:05
2Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe36:01+4:4910:30
3Kent TörnqvistKarlskrona SOK36:06+4:5410:31
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK37:05+5:5310:48
5Hans KarlssonIFK Göteborg Orientering37:12+6:0010:50
6Gunnar BejbomUddevalla OK40:35+9:2311:49
7Yngve NilssonOK Gipen40:47+9:3511:53
8Olle BohmanHjärnarps OL40:56+9:4411:56
9Björn NilssonOK Nackhe42:08+10:5612:17
10Carl-Johan RoubertFK Finn42:10+10:5812:17
11Robert JessenFrämmestads IK43:44+12:3212:45
12Tommy WesterbergIF Hagen45:34+14:2213:17
13Christer NordströmOK Älvsjö-Örby55:15+24:0316:06
Jan CarlssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Bengt JohanssonOK Skogshjortarnautgått
Hans TrofastTenhults SOKej start

D70

2 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK42:4315:21
2Gullevi SvenssonRonneby OK51:44+9:0118:36

H70

3 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK34:0210:13
2Hans Roar BakkenEiker OL38:10+4:0811:27
3Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden41:11+7:0912:22
4Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK43:22+9:2013:01
5Hans CarlstedtSävedalens AIK44:56+10:5413:29
6Karsten RichardtKøge OK45:23+11:2113:37
7Stellan AhnströmForserums SOK46:11+12:0913:52
8Rune EliassonFalkenbergs OK47:52+13:5014:22
9Per-Olof FernbergIS Skanne48:44+14:4214:38
10Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo51:44+17:4215:32
11Bengt StåhlHjärnarps OL55:29+21:2716:39
12Nils-Erik BondessonFrosta OK57:52+23:5017:22
13Håkan NilssonMalmö OK58:12+24:1017:28
14Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:01:36+27:3418:29
15Lars PerssonOK Kompassen1:10:49+36:4721:15
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej start
Kenth SundgrenSkåneslättens OLej start

D75

2 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt RangertIK Ymer36:5215:41
2Gull SvenssonÖrkelljunga FK49:29+12:3721:03
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK54:59+18:0723:23
4Lillemor HallinOK Landehof1:13:59+37:0731:28

H75

2 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LorénOK Frisene31:0211:09
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK32:59+1:5711:51
3Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK40:24+9:2214:31
4Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad43:03+12:0115:29
5Åke NordbergOK Klyftamo46:08+15:0616:35
6Jan Eric PerssonOK Löftan46:48+15:4616:50
7Gunnar BrystHjobygdens OK47:52+16:5017:13
8Bo SvenssonÖrkelljunga FK1:05:11+34:0923:26
9Bengt GardOskarströms OK1:08:40+37:3824:42

H80

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK28:3412:09
2Ernie BroströmHalmstad OK42:58+14:2418:17
3Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad55:12+26:3823:29
Johan JanssonVäxjö OKej start

U1

2 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teo PalmérUlricehamns OK15:097:10
2Malte PalmérUlricehamns OK20:16+5:079:36

U2

2 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid Schmiutt GranHalden SK18:378:03
2Ingrid Pedersen HolmskauTrøsken IL18:38+0:018:03
3Lova JohanssonFK Friskus-Varberg19:52+1:158:36
4Tove RosbergÖrkelljunga FK34:17+15:4014:50
5Alma GieseÖrkelljunga FK34:19+15:4214:51
6Robin PerssonOK Djerf44:28+25:5119:14
Elma Sagli GudimIndre Østfold OKej start

Öppen 3

2 310 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilde RetteraasenIndre Østfold OK16:547:18
2Mathias Pedersen HolmskauTrøsken IL17:32+0:387:35
3Linnéa BjärbyFrosta OK18:11+1:177:52
4Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK18:23+1:297:57
5Annika IsidorssonOK Vivill19:32+2:388:27
6Malin KlaseniusKFUM Örebro OK20:31+3:378:52
7Evelina BjörkmanKungälvs OK20:58+4:049:04
8Olivia SvenssonFK Åsen23:23+6:2910:07
9Marie SvenssonFK Åsen23:26+6:3210:08
10Christian JohanssonHelsingborgs SOK25:33+8:3911:03
11Arvid JohanssonHelsingborgs SOK25:35+8:4111:04
12Nina KastrupFK Herkules26:17+9:2311:22
13Conny VernerssonOK Orinto30:22+13:2813:08
14Alexander BjärbyFrosta OK41:37+24:4318:00
15Anna BjärbyFrosta OK41:40+24:4618:02
Olof BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Anette NybergÖrkelljunga FKej start
Otto NybergÖrkelljunga FKej start

Öppen 5

3 920 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor ParkOK Stigen29:527:37
2Lina SandströmOK Stigen29:56+0:047:38
3Robin SöderholmOK Stigen31:06+1:147:56
4Mattias HanssonOK Djerf33:10+3:188:27
5Jan HanssonOK Djerf33:37+3:458:34
6Mikael NilssonFK Friskus-Varberg40:19+10:2710:17
7Kajsa IsidorssonOK Vivill45:17+15:2511:33
8Elsa BobergIF Rigor47:37+17:4512:08
9Anna GustafssonKFUM Örebro OK50:22+20:3012:50
10Erik Grønborg NielsenAllerød OK51:04+21:1213:01
11Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK51:05+21:1313:01
12Susanna CaleklintKarlskrona SOK51:20+21:2813:05
Christer MannfolkUlricehamns OKej godkänd

Öppen 7

2 780 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus LundbergOK Bävern19:106:53
2Peter ValterssonAnderstorps OK21:45+2:357:49
3Magnus UllmanOK Alehof22:39+3:298:08
4Filip SvenssonOK Löftan22:55+3:458:14
5Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK25:00+5:508:59
6Tarje GudbrandsenHamar OK25:17+6:079:05
7Henrik SvenssonOK Löftan26:05+6:559:22
8Stefan CaleklintKarlskrona SOK27:23+8:139:51
9Pernilla AlexanderssonIF Rigor31:05+11:5511:10
10Mona LindénEksjö SOK33:39+14:2912:06
11Maria TuressonHärlövs IF34:39+15:2912:27
12Johan AnderssonFrämmestads IK36:31+17:2113:08
13Anders SwedinLidköpings VSK37:16+18:0613:24
14Anna JohanssonFrämmestads IK37:39+18:2913:32
15Johanna BörjessonFrämmestads IK37:41+18:3113:33
16Andreas JohanssonFrämmestads IK38:18+19:0813:46
17Fredrika KindlundhFK Finn38:31+19:2113:51
18Kurt EkbergOK Orinto40:20+21:1014:30
19Jonas HultinOK Löftan40:48+21:3814:40
20Gösta MalmerIF Marin Väst44:38+25:2816:03
21Tommy PedersenKlubblös52:03+32:5318:43
Owe DammvikOskarströms OKej godkänd

Öppen 8

3 950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HagströmFalkenbergs OK30:437:46
2Lotten KindlundhFK Finn32:36+1:538:15
3Pål BackströmHalden SK32:53+2:108:19
4Alexander AlnessLånghundra IF33:18+2:358:25
5Henrik SahlströmFrämmestads IK35:11+4:288:54
6Ruhdi KarlssonVästerås SOK35:24+4:418:57
7Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK35:45+5:029:03
8Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK36:47+6:049:18
9Peter WilhelmssonKarlskrona SOK37:25+6:429:28
10Magnus EricssonVäxjö OK38:18+7:359:41
11Erik KindlundhFK Finn38:43+8:009:48
12Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad39:13+8:309:55
13Jonny LindénEksjö SOK41:16+10:3310:26
14Sara SöderblomÄtrans IF43:34+12:5111:01
15Patrik AnderssonAnderstorps OK49:56+19:1312:38
16Bengt KlassonOK Orinto50:11+19:2812:42
17Benny JohanssonOK Reftele1:01:57+31:1415:41

Öppen 9

5 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BengtssonFalkenbergs OK57:119:34
2Johan AlfredssonOK Milan57:34+0:239:38
3Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad58:00+0:499:42
4Emil AlexanderssonHalmstad OK58:24+1:139:46
5Erik SjöbergHalmstad OK58:30+1:199:47
6André BjärbyFrosta OK1:15:49+18:3812:41
7Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1:22:10+24:5913:45
Mats GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser