Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärgårdsdubbeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärgårdsdubbeln, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: söndag 9 september 2018

Alfta-Ösa OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2John BerglundH80 (6)48:38+4:0319:51
2Josefine HeikkaD21 (22)41:56+1:308:57
3Sara EskilssonD21 (22)43:42+3:169:20
6Rolf JakobssonH75 (18)44:50+10:4716:51
11Bror FureskogH70 (18)44:07+12:4515:28

Attunda OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Greta SandvikD10 (13)17:0810:08
1Svante SandvikH12 (21)21:509:15
2Annika LindbergD50 (16)36:47+0:0312:13
2Karin TibbelinD70 (2)1:34:58+52:1542:12
2Viktor SoneH14 (28)25:52+0:308:33
3Malte HallmanU2 (16)22:23+5:4013:33
3Gustav WirénH16 (23)28:08+0:478:26
3Erica BlythD35 (9)48:17+9:2513:31
3Erik AntonssonH35 (3)1:01:30+11:3613:41
4Lisa TörnqvistD45 (9)55:49+13:1217:49
4Anne-Chr SchunnessonD60 (9)38:24+7:5515:21
4Emily BlythD10 (13)23:31+6:2313:54
5Åsa WilestedtD45 (9)1:03:03+20:2620:08
5Lars GerhardssonH55 (24)35:56+4:4710:19
6Melker HallmanU1 (11)26:20+7:1615:40
6Göran LarboH70 (18)38:43+7:2113:35
6Monica RoosD50 (16)43:17+6:3314:22
6Adrian AntonssonU2 (16)26:04+9:2115:47
6Lars Håkan SandvikH21 (31)42:13+4:557:37
7Kristina MarteliusD50 (16)43:46+7:0214:32
7Marcus SteneboH21 (31)42:16+4:587:37
8Margareta HallménD65 (8)1:02:54+28:1026:19
9Linda StrömqvistD12 (12)49:16+20:1920:42
9Jenny WallnerÖppen motion 5 (38)52:55+18:3717:24
9Jessica StrömqvistD40 (11)1:03:34+27:0618:06
10Jonas HallmanÖppen motion 8 (67)43:12+10:379:02
10Karin SteneboD50 (16)48:50+12:0616:13
10Anders HallménH65 (21)41:22+9:0513:36
10Lena BuhreD40 (11)1:06:58+30:3019:04
11Anette BrunanderD50 (16)49:11+12:2716:20
12Leif NordinH70 (18)44:34+13:1215:38
12Sara StrömqvistD12 (12)1:01:16+32:1925:44
12Håkan RedtzerH55 (24)43:47+12:3812:34
12Maria Von SchmalenséeD21 (22)52:27+12:0111:12
13Lars RoosH75 (18)1:19:28+45:2529:52
14Fabian TörnqvistH12 (21)41:43+19:5317:40
16Ludwina RedtzerD50 (16)1:41:04+1:04:2033:34
16Edvin WallnerH12 (21)48:11+26:2120:25
16Thomas PetterssonH21 (31)50:24+13:069:05
18Magnus StrömqvistH45 (21)1:06:13+32:4116:13
19Stefan MarteliusH55 (24)57:57+26:4816:39
21Joel WallnerH14 (28)58:20+32:5819:18
22Fredrik SteneboH21 (31)59:03+21:4510:39
23Christian RedtzerH21 (31)1:02:38+25:2011:18
32Johan StridhH50 (34)1:08:04+39:3318:54
Yvonne RoosD75 (5)ej godkänd
Malin StrömqvistD14 (16)ej start

Avesta OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Roland WareniusH65 (21)33:35+1:1811:02
8Eva WareniusD60 (9)1:00:01+29:3224:00

Bergnäsets AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Fredrik HolmgrenÖppen motion 7 (75)51:14+23:2718:29
45Agneta HolmgrenÖppen motion 7 (75)55:22+27:3519:59

Bromma-Vällingby SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Julia BadelD14 Kort (2)1:38:26+20:3141:42
6Monica SandgrenD45 (9)1:04:40+22:0320:39
8Tova SandgrenD12 (12)48:10+19:1320:14
15Mattias BerglundH50 (34)39:03+10:3210:50
18Hugo SkogsbergH12 (21)48:49+26:5920:41
21Luka BadelH12 (21)1:14:14+52:2431:27
26Morris RassètH14 (28)1:47:44+1:22:2235:40
27Emil FunemyrH14 (28)1:51:42+1:26:2036:59
56Jenny SalemyrÖppen motion 8 (67)1:22:18+49:4317:13
Tim SandgrenH18 (2)ej godkänd
Simon SandgrenH45 (21)ej start

Centrum OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Janne NilssonH55 (24)34:39+3:309:57
9Carolina KjellgrenÖppen motion 3 (11)1:07:25+26:1624:52
11Jonas KjällH21 (31)46:10+8:528:20
13Linus RisplingÖppen motion 8 (67)44:38+12:039:20
14Tomas HolmbergH21 (31)49:03+11:458:51
17Magnus GrafströmH45 (21)1:04:39+31:0715:50
20Sara JonassonD21 (22)1:28:54+48:2818:59
25Gustaf PeterssonH21 (31)1:12:52+35:3413:09
27Niklas EverittH21 (31)1:24:02+46:4415:10
39Petra SundströmÖppen motion 8 (67)1:05:36+33:0113:43
54Torbjörn ThufvessonÖppen motion 8 (67)1:20:15+47:4016:47
61Mattias HenrikssonÖppen motion 8 (67)1:37:58+1:05:2320:29
Ariadne KällgrenInskolning (14)fullföljt
Magnus KarlssonH21 (31)ej godkänd
Anton AlverbäckH21 (31)ej godkänd
Maresa RiederÖppen motion 5 (38)ej godkänd
Ove OksvoldH40 (9)ej start
Moa KjellstrandD21 (22)ej start

Enebybergs IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ann SjöbergD80 (4)42:1922:02
5Ann-Marie Rees-AnderssonD65 (8)45:06+10:2218:52
14Leif LundquistH75 (18)1:25:22+51:1932:05
Stellan FehrnströmH75 (18)ej start

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Matilda MartinssonD21 (22)56:41+16:1512:06

Fredrikshofs IF Skid & OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Björn ÖqvistH75 (18)1:02:19+28:1623:25
12Bengt ÖqvistH65 (21)42:35+10:1814:00
16Kjell OhlssonH65 (21)50:56+18:3916:45
25Gunilla ÖqvistÖppen motion 5 (38)1:24:14+49:5627:42

Garda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Lena ScharpÖppen motion 1 (6)53:17+30:1425:44
16Stefan ErlandssonH70 (18)51:13+19:5117:58

Gustavsbergs OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Margareta HaraldssonD65 (8)34:4414:31
2Axel Linder LinnersjöÖppen motion 1 (6)26:58+3:5513:01
2Ann-Marie HolmströmD65 (8)38:01+3:1715:54
3Sofie LindellD12 (12)32:30+3:3313:39
3Isabella NilssonD18 (4)1:05:45+31:3419:00
4Erland LjungströmH80 (6)54:47+10:1222:21
4Leif StrandbergH70 (18)37:50+6:2813:16
4Stina AndreassonÖppen motion 7 (75)31:36+3:4911:24
4Max ÖsterbergH14 (28)26:35+1:138:48
5Hampus AlzénÖppen motion 1 (6)41:05+18:0219:50
5Ulf BurmanH60 (25)35:38+7:0010:55
5Jonathan NilssonH12 (21)28:04+6:1411:53
6Magnus LindblomH40 (9)49:52+13:2111:44
6Anneli LindqvistD60 (9)38:46+8:1715:30
7Thomas WesterH65 (21)37:25+5:0812:18
8Cecilia AlzénD35 (9)1:52:10+1:13:1831:25
8Pirjo Koskinen HerrgårdÖppen motion 3 (11)1:07:22+26:1324:51
8Emilia NilssonD16 (10)1:12:15+34:1321:49
9Gunnar LindbergÖppen motion 8 (67)42:57+10:228:59
9Fredrik AlzénH40 (9)1:12:26+35:5517:02
10Joel Linder LinnersjöU1 (11)31:27+12:2318:43
10Ida ÖsterbergD14 (16)59:43+30:2520:22
11Paulina AlzénD12 (12)53:38+24:4122:32
11Sebastian LindblomH12 (21)34:13+12:2314:29
14Per ÖhlundH65 (21)49:53+17:3616:24
20Carin RosénÖppen motion 7 (75)41:56+14:0915:08
20Veronica ÖsterbergÖppen motion 5 (38)1:12:47+38:2923:56
24Rasmus LindblomH14 (28)1:12:22+47:0023:57
25Jonatan LindellH50 (34)44:12+15:4112:16
34Anna LindellÖppen motion 7 (75)50:42+22:5518:18
46Peter LandénÖppen motion 8 (67)1:11:10+38:3514:53
48Åke AndreassonÖppen motion 7 (75)57:05+29:1820:36
51Richard NilssonÖppen motion 7 (75)59:25+31:3821:27
Tyra StrandbergInskolning (14)fullföljt
Ronnie DahlgrenÖppen motion 7 (75)ej godkänd
Lucas AlzénH14 (28)ej godkänd
Magnus HaraldssonH65 (21)ej godkänd

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ebba OttossonD14 (16)31:06+1:4810:36
16Caroline OttossonÖppen motion 5 (38)1:02:26+28:0820:32

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Martin JohanssonÖppen motion 8 (67)1:29:25+56:5018:42

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Christer AlmH50 (34)35:14+6:439:47

Hammarby IF OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Britt ErikssonD75 (5)1:02:05+9:1628:36
3Gun LarssonD75 (5)1:03:20+10:3129:11
5Bjarne ErlandssonH80 (6)1:05:35+21:0026:46
28Eric HuijsersH50 (34)53:55+25:2414:58

Haninge SOK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Berit LindungerD75 (5)52:4924:20
1P-O IvarssonH65 (21)32:1710:37
1Malte ThelanderH14 Kort (1)36:4715:35
2Gustav NäsmanH40 (9)39:38+3:079:19
3Henrik SjögrenH40 (9)42:41+6:1010:02
3Ingela GadeforsÖppen motion 3 (11)52:28+11:1919:21
4Malin ThelanderÖppen motion 1 (6)33:07+10:0415:59
5Karin IvarssonD60 (9)38:34+8:0515:25
6Jakob Gadefors NauH16 (23)34:40+7:1910:24
6Helena KorhonenD65 (8)46:57+12:1319:38
7Jan EskilssonH60 (25)36:08+7:3011:05
7Ingrid GraneliD65 (8)47:03+12:1919:41
8Anna EngquistD50 (16)46:29+9:4515:26
9Göran HaglundH75 (18)53:24+19:2120:04
9Kerstin OhlssonD55 (13)54:02+21:3618:45
10Peter HaglundH45 (21)41:51+8:1910:15
12Linus NileviH12 (21)38:19+16:2916:14
13Christel NilssonD55 (13)2:04:56+1:32:3043:22
19Oskar HaglundH16 (23)58:33+31:1217:34
19Torbjörn OhlssonH45 (21)1:18:59+45:2719:21
21Jan DahlbergH55 (24)59:27+28:1817:05
24Fredrik MorastH50 (34)43:00+14:2911:56
31Anders NauH50 (34)1:04:47+36:1617:59
36Niklas HallÖppen motion 8 (67)1:04:00+31:2513:23
Alvar MelinH16 (23)ej start
Jörgen TheanderH50 (34)ej start

Hellas Orientering

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Mikael NybergÖppen motion 8 (67)41:05+8:308:35
17Hans CarlssonH70 (18)1:13:43+42:2125:51
19Tore AhlinH14 (28)47:26+22:0415:42
20Filip WidénH14 (28)51:48+26:2617:09
22Tommy WendtH60 (25)55:18+26:4016:57
29Jan DahlinH50 (34)54:41+26:1015:11
Tim RobertsH16 (23)ej start
Anders WinaldH55 (24)ej start

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Maria SchmiterlöwÖppen motion 7 (75)34:28+6:4112:26

IBM Club Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Jan-Olof WåhlbergH70 (18)50:04+18:4217:34

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Reinhold LenneboH60 (25)1:03:35+34:5719:30

IFK Enskede

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Martin AhlströmH35 (3)50:20+0:2611:12
2Nina De BoussardD35 (9)42:52+4:0012:00
2Patric De BoussardH45 (21)34:52+1:208:32
4Elin AhlströmD40 (11)40:48+4:2011:37
5Lucas De BoussardH10 (11)20:44+5:5712:11
8Bo HedlundH75 (18)47:22+13:1917:48
8Jon Forsberg RundströmH10 (11)24:03+9:1614:08
8Elis Forsberg RundströmH14 (28)32:45+7:2310:50
8Per ForsbergÖppen motion 8 (67)41:27+8:528:40
8Anders BjörklundH50 (34)35:15+6:449:47
9Emil NorlinH10 (11)27:31+12:4416:11
10Hugo IsgrenH75 (18)53:42+19:3920:11
10Felix AhlströmH10 (11)52:51+38:0431:05
10Liam de BoussardU2 (16)28:14+11:3117:06
11Simon AhlströmH10 (11)56:53+42:0633:27
12Nora AhlströmD10 (13)37:15+20:0722:02
13Henrik LundforsÖppen motion 7 (75)38:11+10:2413:47
14Sigge Fröberg WilhelmU2 (16)35:51+19:0821:43
14Karin BjörklundD50 (16)1:03:04+26:2020:57
28Katarina RundströmÖppen motion 8 (67)57:27+24:5212:01
33Stefan NorlinÖppen motion 8 (67)1:01:54+29:1912:56

IFK Lidingö SOK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Petter BodingH20 (1)1:20:0417:15
1Elin JarlemarkD20 (3)57:4013:55
1Karin SkantzeÖppen motion 1 (6)23:0311:08
1Rasmus Palmqvist AslaksenH21 (31)37:186:43
1Julia RajanD18 (4)34:119:52
1Ausrine KutkaiteD21 (22)40:268:38
2Ebba GanslandtD20 (3)58:29+0:4914:07
2Anna FranklingÖppen motion 3 (11)45:22+4:1316:44
2Emma TarandiÖppen motion 5 (38)35:31+1:1311:40
3Karolina BjärnlidD20 (3)1:13:59+16:1917:52
4Johanna SanderiD21 (22)43:53+3:279:22
6Hans Olof AmblieÖppen motion 8 (67)39:01+6:268:09
6Astrid SkantzeD10 (13)24:36+7:2814:33
6Mikael TarandiH65 (21)37:14+4:5712:14
7Lukas TeraldiU2 (16)26:06+9:2315:49
7Ebba FrendeliusD10 (13)27:14+10:0616:06
7Sofia TörnqvistD21 (22)47:54+7:2810:14
8Sofia AdolfssonD21 (22)48:10+7:4410:17
9Maja LiljaD14 (16)55:35+26:1718:58
9Irma JarlemarkD10 (13)31:07+13:5918:24
9Pär LiljaH45 (21)40:46+7:149:59
10Juni StigsdotterÖppen motion 5 (38)55:01+20:4318:05
11Magnus RajanH50 (34)36:43+8:1210:11
13Johan AleniusH50 (34)37:28+8:5710:24
14Jutta JussilaD21 (22)53:34+13:0811:26
14Erik FranklingÖppen motion 5 (38)58:54+24:3619:22
16Harald BauerH60 (25)42:57+14:1913:10
17Barbora PijákováD21 (22)59:15+18:4912:39
18Ludvig JarlemarkH16 (23)58:00+30:3917:25
18Henrik BodingH55 (24)54:37+23:2815:41
22Sara MelchersonÖppen motion 5 (38)1:14:04+39:4624:21
23Anders TarandiÖppen motion 5 (38)1:22:40+48:2227:11
24Amelie EngstrandÖppen motion 5 (38)1:22:43+48:2527:12
26Joel SanderiÖppen motion 8 (67)56:57+24:2211:54
28Maria FranklingÖppen motion 5 (38)1:27:14+52:5628:41
30Per FranklingÖppen motion 5 (38)1:28:09+53:5128:59
Simon Amblie TarandiInskolning (14)fullföljt
Otto FrendeliusInskolning (14)fullföljt
Olof MelchersonH16 (23)ej godkänd
Simon LiljaH16 (23)ej godkänd
Helene SwartzÖppen motion 5 (38)ej godkänd
Robert Olsson KihlborgH16 (23)ej godkänd
Torbjörn JarlemarkÖppen motion 7 (75)ej godkänd
Tapani MattusH60 (25)ej start

Ingarö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ture BossonInskolning (14)fullföljt

Ingarö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Maria HjertzenÖppen motion 3 (11)1:12:42+31:3326:49

Ingarö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Emanuel HjertzenÖppen motion 8 (67)1:16:18+43:4315:57

Järfälla OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Peter LundbergH55 (24)31:098:57
3Anne LundmarkD65 (8)42:51+8:0717:55
4Gunilla ThunstedtD50 (16)38:05+1:2112:39
4Per NilssonH50 (34)32:54+4:239:08
4Isa LundqvistD18 (4)1:23:22+49:1124:05
5Eva SvanbergD55 (13)45:24+12:5815:45
9Anders BoströmH21 (31)43:25+6:077:50
12Louise NilssonD50 (16)53:27+16:4317:45
13Mikael ByströmH60 (25)39:28+10:5012:06
13Leif MörkforsH55 (24)46:21+15:1213:19
14Melker PalmH16 (23)45:05+17:4413:32
14Stefan SundeliusH60 (25)40:18+11:4012:21Ladda ner rutt i gpx-format
18Aleksandr ManoilovH21 (31)52:43+15:259:30
20Tomas JonssonÖppen motion 8 (67)51:44+19:0910:49
20Kenneth PetterssonH60 (25)53:53+25:1516:31
20Jan NettelbjerH55 (24)59:09+28:0016:59
22Anton MörkforsH14 (28)1:00:27+35:0520:00
23Göran LundqvistH50 (34)42:55+14:2411:55
45Lina BerglundÖppen motion 8 (67)1:11:03+38:2814:51
52Göran JohanssonÖppen motion 7 (75)1:01:31+33:4422:12
Johan SköldH55 (24)ej start

Järla Orientering

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulla-Britta HallD85 (2)47:3824:48
1Melker HagwallU1 (11)19:0411:20
1Olof HagwallH10 (11)14:478:41
1Olle BoströmÖppen motion 8 (67)32:356:48
1Gunilla KreissD60 (9)30:2912:11
2Dan WesterÖppen motion 8 (67)37:33+4:587:51
3Lena JanssonD60 (9)38:02+7:3315:12
3David BejbomH21 (31)38:52+1:347:00
4Johanna SundströmD55 (13)42:56+10:3014:54
4Linda RuthströmD35 (9)50:36+11:4414:10
4Erik BerzellH21 (31)39:25+2:077:06
5Anna CurtiusÖppen motion 7 (75)31:45+3:5811:27
5Stina HaraldssonD21 (22)45:43+5:179:46
5Per RuthströmÖppen motion 5 (38)42:41+8:2314:02
5Malin SamuelssonD40 (11)43:06+6:3812:16
6Ludvig HagwallH12 (21)30:15+8:2512:49
9Jenny SöderbergD45 (9)1:26:46+44:0927:43
11Eva HagwallD40 (11)1:08:12+31:4419:25
11Alice RuthströmD10 (13)36:25+19:1721:32
12Mikael SternH60 (25)38:23+9:4511:46
12Isak NetzU2 (16)33:55+17:1220:33
13Sara HektorD50 (16)56:21+19:3718:43
13Jerker RuthströmH12 (21)41:15+19:2517:28
14Jan-Erik WibergH70 (18)46:38+15:1616:21
15Anna LöwenhielmD50 (16)1:36:57+1:00:1332:12
16Lukas WallhedH16 (23)49:19+21:5814:48
18Axel FribergerH14 (28)46:04+20:4215:15
20Gustav NetzH12 (21)54:23+32:3323:02
23Anders PlattÖppen motion 8 (67)55:54+23:1911:41
25Maria Nimvik SternÖppen motion 7 (75)45:02+17:1516:15
26Magnus HektorH50 (34)47:02+18:3113:03
32Helene Östling-MattssonÖppen motion 5 (38)1:33:05+58:4730:37
37Henrik HagwallÖppen motion 8 (67)1:04:34+31:5913:30
38Leif BertilssonÖppen motion 8 (67)1:05:29+32:5413:41
52Joel Andersson SkantzeÖppen motion 8 (67)1:16:40+44:0516:02
59Anna ForsbergÖppen motion 8 (67)1:26:48+54:1318:09
62Niklas SamuelssonÖppen motion 8 (67)1:39:35+1:07:0020:50
Mathilda WibergInskolning (14)fullföljt
Hilda MattssonD21 (22)ej godkänd

Kamrat och IF KIF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Petter HaraldssonÖppen motion 8 (67)37:35+5:007:51
4Mårten FrendeliusÖppen motion 8 (67)38:15+5:408:00
6Maria AnderssonD21 (22)46:08+5:429:51
12Mattias JohanssonH21 (31)46:51+9:338:27
Elna JohanssonInskolning (14)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Tilda BadelInskolning (14)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Hanna KarlstedtU2 (16)35:49+19:0621:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malotte Westman-LönneÖppen motion 3 (11)41:0915:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Elias BuskeÖppen motion 5 (38)42:07+7:4913:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Henrik SvanströmÖppen motion 5 (38)1:06:47+32:2921:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Helen InfeldtÖppen motion 5 (38)2:09:52+1:35:3442:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Nikita HeinonenÖppen motion 5 (38)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Katrin BilletÖppen motion 5 (38)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Sofia PrieditisÖppen motion 7 (75)46:24+18:3716:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Stefan OlssonÖppen motion 7 (75)52:34+24:4718:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bo LandarvÖppen motion 7 (75)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anki LandarvÖppen motion 7 (75)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Johan IrweÖppen motion 8 (67)46:49+14:149:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Benjamin BilletÖppen motion 8 (67)53:44+21:0911:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Bure NoreusÖppen motion 8 (67)56:53+24:1811:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Rasmus MörtbergÖppen motion 8 (67)1:13:48+41:1315:26

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Anton SundgrenÖppen motion 8 (67)43:58+11:239:11

Mälarö SOK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders WidegrenH40 (9)36:318:35
2Hedda TunbladD10 (13)21:49+4:4112:54
4Lars LindbomH45 (21)37:05+3:339:05
4Milla LundqvistU1 (11)24:53+5:4914:48
5Elsa TunbladD12 (12)42:22+13:2517:48
6Alva WidegrenD12 (12)43:26+14:2918:14
7Wilda LundqvistD12 (12)46:01+17:0419:20
7Håkan MelinH45 (21)39:10+5:389:35
8Lilly LundqvistU1 (11)27:26+8:2216:19
10Ida ZefferD12 (12)49:40+20:4320:52
12Åsa Lindqvist RodellÖppen motion 5 (38)56:29+22:1118:34
32Thomas LundbergÖppen motion 8 (67)1:01:23+28:4812:50
44Johan LeireÖppen motion 8 (67)1:10:59+38:2414:51
58Jan LindqvistÖppen motion 7 (75)1:06:36+38:4924:02

Norbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jan GottfridssonH60 (25)36:01+7:2311:02

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Pär EricsonH50 (34)28:51+0:208:00
10Emilia EricsonD10 (13)33:54+16:4620:03

Nynäshamns OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gunvor GranathD75 (5)ej start

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Katarina RingelsD55 (13)47:30+15:0416:29

OK Kåre

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Rebecka AdolfssonÖppen motion 7 (75)33:00+5:1311:54
18Elina Von KrusenstiernaD21 (22)1:01:17+20:5113:05
Hanna GustafssonD21 (22)ej start

OK Linné

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Per-Erik WåhlbergH70 (18)37:54+6:3213:17
9Lisa RönnolsD21 (22)50:15+9:4910:44
11Roland JanssonH60 (25)38:17+9:3911:44

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Vivianne HolgerssonD70 (2)42:4318:59
3Hans HolgerssonH70 (18)36:20+4:5812:44

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Malin AnderssonÖppen motion 7 (75)33:37+5:5012:08

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Björn LinnersjöH75 (18)39:00+4:5714:39

OK Paracin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55David IlicÖppen motion 7 (75)1:06:15+38:2823:55

OK Paracin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Nemania VojnavicÖppen motion 7 (75)1:06:15+38:2823:55

OK Ravinen

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ellinor EkD14 Kort (2)1:17:5533:00
1Gustav NyströmH12 Kort (1)27:5017:17
1Olle KallurH16 (23)27:218:12
1Hugo LindskogH14 (28)25:228:23
1Molly PetterssonU2 (16)16:4310:07
2Frida EkU1 (11)21:26+2:2212:45
2Ture LindskogH10 (11)15:52+1:059:20
3Hedda MogensenU1 (11)21:30+2:2612:47
3Emma BergD10 (13)22:53+5:4513:32
3Hannes MogensenH14 (28)26:01+0:398:36
3Wera BjörklundÖppen motion 1 (6)29:20+6:1714:10
3Smilla MogensenD16 (10)41:02+3:0012:23
4Hannes PihloH10 (11)17:17+2:3010:10
4Johanna AlmgrenD16 (10)42:03+4:0112:42
5Martin RinnbäckH16 (23)33:02+5:419:55
5Edvin ForsbergH14 (28)29:35+4:139:47
6Hugo NyströmH10 (11)21:54+7:0712:52
7Erik LundquistH14 (28)30:23+5:0110:03
8Albin LindskogH16 (23)36:08+8:4710:51
8Oscar LundquistH12 (21)32:09+10:1913:37
9Liam RosénU2 (16)27:47+11:0416:50
10Oscar AnelandH16 (23)39:57+12:3611:59
10Gustav LübckeH12 (21)34:04+12:1414:26
11Jonathan NorrmanH16 (23)42:00+14:3912:36
14Olle SandströmH14 (28)38:03+12:4112:35
15Uno BjörklundH16 (23)48:19+20:5814:30
17Edvin WollbrandH14 (28)42:19+16:5714:00
25Folke KåbergH14 (28)1:15:56+50:3425:08
26Ola NorrmanÖppen motion 5 (38)1:24:42+50:2427:51
52Christin ForsbergÖppen motion 8 (67)1:16:40+44:0516:02
Emma AlmgrenD16 (10)ej godkänd
Anders ÖnerudU1 (11)ej godkänd
Sanna RinnbäckD14 (16)ej start
Tuva HolmströmD12 (12)ej start
Ellen AnelandD12 (12)ej start
Amanda GranqvistD16 (10)ej start
Viola HolmströmD10 (13)ej start
Vidar PihloH12 (21)ej start
Linus ForsbergH14 (28)ej start
Sara BergU1 (11)ej start

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rickard EkmanH45 (21)33:328:13

OK Skogsfalken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Sofia ForsgrenÖppen motion 8 (67)49:20+16:4510:19

OK Södertörn

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Melvin JakobssonH18 (2)1:00:3814:43
1Elisabeth LarssonD14 (16)29:1810:00
1Annick MeisterD16 (10)38:0211:29
2Gunnel JunegardD80 (4)47:29+5:1024:43
2Ludvig SigrandH16 (23)27:48+0:278:20
2Anita KarlssonD60 (9)37:27+6:5814:58
3Anna SundbergD50 (16)37:57+1:1312:36
3Anders JakobssonH60 (25)34:40+6:0210:38
5Ronny HedlundH75 (18)42:42+8:3916:03
5Martin SigrandH45 (21)37:32+4:009:11
6Niklas ErlandssonH14 (28)30:01+4:399:56
6Sanna HedbergD16 (10)48:47+10:4514:44
7Daniela RennerD40 (11)44:20+7:5212:37
8Karl-Erik JohanssonH65 (21)38:38+6:2112:42
9Göran HellgrenH50 (34)36:13+7:4210:03
9Susanne HolmbergD60 (9)1:04:17+33:4825:42
10Ola NyqvistH60 (25)37:53+9:1511:37
10Tove LagerbergD21 (22)50:58+10:3210:53
12Greta HägerD14 (16)1:09:17+39:5923:38
14Per FranzénH50 (34)37:54+9:2310:31
15Jan LindgrenH60 (25)40:27+11:4912:24
15Jan HägerÖppen motion 5 (38)1:00:46+26:2819:59
15Olle BlomgrenH65 (21)50:20+18:0316:33
16Björn RennerH14 (28)40:29+15:0713:24
17Kjell HolmbergH65 (21)51:02+18:4516:47
19Sven BolmbladH50 (34)39:52+11:2111:04
20Axel KudinoffH21 (31)58:56+21:3810:38
21Jesper LagerbergH50 (34)40:46+12:1511:19
22Claes RennerH55 (24)1:00:46+29:3717:27
27Helena BerglindÖppen motion 5 (38)1:25:17+50:5928:03
28Sebastian TegnebrattH21 (31)1:43:44+1:06:2618:43
31Fredrik AnderssonÖppen motion 8 (67)1:00:15+27:4012:36
41Louise KlingstedtÖppen motion 8 (67)1:08:16+35:4114:16
46Jacob Hård Af SegerstadÖppen motion 7 (75)55:27+27:4020:01
57Ester AnderssonÖppen motion 8 (67)1:22:33+49:5817:16
64Kalle HögbergÖppen motion 7 (75)1:11:53+44:0625:57
Kristina AnderssonÖppen motion 8 (67)ej godkänd
Tove OlssonD14 (16)ej godkänd
Anna SchandlD45 (9)ej start
Peter JakobssonH50 (34)ej start
Alicia SchandlD16 (10)ej start
Christophe HerlyH45 (21)ej start

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ivan ForsgrenÖppen motion 8 (67)38:15+5:408:00

OK Tyr

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Ingrid KensbyD55 (13)50:14+17:4817:26
11Kristin KensbyÖppen motion 7 (75)36:15+8:2813:05
16Mats KensbyH55 (24)47:29+16:2013:38
21Andreas LeanderssonÖppen motion 8 (67)51:50+19:1510:50

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Olle SjöforsH50 (34)36:34+8:0310:09

OK Älvsjö-Örby

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Solveig DillmanD75 (5)1:05:56+13:0730:23
4Eva NordströmÖppen motion 3 (11)58:11+17:0221:28
6Lennart StenbergH80 (6)1:16:15+31:4031:07
6Mats ZackrissonÖppen motion 5 (38)44:09+9:5114:31
7Margareta WadinD60 (9)39:54+9:2515:57
13Christer NordströmH65 (21)45:37+13:2015:00
13Fredrik SandbergH45 (21)47:49+14:1711:43
Hjalmar SandbergH16 (23)ej start

OK Österåker

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Peter EnokssonH55 (24)36:00+4:5110:20
7Erik AnderssonH55 (24)36:34+5:2510:30
8Torbjörn GillsparrH40 (9)53:12+16:4112:31
8Leif ÅkerblomH60 (25)36:46+8:0811:16
12Anette LantzD55 (13)1:14:18+41:5225:47
13Signe AlbinssonD10 (13)53:31+36:2331:40
15Tobias SvenssonÖppen motion 8 (67)47:51+15:1610:00
19Kristina CanowD21 (22)1:19:44+39:1817:02
21Mikaela WallerströmD21 (22)1:53:26+1:13:0024:14
24Tobias AnderssonH21 (31)1:10:27+33:0912:42
63Nayara GillsparrÖppen motion 7 (75)1:10:23+42:3625:24
Caroline WestbomD35 (9)ej godkänd
Tomas AlbinssonH45 (21)ej godkänd
Linus NilssonH14 (28)ej start
Malte AlbinssonH14 (28)ej start
Isabelle SjöbergD21 (22)ej start
Therese NilssonD16 (10)ej start

Parasitus

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Magnus BacklundÖppen motion 8 (67)56:56+24:2111:54

Rånäs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Eddie BjärrenholtÖppen motion 7 (75)33:12+5:2511:59
14Erik ViklundH45 (21)55:12+21:4013:31

Sala OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Göran LarssonH65 (21)39:27+7:1012:58
Lena LarssonD60 (9)ej start

Skarpnäcks OL

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fredrik GrimborgÖppen motion 5 (38)34:1811:16
4Hedvig AnderssonU2 (16)26:01+9:1815:46
5Alice EdvallU2 (16)26:03+9:2015:47
6Tindra JonssonD14 (16)45:42+16:2415:35
7Henry DecknerU1 (11)26:49+7:4515:57
8Lova JonssonD10 (13)28:51+11:4317:04
9Stefan MyrefeltH60 (25)36:56+8:1811:19
9Nora DecknerU1 (11)27:44+8:4016:30
11Per EdvallH45 (21)42:25+8:5310:23
12Joel AhlquistÖppen motion 7 (75)36:54+9:0713:19
12Roland PerssonH45 (21)42:29+8:5710:24
15Ruben ArenanderH12 (21)46:15+24:2519:35
19Fanny DecknerÖppen motion 8 (67)50:12+17:3710:30
23Lars SegerqvistH60 (25)57:30+28:5217:38
30Mikael ZetterströmÖppen motion 8 (67)59:15+26:4012:23
43Gunnar JohanssonÖppen motion 8 (67)1:10:02+37:2714:39
62Ingela ArenanderÖppen motion 7 (75)1:08:08+40:2124:35
68Anders FriströmÖppen motion 7 (75)1:21:13+53:2629:19
Priscilla FerreraÖppen motion 7 (75)ej godkänd
Björn LönneH55 (24)ej godkänd
Lars SegermanH45 (21)ej start

Skellefteå OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anders LindgrenH50 (34)ej start

Skogsluffarnas OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elisabeth TollemarkD50 (16)36:4412:12
3Sten BergstrandH80 (6)54:04+9:2922:04
3Caio PruthH10 (11)16:41+1:549:48
7Olle ÖbergÖppen motion 3 (11)1:06:01+24:5224:21
7Simon PalmgrenH12 (21)32:08+10:1813:36
9Ture JohanssonH12 (21)32:37+10:4713:49
10Sixten LindqvistH14 (28)34:33+9:1111:26
12Arvid HammarbäckH14 (28)36:01+10:3911:55
13Marcus WestinÖppen motion 5 (38)57:58+23:4019:04
15Telma PruthU2 (16)42:36+25:5325:49
15Håkan EnemarkÖppen motion 7 (75)40:09+12:2214:29
17Sandro PruthH12 (21)48:13+26:2320:25
18Börje LenasÖppen motion 7 (75)41:16+13:2914:53
20Lars MongårdH65 (21)1:09:16+36:5922:47
23Ulf MalmborgÖppen motion 7 (75)44:17+16:3015:59
63Per WesterlundÖppen motion 8 (67)1:56:30+1:23:5524:22
66Tommy LjuseniusÖppen motion 7 (75)1:14:32+46:4526:54
69Ina WidegrenÖppen motion 7 (75)1:36:15+1:08:2834:44
Ingrid PaulssonÖppen motion 8 (67)ej godkänd
Douglas LundinH50 (34)ej start
Fredrik PalmgrenÖppen motion 8 (67)ej start
Ruben HårdH12 (21)ej start

Skogslöparna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Malin SundebyD35 (9)1:12:43+33:5120:22

Snättringe SK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rune RådeströmH75 (18)34:0312:48
1Karin HedmanD35 (9)38:5210:53
1Göran NilssonH60 (25)28:388:46
2Vilma KarlssonÖppen motion 7 (75)29:34+1:4710:40
4Erik Lidström LauriH16 (23)31:12+3:519:22
5Anders KarlssonH50 (34)33:18+4:479:15
5Elin WolgastD14 (16)41:26+12:0814:08
7Anna WolgastD45 (9)1:07:35+24:5821:35
7John WolgastH16 (23)34:55+7:3410:29
11Bo LauriH55 (24)43:21+12:1212:27
12Martin NilssonÖppen motion 8 (67)44:29+11:549:18
13Oskar EknerH14 (28)36:46+11:2412:10
14Lilly ChristieD14 (16)1:26:31+57:1329:31
15Sofia PerssonD21 (22)56:22+15:5612:02
16Alma FernandezU2 (16)55:39+38:5633:43
18Anders HolmqvistH50 (34)39:32+11:0110:58
19Alva KarlssonÖppen motion 7 (75)41:30+13:4314:58
19David HectorH21 (31)54:36+17:189:51
21Roger LarssonH60 (25)54:34+25:5616:44
21Johan BernhardH21 (31)58:59+21:4110:38
24Olof PerssonÖppen motion 7 (75)44:32+16:4516:04
30Per WolgastH50 (34)1:01:35+33:0417:06
31Torbjörn BergmanÖppen motion 7 (75)46:25+18:3816:45
35Jonny NilssonÖppen motion 8 (67)1:03:16+30:4113:14
47Ylva NilssonÖppen motion 7 (75)56:13+28:2620:17
49Gösta GuterandÖppen motion 7 (75)57:17+29:3020:40
57Elisabeth HectorÖppen motion 7 (75)1:06:30+38:4324:00
67Anneli ChristieÖppen motion 7 (75)1:20:14+52:2728:57
Leif HermundstadH75 (18)ej godkänd
Anders HedmanH21 (31)ej godkänd
Nicklas HermundstadH50 (34)ej godkänd
Kerstin ChristieD12 (12)ej start
Ella KarlssonD16 (10)ej start
Tobias GeliusH21 (31)ej start

SOK Joar Viking Enköpin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Fredrik AnderssonÖppen motion 8 (67)58:46+26:1112:17

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Tord HultbergH40 (9)48:29+11:5811:24
5Åsa BergforsD50 (16)38:44+2:0012:52

Solna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Annika SvenssonD55 (13)42:39+10:1314:48
11Bo DavidssonH65 (21)42:17+10:0013:54
Tomas SjöbergÖppen motion 1 (6)ej start

Stockholm Multisport Klubb

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jannicke RinderudÖppen motion 3 (11)59:08+17:5921:49
31Arnaldo Gonzalez CarrascoÖppen motion 5 (38)1:30:09+55:5129:39
34Johan StrandbergÖppen motion 8 (67)1:03:07+30:3213:12
41Niklas JohanssonÖppen motion 7 (75)52:24+24:3718:55

Stockholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Per LjungÖppen motion 7 (75)30:52+3:0511:08

Stockholmspolisens IF OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Edda NilssonD80 (4)52:16+9:5727:13
Sture NilssonH75 (18)ej godkänd

Stora Tuna IK SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Jakob WiklundÖppen motion 8 (67)1:09:19+36:4414:30

Stora Tuna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Andreas NordforsÖppen motion 7 (75)27:4710:01
1Marcus WiklundH35 (3)49:5411:06

Sundbybergs IK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Carl TiemerH17-20 Kort (1)58:2218:42
2Annika LundströmD40 (11)38:59+2:3111:06
4Rune CarlssonH75 (18)40:12+6:0915:06
6Carina DoyleD55 (13)47:05+14:3916:20
9Hans OlsénH55 (24)39:02+7:5311:12
11Madelene BjernulfD55 (13)58:16+25:5020:13
13John ÖstlundH70 (18)45:26+14:0415:56
16Joakim SkantzeH50 (34)39:10+10:3910:52
17Göran DoyleH60 (25)44:08+15:3013:32
22Lennart SwahnH50 (34)42:38+14:0711:50
50Erik BjernulfÖppen motion 7 (75)58:31+30:4421:07
Gunnar BramstenH75 (18)ej godkänd
Jonatan StåhlH21 (31)ej start

Svaide Roma SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Martin LöfblomÖppen motion 5 (38)55:31+21:1318:15

Svärdsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Bengt ErlandssonH70 (18)38:44+7:2213:35

Söderhamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33David LiljequistÖppen motion 5 (38)1:59:16+1:24:5839:13
61Anna-Karin EklundÖppen motion 7 (75)1:08:04+40:1724:34

Söders-Tyresö

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kristina BergstrandD55 (13)32:2611:15
1Camilla GöstasD45 (9)42:3713:36
1Nina ThörnqvistD40 (11)36:2810:23
2Åke WansölinH70 (18)32:57+1:3511:33
2Marie MalmborgD55 (13)38:33+6:0713:23
2Staffan ElmhagenH75 (18)36:48+2:4513:50
2Ingemar GardH65 (21)32:55+0:3810:49
2Fredrik GlänneforsH21 (31)38:19+1:016:54
3Elisabeth HovmöllerD40 (11)39:49+3:2111:20
3Daniel ErikssonÖppen motion 5 (38)42:04+7:4613:50
4Johan HedmanH40 (9)45:41+9:1010:44
5Stina MartinelleU1 (11)25:19+6:1515:04
5Markus MartinelleH21 (31)42:04+4:467:35
5Lovisa Göstas KällmanD16 (10)44:39+6:3713:29
7Håkan SjökvistH75 (18)47:18+13:1517:46
7Annika BengtssonD35 (9)1:19:19+40:2722:13
9Alf Eriksson-LångH70 (18)40:34+9:1214:14
10Emma MartinelleÖppen motion 7 (75)35:01+7:1412:38
11Rolf LöfqvistH75 (18)59:55+25:5222:31Ladda ner rutt i gpx-format
11Linn NilssonD14 (16)1:06:35+37:1722:43
15Stefan NorinH45 (21)57:55+24:2314:11
15Björn RegerH55 (24)47:09+16:0013:32
15John HartleyH21 (31)49:40+12:228:57
17Tommy ErikssonÖppen motion 5 (38)1:04:47+30:2921:18
18Matts BjörkeH65 (21)52:56+20:3917:24
20Peter ZetterströmH50 (34)40:02+11:3111:07
26Kalle ZetterströmH21 (31)1:16:56+39:3813:53
35Mårten KällmanÖppen motion 7 (75)50:53+23:0618:22
38Erik NorinÖppen motion 7 (75)51:31+23:4418:35
39Jenny Göstas KällmanÖppen motion 7 (75)51:32+23:4518:36
50Peter LindÖppen motion 8 (67)1:16:22+43:4715:58
53Carl CarlinÖppen motion 7 (75)1:01:51+34:0422:19
60Elisabeth CarlinÖppen motion 7 (75)1:07:31+39:4424:22
65Marianne JernbergÖppen motion 7 (75)1:12:47+45:0026:16
Elliot ErikssonInskolning (14)fullföljt
Signe MartinelleInskolning (14)fullföljt
Tuva ThörnqvistInskolning (14)fullföljt
Roland NorellÖppen motion 8 (67)ej godkänd
Emma NorinD14 (16)ej start
Olle ThimbergH14 (28)ej start
Maja ThimbergD12 (12)ej start
Jenny Göstas KällmanD14 (16)ej start
Erik NorinH12 (21)ej start
Ebba SahlstedtD10 (13)ej start
Irma SahlstedtU1 (11)ej start

Södertälje-Nykvarn OF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rolf SkoglundH70 (18)31:2211:00
3Joakim ErikssonH55 (24)34:09+3:009:48
4Thomas KarlssonH65 (21)35:10+2:5311:34
14Tore EklundH55 (24)46:53+15:4413:28
16Moa Leijon LindÖppen motion 8 (67)48:42+16:0710:11
19Per MolinH60 (25)50:42+22:0415:33
26Per BernerssonÖppen motion 7 (75)45:41+17:5416:29
27Viktor LöfgrenÖppen motion 8 (67)57:00+24:2511:55
29Henrik LöfgrenÖppen motion 7 (75)46:24+18:3716:45
Anders LillstrandH60 (25)ej start
Erik MånssonH14 (28)ej start

Tjalve IF Norrköping

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Johan FröbergÖppen motion 8 (67)49:23+16:4810:19

Tjällmo-Godegårds OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
David GranathH21 (31)ej start

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Ingemar BernhedH70 (18)39:16+7:5413:46

Tullinge SK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars NordinH50 (34)28:317:55
2Ebba-Lisa FlygarD85 (2)50:50+3:1226:28
2Tove SjöbergD16 (10)40:08+2:0612:07
2Tilda AnderssonD18 (4)1:00:02+25:5117:21
3Lars SjöbergH45 (21)35:19+1:478:39
4Wilma LeicktD14 (16)34:27+5:0911:45
7David TörnqvistÖppen motion 5 (38)45:31+11:1314:58
8Lisa LeicktD45 (9)1:19:35+36:5825:25
8Lukas ArkängÖppen motion 5 (38)48:05+13:4715:49
9Wilhelm BergmanH16 (23)37:10+9:4911:09
10Bo NorbäckH70 (18)42:00+10:3814:44
11Arvid MyrbergerH14 (28)34:56+9:3411:34
12Patrik LeicktH50 (34)37:04+8:3310:17
13Emilia BergmanD14 (16)1:20:05+50:4727:19
13Yvonne AnderssonD21 (22)52:58+12:3211:19
13Emil AnderssonH21 (31)47:14+9:568:31
15Axel TrofastH14 (28)38:13+12:5112:39
16Peter BergmanH45 (21)1:04:24+30:5215:47
17Piero SannicoloH50 (34)39:14+10:4310:53
19Elin TörnqvistÖppen motion 5 (38)1:07:38+33:2022:14
21Daniel EkenstedtÖppen motion 5 (38)1:13:41+39:2324:14
21Per StålhammarÖppen motion 7 (75)42:51+15:0415:28
23Werner KöhlerH55 (24)1:01:25+30:1617:38
27Ludvig FerdmanÖppen motion 7 (75)46:11+18:2416:40
28Stefan FerdmanÖppen motion 7 (75)46:19+18:3216:43
29Felix ArkängÖppen motion 5 (38)1:28:08+53:5028:59
33Örjan ArkängÖppen motion 7 (75)47:37+19:5017:11
40Karin FriströmÖppen motion 7 (75)52:06+24:1918:48
55Daniel HelanderÖppen motion 8 (67)1:22:10+49:3517:11
58Åsa Rimsjö SandÖppen motion 8 (67)1:23:45+51:1017:31
59Elisabeth StålhammarÖppen motion 7 (75)1:06:55+39:0824:09
Lena PerssonD14 (16)ej godkänd
Ludvig FerdmanH14 (28)ej start
Emil HelanderH14 (28)ej start
Katja LeicktD16 (10)ej start
Jonas NordströmH21 (31)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Arne ÅhmanH80 (6)44:3518:11
1Filippa HjerneD12 (12)28:5712:09
3Liv HerneD14 (16)34:10+4:5211:39
4Helen TörnrosD65 (8)43:21+8:3718:08
4Freja HjerneD12 (12)35:01+6:0414:42
6Annica SundebyD35 (9)1:18:08+39:1621:53
7Oskar EklövH10 (11)23:52+9:0514:02
8Johan EklövH21 (31)43:19+6:017:49
10Carina JohanssonD55 (13)57:37+25:1120:00
10Thomas ErikssonH55 (24)42:11+11:0212:07
11Erik EklövU2 (16)32:20+15:3719:35
11Karin SkogholmD21 (22)51:27+11:0110:59
13Ludvig LangeH16 (23)44:45+17:2413:26
17Tomas HolmbergH55 (24)51:45+20:3614:52
19Staffan TörnrosH65 (21)53:15+20:5817:30
19Simon AdebrantH12 (21)52:03+30:1322:03
27Mats NordH50 (34)51:02+22:3114:10
44Per ÅnmarkÖppen motion 7 (75)54:57+27:1019:50
Alvin ForsgrenInskolning (14)fullföljt
Maja ForsgrenInskolning (14)fullföljt
Per ForsgrenÖppen motion 8 (67)ej godkänd
Ulrik LindströmH50 (34)ej godkänd
Olle HjerneH45 (21)ej godkänd
Viggo HjerneH16 (23)ej start
Elias AdebrantH16 (23)ej start
Hilma ForsgrenInskolning (14)diskvalificerad

Turebergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik HöglundÖppen motion 3 (11)ej godkänd

Turebergs IF SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ove ForsbergH75 (18)ej godkänd

Täby OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Alice RökenD12 (12)31:32+2:3513:14
2Per SjökvistH55 (24)33:00+1:519:28
2Jonathan ChristianssonU2 (16)20:09+3:2612:12
3Nicklas BergströmH50 (34)32:17+3:468:58
4Per Ove WallénH60 (25)35:32+6:5410:53
5Ida RökenD10 (13)23:43+6:3514:02
6Linda LönnebergD40 (11)43:59+7:3112:31
6Mats EkmanH50 (34)34:53+6:229:41
6Eva HagrotÖppen motion 3 (11)1:01:20+20:1122:37
7Per GöthssonH40 (9)52:27+15:5612:20
8Emelie RökenD14 (16)50:38+21:2017:16
8Anders NilssonH55 (24)38:54+7:4511:10
8Ola BengtssonH45 (21)40:00+6:289:48
9Carina NilssonD50 (16)48:23+11:3916:04
10Robert JohanssonH21 (31)43:35+6:177:52
12Marcus EkmanH16 (23)44:17+16:5613:17
14Anders HänströmÖppen motion 7 (75)39:29+11:4214:15
17Göran HanssonH60 (25)44:08+15:3013:32
20Fredrik AhlbergH16 (23)1:08:54+41:3320:41
22Ulf CarnbyÖppen motion 7 (75)43:31+15:4415:42
32Annika NilsenÖppen motion 7 (75)47:02+19:1516:58
40Anna RökenÖppen motion 8 (67)1:07:19+34:4414:04
Margareta WallénD80 (4)ej godkänd
Lars HagrotH60 (25)ej godkänd
Ida HänströmD16 (10)ej godkänd
Göran AnderssonH75 (18)ej start
Mikael NordquistH50 (34)ej start
Fredrika NordquistD14 (16)ej start
Erik NederheimH14 (28)ej start
Wilmer HagrotH12 (21)ej start

Vallentuna-Össeby OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Lars WestinÖppen motion 7 (75)40:11+12:2414:30
51Patrik SundgrenÖppen motion 8 (67)1:16:34+43:5916:01
54Christian AnderssonÖppen motion 7 (75)1:03:53+36:0623:03

Waxholms OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Krister GumaeliusH60 (25)29:48+1:109:08
2Cecilia FochsenD45 (9)42:59+0:2213:43
2Petter FochsenH12 (21)25:52+4:0210:57
3Jens FochsenH12 (21)26:06+4:1611:03
6Johan SundinH45 (21)37:56+4:249:17
7Sofia SundinD16 (10)56:15+18:1316:59
9Johan FochsenH14 (28)33:56+8:3411:14
17Selma GumaeliusÖppen motion 7 (75)40:37+12:5014:39
17Wilhelm NordqvistH16 (23)56:35+29:1416:59
23David RyderåsH14 (28)1:05:13+39:5121:35
37Erik FochsenÖppen motion 7 (75)51:29+23:4218:35
Lena GumaeliusD50 (16)ej start
Sara SundinD18 (4)ej start

Vittjärvs IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Evelin GustafssonÖppen motion 8 (67)1:11:45+39:1015:00
Lina GustafssonÖppen motion 7 (75)ej godkänd

Väsby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Edvin JohanssonH12 (21)26:34+4:4411:15
7Moa JohanssonD14 (16)48:24+19:0616:31
43Catrine JohanssonÖppen motion 7 (75)52:50+25:0319:04

Västerbergslagens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Hillevi EkstrandD45 (9)51:18+8:4116:23
8Ylva FornanderD40 (11)54:16+17:4815:27

Västerås SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Vega SigurdsonU2 (16)26:08+9:2515:50
Tommy WåhlinH70 (18)ej godkänd

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Jonathan SvenssonH21 (31)50:56+13:389:11

Östersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lars StrinnholmH65 (21)35:25+3:0811:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser