Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärgårdsdubbeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärgårdsdubbeln, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: söndag 9 september 2018

Tullinge SK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars NordinH50 (34)28:317:55
2Ebba-Lisa FlygarD85 (2)50:50+3:1226:28
2Tove SjöbergD16 (10)40:08+2:0612:07
2Tilda AnderssonD18 (4)1:00:02+25:5117:21
3Lars SjöbergH45 (21)35:19+1:478:39
4Wilma LeicktD14 (16)34:27+5:0911:45
7David TörnqvistÖppen motion 5 (38)45:31+11:1314:58
8Lisa LeicktD45 (9)1:19:35+36:5825:25
8Lukas ArkängÖppen motion 5 (38)48:05+13:4715:49
9Wilhelm BergmanH16 (23)37:10+9:4911:09
10Bo NorbäckH70 (18)42:00+10:3814:44
11Arvid MyrbergerH14 (28)34:56+9:3411:34
12Patrik LeicktH50 (34)37:04+8:3310:17
13Emilia BergmanD14 (16)1:20:05+50:4727:19
13Yvonne AnderssonD21 (22)52:58+12:3211:19
13Emil AnderssonH21 (31)47:14+9:568:31
15Axel TrofastH14 (28)38:13+12:5112:39
16Peter BergmanH45 (21)1:04:24+30:5215:47
17Piero SannicoloH50 (34)39:14+10:4310:53
19Elin TörnqvistÖppen motion 5 (38)1:07:38+33:2022:14
21Daniel EkenstedtÖppen motion 5 (38)1:13:41+39:2324:14
21Per StålhammarÖppen motion 7 (75)42:51+15:0415:28
23Werner KöhlerH55 (24)1:01:25+30:1617:38
27Ludvig FerdmanÖppen motion 7 (75)46:11+18:2416:40
28Stefan FerdmanÖppen motion 7 (75)46:19+18:3216:43
29Felix ArkängÖppen motion 5 (38)1:28:08+53:5028:59
33Örjan ArkängÖppen motion 7 (75)47:37+19:5017:11
40Karin FriströmÖppen motion 7 (75)52:06+24:1918:48
55Daniel HelanderÖppen motion 8 (67)1:22:10+49:3517:11
58Åsa Rimsjö SandÖppen motion 8 (67)1:23:45+51:1017:31
59Elisabeth StålhammarÖppen motion 7 (75)1:06:55+39:0824:09
Lena PerssonD14 (16)ej godkänd
Ludvig FerdmanH14 (28)ej start
Emil HelanderH14 (28)ej start
Katja LeicktD16 (10)ej start
Jonas NordströmH21 (31)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser