Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärgårdsdubbeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärgårdsdubbeln, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: söndag 9 september 2018

Söders-Tyresö

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kristina BergstrandD55 (13)32:2611:15
1Camilla GöstasD45 (9)42:3713:36
1Nina ThörnqvistD40 (11)36:2810:23
2Åke WansölinH70 (18)32:57+1:3511:33
2Marie MalmborgD55 (13)38:33+6:0713:23
2Staffan ElmhagenH75 (18)36:48+2:4513:50
2Ingemar GardH65 (21)32:55+0:3810:49
2Fredrik GlänneforsH21 (31)38:19+1:016:54
3Elisabeth HovmöllerD40 (11)39:49+3:2111:20
3Daniel ErikssonÖppen motion 5 (38)42:04+7:4613:50
4Johan HedmanH40 (9)45:41+9:1010:44
5Stina MartinelleU1 (11)25:19+6:1515:04
5Markus MartinelleH21 (31)42:04+4:467:35
5Lovisa Göstas KällmanD16 (10)44:39+6:3713:29
7Håkan SjökvistH75 (18)47:18+13:1517:46
7Annika BengtssonD35 (9)1:19:19+40:2722:13
9Alf Eriksson-LångH70 (18)40:34+9:1214:14
10Emma MartinelleÖppen motion 7 (75)35:01+7:1412:38
11Rolf LöfqvistH75 (18)59:55+25:5222:31Ladda ner rutt i gpx-format
11Linn NilssonD14 (16)1:06:35+37:1722:43
15Stefan NorinH45 (21)57:55+24:2314:11
15Björn RegerH55 (24)47:09+16:0013:32
15John HartleyH21 (31)49:40+12:228:57
17Tommy ErikssonÖppen motion 5 (38)1:04:47+30:2921:18
18Matts BjörkeH65 (21)52:56+20:3917:24
20Peter ZetterströmH50 (34)40:02+11:3111:07
26Kalle ZetterströmH21 (31)1:16:56+39:3813:53
35Mårten KällmanÖppen motion 7 (75)50:53+23:0618:22
38Erik NorinÖppen motion 7 (75)51:31+23:4418:35
39Jenny Göstas KällmanÖppen motion 7 (75)51:32+23:4518:36
50Peter LindÖppen motion 8 (67)1:16:22+43:4715:58
53Carl CarlinÖppen motion 7 (75)1:01:51+34:0422:19
60Elisabeth CarlinÖppen motion 7 (75)1:07:31+39:4424:22
65Marianne JernbergÖppen motion 7 (75)1:12:47+45:0026:16
Elliot ErikssonInskolning (14)fullföljt
Signe MartinelleInskolning (14)fullföljt
Tuva ThörnqvistInskolning (14)fullföljt
Roland NorellÖppen motion 8 (67)ej godkänd
Emma NorinD14 (16)ej start
Olle ThimbergH14 (28)ej start
Maja ThimbergD12 (12)ej start
Jenny Göstas KällmanD14 (16)ej start
Erik NorinH12 (21)ej start
Ebba SahlstedtD10 (13)ej start
Irma SahlstedtU1 (11)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser