Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Tour de Medelpad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Medelpad
Arrangörsorganisationer: Sundsvalls OK / Timrå SOK
Datum: fredag 20 maj 2011 - söndag 22 maj 2011

TdM Etapp 1Etapp 2 TimråluffenEtapp 2 Timråluffen (totalt)TdM Etapp 3TdM Etapp 3 (totalt)

D21 Elit

7 820 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Johanna BergmanSundsvalls OKutom tävlan
Sabina BäckIF Femmanutom tävlan
Lisa CarlssonOK Linnéutom tävlan
Carin EmlénVittjärvs IKutom tävlan
Ingela ErikssonGävle OKutom tävlan
Helena ForsbergSkogslöparnautom tävlan
Elisabeth FriesUmeå OKutom tävlan
Linn GrällsOK Kåreutom tävlan
Emma IsakssonOK Linnéutom tävlan
Åsa LindqvistUmeå OKutom tävlan
Annika RidellIF Thorutom tävlan
Christine RuferOK Linnéutom tävlan
Ellinor SternerOK Kåreutom tävlan
Linda SundinVästerås SOKutom tävlan
Katarina SvahnIFK Moras OKutom tävlan
Mari TroengOK Linnéutom tävlan
Linnéa WikingOK Kåreutom tävlan

H21 Elit

10 650 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Andreas CallebergRehns BKutom tävlan
Tobias EliassonSundsvalls OKutom tävlan
Johan ForsgrenOK Kåreutom tävlan
Mats FröbergOK Linnéutom tävlan
David HolmbergSundsvalls OKutom tävlan
Joakim IngelssonOK Hammarenutom tävlan
Jakob JanssonJärla Orienteringutom tävlan
Lasse JanssonGävle OKutom tävlan
Daniel JohannessonVästerås SOKutom tävlan
Jan JohanssonIFK Umeåutom tävlan
Mattias JohanssonIFK Moras OKutom tävlan
Tomas JohanssonIFK Umeåutom tävlan
Erik LindIFK Umeåutom tävlan
Jan MobergGävle OKutom tävlan
Björn OlovssonOK Linnéutom tävlan
Hans PerssonGävle OKutom tävlan
Lukas PetersonIFK Umeåutom tävlan
Henrik PilvingeSkogslöparnautom tävlan
Pierre SchambergerCentrum OKutom tävlan
Stefan SjölundSkogslöparnautom tävlan
Charlie StoltRehns BKutom tävlan
Niklas WraneSöders SOL Tyresöutom tävlan

D20 Elit

6 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Malin AnderssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Emma EdejernAlfta-Ösa OKutom tävlan
Malin JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Ann-Sofie KarlssonÅrsunda IFutom tävlan
Sara LundstenVittjärvs IKutom tävlan
Sanna RönnlundUmeå OKutom tävlan
Evelina WallentinÖstersunds OKutom tävlan
Ida WillénÖstersunds OKutom tävlan

H20 Elit

8 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Alexander AnderssonAlfta-Ösa OKutom tävlan
Johan GunnarsIFK Moras OKutom tävlan
Johan KorsmanUmeå OKutom tävlan
Claes LundströmSkellefteå OKutom tävlan
Jonas SundellUmeå OKutom tävlan
Ola SvahnIFK Moras OKutom tävlan
Erik ToomingasSundsvalls OKutom tävlan
Jon ÅkessonForsa OKutom tävlan
Emil ÅströmSundsvalls OKutom tävlan

D18 Elit

5 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Julia BäckströmSundsvalls OKutom tävlan
Malin EngströmOK Kåreutom tävlan
Katarina JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Elina MikaelssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Johanna NäslundOK Nolaskogsarnautom tävlan
Tina SelinHägglunds IoFKutom tävlan

H18 Elit

6 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Christoffer BacklundNjurunda OKutom tävlan
Glen BalesOK Kåreutom tävlan
Erik BomanGävle OKutom tävlan
William ErikssonHögåkers OKutom tävlan
Jonatan HöjlindIFK Moras OKutom tävlan
Vilhelm KilanderÖstersunds OKutom tävlan
Gustav KvickForsa OKutom tävlan
Erik MagnussonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Emil NilssonUmeå OKutom tävlan
Joakim NordlingSundsvalls OKutom tävlan
Anders SjöbomNjurunda OKutom tävlan
Albin SjöhedGävle OKutom tävlan
Sixten WalheimRobertsfors IKutom tävlan

D21

5 840 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Martina ArkåsenOK Kåreutom tävlan
Jessica BäckströmSundsvalls OKutom tävlan
Sara ForsgrenOK Nolaskogsarnautom tävlan
Karin FägerlindCentrum OKutom tävlan
Marika HagelbergOK Kåreutom tävlan
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKutom tävlan
Nina HjorthLillehammer OKutom tävlan
Åsa JönssonJärla Orienteringutom tävlan
Johanna MaxénStora Tuna OKutom tävlan
Elin OlovssonOK Linnéutom tävlan
Anna T PerssonOK Kåreutom tävlan
Malin PilvingeSkogslöparnautom tävlan
Anna-Maria RoubertUmeå OKutom tävlan
Johanna SellingUmeå OKutom tävlan
Sofia StenbergKarlsbyhedens IKutom tävlan
Erika SundlingNjurunda OKutom tävlan
Ida ÅkessonForsa OKutom tävlan

H21

7 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Anders BjörklundNjurunda OKutom tävlan
Niclas ErikssonOK Kåreutom tävlan
Simon HannusVK Uvarnautom tävlan
Mattias HenrikssonCentrum OKutom tävlan
Per HolmIFK Moras OKutom tävlan
Lars JonssonVK Uvarnautom tävlan
Oskar KarlinCentrum OKutom tävlan
Magnus NeumanHärnösands OKutom tävlan
Magnus SvenssonUmeå OKutom tävlan
Raphael ZwikerOK Linnéutom tävlan

H17-20

5 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Björn Larsson-SnyggNjurunda OKutom tävlan
Martin Larsson-SnyggNjurunda OKutom tävlan
Nils SchönenbergerIFK Moras OKutom tävlan
Jonathan StrömOK Nolaskogsarnautom tävlan

D16

4 520 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Kristin BomanGävle OKutom tävlan
Melina CarlssonStora Tuna OKutom tävlan
Linnéa EmlénVittjärvs IKutom tävlan
Kajsa EngströmOK Kåreutom tävlan
Ellen ForsgrenForsa OKutom tävlan
Lina FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Ida KallurOK Ravinenutom tävlan
Jorunn LindströmSundsvalls OKutom tävlan
Stina MagnussonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Kristin OlovssonRehns BKutom tävlan
Hanna SjöbergGävle OKutom tävlan
Ellen SjögrenSundsvalls OKutom tävlan
Johanna SjölundSundsvalls OKutom tävlan
Linda StrömOK Nolaskogsarnautom tävlan
Sara WadmanIFK Moras OKutom tävlan
Sanna WassbrinkVK Uvarnautom tävlan
Stina WidmarkOK Storsjönutom tävlan
Elina Von KrusenstiernaOK Kåreutom tävlan
Lina ÅhlundOK Nolaskogsarnautom tävlan
Stina ÅströmSundsvalls OKutom tävlan

H16

4 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Daniel DuhlboIFK Moras OKutom tävlan
Eddie EdströmSundsvalls OKutom tävlan
Donnie FredrikssonSöderhamns OKutom tävlan
Gabriel HöjlindIFK Moras OKutom tävlan
Jesper JissbackeGävle OKutom tävlan
Leon JämtinLugnviks IFutom tävlan
Felix KarsboAlfta-Ösa OKutom tävlan
Josef LandénSöderhamns OKutom tävlan
Anton NilssonUmeå OKutom tävlan
Johan NordinSundsvalls OKutom tävlan
Viktor NordlingSundsvalls OKutom tävlan
Martin SanderHärnösands OKutom tävlan
Lars SjöbomNjurunda OKutom tävlan
Erik WickbergOK Nolaskogsarnautom tävlan

D16 Kort

3 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Isabelle G LagerqvistGrycksbo IF OKutom tävlan

D14

3 370 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Tua DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Erika DuhlboIFK Moras OKutom tävlan
Engla FläckGrycksbo IF OKutom tävlan
Emmy FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Frida FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Hanna HugossonSundsvalls OKutom tävlan
Caroline JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKutom tävlan
Frida KårénSundsvalls OKutom tävlan
Noa-Ristin C LagerqvistGrycksbo IF OKutom tävlan
Anna LampinenSelånger SOKutom tävlan
Matilda MelénOK Kåreutom tävlan
Elin NilssonVK Uvarnautom tävlan
Stina NordinSundsvalls OKutom tävlan
Tova OlssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Elin WickbergOK Nolaskogsarnautom tävlan

H14

3 490 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Jacob AlbinssonIFK Moras OKutom tävlan
Erik BerglundOK Kåreutom tävlan
Johannes BjörklundNjurunda OKutom tävlan
Eric DanielssonOK Kåreutom tävlan
Axel EnglundTimrå SOKutom tävlan
Hugo ErikssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Anton ForsbergLånghundra IFutom tävlan
Erik HanssonHärnösands OKutom tävlan
Samuel HöjlindIFK Moras OKutom tävlan
Alexander HörnquistHägglunds IoFKutom tävlan
Petter JohanssonTimrå SOKutom tävlan
Axel JutterströmIFK Moras OKutom tävlan
Axel MartinNjurunda OKutom tävlan
Martin MörsellOK Kåreutom tävlan
Alfred NilssonUmeå OKutom tävlan
Jonas NorlinIFK Moras OKutom tävlan
Andreas SandbergTimrå SOKutom tävlan
Simon SjöbergGävle OKutom tävlan
Oscar SundlöfTimrå SOKutom tävlan
Isac Von KrusenstiernaOK Kåreutom tävlan

D14 Kort

2 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Ellinor AlbinssonIFK Moras OKutom tävlan
Elin JohanssonForsa OKutom tävlan

H14 Kort

2 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Francois G LagerqvistGrycksbo IF OKutom tävlan
Marcus SelinHägglunds IoFKutom tävlan
Erik ÅkreSundsvalls OKutom tävlan

D12

2 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Alva BarchèusSundsvalls OKutom tävlan
Ida DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Åsa FribergÖstersunds OKutom tävlan
Beatrice HörnquistHägglunds IoFKutom tävlan
Ann JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Ronja JungåkerKorsnäs IF OKutom tävlan
Sara NilssonVK Uvarnautom tävlan
Ella OlssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Maja PeterssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Alva RingiOK Kåreutom tävlan
Frida SvedbergSundsvalls OKutom tävlan
Jenny WegebroUmeå OKutom tävlan
Frida VikströmSundsvalls OKutom tävlan
Maja WillénÖstersunds OKutom tävlan
Vilma Von KrusenstiernaOK Kåreutom tävlan

H12

2 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Simon DahlbergOK Nolaskogsarnautom tävlan
Björn EnglundTimrå SOKutom tävlan
Gustav FrænellSundsvalls OKutom tävlan
Emil HornlidenUmedalens IFutom tävlan
Albin JohanssonTimrå SOKutom tävlan
Björn JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Lukas KarsboAlfta-Ösa OKutom tävlan
Erik KärrlanderUmedalens IFutom tävlan
Axel LindqvistSundsvalls OKutom tävlan
Nils LundgrenSundsvalls OKutom tävlan

D12 Kort

2 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Josephine BergmanForsa OKutom tävlan
Ronja HuggForsa OKutom tävlan
Emelie JonassonForsa OKutom tävlan
Hanna KjellinForsa OKutom tävlan
Elin VikerOK Kåreutom tävlan

H12 Kort

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Martin DanielssonOK Kåreutom tävlan
Mårten EdströmSundsvalls OKutom tävlan
Albin EmlénVittjärvs IKutom tävlan
Karl FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Jimmy JohanssonForsa OKutom tävlan
Tomas JonssonForsa OKutom tävlan

D10

2 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Anna AdetorpSundsvalls OKutom tävlan
Sofie FröjdSundsvalls OKutom tävlan
Cecilia LindgrenOK Kåreutom tävlan
Magdalena NilssonHögåkers OKutom tävlan
Alice PalmgrenSundsvalls OKutom tävlan
Nelly PerssonVK Uvarnautom tävlan
Tove RingiOK Kåreutom tävlan
Elin UnanderSundsvalls OKutom tävlan
Ida WickbergOK Nolaskogsarnautom tävlan

H10

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Oskar BütikoferLjusdals OKutom tävlan
Marcus DahlbergOK Nipanutom tävlan
Robin EdlundSundsvalls OKutom tävlan
Egon EnglundTimrå SOKutom tävlan
Isak ErikssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Albin KårénSundsvalls OKutom tävlan
Jonas KärrlanderUmedalens IFutom tävlan
Jakob SjöbergGävle OKutom tävlan

D35

4 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Susanne LiukkonenSundsvalls OKutom tävlan
Annika LundströmSundbybergs IKutom tävlan
Eva Singman PalmVästerås SOKutom tävlan
Jenny UnanderSundsvalls OKutom tävlan
Helena WidegrenIF Thorutom tävlan
Sarah VikerOK Kåreutom tävlan

H35

6 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Johnny BlästaNjurunda OKutom tävlan
Tomas EdströmSundsvalls OKutom tävlan
Oskar ForsbergSkogslöparnautom tävlan
Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarnautom tävlan
Pontus JohnssonMatteus SIutom tävlan
Martin JönssonÖstersunds OKutom tävlan
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKutom tävlan
Micael StammOK Klemmingenutom tävlan

D40

4 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Izabell BirklinOK Kåreutom tävlan
Inger DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Cecilia EdströmSundsvalls OKutom tävlan
Ewa Edström-ForsbergLånghundra IFutom tävlan
Camilla EngbergSundsvalls OKutom tävlan
Karin ErssonIFK Moras OKutom tävlan
Berit GummusIFK Moras OKutom tävlan
Anna HallVästerås SOKutom tävlan
Anna KårénSundsvalls OKutom tävlan
Kristina NilssonIFK Umeåutom tävlan
Kersti RingiOK Kåreutom tävlan
Ulrica Swärd-BütikoferForsa OKutom tävlan
Marita SöderlindHägglunds IoFKutom tävlan
Anna WadmanIFK Moras OKutom tävlan

H40

6 350 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Jörgen BlästaNjurunda OKutom tävlan
Ola CarlssonStora Tuna OKutom tävlan
Mattias EdströmKovlands IFutom tävlan
Mats EnglundTimrå SOKutom tävlan
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Ulf FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Dick FribergÖstersunds OKutom tävlan
Stefan KärrlanderUmedalens IFutom tävlan
Stefan NilssonHögåkers OKutom tävlan
Jörgen NylénOK Nolaskogsarnautom tävlan
Robert PalmVästerås SOKutom tävlan
Martin PerssonOK Kåreutom tävlan
Sören PeterssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Fredrik PonténIF Strategenutom tävlan
Petter RanefallIF Thorutom tävlan
Magnus RunsvikKarlsbyhedens IKutom tävlan
Tomas VikerOK Kåreutom tävlan
Jan ÅhlundOK Nolaskogsarnautom tävlan

D45

3 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Monica BomanGävle OKutom tävlan
Lena DahlbergOK Nipanutom tävlan
Pernilla HannusVK Uvarnautom tävlan
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OKutom tävlan
Lena JohanssonSelånger SOKutom tävlan
Lotta JungåkerKorsnäs IF OKutom tävlan
Anette SjöbergGävle OKutom tävlan
Dorothe SpillmannIF Thorutom tävlan
Anna Von KrusenstiernaOK Kåreutom tävlan

H45

5 840 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Björn AlbinssonIFK Moras OKutom tävlan
Peter AnderssonKramfors-Alliansenutom tävlan
Anders DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Mikael DanielssonOK Kåreutom tävlan
Marcus ErikssonVK Uvarnautom tävlan
Gunnar ForsgrenForsa OKutom tävlan
Michael HolmgrenIF Thorutom tävlan
Hans-Erik JanssonVK Uvarnautom tävlan
Anders KarlssonÅrsunda IFutom tävlan
Lars KarlssonValbo AIFutom tävlan
Peter KarsboAlfta-Ösa OKutom tävlan
Karl-Anders LarssonVK Uvarnautom tävlan
Richard LindströmNjurunda OKutom tävlan
Niklas MartinNjurunda OKutom tävlan
Christer MikaelssonHusums IF OKutom tävlan
Lars NordinSundsvalls OKutom tävlan
Ben StrengellVästerås SOKutom tävlan
Erik WillénÖstersunds OKutom tävlan

D50

3 950 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Anette AnderssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Kane AnderssonIFK Moras OKutom tävlan
Ann BjörklundNjurunda OKutom tävlan
Britt ClaessonIFK Moras OKutom tävlan
Vivianne EdblomHägglunds IoFKutom tävlan
Karin ForsgrenForsa OKutom tävlan
Agnetha FredrikssonKramfors-Alliansenutom tävlan
Pia FrostIFK Moras OKutom tävlan
Ingrid HallströmValbo AIFutom tävlan
Kajsa HedinUmeå OKutom tävlan
Gunilla JacobssonNjurunda OKutom tävlan
Anna NieminenOK Nipanutom tävlan
Tina PetersonIFK Umeåutom tävlan
Marie RappIFK Moras OKutom tävlan
Agneta SamuelssonFältjägarnas IFutom tävlan
Carina SandströmSkutskärs OKutom tävlan
Annika StaafForsa OKutom tävlan
Anita SundlingNjurunda OKutom tävlan
Anna-Karin SundqvistTullinge SKutom tävlan
Siv SvahnIFK Moras OKutom tävlan
Ulla SvahnIFK Moras OKutom tävlan
Anki TeikeForsa OKutom tävlan
Ann-Christin VedinSelånger SOKutom tävlan
Gudrun WegelandOK Nolaskogsarnautom tävlan
Marianne ÅhlströmOK Storsjönutom tävlan
Mona ÅkermanValbo AIFutom tävlan

H50

5 330 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Lars AmbrosiussonIFK Moras OKutom tävlan
Jan-Olov BergmanVästerås SOKutom tävlan
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OKutom tävlan
Leif EdejernIFK Bergvikutom tävlan
Mikael ErikssonVK Uvarnautom tävlan
Maffe FrostIFK Moras OKutom tävlan
Per HanssonHärnösands OKutom tävlan
Uno JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Mats JönssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Tom KorsmanUmeå OKutom tävlan
Werner KöhlerTullinge SKutom tävlan
Per MagnussonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Per MelènOK Kåreutom tävlan
Inge NilssonUmeå OKutom tävlan
Mats NissiläSelånger SOKutom tävlan
Lennart StrandbergSkogslöparnautom tävlan
Mikael SundqvistTullinge SKutom tävlan
Erik WadmanIFK Moras OKutom tävlan
Jan ÖstmanSundsvalls OKutom tävlan

D55

3 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Karin BergströmGävle OKutom tävlan
Eva Bernhardt KilanderÖstersunds OKutom tävlan
Yvonne CarlssonStora Tuna OKutom tävlan
Ingeborg DanielssonÖstersunds OKutom tävlan
Agneta LiljestamOK Linnéutom tävlan
Ulla Britt SundinSkogslöparnautom tävlan
Monica SvärdOK Klemmingenutom tävlan

H55

4 830 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Håkan Berglund-LakeKovlands IFutom tävlan
Kjell BomanSöderhamns OKutom tävlan
Bo DavidssonSolna OKutom tävlan
Rolf EmlénVittjärvs IKutom tävlan
Christer EngmanForsa OKutom tävlan
Thomas EricssonAlfta-Ösa OKutom tävlan
Lars ForsstedtSöders SOL Tyresöutom tävlan
Clas FriesUmeå OKutom tävlan
Andreas HjertsonOK Linnéutom tävlan
Kalle HögbergOK Södertörnutom tävlan
Lars-Peter JohnssonSelånger SOKutom tävlan
Stig LundströmSöderhamns OKutom tävlan
Tomas LundströmSkellefteå OKutom tävlan
Per NordinSöders SOL Tyresöutom tävlan
Arne OlssonHudiksvalls OKutom tävlan
Tjelvar OtterbjörkUmeå OKutom tävlan
Seth PerssonFältjägarnas IFutom tävlan
Mats SandewallUmeå OKutom tävlan
Nils Thomas SellstedtSelånger SOKutom tävlan
Jan-Erik SkyttnerLjusdals OKutom tävlan
Leif SundlingNjurunda OKutom tävlan
Anders SvenssonSelånger SOKutom tävlan
Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OKutom tävlan
Lennart WinbergHudiksvalls OKutom tävlan
Tommy ÖsthLjusdals OKutom tävlan

D60

3 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Christina FlordalLjusdals OKutom tävlan
Eva HalvarsonOK Kåreutom tävlan
Louise MaxénTimrå SOKutom tävlan
Karin WalltinÖstersunds OKutom tävlan
Ingrid Wiklander-NylanderSundsvalls OKutom tävlan
Helene WiknerOK Storsjönutom tävlan

H60

4 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Karl-Erik AnderssonIFK Moras OKutom tävlan
Mats Åke AnderssonSelånger SOKutom tävlan
Erik BromanAlfta-Ösa OKutom tävlan
Anders ClaessonIFK Moras OKutom tävlan
Stefan GullbackIF Strategenutom tävlan
Gunnar HedbergÖstersunds OKutom tävlan
Inge HultmanKovlands IFutom tävlan
Gaston HådénTimrå SOKutom tävlan
Per SundinSkogslöparnautom tävlan
Sven-Erik SundinSelånger SOKutom tävlan
Göran SvärdOK Klemmingenutom tävlan
Sten Åke VedinSelånger SOKutom tävlan
Ove VesterbergLycksele IFutom tävlan
Peter ÖstlundOK Milanutom tävlan

D65

3 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Gun EdströmOK Nipanutom tävlan
Caje JacobssonIF Thorutom tävlan
Monica KrigOK Nipanutom tävlan
Laila NäslundTimrå SOKutom tävlan
Viola PerssonVK Uvarnautom tävlan
Solveig SvahnOckelbo OKutom tävlan
Lena TimnerUmeå OKutom tävlan
Gunborg WestinLeksands OKutom tävlan
Christina WestmanHudiksvalls OKutom tävlan
Irene VestmanOK Nolaskogsarnautom tävlan

H65

3 950 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Alf BerggrenÖstersunds OKutom tävlan
Stig BlidefalkOK Nipanutom tävlan
Owe EdströmKovlands IFutom tävlan
Kjell ErikssonVK Uvarnautom tävlan
Göran HällströmLugnviks IFutom tävlan
Elof HöglundTimrå SOKutom tävlan
Åke HöglundTimrå SOKutom tävlan
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OKutom tävlan
Hans JohanssonIFK Moras OKutom tävlan
Rune JonssonLjusdals OKutom tävlan
Christer MöllenbergTimrå SOKutom tävlan
Hans NybergGävle OKutom tävlan
Harri NäätänenKovlands IFutom tävlan
Roland OffrellFrosta OKutom tävlan
Jim PerssonVK Uvarnautom tävlan
Leif PerssonLjusdals OKutom tävlan
Kurt SandströmSkutskärs OKutom tävlan
Jan-Gunnar SwärdForsa OKutom tävlan

D70

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Vera BlomHudiksvalls OKutom tävlan
Anne-Marie ByströmSidensjö IKutom tävlan
Britt BöleniusOK Brantenutom tävlan
Birgit GunnarssonKramfors-Alliansenutom tävlan

H70

3 470 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Göran BergSundsvalls OKutom tävlan
Evert BergströmHudiksvalls OKutom tävlan
Bernt BöleniusOK Brantenutom tävlan
Lars EdströmOK Nipanutom tävlan
Sten ErikssonOK Brantenutom tävlan
Hans GunnarssonKramfors-Alliansenutom tävlan
Sven JacobssonIF Thorutom tävlan
Karl-Erik JonssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Gustav KrigOK Nipanutom tävlan
Janne MånssonLeksands OKutom tävlan
Gunnar NorénNjurunda OKutom tävlan
Olle NäslundTimrå SOKutom tävlan
Torsten WestmanOK Nolaskogsarnautom tävlan

D75

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Inga-Lena BergfältHudiksvalls OKutom tävlan
Maja-Lisa BergströmSelånger SOKutom tävlan
Gun KrohnHudiksvalls OKutom tävlan

H75

3 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
John BerglundAlfta-Ösa OKutom tävlan
Gunder BorgKovlands IFutom tävlan
Birger ByströmSidensjö IKutom tävlan
Rolf KrohnHudiksvalls OKutom tävlan
Bengt LarssonKovlands IFutom tävlan
Lars LindKramfors-Alliansenutom tävlan
Roland LundqvistTimrå SOKutom tävlan
Gunnar TimnerUmeå OKutom tävlan

H80

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Harry LarssonTimrå SOKutom tävlan
Yngve LarssonKovlands IFutom tävlan
Gösta NilssonÖstersunds OKutom tävlan
Ola ÖdlingHusums IF OKutom tävlan

Inskolning

2 050 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Alma BirklinOK Kåreutom tävlan
Gusav CederströmSundsvalls OKutom tävlan
Lovisa CederströmSundsvalls OKutom tävlan
Gry DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Hanny EdströmHärnösands OKutom tävlan
Adam ErikssonSundsvalls OKutom tävlan
Alma ErikssonSundsvalls OKutom tävlan
Astrid ErikssonSundsvalls OKutom tävlan
Petter ErlandssonSundsvalls OKutom tävlan
Alva ErssonIFK Mora OKutom tävlan
Melvin FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Elsa GranholmSundsvalls OKutom tävlan
Julia Hagelberg-NordahlOK Kåreutom tävlan
Kajsa HallVästerås SOKutom tävlan
Leo IsakssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Ellen KårénSundsvalls OKutom tävlan
Jesper LidströmTynderö Ikutom tävlan
Sebastian LidströmTynderö Ikutom tävlan
Hannes LindahlSundsvalls OKutom tävlan
Elis LiukkonenSundsvalls OKutom tävlan
Elmina MolinHärnösands OKutom tävlan
Theo OlssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Filip PerssonSundsvalls OKutom tävlan
Olle RingiOK Kåreutom tävlan
Albin SelanderSundsvalls OKutom tävlan
Albin SöderbergSundsvalls OKutom tävlan
Anton SöderbergSundsvalls OKutom tävlan
Hjalmar VennbergHudiksvalls OKutom tävlan
Wilmer VennbergHudiksvalls OKutom tävlan
Magne WestbergTimrå SOKutom tävlan
Alva VikerOK Kåreutom tävlan

U1

2 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Viktor BütikoferLjusdals OKutom tävlan
Axel ErikssonSundsvalls OKutom tävlan
Tove FrænellSundsvalls OKutom tävlan
Anna FröjdSundsvalls OKutom tävlan
Amanda HallVästerås SOKutom tävlan
Alvin HornlidenUmedalens IFutom tävlan
Filip IsakssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Axel LundgrenSundsvalls OKutom tävlan
Hugo NordlanderSundsvalls OKutom tävlan
Julia NordlanderSundsvalls OKutom tävlan
Simon NordlanderSundsvalls OKutom tävlan
Tore PalmgrenSundsvalls OKutom tävlan
Oskar VikströmSundsvalls OKutom tävlan

U2

2 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Elin EdströmHärnösands OKutom tävlan
Martin EliassonHärnösands OKutom tävlan
Tilde EngbergHärnösands OKutom tävlan
Sebastian FryklundHärnösands OKutom tävlan
Lydia GrandinTimrå SOKutom tävlan
Arvid HenningHärnösands OKutom tävlan
Christoffer LindgrenOK Kåreutom tävlan
Jonne LiukkonenSundsvalls OKutom tävlan
Markus MelénOK Kåreutom tävlan
Mette SellgrenHärnösands OKutom tävlan
Jesper UnanderSundsvalls OKutom tävlan
Cajsa ÅströmSundsvalls OKutom tävlan

Öppen motion 1

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Lars EklundSundsvalls OKutom tävlan
Eva-Britt JohanssonTimrå SOKutom tävlan
Helena LagerqvistGrycksbo IF OKutom tävlan

Öppen motion 3

2 870 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Maja BjörklundOK Kåreutom tävlan
Anna Djärv-DanielssonOK Kåreutom tävlan
Eva ErikssonHögåkers OKutom tävlan
Anna FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Christina FribergÖstersunds OKutom tävlan
Amanda Hällelrot GoriniTimrå SOKutom tävlan
Agneta JonzonSöderhamns OKutom tävlan
Lars-Göran JönssonKlubblösutom tävlan
Annmarie LindgrenOK Nolaskogsarnautom tävlan
Tobias LindgrenOK Kåreutom tävlan
Marléne LindströmSundsvalls OKutom tävlan
Åke NordlanderKlubblösutom tävlan
Karolina OlssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Karin OrreTimrå SOKutom tävlan
Catrin StenehällGävle OKutom tävlan
Satu SvedbergSundsvalls OKutom tävlan
Tova WestbergTimrå SOKutom tävlan
Ewa WickbergOK Nolaskogsarnautom tävlan

Öppen motion 5

3 370 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Anna AlbinssonIFK Moras OKutom tävlan
Ingrid AnderssonNjurunda OKutom tävlan
Daniel AntonssonSundsvalls OKutom tävlan
Annika BlückertSelånger SOKutom tävlan
Signar BygdellNjurunda OKutom tävlan
Leif DahlbergOK Nolaskogsarnautom tävlan
Åke ErikssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Mari FläckGrycksbo IF OKutom tävlan
Cecilia ForslundOK Kåreutom tävlan
Elias FredrikssonSöderhamns OKutom tävlan
Luise HeermannNjurunda OKutom tävlan
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKutom tävlan
Klas-Erik HjorthSelånger SOKutom tävlan
Sara HornlidenUmedalens IFutom tävlan
Peter LagerqvistGrycksbo IF OKutom tävlan
Christer LundstedtSundsvalls OKutom tävlan
Susanne MikaelssonHusums IF OKutom tävlan
Ulrica NilssonUmeå OKutom tävlan
Johan NylanderNjurunda OKutom tävlan
Inga-Britt NäslundHägglunds IoFKutom tävlan
Johan OlssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Kent OlssonNjurunda OKutom tävlan
Louise RohdénSundsvalls OKutom tävlan
Bo SandbergTimrå SOKutom tävlan
Peter SjöbomNjurunda OKutom tävlan
Pernilla StammOK Klemmingenutom tävlan
Peter SundlöfTimrå SOKutom tävlan
Anna SöderlundKlubblösutom tävlan
Johan WegebroUmeå OKutom tävlan

Öppen motion 7

3 410 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Leif AnderssonNjurunda OKutom tävlan
Kjetil BrandsarLillehammer OKutom tävlan
Leif BylarsForsa OKutom tävlan
Håkan DuhlboIFK Moras OKutom tävlan
Anders ForsstedtSöders SOL Tyresöutom tävlan
Kerstin FrænellSundsvalls OKutom tävlan
Monika GustafssonOK Södertörnutom tävlan
Lars HallVästerås SOKutom tävlan
Lena HöjlindIFK Moras OKutom tävlan
Torbjörn JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Sebastian Jonsson NordströmSelånger SOKutom tävlan
Martin KarlssonCentrum OKutom tävlan
Ola KårénSundsvalls OKutom tävlan
Hans NilssonSöderhamns OKutom tävlan
Josefin NilssonVK Uvarnautom tävlan
Kristina NilssonVK Uvarnautom tävlan
Kristina NordlanderSundsvalls OKutom tävlan
Mikael RingiOK Kåreutom tävlan
Anders SjögrenSundsvalls OKutom tävlan
Tore StrömOK Nolaskogsarnautom tävlan
Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarnautom tävlan
Lina SöderkvistSäterbygdens OKutom tävlan
Ingemar SöderströmSundsvalls OKutom tävlan
Malin UnanderSundsvalls OKutom tävlan
Catherine VennbergHudiksvalls OKutom tävlan
Håkan WickbergOK Nolaskogsarnautom tävlan
Ulrika WillénÖstersunds OKutom tävlan
Tomas VirtanenSelånger SOKutom tävlan

Öppen motion 8

4 520 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Björn ArvidssonStora Tuna IK SKutom tävlan
Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarnautom tävlan
Per EdströmHärnösands OKutom tävlan
Torbjörn EngbergJärla Orienteringutom tävlan
Arja HannusKlubblösutom tävlan
Tomas JohnssonSundsvalls OKutom tävlan
Magnus JonssonSundsvalls OKutom tävlan
Håkan KallurOK Ravinenutom tävlan
Per MolinHärnösands OKutom tävlan
Sara TimnerSundsvalls OKutom tävlan
Stefan WassbrinkVK Uvarnautom tävlan
Anna WesterlundSelånger SOKutom tävlan
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OKutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser