Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Tour de Medelpad

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Medelpad
Arrangörsorganisationer: Sundsvalls OK / Timrå SOK
Datum: fredag 20 maj 2011 - söndag 22 maj 2011

TdM Etapp 1Etapp 2 TimråluffenEtapp 2 Timråluffen (totalt)TdM Etapp 3TdM Etapp 3 (totalt)

Alfta-Ösa OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Emma EdejernD20 Elit (7)utom tävlan
Alexander AnderssonH20 Elit (7)utom tävlan
Felix KarsboH16 (11)utom tävlan
Lukas KarsboH12 (7)utom tävlan
Peter KarsboH45 (18)utom tävlan
Stefan CarlssonH50 (18)utom tävlan
Thomas EricssonH55 (27)utom tävlan
Erik BromanH60 (13)utom tävlan
Rolf JakobssonH65 (18)utom tävlan
John BerglundH75 (9)utom tävlan

Centrum OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Pierre SchambergerH21 Elit (25)utom tävlan
Karin FägerlindD21 (14)utom tävlan
Mattias HenrikssonH21 (13)utom tävlan
Oskar KarlinH21 (13)utom tävlan
Martin KarlssonÖppen motion 7 (26)utom tävlan

Forsa OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jon ÅkessonH20 Elit (7)utom tävlan
Gustav KvickH18 Elit (11)utom tävlan
Ida ÅkessonD21 (14)utom tävlan
Ellen ForsgrenD16 (17)utom tävlan
Elin JohanssonD14 Kort (1)utom tävlan
Josephine BergmanD12 Kort (1)utom tävlan
Ronja HuggD12 Kort (1)utom tävlan
Emelie JonassonD12 Kort (1)utom tävlan
Hanna KjellinD12 Kort (1)utom tävlan
Jimmy JohanssonH12 Kort (3)utom tävlan
Tomas JonssonH12 Kort (3)utom tävlan
Ulrica Swärd-BütikoferD40 (16)utom tävlan
Gunnar ForsgrenH45 (18)utom tävlan
Karin ForsgrenD50 (25)utom tävlan
Annika StaafD50 (25)utom tävlan
Anki TeikeD50 (25)utom tävlan
Christer EngmanH55 (27)utom tävlan
Jan-Gunnar SwärdH65 (18)utom tävlan
Leif BylarsÖppen motion 7 (26)utom tävlan

Frosta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Roland OffrellH65 (18)utom tävlan

Fältjägarnas IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Agneta SamuelssonD50 (25)utom tävlan
Seth PerssonH55 (27)utom tävlan

Grycksbo IF OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Isabelle G LagerqvistD16 Kort (1)utom tävlan
Engla FläckD14 (16)utom tävlan
Noa-Ristin C LagerqvistD14 (16)utom tävlan
Tova OlssonD14 (16)utom tävlan
Francois G LagerqvistH14 Kort (2)utom tävlan
Ella OlssonD12 (15)utom tävlan
Filip IsakssonU1 (16)utom tävlan
Helena LagerqvistÖppen motion 1 (3)utom tävlan
Karolina OlssonÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Mari FläckÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Peter LagerqvistÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Johan OlssonÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Leo IsakssonInskolning (24)utom tävlan
Theo OlssonInskolning (24)utom tävlan

Gävle OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ingela ErikssonD21 Elit (14)utom tävlan
Lasse JanssonH21 Elit (25)utom tävlan
Jan MobergH21 Elit (25)utom tävlan
Hans PerssonH21 Elit (25)utom tävlan
Erik BomanH18 Elit (11)utom tävlan
Albin SjöhedH18 Elit (11)utom tävlan
Kristin BomanD16 (17)utom tävlan
Hanna SjöbergD16 (17)utom tävlan
Jesper JissbackeH16 (11)utom tävlan
Simon SjöbergH14 (20)utom tävlan
Jakob SjöbergH10 (6)utom tävlan
Monica BomanD45 (9)utom tävlan
Anette SjöbergD45 (9)utom tävlan
Karin BergströmD55 (7)utom tävlan
Hans NybergH65 (18)utom tävlan
Catrin StenehällÖppen motion 3 (25)utom tävlan

Hudiksvalls OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Arne OlssonH55 (27)utom tävlan
Lennart WinbergH55 (27)utom tävlan
Christina WestmanD65 (12)utom tävlan
Vera BlomD70 (4)utom tävlan
Evert BergströmH70 (14)utom tävlan
Inga-Lena BergfältD75 (3)utom tävlan
Gun KrohnD75 (3)utom tävlan
Rolf KrohnH75 (9)utom tävlan
Catherine VennbergÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Marianne ÅsåkerÖppen motion 8 (23)utom tävlan
Hjalmar VennbergInskolning (24)utom tävlan
Wilmer VennbergInskolning (24)utom tävlan

Husums IF OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Christer MikaelssonH45 (18)utom tävlan
Ola ÖdlingH80 (3)utom tävlan
Susanne MikaelssonÖppen motion 5 (21)utom tävlan

Hägglunds IoFK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tina SelinD18 Elit (5)utom tävlan
Alexander HörnquistH14 (20)utom tävlan
Marcus SelinH14 Kort (2)utom tävlan
Beatrice HörnquistD12 (15)utom tävlan
Marita SöderlindD40 (16)utom tävlan
Vivianne EdblomD50 (25)utom tävlan
Inga-Britt NäslundÖppen motion 5 (21)utom tävlan

Härnösands OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Magnus NeumanH21 (13)utom tävlan
Martin SanderH16 (11)utom tävlan
Erik HanssonH14 (20)utom tävlan
Per HanssonH50 (18)utom tävlan
Elin EdströmU2 (8)utom tävlan
Martin EliassonU2 (8)utom tävlan
Tilde EngbergU2 (8)utom tävlan
Sebastian FryklundU2 (8)utom tävlan
Arvid HenningU2 (8)utom tävlan
Mette SellgrenU2 (8)utom tävlan
Per EdströmÖppen motion 8 (23)utom tävlan
Per MolinÖppen motion 8 (23)utom tävlan
Hanny EdströmInskolning (24)utom tävlan
Elmina MolinInskolning (24)utom tävlan

Högåkers OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
William ErikssonH18 Elit (11)utom tävlan
Magdalena NilssonD10 (7)utom tävlan
Stefan NilssonH40 (15)utom tävlan
Eva ErikssonÖppen motion 3 (25)utom tävlan

IF Femman

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sabina BäckD21 Elit (14)utom tävlan

IF Strategen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Fredrik PonténH40 (15)utom tävlan
Stefan GullbackH60 (13)utom tävlan

IF Thor

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Annika RidellD21 Elit (14)utom tävlan
Helena WidegrenD35 (7)utom tävlan
Petter RanefallH40 (15)utom tävlan
Dorothe SpillmannD45 (9)utom tävlan
Michael HolmgrenH45 (18)utom tävlan
Caje JacobssonD65 (12)utom tävlan
Sven JacobssonH70 (14)utom tävlan

IFK Bergvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Leif EdejernH50 (18)utom tävlan

IFK Lidingös Skid o OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Mikael TarandiH55 (27)utom tävlan

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Alva ErssonInskolning (24)utom tävlan

IFK Moras OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Katarina SvahnD21 Elit (14)utom tävlan
Mattias JohanssonH21 Elit (25)utom tävlan
Johan GunnarsH20 Elit (7)utom tävlan
Ola SvahnH20 Elit (7)utom tävlan
Jonatan HöjlindH18 Elit (11)utom tävlan
Per HolmH21 (13)utom tävlan
Nils SchönenbergerH17-20 (4)utom tävlan
Sara WadmanD16 (17)utom tävlan
Daniel DuhlboH16 (11)utom tävlan
Gabriel HöjlindH16 (11)utom tävlan
Erika DuhlboD14 (16)utom tävlan
Jacob AlbinssonH14 (20)utom tävlan
Samuel HöjlindH14 (20)utom tävlan
Axel JutterströmH14 (20)utom tävlan
Jonas NorlinH14 (20)utom tävlan
Ellinor AlbinssonD14 Kort (1)utom tävlan
Karin ErssonD40 (16)utom tävlan
Berit GummusD40 (16)utom tävlan
Anna WadmanD40 (16)utom tävlan
Björn AlbinssonH45 (18)utom tävlan
Kane AnderssonD50 (25)utom tävlan
Britt ClaessonD50 (25)utom tävlan
Pia FrostD50 (25)utom tävlan
Marie RappD50 (25)utom tävlan
Siv SvahnD50 (25)utom tävlan
Ulla SvahnD50 (25)utom tävlan
Lars AmbrosiussonH50 (18)utom tävlan
Maffe FrostH50 (18)utom tävlan
Erik WadmanH50 (18)utom tävlan
Karl-Erik AnderssonH60 (13)utom tävlan
Anders ClaessonH60 (13)utom tävlan
Hans JohanssonH65 (18)utom tävlan
Anna AlbinssonÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Håkan DuhlboÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Lena HöjlindÖppen motion 7 (26)utom tävlan

IFK Umeå

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jan JohanssonH21 Elit (25)utom tävlan
Tomas JohanssonH21 Elit (25)utom tävlan
Erik LindH21 Elit (25)utom tävlan
Lukas PetersonH21 Elit (25)utom tävlan
Kristina NilssonD40 (16)utom tävlan
Tina PetersonD50 (25)utom tävlan

Järla Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jakob JanssonH21 Elit (25)utom tävlan
Åsa JönssonD21 (14)utom tävlan
Torbjörn EngbergÖppen motion 8 (23)utom tävlan

Karlsbyhedens IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sofia StenbergD21 (14)utom tävlan
Magnus RunsvikH40 (15)utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lars-Göran JönssonÖppen motion 3 (25)utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Åke NordlanderÖppen motion 3 (25)utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anna SöderlundÖppen motion 5 (21)utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Arja HannusÖppen motion 8 (23)utom tävlan

Korsnäs IF OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lina FredrikssonD16 (17)utom tävlan
Emmy FredrikssonD14 (16)utom tävlan
Frida FredrikssonD14 (16)utom tävlan
Jonna JungåkerD14 (16)utom tävlan
Ronja JungåkerD12 (15)utom tävlan
Karl FredrikssonH12 Kort (3)utom tävlan
Magnus FredrikssonH40 (15)utom tävlan
Ulf FredrikssonH40 (15)utom tävlan
Lotta JungåkerD45 (9)utom tävlan
Mats JönssonH50 (18)utom tävlan
Anna FredrikssonÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Melvin FredrikssonInskolning (24)utom tävlan

Kovlands IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Mattias EdströmH40 (15)utom tävlan
Håkan Berglund-LakeH55 (27)utom tävlan
Inge HultmanH60 (13)utom tävlan
Owe EdströmH65 (18)utom tävlan
Harri NäätänenH65 (18)utom tävlan
Gunder BorgH75 (9)utom tävlan
Bengt LarssonH75 (9)utom tävlan
Yngve LarssonH80 (3)utom tävlan

Kramfors-Alliansen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Peter AnderssonH45 (18)utom tävlan
Agnetha FredrikssonD50 (25)utom tävlan
Birgit GunnarssonD70 (4)utom tävlan
Hans GunnarssonH70 (14)utom tävlan
Lars LindH75 (9)utom tävlan

Leksands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gunborg WestinD65 (12)utom tävlan
Janne MånssonH70 (14)utom tävlan

Lillehammer OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Nina HjorthD21 (14)utom tävlan
Kjetil BrandsarÖppen motion 7 (26)utom tävlan

Ljusdals OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Oskar BütikoferH10 (6)utom tävlan
Jan-Erik SkyttnerH55 (27)utom tävlan
Tommy ÖsthH55 (27)utom tävlan
Christina FlordalD60 (9)utom tävlan
Rune JonssonH65 (18)utom tävlan
Leif PerssonH65 (18)utom tävlan
Viktor BütikoferU1 (16)utom tävlan

Lugnviks IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Leon JämtinH16 (11)utom tävlan
Göran HällströmH65 (18)utom tävlan

Lycksele IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ove VesterbergH60 (13)utom tävlan

Långhundra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anton ForsbergH14 (20)utom tävlan
Ewa Edström-ForsbergD40 (16)utom tävlan

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jonas BäckströmÖppen motion 8 (23)utom tävlan

Matteus SI

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Pontus JohnssonH35 (7)utom tävlan

Njurunda OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Christoffer BacklundH18 Elit (11)utom tävlan
Anders SjöbomH18 Elit (11)utom tävlan
Erika SundlingD21 (14)utom tävlan
Anders BjörklundH21 (13)utom tävlan
Björn Larsson-SnyggH17-20 (4)utom tävlan
Martin Larsson-SnyggH17-20 (4)utom tävlan
Lars SjöbomH16 (11)utom tävlan
Johannes BjörklundH14 (20)utom tävlan
Axel MartinH14 (20)utom tävlan
Johnny BlästaH35 (7)utom tävlan
Jörgen BlästaH40 (15)utom tävlan
Richard LindströmH45 (18)utom tävlan
Niklas MartinH45 (18)utom tävlan
Ann BjörklundD50 (25)utom tävlan
Gunilla JacobssonD50 (25)utom tävlan
Anita SundlingD50 (25)utom tävlan
Leif SundlingH55 (27)utom tävlan
Gunnar NorénH70 (14)utom tävlan
Ingrid AnderssonÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Signar BygdellÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Luise HeermannÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Johan NylanderÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Kent OlssonÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Peter SjöbomÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Leif AnderssonÖppen motion 7 (26)utom tävlan

Ockelbo OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Solveig SvahnD65 (12)utom tävlan

OK Branten

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Britt BöleniusD70 (4)utom tävlan
Bernt BöleniusH70 (14)utom tävlan
Sten ErikssonH70 (14)utom tävlan

OK Hammaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Joakim IngelssonH21 Elit (25)utom tävlan

OK Klemmingen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Micael StammH35 (7)utom tävlan
Monica SvärdD55 (7)utom tävlan
Göran SvärdH60 (13)utom tävlan
Pernilla StammÖppen motion 5 (21)utom tävlan

OK Kåre

43 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Linn GrällsD21 Elit (14)utom tävlan
Ellinor SternerD21 Elit (14)utom tävlan
Linnéa WikingD21 Elit (14)utom tävlan
Johan ForsgrenH21 Elit (25)utom tävlan
Malin EngströmD18 Elit (5)utom tävlan
Glen BalesH18 Elit (11)utom tävlan
Martina ArkåsenD21 (14)utom tävlan
Marika HagelbergD21 (14)utom tävlan
Anna T PerssonD21 (14)utom tävlan
Niclas ErikssonH21 (13)utom tävlan
Kajsa EngströmD16 (17)utom tävlan
Elina Von KrusenstiernaD16 (17)utom tävlan
Matilda MelénD14 (16)utom tävlan
Erik BerglundH14 (20)utom tävlan
Eric DanielssonH14 (20)utom tävlan
Martin MörsellH14 (20)utom tävlan
Isac Von KrusenstiernaH14 (20)utom tävlan
Alva RingiD12 (15)utom tävlan
Vilma Von KrusenstiernaD12 (15)utom tävlan
Elin VikerD12 Kort (1)utom tävlan
Martin DanielssonH12 Kort (3)utom tävlan
Cecilia LindgrenD10 (7)utom tävlan
Tove RingiD10 (7)utom tävlan
Sarah VikerD35 (7)utom tävlan
Izabell BirklinD40 (16)utom tävlan
Kersti RingiD40 (16)utom tävlan
Martin PerssonH40 (15)utom tävlan
Tomas VikerH40 (15)utom tävlan
Anna Von KrusenstiernaD45 (9)utom tävlan
Mikael DanielssonH45 (18)utom tävlan
Per MelènH50 (18)utom tävlan
Eva HalvarsonD60 (9)utom tävlan
Christoffer LindgrenU2 (8)utom tävlan
Markus MelénU2 (8)utom tävlan
Maja BjörklundÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Anna Djärv-DanielssonÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Tobias LindgrenÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Cecilia ForslundÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Mikael RingiÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Alma BirklinInskolning (24)utom tävlan
Julia Hagelberg-NordahlInskolning (24)utom tävlan
Olle RingiInskolning (24)utom tävlan
Alva VikerInskolning (24)utom tävlan

OK Linné

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lisa CarlssonD21 Elit (14)utom tävlan
Emma IsakssonD21 Elit (14)utom tävlan
Christine RuferD21 Elit (14)utom tävlan
Mari TroengD21 Elit (14)utom tävlan
Mats FröbergH21 Elit (25)utom tävlan
Björn OlovssonH21 Elit (25)utom tävlan
Elin OlovssonD21 (14)utom tävlan
Raphael ZwikerH21 (13)utom tävlan
Agneta LiljestamD55 (7)utom tävlan
Andreas HjertsonH55 (27)utom tävlan

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Peter ÖstlundH60 (13)utom tävlan

OK Nipan

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Marcus DahlbergH10 (6)utom tävlan
Lena DahlbergD45 (9)utom tävlan
Anna NieminenD50 (25)utom tävlan
Gun EdströmD65 (12)utom tävlan
Monica KrigD65 (12)utom tävlan
Stig BlidefalkH65 (18)utom tävlan
Lars EdströmH70 (14)utom tävlan
Gustav KrigH70 (14)utom tävlan

OK Nolaskogsarna

35 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Malin AnderssonD20 Elit (7)utom tävlan
Elina MikaelssonD18 Elit (5)utom tävlan
Johanna NäslundD18 Elit (5)utom tävlan
Erik MagnussonH18 Elit (11)utom tävlan
Sara ForsgrenD21 (14)utom tävlan
Jonathan StrömH17-20 (4)utom tävlan
Stina MagnussonD16 (17)utom tävlan
Josefin MikaelssonD16 (17)utom tävlan
Linda StrömD16 (17)utom tävlan
Lina ÅhlundD16 (17)utom tävlan
Erik WickbergH16 (11)utom tävlan
Elin WickbergD14 (16)utom tävlan
Hugo ErikssonH14 (20)utom tävlan
Maja PeterssonD12 (15)utom tävlan
Simon DahlbergH12 (7)utom tävlan
Ida WickbergD10 (7)utom tävlan
Isak ErikssonH10 (6)utom tävlan
Fredrik ForsgrenH35 (7)utom tävlan
Jörgen NylénH40 (15)utom tävlan
Sören PeterssonH40 (15)utom tävlan
Jan ÅhlundH40 (15)utom tävlan
Anette AnderssonD50 (25)utom tävlan
Gudrun WegelandD50 (25)utom tävlan
Per MagnussonH50 (18)utom tävlan
Ingmar AnderssonH55 (27)utom tävlan
Irene VestmanD65 (12)utom tävlan
Karl-Erik JonssonH70 (14)utom tävlan
Torsten WestmanH70 (14)utom tävlan
Annmarie LindgrenÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Ewa WickbergÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Leif DahlbergÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Åke ErikssonÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Tore StrömÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Jan-Erik SundholmÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Håkan WickbergÖppen motion 7 (26)utom tävlan

OK Ravinen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ida KallurD16 (17)utom tävlan
Håkan KallurÖppen motion 8 (23)utom tävlan

OK Storsjön

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Stina WidmarkD16 (17)utom tävlan
Marianne ÅhlströmD50 (25)utom tävlan
Helene WiknerD60 (9)utom tävlan

OK Södertörn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kalle HögbergH55 (27)utom tävlan
Monika GustafssonÖppen motion 7 (26)utom tävlan

Rehns BK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Andreas CallebergH21 Elit (25)utom tävlan
Charlie StoltH21 Elit (25)utom tävlan
Kristin OlovssonD16 (17)utom tävlan

Robertsfors IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sixten WalheimH18 Elit (11)utom tävlan

Selånger SOK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anna LampinenD14 (16)utom tävlan
Lena JohanssonD45 (9)utom tävlan
Ann-Christin VedinD50 (25)utom tävlan
Mats NissiläH50 (18)utom tävlan
Lars-Peter JohnssonH55 (27)utom tävlan
Nils Thomas SellstedtH55 (27)utom tävlan
Anders SvenssonH55 (27)utom tävlan
Mats Åke AnderssonH60 (13)utom tävlan
Sven-Erik SundinH60 (13)utom tävlan
Sten Åke VedinH60 (13)utom tävlan
Maja-Lisa BergströmD75 (3)utom tävlan
Annika BlückertÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Klas-Erik HjorthÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Sebastian Jonsson NordströmÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Tomas VirtanenÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Anna WesterlundÖppen motion 8 (23)utom tävlan

Sidensjö IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anne-Marie ByströmD70 (4)utom tävlan
Birger ByströmH75 (9)utom tävlan

Skellefteå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Claes LundströmH20 Elit (7)utom tävlan
Tomas LundströmH55 (27)utom tävlan

Skogslöparna

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Helena ForsbergD21 Elit (14)utom tävlan
Henrik PilvingeH21 Elit (25)utom tävlan
Stefan SjölundH21 Elit (25)utom tävlan
Malin PilvingeD21 (14)utom tävlan
Oskar ForsbergH35 (7)utom tävlan
Lennart StrandbergH50 (18)utom tävlan
Ulla Britt SundinD55 (7)utom tävlan
Per SundinH60 (13)utom tävlan

Skutskärs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Carina SandströmD50 (25)utom tävlan
Kurt SandströmH65 (18)utom tävlan

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Bo DavidssonH55 (27)utom tävlan

Stora Tuna IK SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Björn ArvidssonÖppen motion 8 (23)utom tävlan

Stora Tuna OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johanna MaxénD21 (14)utom tävlan
Melina CarlssonD16 (17)utom tävlan
Ola CarlssonH40 (15)utom tävlan
Yvonne CarlssonD55 (7)utom tävlan

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Annika LundströmD35 (7)utom tävlan

Sundsvalls OK

91 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johanna BergmanD21 Elit (14)utom tävlan
Tobias EliassonH21 Elit (25)utom tävlan
David HolmbergH21 Elit (25)utom tävlan
Malin JohanssonD20 Elit (7)utom tävlan
Erik ToomingasH20 Elit (7)utom tävlan
Emil ÅströmH20 Elit (7)utom tävlan
Julia BäckströmD18 Elit (5)utom tävlan
Katarina JohanssonD18 Elit (5)utom tävlan
Joakim NordlingH18 Elit (11)utom tävlan
Jessica BäckströmD21 (14)utom tävlan
Jorunn LindströmD16 (17)utom tävlan
Ellen SjögrenD16 (17)utom tävlan
Johanna SjölundD16 (17)utom tävlan
Stina ÅströmD16 (17)utom tävlan
Eddie EdströmH16 (11)utom tävlan
Johan NordinH16 (11)utom tävlan
Viktor NordlingH16 (11)utom tävlan
Hanna HugossonD14 (16)utom tävlan
Caroline JohanssonD14 (16)utom tävlan
Frida KårénD14 (16)utom tävlan
Stina NordinD14 (16)utom tävlan
Erik ÅkreH14 Kort (2)utom tävlan
Alva BarchèusD12 (15)utom tävlan
Ann JohanssonD12 (15)utom tävlan
Frida SvedbergD12 (15)utom tävlan
Frida VikströmD12 (15)utom tävlan
Gustav FrænellH12 (7)utom tävlan
Björn JohanssonH12 (7)utom tävlan
Axel LindqvistH12 (7)utom tävlan
Nils LundgrenH12 (7)utom tävlan
Mårten EdströmH12 Kort (3)utom tävlan
Anna AdetorpD10 (7)utom tävlan
Sofie FröjdD10 (7)utom tävlan
Alice PalmgrenD10 (7)utom tävlan
Elin UnanderD10 (7)utom tävlan
Robin EdlundH10 (6)utom tävlan
Albin KårénH10 (6)utom tävlan
Susanne LiukkonenD35 (7)utom tävlan
Jenny UnanderD35 (7)utom tävlan
Tomas EdströmH35 (7)utom tävlan
Cecilia EdströmD40 (16)utom tävlan
Camilla EngbergD40 (16)utom tävlan
Anna KårénD40 (16)utom tävlan
Lars NordinH45 (18)utom tävlan
Uno JohanssonH50 (18)utom tävlan
Jan ÖstmanH50 (18)utom tävlan
Ingrid Wiklander-NylanderD60 (9)utom tävlan
Göran BergH70 (14)utom tävlan
Axel ErikssonU1 (16)utom tävlan
Tove FrænellU1 (16)utom tävlan
Anna FröjdU1 (16)utom tävlan
Axel LundgrenU1 (16)utom tävlan
Hugo NordlanderU1 (16)utom tävlan
Julia NordlanderU1 (16)utom tävlan
Simon NordlanderU1 (16)utom tävlan
Tore PalmgrenU1 (16)utom tävlan
Oskar VikströmU1 (16)utom tävlan
Jonne LiukkonenU2 (8)utom tävlan
Jesper UnanderU2 (8)utom tävlan
Cajsa ÅströmU2 (8)utom tävlan
Lars EklundÖppen motion 1 (3)utom tävlan
Marléne LindströmÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Satu SvedbergÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Daniel AntonssonÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Sten-Olov HellbergÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Christer LundstedtÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Louise RohdénÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Kerstin FrænellÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Torbjörn JohanssonÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Ola KårénÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Kristina NordlanderÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Anders SjögrenÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Ingemar SöderströmÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Malin UnanderÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Tomas JohnssonÖppen motion 8 (23)utom tävlan
Magnus JonssonÖppen motion 8 (23)utom tävlan
Sara TimnerÖppen motion 8 (23)utom tävlan
Gusav CederströmInskolning (24)utom tävlan
Lovisa CederströmInskolning (24)utom tävlan
Adam ErikssonInskolning (24)utom tävlan
Alma ErikssonInskolning (24)utom tävlan
Astrid ErikssonInskolning (24)utom tävlan
Petter ErlandssonInskolning (24)utom tävlan
Elsa GranholmInskolning (24)utom tävlan
Ellen KårénInskolning (24)utom tävlan
Hannes LindahlInskolning (24)utom tävlan
Elis LiukkonenInskolning (24)utom tävlan
Filip PerssonInskolning (24)utom tävlan
Albin SelanderInskolning (24)utom tävlan
Albin SöderbergInskolning (24)utom tävlan
Anton SöderbergInskolning (24)utom tävlan

Säterbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lina SöderkvistÖppen motion 7 (26)utom tävlan

Söderhamns OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Donnie FredrikssonH16 (11)utom tävlan
Josef LandénH16 (11)utom tävlan
Kjell BomanH55 (27)utom tävlan
Stig LundströmH55 (27)utom tävlan
Agneta JonzonÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Elias FredrikssonÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Hans NilssonÖppen motion 7 (26)utom tävlan

Söders SOL Tyresö

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Niklas WraneH21 Elit (25)utom tävlan
Lars ForsstedtH55 (27)utom tävlan
Per NordinH55 (27)utom tävlan
Anders ForsstedtÖppen motion 7 (26)utom tävlan

Timrå SOK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Axel EnglundH14 (20)utom tävlan
Petter JohanssonH14 (20)utom tävlan
Andreas SandbergH14 (20)utom tävlan
Oscar SundlöfH14 (20)utom tävlan
Björn EnglundH12 (7)utom tävlan
Albin JohanssonH12 (7)utom tävlan
Egon EnglundH10 (6)utom tävlan
Mats EnglundH40 (15)utom tävlan
Louise MaxénD60 (9)utom tävlan
Gaston HådénH60 (13)utom tävlan
Laila NäslundD65 (12)utom tävlan
Elof HöglundH65 (18)utom tävlan
Åke HöglundH65 (18)utom tävlan
Christer MöllenbergH65 (18)utom tävlan
Olle NäslundH70 (14)utom tävlan
Roland LundqvistH75 (9)utom tävlan
Harry LarssonH80 (3)utom tävlan
Lydia GrandinU2 (8)utom tävlan
Eva-Britt JohanssonÖppen motion 1 (3)utom tävlan
Amanda Hällelrot GoriniÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Karin OrreÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Tova WestbergÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Bo SandbergÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Peter SundlöfÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Magne WestbergInskolning (24)utom tävlan

Tullinge SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anna-Karin SundqvistD50 (25)utom tävlan
Werner KöhlerH50 (18)utom tävlan
Mikael SundqvistH50 (18)utom tävlan

Tumba-Mälarhöjden OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ronja HillD21 (14)utom tävlan
Björn NilssonH35 (7)utom tävlan
Carina JohanssonD45 (9)utom tävlan

Tynderö Ik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jesper LidströmInskolning (24)utom tävlan

Tynderö Ik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sebastian LidströmInskolning (24)utom tävlan

Umedalens IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Emil HornlidenH12 (7)utom tävlan
Erik KärrlanderH12 (7)utom tävlan
Jonas KärrlanderH10 (6)utom tävlan
Stefan KärrlanderH40 (15)utom tävlan
Alvin HornlidenU1 (16)utom tävlan
Sara HornlidenÖppen motion 5 (21)utom tävlan

Umeå OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elisabeth FriesD21 Elit (14)utom tävlan
Åsa LindqvistD21 Elit (14)utom tävlan
Sanna RönnlundD20 Elit (7)utom tävlan
Johan KorsmanH20 Elit (7)utom tävlan
Jonas SundellH20 Elit (7)utom tävlan
Emil NilssonH18 Elit (11)utom tävlan
Anna-Maria RoubertD21 (14)utom tävlan
Johanna SellingD21 (14)utom tävlan
Magnus SvenssonH21 (13)utom tävlan
Anton NilssonH16 (11)utom tävlan
Alfred NilssonH14 (20)utom tävlan
Jenny WegebroD12 (15)utom tävlan
Kajsa HedinD50 (25)utom tävlan
Tom KorsmanH50 (18)utom tävlan
Inge NilssonH50 (18)utom tävlan
Clas FriesH55 (27)utom tävlan
Tjelvar OtterbjörkH55 (27)utom tävlan
Mats SandewallH55 (27)utom tävlan
Lena TimnerD65 (12)utom tävlan
Gunnar TimnerH75 (9)utom tävlan
Ulrica NilssonÖppen motion 5 (21)utom tävlan
Johan WegebroÖppen motion 5 (21)utom tävlan

Valbo AIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lars KarlssonH45 (18)utom tävlan
Ingrid HallströmD50 (25)utom tävlan
Mona ÅkermanD50 (25)utom tävlan

Vittjärvs IK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Carin EmlénD21 Elit (14)utom tävlan
Sara LundstenD20 Elit (7)utom tävlan
Linnéa EmlénD16 (17)utom tävlan
Albin EmlénH12 Kort (3)utom tävlan
Rolf EmlénH55 (27)utom tävlan

VK Uvarna

17 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Simon HannusH21 (13)utom tävlan
Lars JonssonH21 (13)utom tävlan
Sanna WassbrinkD16 (17)utom tävlan
Elin NilssonD14 (16)utom tävlan
Sara NilssonD12 (15)utom tävlan
Nelly PerssonD10 (7)utom tävlan
Pernilla HannusD45 (9)utom tävlan
Marcus ErikssonH45 (18)utom tävlan
Hans-Erik JanssonH45 (18)utom tävlan
Karl-Anders LarssonH45 (18)utom tävlan
Mikael ErikssonH50 (18)utom tävlan
Viola PerssonD65 (12)utom tävlan
Kjell ErikssonH65 (18)utom tävlan
Jim PerssonH65 (18)utom tävlan
Josefin NilssonÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Kristina NilssonÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Stefan WassbrinkÖppen motion 8 (23)utom tävlan

Västerås SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Linda SundinD21 Elit (14)utom tävlan
Daniel JohannessonH21 Elit (25)utom tävlan
Eva Singman PalmD35 (7)utom tävlan
Anna HallD40 (16)utom tävlan
Robert PalmH40 (15)utom tävlan
Ben StrengellH45 (18)utom tävlan
Jan-Olov BergmanH50 (18)utom tävlan
Amanda HallU1 (16)utom tävlan
Lars HallÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Kajsa HallInskolning (24)utom tävlan

Årsunda IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ann-Sofie KarlssonD20 Elit (7)utom tävlan
Anders KarlssonH45 (18)utom tävlan

Östersunds OK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Evelina WallentinD20 Elit (7)utom tävlan
Ida WillénD20 Elit (7)utom tävlan
Vilhelm KilanderH18 Elit (11)utom tävlan
Tua DahlgrenD14 (16)utom tävlan
Ida DahlgrenD12 (15)utom tävlan
Åsa FribergD12 (15)utom tävlan
Maja WillénD12 (15)utom tävlan
Martin JönssonH35 (7)utom tävlan
Inger DahlgrenD40 (16)utom tävlan
Dick FribergH40 (15)utom tävlan
Anders DahlgrenH45 (18)utom tävlan
Erik WillénH45 (18)utom tävlan
Eva Bernhardt KilanderD55 (7)utom tävlan
Ingeborg DanielssonD55 (7)utom tävlan
Karin WalltinD60 (9)utom tävlan
Gunnar HedbergH60 (13)utom tävlan
Alf BerggrenH65 (18)utom tävlan
Gösta NilssonH80 (3)utom tävlan
Christina FribergÖppen motion 3 (25)utom tävlan
Ulrika WillénÖppen motion 7 (26)utom tävlan
Gry DahlgrenInskolning (24)utom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser