Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Tour de Medelpad, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Medelpad
Arrangörsorganisationer: Sundsvalls OK / Timrå SOK
Datum: fredag 20 maj 2011 - söndag 22 maj 2011

TdM Etapp 1Etapp 2 TimråluffenEtapp 2 Timråluffen (totalt)TdM Etapp 3TdM Etapp 3 (totalt)

D21 Elit

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Johanna BergmanSundsvalls OKutom tävlan
Sabina BäckIF Femmanutom tävlan
Lisa CarlssonOK Linnéutom tävlan
Carin EmlénVittjärvs IKutom tävlan
Ingela ErikssonGävle OKutom tävlan
Helena ForsbergSkogslöparnautom tävlan
Elisabeth FriesUmeå OKutom tävlan
Linn GrällsOK Kåreutom tävlan
Åsa LindqvistUmeå OKutom tävlan
Anna QuayleSundsvalls OKutom tävlan
Annika RidellIF Thorutom tävlan
Christine RuferOK Linnéutom tävlan
Ellinor SternerOK Kåreutom tävlan
Linda SundinVästerås SOKutom tävlan
Mari TroengOK Linnéutom tävlan
Linnéa WikingOK Kåreutom tävlan

H21 Elit

26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Andreas CallebergRehns BKutom tävlan
Tobias EliassonSundsvalls OKutom tävlan
Johan ForsgrenOK Kåreutom tävlan
Mats FröbergOK Linnéutom tävlan
Markus FrödinSundsvalls OKutom tävlan
David HolmbergSundsvalls OKutom tävlan
Joakim IngelssonOK Hammarenutom tävlan
Jakob JanssonJärla Orienteringutom tävlan
Lasse JanssonGävle OKutom tävlan
Jan JohanssonIFK Umeåutom tävlan
Mattias JohanssonIFK Moras OKutom tävlan
Tomas JohanssonIFK Umeåutom tävlan
Erik LindIFK Umeåutom tävlan
Pessi LiukkonenSundsvalls OKutom tävlan
Jan MobergGävle OKutom tävlan
Jan NordinSundsvalls OKutom tävlan
Björn OlovssonOK Linnéutom tävlan
Börje PaulerSkogslöparnautom tävlan
Hans PerssonGävle OKutom tävlan
Lukas PetersonIFK Umeåutom tävlan
Henrik PilvingeSkogslöparnautom tävlan
Pierre SchambergerCentrum OKutom tävlan
Stefan SjölundSkogslöparnautom tävlan
Charlie StoltRehns BKutom tävlan
Olov VikströmSundsvalls OKutom tävlan
Niklas WraneSöders SOL Tyresöutom tävlan

D20 Elit

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Malin AnderssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Emma EdejernAlfta-Ösa OKutom tävlan
Malin JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Ann-Sofie KarlssonÅrsunda IFutom tävlan
Sara LundstenVittjärvs IKutom tävlan
Sanna RönnlundUmeå OKutom tävlan
Evelina WallentinÖstersunds OKutom tävlan
Ida WillénÖstersunds OKutom tävlan

H20 Elit

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Alexander AnderssonAlfta-Ösa OKutom tävlan
Johan GunnarsIFK Moras OKutom tävlan
Johan KorsmanUmeå OKutom tävlan
Claes LundströmSkellefteå OKutom tävlan
Ola SvahnIFK Moras OKutom tävlan
Erik ToomingasSundsvalls OKutom tävlan
Emil ÅströmSundsvalls OKutom tävlan

D18 Elit

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Malin EngströmOK Kåreutom tävlan
Katarina JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Elina MikaelssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Johanna NäslundOK Nolaskogsarnautom tävlan
Tina SelinHägglunds IoFKutom tävlan
Amanda ÅströmVK Uvarnautom tävlan

H18 Elit

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Christoffer BacklundNjurunda OKutom tävlan
Glen BalesOK Kåreutom tävlan
Erik BomanGävle OKutom tävlan
William ErikssonHögåkers OKutom tävlan
Jonatan HöjlindIFK Moras OKutom tävlan
Vilhelm KilanderÖstersunds OKutom tävlan
Erik MagnussonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Emil NilssonUmeå OKutom tävlan
Joakim NordlingSundsvalls OKutom tävlan
Anders SjöbomNjurunda OKutom tävlan
Albin SjöhedGävle OKutom tävlan
Sixten WalheimRobertsfors IKutom tävlan

D21

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Martina ArkåsenOK Kåreutom tävlan
Jessica BäckströmSundsvalls OKutom tävlan
Sara ForsgrenOK Nolaskogsarnautom tävlan
Karin FägerlindCentrum OKutom tävlan
Marika HagelbergOK Kåreutom tävlan
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKutom tävlan
Nina HjorthLillehammer OKutom tävlan
Åsa JönssonJärla Orienteringutom tävlan
Elin OlovssonOK Linnéutom tävlan
Malin PilvingeSkogslöparnautom tävlan
Anna-Maria RoubertUmeå OKutom tävlan
Johanna SellingUmeå OKutom tävlan
Sofia StenbergKarlsbyhedens IKutom tävlan
Erika SundlingNjurunda OKutom tävlan

H21

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Daniel AnderssonIK Gandvikutom tävlan
Mattias AnderssonIK Gandvikutom tävlan
Mikael AnderssonIK Gandvikutom tävlan
Niclas ErikssonOK Kåreutom tävlan
Joakim FuruströmLjusdals OKutom tävlan
Simon HannusVK Uvarnautom tävlan
Mattias HenrikssonCentrum OKutom tävlan
Per HolmIFK Moras OKutom tävlan
Lars JonssonVK Uvarnautom tävlan
Oskar KarlinCentrum OKutom tävlan
Magnus SvenssonUmeå OKutom tävlan
Kristofer WesterSkogslöparnautom tävlan
Raphael ZwikerOK Linnéutom tävlan

H17-20

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Björn Larsson-SnyggNjurunda OKutom tävlan
Martin Larsson-SnyggNjurunda OKutom tävlan
Nils SchönenbergerIFK Moras OKutom tävlan
Arvid StrandbergSkogslöparnautom tävlan
Jonathan StrömOK Nolaskogsarnautom tävlan

D16

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Kristin BomanGävle OKutom tävlan
Melina CarlssonStora Tuna OKutom tävlan
Linnéa EmlénVittjärvs IKutom tävlan
Kajsa EngströmOK Kåreutom tävlan
Lina FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Ida KallurOK Ravinenutom tävlan
Jorunn LindströmSundsvalls OKutom tävlan
Stina MagnussonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Kristin OlovssonRehns BKutom tävlan
Ellen SjögrenSundsvalls OKutom tävlan
Johanna SjölundSundsvalls OKutom tävlan
Linda StrömOK Nolaskogsarnautom tävlan
Sara WadmanIFK Moras OKutom tävlan
Sanna WassbrinkVK Uvarnautom tävlan
Stina WidmarkOK Storsjönutom tävlan
Lina ÅhlundOK Nolaskogsarnautom tävlan
Johanna ÅströmVK Uvarnautom tävlan
Stina ÅströmSundsvalls OKutom tävlan

H16

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Daniel DuhlboIFK Moras OKutom tävlan
Donnie FredrikssonSöderhamns OKutom tävlan
Gabriel HöjlindIFK Moras OKutom tävlan
Jesper JissbackeGävle OKutom tävlan
Leon JämtinLugnviks IFutom tävlan
Felix KarsboAlfta-Ösa OKutom tävlan
Josef LandénSöderhamns OKutom tävlan
Anton NilssonUmeå OKutom tävlan
Johan NordinSundsvalls OKutom tävlan
Viktor NordlingSundsvalls OKutom tävlan
Lars SjöbomNjurunda OKutom tävlan
Erik WickbergOK Nolaskogsarnautom tävlan

D16 Kort

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Isabelle G LagerqvistGrycksbo IF OKutom tävlan

D14

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Tua DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Erika DuhlboIFK Moras OKutom tävlan
Engla FläckGrycksbo IF OKutom tävlan
Emmy FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Frida FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Hanna HugossonSundsvalls OKutom tävlan
Caroline JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKutom tävlan
Frida KårénSundsvalls OKutom tävlan
Noa-Ristin C LagerqvistGrycksbo IF OKutom tävlan
Anna LampinenSelånger SOKutom tävlan
Matilda MelénOK Kåreutom tävlan
Elin NilssonVK Uvarnautom tävlan
Stina NordinSundsvalls OKutom tävlan
Tova OlssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Elin WickbergOK Nolaskogsarnautom tävlan

H14

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Jacob AlbinssonIFK Moras OKutom tävlan
Erik BerglundOK Kåreutom tävlan
Johannes BjörklundNjurunda OKutom tävlan
Eric DanielssonOK Kåreutom tävlan
Axel EnglundTimrå SOKutom tävlan
Hugo ErikssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Anton ForsbergLånghundra IFutom tävlan
Erik HanssonHärnösands OKutom tävlan
Samuel HöjlindIFK Moras OKutom tävlan
Alexander HörnquistHägglunds IoFKutom tävlan
Petter JohanssonTimrå SOKutom tävlan
Axel JutterströmIFK Moras OKutom tävlan
Axel MartinNjurunda OKutom tävlan
Martin MörsellOK Kåreutom tävlan
Alfred NilssonUmeå OKutom tävlan
Jonas NorlinIFK Moras OKutom tävlan
Andreas SandbergTimrå SOKutom tävlan
Simon SjöbergGävle OKutom tävlan
Anton StrandbergSkogslöparnautom tävlan
Oscar SundlöfTimrå SOKutom tävlan
Isac Von KrusenstiernaOK Kåreutom tävlan

D14 Kort

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Ellinor AlbinssonIFK Moras OKutom tävlan

H14 Kort

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Oskar HjalteTimrå SOKutom tävlan
Francois G LagerqvistGrycksbo IF OKutom tävlan
Marcus SelinHägglunds IoFKutom tävlan

D12

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Alva BarchèusSundsvalls OKutom tävlan
Ida DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Victoria ErikssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Åsa FribergÖstersunds OKutom tävlan
Beatrice HörnquistHägglunds IoFKutom tävlan
Ann JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Ronja JungåkerKorsnäs IF OKutom tävlan
Sara NilssonVK Uvarnautom tävlan
Ella OlssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Maja PeterssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Alva RingiOK Kåreutom tävlan
Frida SvedbergSundsvalls OKutom tävlan
Jenny WegebroUmeå OKutom tävlan
Frida VikströmSundsvalls OKutom tävlan
Maja WillénÖstersunds OKutom tävlan
Vilma Von KrusenstiernaOK Kåreutom tävlan

H12

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Simon DahlbergOK Nolaskogsarnautom tävlan
Björn EnglundTimrå SOKutom tävlan
Gustav FrænellSundsvalls OKutom tävlan
Emil HornlidenUmedalens IFutom tävlan
Albin JohanssonTimrå SOKutom tävlan
Björn JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Lukas KarsboAlfta-Ösa OKutom tävlan
Erik KärrlanderUmedalens IFutom tävlan
Nils LundgrenSundsvalls OKutom tävlan

D12 Kort

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Josephine BergmanForsa OKutom tävlan
Ronja HuggForsa OKutom tävlan
Emelie JonassonForsa OKutom tävlan
Hanna KjellinForsa OKutom tävlan
Elin VikerOK Kåreutom tävlan

H12 Kort

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Martin DanielssonOK Kåreutom tävlan
Albin EmlénVittjärvs IKutom tävlan
Karl FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan

D10

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Anna AdetorpSundsvalls OKutom tävlan
Sofie FröjdSundsvalls OKutom tävlan
Ida JohnssonOK Kåreutom tävlan
Cecilia LindgrenOK Kåreutom tävlan
Magdalena NilssonHögåkers OKutom tävlan
Nelly PerssonVK Uvarnautom tävlan
Tove RingiOK Kåreutom tävlan
Ida WickbergOK Nolaskogsarnautom tävlan
Cajsa ÅströmSundsvalls OKutom tävlan

H10

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Oskar BütikoferLjusdals OKutom tävlan
Robin EdlundSundsvalls OKutom tävlan
Egon EnglundTimrå SOKutom tävlan
Isak ErikssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Albin KårénSundsvalls OKutom tävlan
Jonas KärrlanderUmedalens IFutom tävlan
Jakob SjöbergGävle OKutom tävlan

D35

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Karin JohnssonOK Kåreutom tävlan
Susanne LiukkonenSundsvalls OKutom tävlan
Annika LundströmSundbybergs IKutom tävlan
Charlotta PalmgrenSundsvalls OKutom tävlan
Eva Singman PalmVästerås SOKutom tävlan
Sara TimnerSundsvalls OKutom tävlan
Sarah VikerOK Kåreutom tävlan

H35

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Johnny BlästaNjurunda OKutom tävlan
Oskar ForsbergSkogslöparnautom tävlan
Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarnautom tävlan
Patrik JohnssonOK Kåreutom tävlan
Pontus JohnssonMatteus SIutom tävlan
Martin JönssonÖstersunds OKutom tävlan
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKutom tävlan
Micael StammOK Klemmingenutom tävlan

D40

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Izabell BirklinOK Kåreutom tävlan
Åsa BäckstrandHudiksvalls OKutom tävlan
Inger DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Cecilia EdströmSundsvalls OKutom tävlan
Ewa Edström-ForsbergLånghundra IFutom tävlan
Camilla EngbergSundsvalls OKutom tävlan
Karin ErssonIFK Moras OKutom tävlan
Berit GummusIFK Moras OKutom tävlan
Anna HallVästerås SOKutom tävlan
Catrin JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Anna KårénSundsvalls OKutom tävlan
Anna-Lena LindströmSundsvalls OKutom tävlan
Kristina NilssonIFK Umeåutom tävlan
Kristina NilssonVK Uvarnautom tävlan
Anna NordinSundsvalls OKutom tävlan
Kersti RingiOK Kåreutom tävlan
Ulrica Swärd-BütikoferForsa OKutom tävlan
Anna WadmanIFK Moras OKutom tävlan
Charlotte VikströmSundsvalls OKutom tävlan

H40

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Jörgen BlästaNjurunda OKutom tävlan
Ola CarlssonStora Tuna OKutom tävlan
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Ulf FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Dick FribergÖstersunds OKutom tävlan
Lars HenrikssonSundsvalls OKutom tävlan
Hans JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Stefan KärrlanderUmedalens IFutom tävlan
Rune LindströmSundsvalls OKutom tävlan
Stefan NilssonHögåkers OKutom tävlan
Robert PalmVästerås SOKutom tävlan
Martin PerssonOK Kåreutom tävlan
Sören PeterssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Petter RanefallIF Thorutom tävlan
Magnus RunsvikKarlsbyhedens IKutom tävlan
Tomas VikerOK Kåreutom tävlan
Jan ÅhlundOK Nolaskogsarnautom tävlan

D45

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Monica BomanGävle OKutom tävlan
Pernilla HannusVK Uvarnautom tävlan
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OKutom tävlan
Lena JohanssonSelånger SOKutom tävlan
Lotta JungåkerKorsnäs IF OKutom tävlan
Karin NordlingSundsvalls OKutom tävlan
Anette SjöbergGävle OKutom tävlan
Dorothe SpillmannIF Thorutom tävlan
Anna Von KrusenstiernaOK Kåreutom tävlan

H45

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Björn AlbinssonIFK Moras OKutom tävlan
Anders DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Mikael DanielssonOK Kåreutom tävlan
Marcus ErikssonVK Uvarnautom tävlan
Gunnar ForsgrenForsa OKutom tävlan
Michael HolmgrenIF Thorutom tävlan
Hans-Erik JanssonVK Uvarnautom tävlan
Rolf JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Thomas JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Anders KarlssonÅrsunda IFutom tävlan
Lars KarlssonValbo AIFutom tävlan
Peter KarsboAlfta-Ösa OKutom tävlan
Richard LindströmNjurunda OKutom tävlan
Joakim MarmelidSundsvalls OKutom tävlan
Niklas MartinNjurunda OKutom tävlan
Christer MikaelssonHusums IF OKutom tävlan
Per NordlingSundsvalls OKutom tävlan
Johan OhlströmIF Thorutom tävlan
Ben StrengellVästerås SOKutom tävlan
Erik WillénÖstersunds OKutom tävlan

D50

25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Kane AnderssonIFK Moras OKutom tävlan
Ann BjörklundNjurunda OKutom tävlan
Britt ClaessonIFK Moras OKutom tävlan
Vivianne EdblomHägglunds IoFKutom tävlan
Karin ForsgrenForsa OKutom tävlan
Agnetha FredrikssonKramfors-Alliansenutom tävlan
Pia FrostIFK Moras OKutom tävlan
Ingrid HallströmValbo AIFutom tävlan
Kajsa HedinUmeå OKutom tävlan
Gunilla JacobssonNjurunda OKutom tävlan
Anna NieminenOK Nipanutom tävlan
Tina PetersonIFK Umeåutom tävlan
Marie RappIFK Moras OKutom tävlan
Agneta SamuelssonFältjägarnas IFutom tävlan
Carina SandströmSkutskärs OKutom tävlan
Annika StaafForsa OKutom tävlan
Birgitta StrandbergSkogslöparnautom tävlan
Anita SundlingNjurunda OKutom tävlan
Anna-Karin SundqvistTullinge SKutom tävlan
Siv SvahnIFK Moras OKutom tävlan
Ulla SvahnIFK Moras OKutom tävlan
Ann-Christin VedinSelånger SOKutom tävlan
Gudrun WegelandOK Nolaskogsarnautom tävlan
Marianne ÅhlströmOK Storsjönutom tävlan
Mona ÅkermanValbo AIFutom tävlan

H50

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Lars AmbrosiussonIFK Moras OKutom tävlan
Jan-Olov BergmanVästerås SOKutom tävlan
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OKutom tävlan
Leif EdejernIFK Bergvikutom tävlan
Mikael ErikssonVK Uvarnautom tävlan
Maffe FrostIFK Moras OKutom tävlan
Bengt HaglundLeksands OKutom tävlan
Per HanssonHärnösands OKutom tävlan
Lars HolmquistSundsvalls OKutom tävlan
Uno JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Mats JönssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Tom KorsmanUmeå OKutom tävlan
Werner KöhlerTullinge SKutom tävlan
Per MagnussonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Per MelènOK Kåreutom tävlan
Inge NilssonUmeå OKutom tävlan
Mats NissiläSelånger SOKutom tävlan
Lennart StrandbergSkogslöparnautom tävlan
Erik WadmanIFK Moras OKutom tävlan
Jan ÖstmanSundsvalls OKutom tävlan

D55

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Karin BergströmGävle OKutom tävlan
Eva Bernhardt KilanderÖstersunds OKutom tävlan
Yvonne CarlssonStora Tuna OKutom tävlan
Ingeborg DanielssonÖstersunds OKutom tävlan
Agneta LiljestamOK Linnéutom tävlan
Ulla Britt SundinSkogslöparnautom tävlan
Monica SvärdOK Klemmingenutom tävlan
Agneta ThorsellForsa OKutom tävlan

H55

27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Leif AnderssonNjurunda OKutom tävlan
Håkan Berglund-LakeKovlands IFutom tävlan
Kjell BomanSöderhamns OKutom tävlan
Bo DavidssonSolna OKutom tävlan
Rolf EmlénVittjärvs IKutom tävlan
Christer EngmanForsa OKutom tävlan
Thomas EricssonAlfta-Ösa OKutom tävlan
Lars ForsstedtSöders SOL Tyresöutom tävlan
Anders FriesUmeå OKutom tävlan
Clas FriesUmeå OKutom tävlan
Andreas HjertsonOK Linnéutom tävlan
Kalle HögbergOK Södertörnutom tävlan
Lars-Peter JohnssonSelånger SOKutom tävlan
Stig LundströmSöderhamns OKutom tävlan
Per NordinSöders SOL Tyresöutom tävlan
Arne OlssonHudiksvalls OKutom tävlan
Tjelvar OtterbjörkUmeå OKutom tävlan
Seth PerssonFältjägarnas IFutom tävlan
Mats SandewallUmeå OKutom tävlan
Nils Thomas SellstedtSelånger SOKutom tävlan
Leif StrandbergSkogslöparnautom tävlan
Leif SundlingNjurunda OKutom tävlan
Anders SvenssonSelånger SOKutom tävlan
Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OKutom tävlan
Tommy ÖsthLjusdals OKutom tävlan

D60

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Rosita BlidefalkOK Nipanutom tävlan
Christina FlordalLjusdals OKutom tävlan
Eva HalvarsonOK Kåreutom tävlan
Inger LorentzsonSundsvalls OKutom tävlan
Elisabet LundgrenSundsvalls OKutom tävlan
Carin NordinSkogslöparnautom tävlan
Karin WalltinÖstersunds OKutom tävlan
Ingrid Wiklander-NylanderSundsvalls OKutom tävlan
Helene WiknerOK Storsjönutom tävlan

H60

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Karl-Erik AnderssonIFK Moras OKutom tävlan
Anders ClaessonIFK Moras OKutom tävlan
Stefan GullbackIF Strategenutom tävlan
Gunnar HedbergÖstersunds OKutom tävlan
Bertil NordinSkogslöparnautom tävlan
Per SundinSkogslöparnautom tävlan
Sven-Erik SundinSelånger SOKutom tävlan
Göran SvärdOK Klemmingenutom tävlan
Ingmar SöderströmSundsvalls OKutom tävlan
Dan ThorsellForsa OKutom tävlan
Sten Åke VedinSelånger SOKutom tävlan
Ove VesterbergLycksele IFutom tävlan
Peter ÖstlundOK Milanutom tävlan

D65

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Gun EdströmOK Nipanutom tävlan
Ulla HellmanSundsvalls OKutom tävlan
Caje JacobssonIF Thorutom tävlan
Monica KrigOK Nipanutom tävlan
Viola PerssonVK Uvarnautom tävlan
Elvy PetersonSundsvalls OKutom tävlan
Ingrid PeterssonSundsvalls OKutom tävlan
Solveig SvahnOckelbo OKutom tävlan
Lena TimnerUmeå OKutom tävlan
Gunborg WestinLeksands OKutom tävlan
Christina WestmanHudiksvalls OKutom tävlan
Irene VestmanOK Nolaskogsarnautom tävlan

H65

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Gunnar BengtssonSundsvalls OKutom tävlan
Alf BerggrenÖstersunds OKutom tävlan
Winn BjörklundSundsvalls OKutom tävlan
Stig BlidefalkOK Nipanutom tävlan
Åke BöleniusOK Brantenutom tävlan
Owe EdströmKovlands IFutom tävlan
Kjell ErikssonVK Uvarnautom tävlan
Gunnar HellmanSundsvalls OKutom tävlan
Göran HällströmLugnviks IFutom tävlan
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OKutom tävlan
Hans JohanssonIFK Moras OKutom tävlan
Tore LundgrenSundsvalls OKutom tävlan
Hans NybergGävle OKutom tävlan
Harri NäätänenKovlands IFutom tävlan
Roland OffrellFrosta OKutom tävlan
Jim PerssonVK Uvarnautom tävlan
Ove PetersonSundsvalls OKutom tävlan
Sören PetterssonOK Nipanutom tävlan
Kurt SandströmSkutskärs OKutom tävlan
Leif SjöströmOK Brantenutom tävlan
Jan-Gunnar SwärdForsa OKutom tävlan

D70

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Vera BlomHudiksvalls OKutom tävlan
Anne-Marie ByströmSidensjö IKutom tävlan
Britt BöleniusOK Brantenutom tävlan
Birgit GunnarssonKramfors-Alliansenutom tävlan

H70

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Göran BergSundsvalls OKutom tävlan
Evert BergströmHudiksvalls OKutom tävlan
Bernt BöleniusOK Brantenutom tävlan
Rolf DahlströmVK Uvarnautom tävlan
Lars EdströmOK Nipanutom tävlan
Sten ErikssonOK Brantenutom tävlan
Hans GunnarssonKramfors-Alliansenutom tävlan
Sven JacobssonIF Thorutom tävlan
Sören JanssonSundsvalls OKutom tävlan
Karl-Erik JonssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Gustav KrigOK Nipanutom tävlan
Janne MånssonLeksands OKutom tävlan
Gunnar NorénNjurunda OKutom tävlan
Torsten WestmanOK Nolaskogsarnautom tävlan

D75

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Inga-Lena BergfältHudiksvalls OKutom tävlan
Maja-Lisa BergströmSelånger SOKutom tävlan
Gun KrohnHudiksvalls OKutom tävlan

H75

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
John BerglundAlfta-Ösa OKutom tävlan
Bert-Erik BergströmVK Uvarnautom tävlan
Gunder BorgKovlands IFutom tävlan
Birger ByströmSidensjö IKutom tävlan
Gunnar JonssonKovlands IFutom tävlan
Rolf KrohnHudiksvalls OKutom tävlan
Bengt LarssonKovlands IFutom tävlan
Lars LindKramfors-Alliansenutom tävlan
Gunnar TimnerUmeå OKutom tävlan
Lennart ÖsterbergSundsvalls OKutom tävlan

H80

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Yngve LarssonKovlands IFutom tävlan
Gösta NilssonÖstersunds OKutom tävlan
Ola ÖdlingHusums IF OKutom tävlan

Inskolning

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Gry DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Markus EngbergVK Uvarnautom tävlan
Alva ErssonIFK Mora OKutom tävlan
Melvin FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Julia Hagelberg-NordahlOK Kåreutom tävlan
Kajsa HallVästerås SOKutom tävlan
Leo IsakssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Emilia JohnssonOK Kåreutom tävlan
Linn JohnssonMatteus SIutom tävlan
Emmy KärrlanderUmedalens IFutom tävlan
Elis LiukkonenSundsvalls OKutom tävlan
Olle LångbergHudiksvalls OKutom tävlan
Wille LångbergHudiksvalls OKutom tävlan
Sofia MårtenssonTimrå SOKutom tävlan
Evelina NilssonHögåkers OKutom tävlan
Theo OlssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Edit OrreTimrå SOKutom tävlan
Ella OrreTimrå SOKutom tävlan
Filip PerssonSundsvalls OKutom tävlan
Olle RingiOK Kåreutom tävlan
Svante SirviöHudiksvalls OKutom tävlan
Tuva SirviöHudiksvalls OKutom tävlan
Magne WestbergTimrå SOKutom tävlan
Alva VikerOK Kåreutom tävlan

U1

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Viktor BütikoferLjusdals OKutom tävlan
Tove FrænellSundsvalls OKutom tävlan
Lydia GrandinTimrå SOKutom tävlan
Amanda HallVästerås SOKutom tävlan
Alvin HornlidenUmedalens IFutom tävlan
Filip IsakssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Irma JohanssonÖstersunds OKutom tävlan
Alva LarsonSundsvalls OKutom tävlan
Alice LarssonSundsvalls OKutom tävlan
Axel LundgrenSundsvalls OKutom tävlan
Hugo NordlanderSundsvalls OKutom tävlan
Simon NordlanderSundsvalls OKutom tävlan
Simon NordlanderSundsvalls OKutom tävlan
Simon NordlanderSundsvalls OKutom tävlan
Tore PalmgrenSundsvalls OKutom tävlan
Tore PalmgrenSundsvalls OKutom tävlan
Felicia SahlenVästerårs SOKutom tävlan
Lukas WaltherVK Uvarnautom tävlan
Oskar VikströmSundsvalls OKutom tävlan

U2

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Maja EngbergVK Uvarnautom tävlan
Sarah HjalteTimrå SOKutom tävlan
Ylva JohanssonÖstersunds OKutom tävlan
Christoffer LindgrenOK Kåreutom tävlan
Jonne LiukkonenSundsvalls OKutom tävlan
Markus MelénOK Kåreutom tävlan
Oskar MårtenssonTimrå SOKutom tävlan
Julia NordlanderSundsvalls OKutom tävlan

Öppen motion 1

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Helena LagerqvistGrycksbo IF OKutom tävlan
Nanna WestbergTimrå SOKutom tävlan
Tova WestbergTimrå SOKutom tävlan

Öppen motion 3

26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Ingrid AnderssonNjurunda OKutom tävlan
Maja BjörklundOK Kåreutom tävlan
Lena DahlbergOK Nolaskogsarnautom tävlan
Anna Djärv-DanielssonOK Kåreutom tävlan
Eva ErikssonHögåkers OKutom tävlan
Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Sara ForsbergSundsvalls OKutom tävlan
Anna FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Christina FribergÖstersunds OKutom tävlan
Lotta GustafssonIngen föreningutom tävlan
Jim HjortsbergTimrå SOKutom tävlan
Torbjörn HornlidenUmedalens IFutom tävlan
Agneta JonzonSöderhamns OKutom tävlan
Lars Göran JönssonIngen föreningutom tävlan
Annmarie LindgrenOK Nolaskogsarnautom tävlan
Tobias LindgrenOK Kåreutom tävlan
Test LundahlTimrå SOKutom tävlan
Yasmine OffrellGävle OKutom tävlan
Karolina OlssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Karin OrreTimrå SOKutom tävlan
Jonas PerssonSöderhamns OKutom tävlan
Hillevi SjöbomNjurunda OKutom tävlan
Catrin StenehällGävle OKutom tävlan
Bert Erik WibergLugnviks IFutom tävlan
Ewa WickbergOK Nolaskogsarnautom tävlan
Karin ÅströmVK Uvarnautom tävlan

Öppen motion 5

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Anna AlbinssonIFK Moras OKutom tävlan
Anette AnderssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Anette AnderssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Annika BlückertSelånger SOKutom tävlan
Julia BäckströmSundsvalls OKutom tävlan
Åke ErikssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Marie FläckGrycksbo IF OKutom tävlan
Cecilia ForslundOK Kåreutom tävlan
Elin ForslundSöderhamns OKutom tävlan
Elias FredrikssonSöderhamns OKutom tävlan
Luise HeermannNjurunda OKutom tävlan
Peter LagerqvistGrycksbo IF OKutom tävlan
Peter LorentzsonSundsvalls OKutom tävlan
Ulrica NilssonUmeå OKutom tävlan
Bo OlssonHärnösands OKutom tävlan
Johan OlssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Lars-Olov OrreTimrå SOKutom tävlan
Agneta SandströmFrösö IFutom tävlan
Peter SjöbomNjurunda OKutom tävlan
Pernilla StammOK Klemmingenutom tävlan
Siw SöderqvistLeksands OKutom tävlan
Jan WallgrenSelånger SOKutom tävlan

Öppen motion 6

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Torbjörn JohanssonSundsvalls OKutom tävlan
Sebastian Jonsson NordströmSelånger SOKutom tävlan
Alexander KuzminIngen föreningutom tävlan
Karl LundinIngen föreningutom tävlan
Jonas LångbergHudiksvalls OKutom tävlan
Tobias LångbergHudiksvalls OKutom tävlan
Mikael SirviöHudiksvalls OKutom tävlan
Tore StrömOK Nolaskogsarnautom tävlan

Öppen motion 7

27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Henrik BergmanOK Trananutom tävlan
Ingela BergmanÖstersunds OKutom tävlan
Hans BohlinIFK Moras OKutom tävlan
Kjetil BrandsarLillehammer OKutom tävlan
Leif BylarsForsa OKutom tävlan
Maria CastenborgNjurunda OKutom tävlan
Patrick CastenborgNjurunda OKutom tävlan
Håkan DuhlboIFK Moras OKutom tävlan
Lars HallVästerås SOKutom tävlan
Anna HammarbergSundsvalls OKutom tävlan
Birgitta HammarbergSundsvalls OKutom tävlan
Jan HammarbergSundsvalls OKutom tävlan
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKutom tävlan
Monika HögbergOK Södertörnutom tävlan
Lena HöjlindIFK Moras OKutom tävlan
Martin KarlssonCentrum OKutom tävlan
Anna LundgrenSundsvalls OKutom tävlan
Henrik LundgrenSundsvalls OKutom tävlan
Susanne MikaelssonHusums IF OKsutom tävlan
Marianne OffrellFrosta OKutom tävlan
Bengt PerssonSöderhamns OKutom tävlan
Mikael RingiOK Kåreutom tävlan
Christer RognellVallentuna-Össeby OLutom tävlan
Anders SjögrenSundsvalls OKutom tävlan
Lina SöderkvistSäterbygdens OKutom tävlan
Johan WegebroUmeå OKutom tävlan
Ulrika WillénÖstersunds OKutom tävlan

Öppen motion 8

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Björn AbelssonSundsvalls OKutom tävlan
Jan AnderssonGävle OKutom tävlan
Leif BlomqvistSöderhamns OKutom tävlan
Tony DalebrandSundsvalls OKutom tävlan
Jon FlordalLjusdals OKutom tävlan
Arja HannusIngen föreningutom tävlan
Martin HässlerIngen föreningutom tävlan
Stefan IvarssonSundsvalls OKutom tävlan
Anders JohanssonÖstersunds OKutom tävlan
Tomas JohnssonSundsvalls OKutom tävlan
Håkan KallurOK Ravinenutom tävlan
Ola LindströmSundsvalls OKutom tävlan
Bo MellerstedtSelånger SOKutom tävlan
Jonas NilssonVK Uvarnautom tävlan
Johnny NylanderSelånger SOKutom tävlan
Morgan NäslundSkogslöparnautom tävlan
Daniel OlssonSundsvalls OKutom tävlan
Lars SjölanderOK Nipanutom tävlan
Mikael SundqvistTullinge SKutom tävlan
Stefan WassbrinkVK Uvarnautom tävlan
Catherine VennbergHudiksvalls OKutom tävlan
Lars WesterlundSelånger SOKutom tävlan
Erik WidegrenIngen föreningutom tävlan

Öppen motion 9

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarnautom tävlan
Mattias EdströmKovlands IFutom tävlan
Mattias EdströmKovlands IFutom tävlan
Lars GustavssonHammarby IF OFutom tävlan
Mattias HovmöllerSöders SOL Tyresöutom tävlan
Per-Erik ModigSöderhamns OKutom tävlan
Ulrik OlssonSundsvalls OKutom tävlan
Anna WesterlundSelånger SOKutom tävlan
Per WesterlundSelånger SOKutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser