Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tour de Medelpad, tdM Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Medelpad
Arrangörsorganisationer: Sundsvalls OK / Timrå SOK
Datum: fredag 20 maj 2011 - söndag 22 maj 2011

TdM Etapp 1Etapp 2 TimråluffenEtapp 2 Timråluffen (totalt)TdM Etapp 3TdM Etapp 3 (totalt)

Sundsvalls OK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Tove ErikssonU1 (16)22:22
1Hanna HugossonD14 (16)22:09
1Tomas EdströmH35 (7)40:59
1Lovisa EdströmD14 Kort (1)43:28
1Tomas UnanderÖppen motion 8 (23)31:49
2Oskar VikströmU1 (16)23:18+0:56
2Eddie EdströmH16 (11)30:15+0:05
3Mårten EdströmH12 Kort (3)1:01:19+10:33
3Jonne LiukkonenU2 (8)30:24+2:28
3Erik ToomingasH20 Elit (7)49:22+15:22
3Tony DalebrandÖppen motion 8 (23)40:53+9:04
3Anders SjögrenÖppen motion 7 (26)32:54+1:20
3Winn BjörklundH65 (18)37:47+6:44
4Frida VikströmD12 (15)20:54+2:50
4Stina NordinD14 (16)27:20+5:11
4Nils LundgrenH12 (7)26:22+4:49
4Magnus JonssonH35 (7)50:12+9:13
4Katarina JohanssonD18 Elit (5)55:44+11:32
4Sofie FröjdD10 (7)29:47+10:38
4Malin UnanderÖppen motion 7 (26)34:45+3:11
4Johanna BergmanD21 Elit (14)40:36+3:44
5Tove FrænellU1 (16)42:41+20:19
5Emil ÅströmH20 Elit (7)53:14+19:14
5Ellen SjögrenD16 (17)36:51+6:29
5Gustav FrænellH12 (7)27:24+5:51
5Malin JohanssonD20 Elit (7)1:02:52+22:23
5Magnus SäterbergÖppen motion 8 (23)48:50+17:01
6Marléne LindströmÖppen motion 3 (25)42:10+10:15
6Caroline JohanssonD14 (16)30:08+7:59
6Robin EdlundH10 (6)23:14+9:43
6Sören JanssonH70 (14)39:16+2:11
7Ann JohanssonD12 (15)23:48+5:44
7Axel LindqvistH12 (7)42:04+20:31
7Tomas JohnssonÖppen motion 8 (23)1:00:58+29:09
7Johan NordinH16 (11)38:07+7:57
8Frida SvedbergD12 (15)26:03+7:59
8Camilla EngbergD40 (16)1:06:29+25:01
8Joakim NordlingH18 Elit (11)43:41+14:38
9Stina ÅströmD16 (17)39:17+8:55
10Uno JohanssonH50 (18)45:46+16:45
12Johanna SjölundD16 (17)41:30+11:08
15Tobias EliassonH21 Elit (25)42:33+8:07
17David HolmbergH21 Elit (25)44:45+10:19
17Julia BäckströmÖppen motion 5 (21)1:03:50+26:12
18Jorunn LindströmD16 (17)1:20:14+49:52
Arvid CarlssonInskolning (24)fullföljt
Petter ErlandssonInskolning (24)fullföljt
Albin SöderbergInskolning (24)fullföljt
Anton SöderbergInskolning (24)fullföljt
Alva BarchèusD12 (15)ej godkänd
Cecilia EdströmD40 (16)ej start
Pessi LiukkonenH21 Elit (25)ej start
Björn JohanssonH12 (7)ej start
Viktor NordlingH16 (11)ej start
Axel LundgrenU1 (16)ej start
Elis LiukkonenInskolning (24)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser