Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Fjällfemman Tossön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fjällfemman Tossön
Arrangörsorganisation: Åre OK
Datum: onsdag 29 augusti 2018

Lätta

1 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus KarlströmOK Storsjön17:2317:23
2Alfons BergqvistÅre OK25:05+7:4225:05

Mellan

1 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn ÖstlundJärpens SK20:5611:15
2Hugo BergqvistÅre OK31:53+10:5717:08
3Linn LenellMörsils IF55:36+34:4029:53
4Nora LenellMörsils IF55:45+34:4929:58
Karin SundinAre OKej godkänd

Svåra

3 250 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David LundstenÅre OK22:256:53
2Ivar SvartholmBergnäsets AIK22:35+0:106:56
3Jesper JohnssonAre OK23:27+1:027:12
4Andreas KarlssonÅre OK26:00+3:358:00
5Adrian JonesÖstersunds OK28:59+6:348:55
5Axel HedströmÖstersunds OK28:59+6:348:55
7Mats  KarlströmFrösö IF29:54+7:299:12
8Axel JonssonDuveds IF31:37+9:129:43
9Gabriella WadmanKöping-Kolsva OK31:50+9:259:47
10Ola BergqvistÅre OK35:44+13:1910:59
11Torulf BäckmanFrösö IF36:27+14:0211:12
12Ove HemmingssonBrunflo IF39:18+16:5312:05
13Anna Hedström-RingvallÖstersunds OK39:23+16:5812:07
14Tom BrantheimÖstersunds OK39:53+17:2812:16
15Joel KarlssonÅre OK41:34+19:0912:47
16Camilla GillströmÖstersunds OK45:16+22:5113:55
17Anders ForsstedtSöders-Tyresö58:21+35:5617:57
18Bengt JonssonÖstersunds OK58:44+36:1918:04
19Anette AnderssonÅre OK1:00:41+38:1618:40
Carolin RosenKlubblösej godkänd

Långa

2 360 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida EnqvistÅre OK27:1711:33
2Maria StyckoÅre OK27:26+0:0911:37
3Anne AnderssonDuveds IF28:40+1:2312:08
4Maja BjörkhagenÅre OK31:30+4:1313:20
5Ingeborg DanielssonÖstersunds OK37:39+10:2215:57
6Dag LindmarkUndersåker IF38:56+11:3916:29
7Jan AnderssonÅre OK43:04+15:4718:14
8Johan GrundinJärpens SK43:05+15:4818:15
9Karin WalltinÖstersunds OK44:00+16:4318:38
10August OhlinÅre OK1:02:46+35:2926:35
11Ola OhlinÅre OK1:02:49+35:3226:37
12Uddus SonnefeldtDuveds IF1:02:51+35:3426:37
13Nanouk BergströmÅre OK1:05:21+38:0427:41
Linus BjörkÅre OKej godkänd
Axel LindmarkUndersåker IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser