Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Uppland
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: onsdag 11 juli 2018

Öppen motion 3

2 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ted LagerströmAttunda OK26:159:12
2Mia LagerströmAttunda OK28:16+2:019:55
3Alfred WesselLänna IF46:25+20:1016:17
4Bo WestlingHäverödals SK49:53+23:3817:30
5Birgitta ErikssonLänna IF53:09+26:5418:38
6Bertil KarlssonOK Linné57:41+31:2620:14
7Hedvig LundkvistLänna IF58:10+31:5520:24
8Ewa NordlundLänna IF58:13+31:5820:25
9Gun-Inger SahlbergLånghundra IF1:01:38+35:2321:37
10Hedvig AnderssonOK Linné1:04:39+38:2422:41
11Alma WesselLänna IF1:06:42+40:2723:24
12Erik EjderfeltLänna IF1:15:23+49:0826:27
13Jenny EjderfeltLänna IF1:15:33+49:1826:30
14Daniel WahlnäsOK Linné1:27:33+1:01:1830:43
Sara NyholmOK Linnéej godkänd
Lena NyholmOK Linnéej godkänd
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej godkänd

Öppen motion 4

4 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika TroengOK Linné1:10:3114:30
2Catarina BernetOK Linné1:33:02+22:3119:08

Öppen motion 5

4 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin StrandLänna IF59:3612:17
2Ola MörlinRasbo IK1:26:36+27:0017:51
3Ella MörlinRasbo IK1:35:41+36:0519:43
4Emma IsacssonOK Linné1:37:38+38:0220:07
5Mattias JäderOK Rodhen1:42:42+43:0621:10
6Edith LindhagenOK Linné1:47:58+48:2222:15
Hillevi PalmqvistLänna IFej godkänd
Gunnela GustafsonLänna IFej start

Öppen motion 7

3 180 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf IsacssonOK Linné35:0011:00
2André EklundRånäs OK37:02+2:0211:38
3Amanda EklundRånäs OK38:10+3:1012:00
4Magnus BergströmRånäs OK38:42+3:4212:10
5Maria HartOK Linné39:03+4:0312:16
6Leif NyholmOK Linné39:07+4:0712:18
7Simon WahlnäsOK Linné39:49+4:4912:31
8Pernilla SvedinLånghundra IF40:26+5:2612:42
9Gunnar KvarnerudLänna IF44:37+9:3714:01
10Bengt-Göran StjernaLänna IF45:51+10:5114:25
11Claes HammarlingLänna IF46:01+11:0114:28
12Britt LarssonLänna IF50:08+15:0815:45
13Bengt FribergJärfälla OK50:20+15:2015:49
14Kjell JanssonLånghundra IF51:26+16:2616:10
15Alva NyströmIF Thor51:28+16:2816:11
16Lennart JanssonHäverödals SK52:10+17:1016:24
17Tommy HöglundLånghundra IF52:30+17:3016:30
18Eva ElnerudSigtuna OK55:11+20:1117:21
19Carl LundkvistLänna IF56:10+21:1017:39
20Andrea JonssonLånghundra IF59:04+24:0418:34
21Tomas EklundRånäs OK1:00:50+25:5019:07
22Folke BoströmOK Linné1:00:56+25:5619:09
23Elin LundkvistLänna IF1:01:22+26:2219:17
24Roine MattssonHäverödals SK1:01:50+26:5019:26
25Per-Erik NyströmRånäs OK1:03:09+28:0919:51
26Charlotte IhrforsOK Linné1:03:19+28:1919:54
27Sofia IsacssonOK Linné1:03:35+28:3519:59
28Birgitta LindellLånghundra IF1:04:09+29:0920:10
29Lars LindhagenOK Linné1:11:27+36:2722:28
30Anna-Maria HartvikLänna IF1:22:54+47:5426:04
30Johan HartvikLänna IF1:22:54+47:5426:04
32Elke WilkeTierps SOK1:40:08+1:05:0831:29
Lena Nyström-NilssonRånäs OKej godkänd
Ida WesselLänna IFej godkänd

Öppen motion 8

5 110 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas AldénOK Linné31:306:09
2Ulf TroengOK Linné34:57+3:276:50
3Björn AnderssonBredaryds SOK38:57+7:277:37
4John LarssonRånäs OK41:35+10:058:08
5Rob HartOK Linné42:09+10:398:14
6Emil AnderssonLänna IF42:25+10:558:18
7Johan JakobssonLånghundra IF43:48+12:188:34
8Jan LindellLånghundra IF44:53+13:238:47
9Per EdenhamnLänna IF45:53+14:238:58
10Anders OhlinRånäs OK46:23+14:539:04
11Per CarlbergRånäs OK46:27+14:579:05
12Erik ViklundRånäs OK47:03+15:339:12
13Johan StrandLänna IF47:42+16:129:20
14Michael HolmgrenIF Thor49:46+18:169:44
15Tomas JohnssonSundsvalls OK50:50+19:209:56
16Peter NyströmIF Thor52:24+20:5410:15
17Torbjörn JohanssonIF Thor52:47+21:1710:19
18Henrik SödermanOK Rodhen53:38+22:0810:29
19Lars LandströmLånghundra IF53:49+22:1910:31
20Oskar StenviOK Linné54:29+22:5910:39
21Jesper NyströmIF Thor54:38+23:0810:41
22Oskar SundblomRånäs OK54:49+23:1910:43
23Marianne CarlbergRånäs OK57:37+26:0711:16
24Gustav NyholmOK Linné59:05+27:3511:33
25Carina HammarlingLänna IF1:01:05+29:3511:57
26Mats LundmanOK Roslagen1:01:36+30:0612:03
27Lars-Erik HermanssonOK Linné1:05:20+33:5012:47
28Anders LindgrenLånghundra IF1:06:08+34:3812:56
29Marica TynellRånäs OK1:09:16+37:4613:33
30Carin HomannJärfälla OK1:16:25+44:5514:57
31Erik JonssonLånghundra IF1:17:12+45:4215:06
32Håkan WahlnäsOK Linné1:32:44+1:01:1418:08
33Hans JohanssonIF Thor1:38:29+1:06:5919:16
Tommy StenviOK Linnéej godkänd
Erika JanssonRasbo IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser