Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NM dag

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NM dag
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: tisdag 7 augusti 2018

D21

5 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie StrömbergMatteus SI46:269:09
2Moa HedegårdOK Kolmården53:34+7:0810:33
3Linda EdströmMatteus SI1:02:10+15:4412:15

H21

7 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrew QuinIFK Lidingö SOK58:418:08
2Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:24:36+25:5511:44

H16

4 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Carl HedegårdOK Kolmårdenej godkänd

H14

3 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel WågbergNAIS Orienteringsklubb54:0415:34

D12

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SkullmanLinköpings OK30:019:22
Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OKej godkänd
Hilda BrantvallOK Denselnutgått

H12

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent DahmTjalve IF Norrköping43:4013:38
2Tobias FjellnerMatteus SI1:12:41+29:0122:42
Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubbej godkänd

D10

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubbutgått

H10

2 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte AnderssonMatteus SI32:0312:40
Jakob FjellnerMatteus SIej godkänd
Ville AnderssonMatteus SIej start

H40

6 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus AnderssonMatteus SI48:127:44
2Anders KnutssonLinköpings OK54:47+6:358:48
3Pontus JohnssonMatteus SI58:05+9:539:20
4Jonas ViklundMatteus SI59:49+11:379:37
5Björn KarlssonOK Denseln1:02:35+14:2310:03
6Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:10:22+22:1011:18
7Johan DahmTjalve IF Norrköping1:30:56+42:4414:37
Peter EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd

D45

4 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb53:1711:44

D50

4 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba HedegårdOK Kolmården59:3814:41
2Lena StrömbäckLinköpings OK1:07:23+7:4516:35

H50

5 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pedro LundqvistLinköpings OK48:389:35
2Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb58:18+9:4011:29
3Magnus HedegårdOK Kolmården1:08:53+20:1513:35

D60

3 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena FröbergTjalve IF Norrköping40:2211:44
2Britt-Marie AldénOK Kolmården41:27+1:0512:02
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb44:55+4:3313:03
4Gerd HagströmTjalve IF Norrköping49:22+9:0014:21
5Carin AnderssonOK Denseln54:58+14:3615:58

H60

4 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt SchwartzOK Kolmården36:499:04
2Per WirénOK Kolmården45:12+8:2311:07
3Pelle SkullmanLinköpings OK46:43+9:5411:30
4Göran BrattgårdTjalve IF Norrköping50:54+14:0512:32
5Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb52:05+15:1612:49
Per FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Tommy PatrikssonMatteus SIej godkänd

H70

3 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter HagströmTjalve IF Norrköping39:1311:24
2Lars HammarströmOK Kolmården48:13+9:0014:00
3Nils SjödinTjalve IF Norrköping48:23+9:1014:03
4Runar AldénOK Kolmården49:08+9:5514:16
5Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK59:07+19:5417:11
6Johnny WallingeOK Kolmården59:53+20:4017:24
7Alf MattssonOK Kolmården1:08:00+28:4719:46

H80

3 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Evert ElgefjordOK Kolmårdenutgått

U1

2 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove FahlstedtSkogspojkarnas OK30:2814:34
2Wilma HultmanSkogspojkarnas OK31:51+1:2315:14
3Edvard QuinEj klubbansluten57:54+27:2627:42

U2

2 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Otto BrantvallOK Denselnej godkänd
Alma BrantvallOK Denselnej godkänd

Öppen motion 3

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Bertil EngmanIFK Norrköpings OKej godkänd

Öppen motion 5

3 470 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marek WolowczykOK Denseln31:599:13
2Bartlomiej OlszewskiKalmar OK32:01+0:029:13
3Adrianna BiedermannOK Kolmården33:04+1:059:31
4Per-Inge JohanssonKlubblös36:18+4:1910:27
5Julia MianowskaKalmar OK39:38+7:3911:25
6Ewa WolekUNTS Warszawa39:42+7:4311:26
7Julia GlowaczKalmar OK39:52+7:5311:29
8Hannes WernSkogspojkarnas OK41:56+9:5712:05
9Lena ChabieraKalmar OK41:59+10:0012:05
10Erik CarlssonMatteus SI44:40+12:4112:52
11Annika FjellnerMatteus SI44:45+12:4612:53
12Mianowska DorotaUNTS Warszawa53:42+21:4315:28
13Andreas CarlssonOK Kolmården53:54+21:5515:31
14Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping57:21+25:2216:31
15Charlotte TingströmNAIS Orienteringsklubb59:26+27:2717:07
16Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb59:31+27:3217:09
17Susanne MagnussonKlubblös1:02:30+30:3118:00
18Ulf SvenssonKlubblös1:05:04+33:0518:45
19Heinrich Josef WöbelOK Kolmården1:10:20+38:2120:16
Brande HaraldTjalve IF Norrköpingej godkänd
Emil TingströmNAIS Orienteringsklubbej start

Öppen motion 8

6 220 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcin BiedermanOK Kolmården47:537:41
2Krzysztof WolowczykOK Denseln49:01+1:087:52
3Anders BergLinköpings OK49:32+1:397:57
4Johan SköldLinköpings OK51:24+3:318:15
5Erik SköldLinköpings OK52:19+4:268:24
6Jan BednarskiUNTS Warszawa54:55+7:028:49
7Kristin HylanderNyköpings OK57:07+9:149:10
8Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering57:28+9:359:14
9wojciech mosssakowskiKalmar OK1:00:57+13:049:47
10Christer ErikssonOK Kolmården1:01:54+14:019:57
11Barbara ZebrowskaUNTS Warszawa1:05:12+17:1910:28
12Kacper MichalakUNTS Warszawa1:05:23+17:3010:30
13Michal WolowczykOK Denseln1:05:25+17:3210:31
14Rafal MianowskiUNTS Warszawa1:13:14+25:2111:46
15Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK1:18:01+30:0812:32
16Jörgen SköldLinköpings OK1:23:39+35:4613:26
Michal KrzysztynskiOK Kolmårdenej godkänd
Kuba KijakOK Kolmårdenej godkänd
Lina KromnérSkogspojkarnas OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser