Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 26 augusti 2018

Inskolning

1 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Julia WikströmUmedalens IFfullföljt
Mollie WikströmUmedalens IFfullföljt

U1

2 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love JohanssonSkellefteå OK19:008:28
2Elsa SundqvistUmeå OK20:39+1:399:13
3Hugo RydbergUmeå OK21:02+2:029:23
4Hampus DanielssonLycksele IF21:26+2:269:34
5Elena KäckUmeå OK24:49+5:4911:04

U2

2 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ossian NordinLycksele IF22:358:25
2Arvid NilssonUmeå OK24:34+1:599:10
3Emilia WikströmUmedalens IF27:53+5:1810:24
4Viktor WikströmUmedalens IF27:55+5:2010:25
5Torunn OtterbjörkUmeå OK30:55+8:2011:32

Öppen motion 1

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan FriesUmeå OK39:3214:45

Öppen motion 3

2 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alice StigenlövHögåkers OKej godkänd
Barbro LundqvistLångvikens OKej godkänd
Fredrik NILSSONIFK Umeåej godkänd
Manfred NordinLycksele IFej start

Öppen motion 5

2 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petra KäckUmeå OK36:3312:28
2Seth NordinLycksele IF37:49+1:1612:54
3Anna-Lena AxelssonUmeå OK43:39+7:0614:53
4Marie JohanssonHögåkers OK46:51+10:1815:59
5Maria DanielssonLycksele IF47:06+10:3316:04
6Lars ÅbergUmeå OK1:09:57+33:2423:52

Öppen motion 7

3 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per RogneIK Hakarpspojkarna46:1713:22
2Henrik RamebäckUmeå OK1:01:13+14:5617:41
3Annika SvenssonSK Björnen1:02:05+15:4817:56
Roland LundqvistLångvikens OKej start

Öppen motion 8

4 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonUmeå OK48:2011:12
2Stefan KärrlanderUmedalens IF48:41+0:2111:17
3Roger KarlssonUmeå OK50:12+1:5211:38
4Tomas NordinLycksele IF52:49+4:2912:15
5Johan DanielssonLycksele IF1:07:28+19:0815:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser