Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien, etapp 2
Arrangörsorganisation: Utby IK
Datum: lördag 14 maj 2011

D16

2 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna DjerfLerums SOK37:3912:50
2Minda LangmoenKungälvs OK49:11+11:3216:47
3Jennifer HallelSjövalla FK55:55+18:1619:05
4Elin WahlgrenSjövalla FK58:13+20:3419:52
Lydia NorinFrölunda OLej start
Helena MartinssonSjövalla FKej start

H16

2 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John GabrielssonSävedalens AIK28:319:43
2Jesper MattssonGöteborg-Majorna OK33:09+4:3811:18
3Karl ModigOK Alehof35:34+7:0312:08
4Fredrik CahlinIF Marin Väst38:11+9:4013:01
5Colin Fransson LeeOK Alehof38:40+10:0913:11
6Joakim LogrenSjövalla FK43:36+15:0514:52
7Anton MohlinIK Stern47:06+18:3516:04
8William ClarkeIK Stern55:37+27:0618:58
9Tim JonassonFrölunda OL1:03:58+35:2721:49
10Johan KollénIF Marin Väst1:36:31+1:08:0032:56
Felix EkholmIF Marin Västej start

D16 Kort

3 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Alehof53:5115:41
Matilda ThorupSjövalla FKej start

H16 Kort

3 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid HammarFrölunda OL44:2312:56
2Jakob OlaussonSävedalens AIK1:01:31+17:0817:56
3Filip LemanGöteborgs Skidklubb1:03:03+18:4018:22
4Jakob JunkersIF Marin Väst1:04:35+20:1218:49
Dennis KarströmFrölunda OLej start

D14

3 430 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK35:0410:13
2Emma DjerfLerums SOK35:33+0:2910:21
3Klara DjerfLerums SOK36:27+1:2310:37
4Agnes SpånérSävedalens AIK38:30+3:2611:13
5Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK39:26+4:2211:29
6Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK41:21+6:1712:03
7Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK42:09+7:0512:17
8Emma RenbergSävedalens AIK42:25+7:2112:21
9Clara CoxLerums SOK42:39+7:3512:26
10Anna HenrikssonSävedalens AIK43:39+8:3512:43
11Josefin BernhedSävedalens AIK49:58+14:5414:34
12Molly RundströmOK Landehof54:14+19:1015:48
13Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK55:31+20:2716:11
14Emelie RoosOK Landehof58:50+23:4617:09
15Martina Kylebäck-WennerlöfSävedalens AIK1:00:18+25:1417:34
16Erika EliassonOK Landehof1:02:39+27:3518:15
Julia BlomFrölunda OLdiskvalificerad
Emma EklundTolered-Utby Ol-klubbej start
Sarah PerssonOK Denselnej start

H14

3 430 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MagnussonOK Landehof29:378:38
2Hjalmar LjungbergSjövalla FK33:34+3:579:47
3Douglas Fransson LeeOK Alehof35:11+5:3410:15
4Otto StuhlhoferOK Landehof35:19+5:4210:17
5Albin ClaessonSävedalens AIK35:38+6:0110:23
6Joel LeanderOK Landehof37:01+7:2410:47
7Joel FlakbergIFK Göteborg37:17+7:4010:52
8Jonatan LarssonSävedalens AIK44:25+14:4812:56
9Johan OlsonIK Uven46:43+17:0613:37
10Vilhelm MelkstamLerums SOK50:06+20:2914:36
11Hugo ThunbergOK Alehof54:00+24:2315:44
11Rasmus BäcklundIFK Göteborg54:00+24:2315:44
13Carl AgrellSävedalens AIK55:54+26:1716:17
14Fredrik GrönbergSävedalens AIK1:15:19+45:4221:57
15Simon WulfsbergTolered-Utby Ol-klubb1:20:35+50:5823:29
16Jesper LundmarkTolered-Utby Ol-klubb1:32:43+1:03:0627:01
17Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb1:57:21+1:27:4434:12
Mathias UndelandIFK Göteborgej godkänd
Marcus BraunTolered-Utby Ol-klubbej start

D14 Kort

2 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda JonassonSjövalla FK27:0410:31
2Johanna LundmarkOK Alehof32:02+4:5812:27
3Linnéa Bengtsson CreaserSävedalens AIK36:25+9:2114:10
4Sara HeslykOK Landehof36:38+9:3414:15
5Elin/Alma/Kajsa Hermansson/Hellström/RasKungälvs OK40:25+13:2115:43
6Hilma MarkinhuhtaOK Landehof40:51+13:4715:53

H14 Kort

2 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas SparrevikLerums SOK29:1811:24
2Simon FranssonTolered-Utby Ol-klubb29:21+0:0311:25
3Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb30:08+0:5011:43
4Mattis HallbergIK Uven30:12+0:5411:45
5Karl Pettersson-PalmLerums SOK30:22+1:0411:48
6André LandinSävedalens AIK32:42+3:2412:43
7Emil DahlströmFK Herkules34:07+4:4913:16
8Johan KnutssonLerums SOK36:04+6:4614:02
Liam HulténTolered-Utby Ol-klubbej start
Simon JohanssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

2 570 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK26:4710:25
2Emelie LorénOK Landehof26:55+0:0810:28
3Maja GunnarssonLerums SOK29:00+2:1311:17
4Selma MoqvistLerums SOK30:46+3:5911:58
5Sara ForsbergIK Uven31:52+5:0512:23
6Hanna BoquistIK Uven32:46+5:5912:44
7Karin WulfsbergTolered-Utby Ol-klubb32:51+6:0412:46
8Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK33:53+7:0613:11
9Janneke SnijderIK Uven34:04+7:1713:15
10Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK34:16+7:2913:20
11Julia BergdahlSävedalens AIK35:42+8:5513:53
12Madeleine SöderlundLerums SOK38:21+11:3414:55
13Anna NordholmSävedalens AIK39:07+12:2015:13
14Annie OlssonMölndal Outdoor IF44:03+17:1617:08
Rebecka PerssonMölndal Outdoor IFdiskvalificerad
Märta BlideLerums SOKdiskvalificerad
Tove JohanssonOK Alehofej start
Tuva Carlsson-WallumSävedalens AIKej start

H12

2 570 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas WadstenOK Landehof21:118:14
2Edvin LjungbergSjövalla FK23:22+2:119:05
3Johan GrahnIK Uven26:48+5:3710:25
4Albin ThorssonKungälvs OK28:22+7:1111:02
5Oscar CoxLerums SOK29:14+8:0311:22
6Martin LammFrölunda OL29:21+8:1011:25
7Johan CahlinIF Marin Väst30:20+9:0911:48
8Axel BlomFrölunda OL31:27+10:1612:14
9Oliver Fransson LeeOK Alehof31:36+10:2512:17
10Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb32:04+10:5312:28
11Nils HammarFrölunda OL32:27+11:1612:37
12Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb33:05+11:5412:52
13Felix FalkGöteborg-Majorna OK35:10+13:5913:41
14Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb35:15+14:0413:42
15Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OK35:53+14:4213:57
16Axel ForsmanFK Herkules36:21+15:1014:08
17Martin LindenOK Landehof37:40+16:2914:39
18Alvin Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF41:49+20:3816:16
19Olof BlideLerums SOK43:24+22:1316:53
20Johan HjelmérSjövalla FK43:40+22:2916:59
21Hugo SimonssonKungälvs OK44:20+23:0917:15
22Axel VahnbergLerums SOK50:36+29:2519:41
23Benjamin GabrielssonKungälvs OK51:01+29:5019:51
24Isac AxnerOK Landehof53:23+32:1220:46
25Axel ForsbergTolered-Utby Ol-klubb1:13:13+52:0228:29
Ville GrahnIK Uvendiskvalificerad
Jesper MalmbergTolered-Utby Ol-klubbej start

D12 Kort

2 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna DouglassonTolered-Utby Ol-klubb17:288:41
2Sanna MöllerOK Landehof19:51+2:239:52
3Alma AhlbergSävedalens AIK20:44+3:1610:18
4Alicia LeanderOK Landehof21:48+4:2010:50
5Lisa/Emma Jonsson/AnderssonSävedalens AIK27:56+10:2813:53

H12 Kort

2 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel SturessonLerums SOK14:107:02
2Johannes HolmgrenSävedalens AIK18:11+4:019:02
3Markus GrahnIK Uven19:24+5:149:39
4Tobias EdströmSjövalla FK19:35+5:259:44
5Rasmus NordgrenOK Landehof21:22+7:1210:37
6Joakim LindénFrölunda OL22:27+8:1711:10
7Adam SandströmTolered-Utby Ol-klubb24:34+10:2412:13
8Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubb27:25+13:1513:38
Tim BäcklundIFK Göteborgej start

D10

2 010 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK16:498:21
2Märta LjungbergSjövalla FK17:25+0:368:39
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:25+1:369:09
4Matilda HagstrandLerums SOK18:44+1:559:19
5Anna FlakbergIFK Göteborg19:14+2:259:34
6Tilda MelkstamLerums SOK20:00+3:119:57
7Klara WallinderGöteborg-Majorna OK20:01+3:129:57
8Ellika GrothKungälvs OK20:04+3:159:59
9Robyn TerningTolered-Utby Ol-klubb20:23+3:3410:08
10Fanny NilssonOK Landehof20:46+3:5710:19
11Rebecca LekbergSävedalens AIK20:49+4:0010:21
12Lovisa MoqvistLerums SOK21:05+4:1610:29
13Ester FreidlitzOK Landehof22:23+5:3411:08
14Marie AsplundKungälvs OK22:37+5:4811:15
15Hanna GabrielssonKungälvs OK23:07+6:1811:30
16Maria LogrenSjövalla FK23:24+6:3511:38
17Olivia AspIFK Göteborg26:15+9:2613:03
18Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK27:25+10:3613:38
19Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF27:33+10:4413:42
19Moa BartholdssonFrölunda OL27:33+10:4413:42
21Dena AkbarFrölunda OL28:11+11:2214:01
22Elin FlakbergIFK Göteborg29:08+12:1914:29
23Lisa HomannFrölunda OL29:42+12:5314:46
24Kajsa HomannFrölunda OL31:53+15:0415:51
Annie SjööOK Landehofej start

H10

2 010 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NordholmSävedalens AIK12:486:22
2Samuel PihlströmOK Landehof13:48+1:006:51
3Alexander RoosOK Landehof14:08+1:207:01
4Daniel KnutssonLerums SOK14:25+1:377:10
5Gustav FrimanTolered-Utby Ol-klubb15:46+2:587:50
6Filip KlingbergOK Alehof16:42+3:548:18
7Adam OlssonSjövalla FK17:43+4:558:48
8Oscar OlsonIK Uven17:54+5:068:54
9Jakob L GunnarssonLerums SOK19:55+7:079:54
10Mårten GeddaOK Landehof20:47+7:5910:20
11Melker NordgrenOK Landehof21:30+8:4210:41
12Emil AxelssonLerums SOK22:25+9:3711:09
13Axel HermanssonKungälvs OK22:31+9:4311:12
14Daniel HolmgrenSävedalens AIK23:34+10:4611:43
15Edvin NilssonKungälvs OK24:05+11:1711:58
16Viktor Le ClaireFK Herkules24:12+11:2412:02
17Arvid BrännmanOK Landehof24:16+11:2812:04
18Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK24:26+11:3812:09
19Erik JohanssonOK Alehof26:28+13:4013:10
20Arvid EngströmSjövalla FK27:01+14:1313:26
Jacob PihelSjövalla FKej start
Martin GruvesäterTolered-Utby Ol-klubbej start

Inskolning

1 530 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OKfullföljt
Kajsa AlmströmSävedalens AIKfullföljt
Lukas AndbladOK Landehoffullföljt
Nathalie AnderssonOK Landehoffullföljt
Oliver AnderssonOK Landehoffullföljt
Sara BengtssonOK Alehoffullföljt
Mikael BjörckIK Uvenfullföljt
Simon BååthSävedalens AIKfullföljt
Ella CarlströmOK Landehoffullföljt
Hanna CarlströmOK Landehoffullföljt
Amanda Eckerlid-StrömSävedalens AIKfullföljt
Gustav EngströmSjövalla FKfullföljt
Emilia GrahnIK Uvenfullföljt
Lisa GunnarssonLerums SOKfullföljt
Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Kajsa HagstrandLerums SOKfullföljt
Emma HallelSjövalla FKfullföljt
Lowe HammarFrölunda OLfullföljt
Andreas HedekvistTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Emelina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Jennie JonssonIF Hallby SOKfullföljt
Emma KarlssonOK Landehoffullföljt
Arvid LarssonSävedalens AIKfullföljt
Matilda LekbergSävedalens AIKfullföljt
Anna LindénOK Landehoffullföljt
Nelly MelkstamLerums SOKfullföljt
Elsa MoqvistLerums SOKfullföljt
Alba MoriKungälvs OKfullföljt
Sebastian MoriKungälvs OKfullföljt
Anton NilssonKungälvs OKfullföljt
Elias NyqvistOK Landehoffullföljt
Johanna PihlströmOK Landehoffullföljt
Astrid RongeTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Maurits Sevilla ZieglerOK Landehoffullföljt
Elsa SjööOK Landehoffullföljt
Marcus SöderbomSävedalens AIKfullföljt
Johan Wall JungbjerGöteborgs Skidklubbfullföljt
Miranda WallströmSävedalens AIKfullföljt
Sandra WallströmKlubblösfullföljt
Klara WedbergSjövalla FKfullföljt
Andrea WillnerOK Landehoffullföljt
Tuva ÖhgrenSävedalens AIKfullföljt
Anton ÖstmanOK Landehoffullföljt
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FKdiskvalificerad
Erik GruvesäterTolered-Utby Ol-klubbej start
Nellie KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

U2

2 010 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AndreassonTolered-Utby Ol-klubb16:188:06
2Rasmus Frödin KarlssonSävedalens AIK16:34+0:168:14
3Lisa FalkGöteborg-Majorna OK17:45+1:278:49
4Paulina LundSävedalens AIK18:43+2:259:18
5Anton BöråsIK Uven19:23+3:059:38
6Petter JonssonSävedalens AIK19:34+3:169:44
7David JohanssonTolered-Utby Ol-klubb19:41+3:239:47
8Gaston SandstigGöteborgs Skidklubb19:43+3:259:48
9Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK19:54+3:369:54
10Emil LeemanTolered-Utby Ol-klubb20:10+3:5210:01
11Klara BirringSjövalla FK20:36+4:1810:14
12Edvin ArvidssonLerums SOK20:43+4:2510:18
13Thea VegeliusKungälvs OK21:08+4:5010:30
14Albin NyqvistOK Landehof21:39+5:2110:46
15Rebecka LjungSjövalla FK21:47+5:2910:50
16Johan KällströmSjövalla FK22:16+5:5811:04
17Julia DahlbergIF Marin Väst22:18+6:0011:05
18Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:32+6:1411:12
19Wilmer HolmqvistSjövalla FK22:38+6:2011:15
20Katrin AsplundKungälvs OK23:02+6:4411:27
21Ella BjörckIK Uven23:12+6:5411:32
22Jona HaggärdeGöteborg-Majorna OK23:46+7:2811:49
23Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK23:51+7:3311:51
24Felix DrejmoOK Landehof24:35+8:1712:13
25Max HenningssonOK Landehof25:05+8:4712:28
26Hilda BengtssonKungälvs OK25:23+9:0512:37
27Stina BengtssonKungälvs OK25:48+9:3012:50
28Hannes RosendahlIF Marin Väst26:14+9:5613:03
29Linus ThorssonKungälvs OK26:34+10:1613:13
30Elsa AspMölndal Outdoor IF27:09+10:5113:30
31Henrik ThölinIF Marin Väst27:22+11:0413:36
32Tilda ThulinKungälvs OK27:33+11:1513:42
33Hilda SandkvistKungälvs OK27:39+11:2113:45
34Tim VegeliusKungälvs OK27:40+11:2213:45
35Jonas AlmströmSävedalens AIK27:53+11:3513:52
36Lovisa MahlinTolered-Utby Ol-klubb29:09+12:5114:30
37Sofia RaskKungälvs OK29:15+12:5714:33
38Pontus FranssonTolered-Utby Ol-klubb32:01+15:4315:55
39Tuva BöråsIK Uven32:13+15:5516:01
40Elsa KarlssonOK Landehof33:03+16:4516:26
41Isabella HallMölndal Outdoor IF33:45+17:2716:47
42Linus FranssonTolered-Utby Ol-klubb34:25+18:0717:07
43Wilma SöderbergIF Marin Väst34:53+18:3517:21
44Viktor SöderbergIF Marin Väst34:55+18:3717:22
45Johan BjörckIK Uven34:59+18:4117:24
46Rasmus FjordsideSävedalens AIK38:37+22:1919:12
47Magdalena PeterssonGöteborg-Majorna OK38:54+22:3619:21
48Adam RudolfssonIK Uven39:51+23:3319:49
Emma WallinIK Uvendiskvalificerad
Anton CarlssonIK Uvenej start
Fanny CarlssonIK Uvenej start
Maya JohnssonOK Alehofej start
Max KällmanTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 1

2 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AlmGöteborgs Skidklubb17:578:55
2Lovisa BrobergIF Marin Väst27:40+9:4313:45
3Tobias UndelandIFK Göteborg28:45+10:4814:18
4Frida RaupachFrölunda OL32:38+14:4116:14
5Hans ByströmIF Marin Väst36:18+18:2118:03
6Åsa KalanderFrölunda OL43:04+25:0721:25

Öppen motion 3

2 570 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Ekbom-OlssonIK Uven32:1212:31
2Katarina HellströmKungälvs OK32:27+0:1512:37
3Frida LundSävedalens AIK33:44+1:3213:07
4Johan LundmarkOK Alehof35:22+3:1013:45
5Birgitta Johansson-CahlinIF Marin Väst35:33+3:2113:49
6Sven FreidlitzOK Landehof36:27+4:1514:10
7Hans GrönbergSävedalens AIK38:13+6:0114:52
8Axel ErikssonIK Stern38:45+6:3315:04
9Erik FrisenstamIK Stern38:48+6:3615:05
9Carl FrisenstamIK Stern38:48+6:3615:05
11Kerstin ÅsbergOK Landehof39:20+7:0815:18
12Yvonne JungbjerGöteborgs Skidklubb42:22+10:1016:29
13Christel MöllerOK Landehof44:41+12:2917:23
14Elisabeth SöderlundLerums SOK47:27+15:1518:27
15Linus NorbergOK Alehof50:48+18:3619:45
16Susanne Bergström KnutssonLerums SOK52:37+20:2520:28
17Magdalena AgrellSävedalens AIK59:11+26:5923:01
18Anna GrahnIK Uven1:13:06+40:5428:26

Öppen motion 5

3 430 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FlakbergIFK Göteborg28:238:16
2Anders LindénFrölunda OL33:50+5:279:51
3Göran StuhlhoferOK Landehof34:12+5:499:58
4Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK35:52+7:2910:27
5Claes HagstrandLerums SOK35:57+7:3410:28
6Tomas JanssonOK Landehof37:16+8:5310:51
7Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK40:10+11:4711:42
8Lars LjungbergSjövalla FK42:50+14:2712:29
9Jan GranIK Uven45:17+16:5413:12
10Anders LogrenSjövalla FK45:23+17:0013:13
11Magnus GunnarssonLerums SOK49:17+20:5414:22
12Karin WahlgrenSjövalla FK51:14+22:5114:56
13Lennart AnderssonGöteborgs Skidklubb51:20+22:5714:57
14Helene StuhlhoferOK Landehof53:15+24:5215:31
15Magnus KnutssonLerums SOK53:19+24:5615:32
16Anneli GabrielssonKungälvs OK53:22+24:5915:33
17Urban ThorssonKungälvs OK58:50+30:2717:09
18Lotta LemanGöteborgs Skidklubb59:00+30:3717:12
19Linda DanielssonLerums SOK1:00:43+32:2017:42
20Anna JanssonGöteborgs Skidklubb1:02:31+34:0818:13
21Lars TorstenssonGöteborgs Skidklubb1:03:08+34:4518:24
22Tineke SnijderIK Uven1:06:22+37:5919:20
23Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:08:35+40:1219:59

DU1

1 820 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa FrimanTolered-Utby Ol-klubb16:299:03
2Ida BengtssonOK Alehof16:40+0:119:09
3Matilda FreidlitzOK Landehof18:13+1:4410:00
4Rebecka PihlströmOK Landehof18:28+1:5910:08
5Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb19:08+2:3910:30
6Linn MauritzonTolered-Utby Ol-klubb19:25+2:5610:40
7Louise OlssonMölndal Outdoor IF21:12+4:4311:38
8Matilda WallströmSävedalens AIK21:41+5:1211:54
9Ida FlorinLerums SOK21:47+5:1811:58
10Petra ErikssonLerums SOK22:08+5:3912:09
11Lova GustafsonTolered-Utby Ol-klubb22:43+6:1412:28
12Maya HinderTolered-Utby Ol-klubb23:18+6:4912:48
13Signe EngströmTolered-Utby Ol-klubb23:24+6:5512:51
14Maja AxelssonLerums SOK24:36+8:0713:30
15Alina JohnssonLerums SOK25:01+8:3213:44
16Matilda JohannessonFrölunda OL25:37+9:0814:04
17Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb27:34+11:0515:08
18Saga VicktorinKlubblös27:40+11:1115:12
19Agnes ThulinKungälvs OK27:44+11:1515:14
20Nova CairnsKungälvs OK29:48+13:1916:22
21Emma ForsbergIK Uven31:40+15:1117:23
22Mathilde SnijderIK Uven31:42+15:1317:25

HU1

1 820 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb15:028:15
2Oliver HallelSjövalla FK15:27+0:258:29
3William SturessonLerums SOK15:39+0:378:35
4Oscar CarlssonIK Uven16:07+1:058:51
5Jacob GrahnIK Uven16:14+1:128:55
6Hjalmar GeddaOK Landehof16:20+1:188:58
7Oscar Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb16:40+1:389:09
8Kasper HenningssonOK Landehof16:54+1:529:17
9Linus LundGöteborg-Majorna OK17:01+1:599:20
10Jakob ÖstmanGöteborg-Majorna OK17:11+2:099:26
11Vilmer Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF18:05+3:039:56
12Carl ErixonIFK Göteborg18:39+3:3710:14
13Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb18:58+3:5610:25
14Alfred RongeTolered-Utby Ol-klubb20:03+5:0111:00
15Hannes EssungerSjövalla FK20:28+5:2611:14
16Nathanael BullFrölunda OL20:49+5:4711:26
17Jakob AspIFK Göteborg20:52+5:5011:27
18Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb21:38+6:3611:53
19Ebbe HolmqvistSjövalla FK21:50+6:4811:59
20Isak GustafsonTolered-Utby Ol-klubb23:40+8:3813:00
21Gustav KalanderFrölunda OL25:34+10:3214:02
22Emil PetterssonKungälvs OK28:10+13:0815:28
23Robin RudolfssonIK Uven29:18+14:1616:05
24Zebastian ArfwedsonFrölunda OL30:14+15:1216:36
25Joakim ClassonFrölunda OL32:54+17:5218:04
26Jonas HanssonIK Uven33:48+18:4618:34
27Albin HanssonIK Uven34:38+19:3619:01
Max BartholdssonFrölunda OLej start
Noah CasaleOK Landehofej start
Lukas GrothKungälvs OKej start
Ludvig JareFrölunda OLej start
Milton ÅbergSjövalla FKej start
Noam ÅbergSjövalla FKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser