Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nisses Minne E1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nisses Minne E1
Arrangörsorganisation: Edsbyns OK
Datum: måndag 25 juni 2018

Korta

1 190 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik FröjdRehns BK32:2027:10
2Magnus UnborgAÖOK33:48+1:2828:24
2Peter KarsboEdsbyns OK33:48+1:2828:24
4Peter ÅkessonAÖOK34:18+1:5828:49
5Björn LindkvistEOK38:08+5:4832:02
6Elis SandbergAlfta-Ösa OK38:37+6:1732:27
7Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK40:31+8:1134:02
8Björn KarlssonRehns BK40:59+8:3934:26
9Sören WoxlinAlfta-Ösa OK41:14+8:5434:38
10Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK42:02+9:4235:19
11Jonas NymansEOK42:07+9:4735:23
12Christer JohanssonAÖOK42:26+10:0635:39
13Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK43:19+10:5936:24
14Linda HasselqvistEOK45:16+12:5638:02
15Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK46:53+14:3339:23
16Curt LandinRehns BK51:03+18:4342:53
17Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK52:15+19:5543:54
18Sofia AxelssonEOK53:44+21:2445:09
19Ella SandbergAlfta-Ösa OK57:25+25:0548:14
20Helena BångaAÖOK58:07+25:4748:50
21Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK58:26+26:0649:06
22Leif HasselqvistEOK1:00:27+28:0750:47
23John BerglundAlfta-Ösa OK1:02:21+30:0152:23
24Jakob AxelssonEOK1:21:23+49:031:08:23
25Åsa TörngrenAlfta-Ösa OK1:22:17+49:571:09:08
Elin OlarsAlfta-Ösa OKej godkänd
Felix KarsboAlfta-Ösa OKutgått

Mellan

2 360 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina UnefäldtEdsbyns OK24:4510:29
2Eva WoxlinAlfta-Ösa OK28:20+3:3512:00
3Leo MagnussonAlfta-Ösa OK29:01+4:1612:17
4Robert SjöbergEOK30:03+5:1812:43
5Jan Erik OlandersEOK31:24+6:3913:18
6Linus HanssonAÖOK31:41+6:5613:25
7Annika PerssonEOK32:30+7:4513:46
8Marianne ErikssonAÖOK32:50+8:0513:54
9Leija MagnussonAÖOK37:32+12:4715:54
10Magdalena MattesEOK38:39+13:5416:22
11Wilmer HasselqvistEOK40:42+15:5717:14
12Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK43:15+18:3018:19
13Magdalena StagreusValllentuna/Össeby43:55+19:1018:36
14Elin OlandersEOK47:18+22:3320:02
15Maria UnborgAÖOK47:20+22:3520:03
16Annika LindqvistEOK50:09+25:2421:15

Långa

3 330 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josua AxelssonEOK15:324:39
1Angelina AxelssonEOK15:324:39
3Alfred LarssonAlfta-Ösa OK16:15+0:434:52
4Stina OlarsEOK16:58+1:265:05
5Herman LarssonAÖOK18:26+2:545:32
6Elias KarlssonEdsbyns OK19:12+3:405:45
7Olliver HasselqvistEOK19:14+3:425:46
8Jocke LarssonAÖOK20:35+5:036:10
9Sixten LarssonAÖOK20:36+5:046:11
10Vidar LarssonAÖOK20:39+5:076:12
11Hilding OlarsEOK20:52+5:206:15
12Marcus UnborgAÖOK21:29+5:576:27
13Liam SvedbergAÖOK21:33+6:016:28
14Herman EdingEOK22:53+7:216:52
15Elsa NymansEOK24:38+9:067:23
16Ted LindqvistEOK24:49+9:177:27
17Erik NymansEOK25:45+10:137:43
18Elis KaislaniemiAÖOK26:36+11:047:59
19Edit KaislaniemiAÖOK26:47+11:158:02
20Linnea UnborgAÖOK28:17+12:458:29
21Levi SjöbergEOK32:16+16:449:41
22Ines NymansEOK33:59+18:2710:12
23Emma ÅkessonAÖOK34:28+18:5610:21
24Kristina LarssonAlfta-Ösa OK34:33+19:0110:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser