Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nisses Minne E2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nisses Minne E2
Arrangörsorganisation: Edsbyns OK
Datum: tisdag 26 juni 2018

Korta E2

1 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josua AxelssonEOK9:546:58
2Stina OlarsEOK13:40+3:469:37
3Linnea UnborgAÖOK15:10+5:1610:40
4Marcus UnborgAÖOK16:19+6:2511:29
5Angelina AxelssonEOK16:50+6:5611:51
6Elsa NymansEOK18:39+8:4513:08
7Erik NymansEOK18:44+8:5013:11
8Hilding OlarsEOK20:11+10:1714:12
9Elias KarlssonEOK20:15+10:2114:15
10Ines NymansEOK22:54+13:0016:07
11Liam SvedbergAÖOK23:10+13:1616:18
12Herman EdingEOK26:34+16:4018:42
13Levi SjöbergEOK34:30+24:3624:17
14Kristina LarssonAÖOK34:37+24:4324:22
Ted LindqvistEOKej godkänd

Mellan E2

2 350 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus UnborgAÖOK30:3913:02
2Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK35:52+5:1315:15
3Peter ÅkessonAlfta-Ösa OK35:53+5:1415:16
4Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK35:56+5:1715:17
5Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK36:21+5:4215:28
6Björn LindkvistEOK36:27+5:4815:30
7Elin OlarsEOK37:44+7:0516:03
8Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK40:29+9:5017:13
9Linda HasselqvistEOK42:01+11:2217:52
10Sören WoxlinAlfta-Ösa OK42:25+11:4618:02
11Christer JohanssonAÖOK45:22+14:4319:18
12Malin LindbergEOK46:27+15:4819:45
13Anders JohanssonEOK46:29+15:5019:46
14Johan ÅkessonAÖOK54:28+23:4923:10
15Jonas NymansEOK57:32+26:5324:28
16Åsa TörngrenAlfta-Ösa OK1:21:55+51:1634:51
Peter KarsboEdsbyns OKutgått

Långa E2

3 650 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina UnefäldtEdsbyns OK19:085:14
2Leo MagnussonAlfta-Ösa OK22:24+3:166:08
3Leija MagnussonAÖOK23:51+4:436:32
4Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK24:51+5:436:48
5Marianne ErikssonAÖOK24:55+5:476:49
6Linda SjöbergEOK25:02+5:546:51
7Annika PerssonEOK25:20+6:126:56
8Jan Erik OlandersEOK25:27+6:196:58
9Sven-Eric CarlssonAÖOK27:14+8:067:27
10Wilmer HasselqvistEOK28:33+9:257:49
11Annika LindqvistEOK29:42+10:348:08
12Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK34:11+15:039:21
13Magdalena MattesEOK34:41+15:339:30
14Emma ÅkessonAÖOK36:06+16:589:53
15Maria UnborgAÖOK53:07+33:5914:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser