Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrnatt 181106

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrnatt 181106
Arrangörsorganisation: Hudiksvalls OK
Datum: tisdag 6 november 2018

Kort

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip ZetterbergHudiksvalls OK21:579:58
2Wilmer WennbergHudiksvalls OK22:02+0:0510:00
3Jonas LindgrenHudiksvalls OK22:09+0:1210:04
4Hjalmar WennbergHudiksvalls OK22:39+0:4210:17
5Erik LarssonHudiksvalls OK28:08+6:1112:47
6Elin JonssonHudiksvalls OK28:56+6:5913:09
7Markus JonssonHudiksvalls OK29:00+7:0313:10
8Axel JonssonHudiksvalls OK30:04+8:0713:39
9Julia HenrikssonHudiksvalls OK30:18+8:2113:46
10Edvin NyrénHudiksvalls OK31:26+9:2914:17
11Rolf KrohnHudiksvalls OK40:21+18:2418:20
Evert BergströmHudiksvalls OKej godkänd

Mellan

3 900 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif BylarsForsa OK36:379:23
2Magnus EngbergLjusdals OK37:00+0:239:29
3Rune JonssonLjusdals OK40:21+3:4410:20
4Tommy ÖstLjusdals OK40:35+3:5810:24
5Jonas JäderHudiksvalls OK43:06+6:2911:03
6Ivan SöderqvistLjusdals OK43:19+6:4211:06
7Catherine WennbergHudiksvalls OK43:57+7:2011:16
8Stefan MårdbergLjusdals OK45:52+9:1511:45
9Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK49:28+12:5112:41
10Bertil AnderssonLjusdals OK50:53+14:1613:02
11Anki Teike AnderssonForsa OK53:29+16:5213:42
12Max ZetterbergHudiksvalls OK55:00+18:2314:06
13Erik BorgHudiksvalls OK55:05+18:2814:07
13sundberg Hudiksvalls OK55:05+18:2814:07
15Lucas TommilaHudiksvalls OK55:30+18:5314:13
16Christina WestmanHudiksvalls OK59:32+22:5515:15
17Karin DelinAlfta-Ösa OK59:41+23:0415:18
18Frank WaagardHudiksvalls OK1:03:03+26:2616:10
19Erik AnderssonVallsta SK1:05:23+28:4616:45
20Ellen MikaelssonForsa OK1:22:16+45:3921:05
21Anna GranåsHudiksvalls OK6:38:04+6:01:271:42:04
22Majken NilssonHudiksvalls OK6:40:43+6:04:061:42:44
23Victoria ForslinHudiksvalls OK6:57:08+6:20:311:46:57
Lars EklundForsa OKej godkänd

Lång

5 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wille LångbergHudiksvalls OK35:017:00
2Arvid NorbergHudiksvalls OK35:07+0:067:01
3Filip ericsonHudiksvalls OK35:18+0:177:03
4Fredrik JuhlinForsa OK37:02+2:017:24
5Björn KnutssonHudiksvalls OK38:55+3:547:47
6Stefan GunnarssonHudiksvalls OK39:20+4:197:52
7Hanna KjellinForsa OK39:49+4:487:57
8Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK43:59+8:588:47
9Johan BorgHudiksvalls OK44:18+9:178:51
10Olle LångbergHudiksvalls OK44:23+9:228:52
11Love DäldehögHudiksvalls OK44:36+9:358:55
12Jonas LångbergHudiksvalls OK44:43+9:428:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser